Звіт про стан п атріотичн ого та громадянського виховання школярів Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 у 2013-2014н рДата конвертації05.05.2016
Розмір3.87 Mb.
ТипЗвіт

Звіт про стан патріотичного та громадянського виховання школярів

Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 у 2013-2014н.р.


Патріотичне виховання - це сфера духовного життя, яка проникає в усе,

що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується.

(В. О. Сухомлинський)


Джерелами патріотичного виховання є рідне слово батька і матері, колискова, культ Матері та Батька, рідна оселя, садиба, батьківщина і Батьківщина, героїчне минуле народу, життєдіяльність історичних постатей народу (політичних діячів, вчених, письменників, діячів мистецтва і культури), конкретна діяльність особистості щодо матеріального та культурного збагачення своєї країни.

В арсеналі діяльності з патріотичного виховання підростаючого покоління є багато засобів і методів впливу. Однак головне — це включення кожної особистості в конкретну діяльність з творення й примноження багатства і краси своєї Вітчизни. Школа у своеї діяльності керуеться Конституціею України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»,іншими законодавчими актами України, постановами Верховної РадиУкраїни, наказами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України,рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, а також своїм Статутом.

При вивченні правознавчих дисциплін, інших навчальних дисциплін соціально-гуманітарного циклу розкриваються зміст і значення міжнародних та вітчизняних актів, які сприяють побудові та розвитку громадянського суспільства, зокрема: Декларації прав людини, Законів України «Про об’єднання громадян», «Про соціальний діалог в Україні», «Про місцеве самоврядування», «Про інформацію», «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», «Про молодіжні та дитячі громадські організації», «Про доступ до публічної інформації», «Про безоплатну судову допомогу» тощо.

Найкращий спосіб пізнання демократії- це набуття власного діяльнісного досвіду щодо неї. Здобуття старшокласниками навичок відстоювання власної громадянської позиції, програвання моделі соціально-економічної взаємодії людей, надання досвіду політичних дискусій, особистої участі в соціально-вагомій діяльності, взаємодії з соціальними інституціями, державними закладами та іншими формами соціальної практики, перші кроки по формуванню моделі громадянського суспільства на рівні гуртка, закладу - найбільш цінний практичний результат соціально-педагогічної технології, який є основою формування громадянської відповідальності в суспільстві.

Громадянська освіта і виховання покликані формувати в особистості когнітивні та поведінкові норми, що включають у себе вміння міркувати, аналізувати, ставити запитання, шукати власні висновки, брати участь у громадському житті, здатність орієнтуватися і адаптуватися в нових соціальних умовах, захищати свої інтереси, поважати інтереси і права інших, самореалізуватися тощо.

З метою підвищення правової освіти дітей та учнівської молоді, попередження протиправних дій в учнівському середовищі, сприяння захисту дітей від усіх форм фізичного та психічного насильства в школі стало традицією проведення місячника правових знань.та Всеукраїнського тижня права. Відповідно до плану проведено заходи: Всеукраїнський урок на тему «Права людини»,усний журнал «Права і обов’язкі, визначені Конституціею України»(8 кл.),конкурс малюнків «Діти-маленькі громадяни України»(2-11 кл.), книжкова виставка та показ відеофільмів «Права людини», «Європейська Конвенція з прав людини»(7-9 кл.), «Історія прав людини»(10-11 кл.) В школі запроваджені просвітницькі програми «Життя на роздоріжжі.Твій вибір», «Школа проти СНІДу». В ході реалізації цих програм проводяться навчальні та розвивальні тренінги «Як розпорядитися життям», «Проблема вибору», відповідальність за свої вчинки», «Як навчитися говорити «ні»та інші.

Активно працює шкільне самоврядування. Раз на два роки проходять демократичні вибори президента школи, а також конкурс «Кращий клас року».Систематично проводяться рйди « Ні-палінню!»,

«Зовнішній вигляд учня», за результатами чергування класи випускають

стіннівку, де відзеркалюють події шкільного життя. Шкільний центр

«Правознавство» приймав участь у міському конкурсі буклетів, поставив

за мету –сприяти формуванню глибоко усвідомленої громадянської

позиції учнями, почуття власної гідності, національної свідомості.

Волонтерська група «Пам'ять» особливу увагу приділяє ветеранам ВОВ,

учасникам боевих дій в Афганістані, вітають їх зі святами, запрошують

на виховні заходи, приймають участь у акції «Ветеран живе поруч».

З метою профілактики негативних явищ серед учнів школи, видано

накази: «Про стан запровадження громадянської освіти в навчально-

виховний процес», «Про проведення місячника громадського огляду

сімей», «Про вжиття заходів щодо запобігання насильству над дітьми»,

«Про патріотичне виховання

27.березня 2014 року було проведено засідання педагогічної ради

«Створення умов щодо формування громадянськості та патріотизму в

освітньому просторі загальноосвітнього навчального закладу:проблеми,

пошук, знахідки».

Інформацію про проведення заходів розміщуемо на сайті школи,

“Мої права”, “Я і закон”, “Міжародні організації, що захищають мої права”, тренінги “Знаємо та реалізуємо свої права”, конкурси малюнків, рефератів, учнівських творів на правову тематику, турніри юних правознавців, випущені правові бюлетені, стінні газети: “Сторінками Конвенції ООН про права дитини»-неповна тематика виховних годин, годин спілкування. Проводяться тренінги, засідання «круглих столів» за участю старшокласників, учителів та науковців. Обговорюються проблеми: «Підліток і право», «Діти в соціальному середовищі», «Подолання негативних проявів в молодіжному середовищі». Цікаво проводяться турніри юних правознавців, зустрічі з працівниками правоохоронних органів, дебати, бесіди, круглі столи.


31 березня 2014 року в школі здійснювалася перевірка стану правової освіти та виховання Білоцерківським міськрайонним управлінням юстиції.
Каталог: Files -> downloadcenter
downloadcenter -> Затверджую начальник управління освіти адміністрації Київського району Харківської міської ради
downloadcenter -> Про результати перевірки стану ведення щоденників учнів 5-11 класів Відповідно до річного плану роботи школи на 2014/2015 навчальний рік
downloadcenter -> Коммунальное учреждение
downloadcenter -> Тема. Економіко-географічне та геополітичне положення України
downloadcenter -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів «Українська мова. 5-9 класи»
downloadcenter -> План роботи педагогічної студії вчителів російської мови, літератури та світової літератури на 2014-2015 навчальний рік
downloadcenter -> Зміст роботи Термін проведення
downloadcenter -> Для практичного використання методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2014/2015 навчальному році


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка