Звіт про виконання плану роботи Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за ІI квартал 2014 рокуДата конвертації13.12.2016
Розмір70.5 Kb.
ТипЗвіт


Звіт про виконання плану роботи

Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

за ІI квартал 2014 року
При виконанні плану роботи Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у ІI кварталі 2014 року значну роль відіграли зміни у завданнях, визначених законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями і дорученнями голови Сумської обласної державної адміністрації. Зокрема, це стосується повного скорочення посад фахівців із соціальної роботи, яке відбулося протягом квітня-травня 2014 року (крім посад, які не підлягають скороченню законодавчо). Ці зміни вплинули на загальний системний процес проведення соціальної роботи в області, оскільки на районні/міські центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді покладено обов’язки якнайшвидше вирішити кадрові питання, питання, пов’язані з оформленням матеріальних та технічних засобів.

Для забезпечення виконання плану роботи вживалися необхідні організаційні заходи, проводилися наради з працівниками Центру, робочі зустрічі з працівниками установ соціальної сфери.

У ІІ кварталі 2014 року робота районних та міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді активізована у зв’язку із масштабною діяльністю оперативного штабу при облдержадміністрації в області щодо роботи із сім’ями та особами, які стали переселенцями з АР Крим, м.Севастополь, Луганської та Донецької областей. ЦСССДМ взяли на контроль сім’ї, що знаходяться у складних життєвих обставинах, багатодітні родини, молодь, які у цілях безпеки вимушені перебувати на території області, з метою надання їм загального комплексу соціальних послуг.

Директор Центру Шевченко Т.Ю., заступник директора Кисіль Ю.В. взяли участь у науково-методичному семінарі-нараді щодо впровадження Програми підготовки молоді до подружнього життя в Україні за фінансової та технічної підтримки Програми розвитку ООН у рамках спільного проекту «Підтримка реформи соціального сектору в Україні» (09.04), який було проведено за участю представників Міністерства соціальної політики України, представників громадських організацій, експертів з питань сімейних відносин та сімейної політики ВБФ «Сім’я», ВБФ «За гідність людини», членів Європейського інституту сімейної освіти. Також на запрошення керівництва закладу Шевченко Т.Ю. відвідала міжнародну конференцію «Психологічна культура. Сутність поняття», що відбулася у СДПУ ім.А.С.Макаренка (29.04). Директор Центру Шевченко Т.Ю. 29.05.2014 взяла участь у нараді з питань співпраці структурних підрозділів ОДА з національно-культурними товариствами у вирішенні задоволення потреб національних меншин області. Також Шевченко Т.Ю. протягом звітного періоду була присутня на всеукраїнських селекторних нарадах КМУ з питань соціального захисту та підтримки сімей-переселенців з АР Крим, м.Севастополя, Донецької, Луганської областей (04.04, 03.06), засіданні обласного штабу з вирішення цих питань (12.06).

Заступник директора Кисіль Ю.В. взяла участь у навчальному семінарі, проведеному Департаментом усиновлення та захисту прав дитини Мінсоцполітики України спільно з МГО «Партнерство «Кожній дитині» щодо проведення оцінки потреб у соціальних послугах та запровадження нових форм обліку роботи з сім’ями (особами) СЖО (01-03.04). Керівник взяла участь у засіданні «круглого столу» з питань центру щодо попередження насильства та жорстокого поводження, що відбулося 04.04.2014 у Центрі соціально-психологічної допомоги. Також Кисіль Ю.В. долучилась до організації участі працівників Р(М)ЦСССДМ у семінарі щодо розповсюдження моделі гармонізації професійного та сімейного життя, що включає механізми реінтеграції батьків на ринку праці, що був проведений на базі Департаменту соціального захисту населення ОДА за сприяння Всеукраїнської громадської організації «Ліга соціальних працівників України» у рамках проекту «Знову до роботи: реінтеграція матерів і батьків до професійного життя після відпустки по догляду за дитиною» за фінансової підтримки Представництва ЄС в Україні (11.04).

Заступник директора Кисіль Ю.В. бере участь у тренінгах-семінарах «Впровадження реформи системи соціальних послуг», які проводяться Міністерством соціальної політики України спільно з офіційними представниками соціальної сфери Франції за підтримки ЄС з метою системного впровадження Twinning проекту "Підтримка розвитку системи соціальних послуг в Україні" протягом квітня-листопада 2014 року. Зокрема у ІІ кварталі 2014 року керівник взяла участь у проведених м.Київ навчаннях 14-15.04 перша сесія «модуль 1 «Процедура соціального замовлення», 02-03.06 перша сесія «модуль 3 «Оцінювання якості надання соціальних послуг»).

У рамках заходів, запланованих з нагоди Дня сім’ї, Кисіль Ю.В. взяла участь у засіданні «круглого столу» з представниками ГО, профільних управлінь обласної державної адміністрації, батьками-вихователями з області, керівниками соціальних установ з метою відпрацювання спільного плану дій по роботі із батьками-вихователями, кандидатами у прийомні батьки, опікунами, яке відбулося на базі Центру позашкільної освіти та роботи із талановитою молоддю (15.05). Було обговорено концепцію створення Громадського центру для концентрації зусиль усіх зацікавлених осіб у сфері сімейної політики та захисту прав дітей.

Начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи Поляченко С.О. для сільських і селищних голів провела семінар у форматі відео селектору у приміщенні ОДА з питань популяризації сімейних форм виховання з метою активізації створення ПС, ДБСТ, запобігання соціального сирітства в області тощо (02.04).

Протягом 19-20.05 пройшли навчання із підвищення кваліфікації батьків-вихователів та прийомних батьків/осіб з метою їх виховного потенціалу (загалом – 25 осіб), проведені тренерами Центру Поляченко С.О., Добродумовою Е.А.

Протягом 10-13.06 пройшли навчання кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, з метою оцінки їх батьківського потенціалу та можливості включення до Єдиного реєстру потенційних батьків-вихователів, прийомних батьків, усиновлювачів (загалом 20 осіб), тренери Центру Поляченко С.О., Добродумова Е.А.

У Сумському обласному центрі відбулося засідання «круглого столу» з представниками органів МВС, керівниками закладів КВІ, КМСД, соціальних установ з метою відпрацювання спільного плану дій по роботі із молоддю, дітьми, які перебувають у конфлікті із законом (22.05), організатори провідний спеціаліст відділу методичного забезпечення соціальної роботи Єфіменко М.М., начальник відділу Поляченко С.О. Результатом стало тристороннє підписання Плану спільних дій кримінально-виконавчої інспекції, кримінальної міліції у справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо організації та проведення профілактичної роботи серед дітей, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі на 2014 рік.

У червні відбулася нарада директорів з питань планування соціальної роботи у 2014 році. Зокрема на порядку денному розглядалась подальша організація роботи ЦСССДМ у зв’язку із вивільненням фахівців із соціальної роботи, приділення уваги роботі із сімейними формами виховання та активізація щодо їх створення, перегляд норм соціального супроводження, посилення контролю за обов’язковим проходженням навчання батьків-вихователів з метою підвищення їх виховного потенціалу, обговорено стан роботи із зверненнями громадян, виконавчу дисципліну, роботу з контрольними документами, ознайомлено керівників з ходом впровадження Мінсоцполітики України реформи системи соціальних послуг за підтримки ЄС.

Працівниками відділу організаційно-правової та кадрової роботи проводився щотижневий моніторинг та інформування Мінсоцполітики України про заходи, вжиті ЦСССДМ з питань вивільнення ФСР, (Лишенко В.В.) та продовжується систематизація оперативних даних про соціальну роботу із сім’ями, які прибули на територію області із АР Крим та м.Севастополь, Луганської та Донецької областей (Бортник Т.В.).

У ІІ кварталі 2014 року за дорученням Мінсоцполітики України, зокрема Департаменту усиновлення та захисту прав дитини, опрацьовано та внесено зауваження до Проекту Закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству», що визначає організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству через попередження та припинення домашнього насильства, надання допомоги і забезпечення захисту особам, які постраждали від такого насильства, покарання осіб, які його вчинили, та визначення суб’єктів, на які покладаються повноваження щодо їх здійснення. Зокрема начальником відділу організаційно-правової та кадрової роботи Лишенком В.В. зазначено про відсутність терміну «загроза насильству», що ускладнило б роботу соціальних працівників по роботі із сім’ями, де насильство не вчинене, але існує загроза, отже профілактичні заходи мають бути активізовані.

Обговорено та внесено пропозиції щодо змін до Програми підготовки кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки та батьки-вихователі (постанови Кабінету Міністрів від 26.04.02 № 565 «Про затвердження Положення про прийомну сім'ю», від 26.04.02 № 564 «Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу») та з метою забезпечення підготовки кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки та батьки-вихователі, заступником директора Кисіль Ю.В., провідним спеціалістом відділу організаційно-правової та кадрової роботи Добродумовою Е.А. внесено пропозиції про включення до навчальних програм обов’язкових навчань по техніці безпеки з метою запобігання побутового травматизму, пожежної безпеки, тощо серед прийомних дітей, вихованців ДБСТ та ПС.

Спеціалістами відділу методичного забезпечення соціальної роботи опрацьовано Методичні рекомендації щодо організації проходження корекційних програм особами, які вчиняють насильство в сім’ї, Про попередження насильства в сім’ї”, (розпорядження Кабінету Міністрів України від 01 грудня 2010 р. № 2154-р „Про затвердження плану заходів з проведення Національної кампанії „Стоп насильству” на період до 2015 року” та з метою забезпечення комплексу заходів, спрямованих на корекцію поведінки осіб, які вчиняють насильство в сім’ї. По цьому напрямку роботи ЦСССДМ у рекомендованій формі проводять роз’яснювальну роботу серед населення, про можливість вплинути на осіб певної категорії з метою корекції їх поведінки.


Протягом І кварталу 2014 року проводилися виїзди заступника директора Кисіль Ю.В. для ознайомлення керівництва Центру з діяльністю установ соціальної сфери - соціального гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (22.05), та Центру соціально-психологічної допомоги (20.05) для ознайомлення з порядком ведення документації по роботі із зверненнями громадян, соціальній роботі з клієнтами, умовами проживання клієнтів тощо.
Протягом ІІ кварталу до Центру на виконання надійшло 154 документа: з них 47 - від ЦОВВ, зокрема, Мінсоцполітики України, 69 – від структурних підрозділів обласної державної адміністрації, в т.ч. розпорядження та доручення голови обласної державної адміністрації, керівництва обласної державної адміністрації, 14 – від органів прокуратури та правоохоронних і контролюючих органів, 24 - від установ та організацій щодо надання відповідної інформації.

На виконання контрольних документів, завдань та доручень органів виконавчої влади, для організації діяльності Центру та функціонування мережі центрів соціальних служб протягом ІІ кварталу 2014 року надіслано 229 листів. З них: з метою налагодження взаємодії по вертикалі до районних та міських центрів направлено 49 листів за основними напрямками щодо посилення та активізації роботи у соціальній сфері (пріоритетні: організаційні питання по увільненню фахівців із соціальної роботи, соціальна робота із сім’ями переселенців із АР Крим та Луганської, Донецької областей, соціальна адаптація осіб, які вчинили правопорушення із покаранням без позбавлення волі, щодо змін у підготовці статзвітності тощо), до ЦОВВ, в т.ч. Мінсоцполітики – 32, органам прокуратури та правоохоронним і контролюючим органам – 9, надання структурним підрозділам обласної державної адміністрації, апарату обласної державної адміністрації інформації, в т.ч. на виконання розпоряджень та доручень голови обласної державної адміністрації - 96, іншим установам та організаціям про проведення соціальної роботи центрами соціальних служб області – 43 листи з відповідною інформацією.

Здійснювався контроль виконання актів законодавчої та виконавчої влади, розпоряджень і доручень голови Сумської обласної державної адміністрації. Усі доручення та завдання виконано вчасно та в установлені терміни.
До Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом ІІ кварталу 2014 року письмові звернення не надходили, на особистих прийомах до керівництва звернулося три особи. Питання, що порушувалися, стосувалися працевлаштування за фахом в гуманітарній сфері, допомога по отриманню пільг дитини з багатодітної родини при користуванні громадським транспортом, послуги громадської організації у залученні волонтерів.
Керівництво, працівники Центру взяли участь у мітингу-реквіємі пам’яті загиблих і померлих унаслідок аварії на ЧАЕС (26.04), в урочистих заходах з нагоди 153-ї річниці перепоховання Т.Г.Шевченка (22.05), покладанні квітів з нагоди відзначення Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні (22.06), заходах до Дня Конституції України (28.06).
У стрічці новин на веб-сайті Центру розміщено близько 30 матеріалів щодо діяльності мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей в області. Постійно оновлюється нормативно-правова база, що законодавчо обумовлює діяльність центрів соціальних служб.

У зв’язку з проведенням погашення кредиторської заборгованості та за відсутності фінансування на проведення заходів у ІІ кварталі 2014 року виїзні заходи у райони та міста області, а також навчальні семінари для працівників та фахівців Р(М)ЦСССДМ не проводилися та перенесені на ІІІ квартал 2014 року.План роботи Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей на ІІ квартал 2014 року в цілому виконано.

Заступник директора Сумського

обласного центру соціальних

служб для сім’ї, дітей Ю.В.КисільПоділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка