Звіт Хмельницької обласної державної адміністрації про виконання Програми запобігання дитячій бездоглядності в області на 2004-2005 роки взяти до відома (додається)Дата конвертації06.05.2016
Розмір0.54 Mb.
ТипЗвіт


ÓÊÐÀ¯ÍÀ
ÕÌÅËÜÍÈÖÜÊÀ ÎÁËÀÑÍÀ ÐÀÄÀ
вØÅÍÍß
четвертî¿ ñåñ³¿

п’ятого скликання


â³ä 18 жовтня 2006 ðîêó ¹ 12-4/2006
м. Хмельницький
Про виконання Програми

запобігання дитячій бездоглядності

в області на 2004-2005 роки
Керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, обласна рада
вирішила:
1. Звіт Хмельницької обласної державної адміністрації про виконання Програми запобігання дитячій бездоглядності в області на 2004-2005 роки взяти до відома (додається).

2. Рішення дев’ятої сесії обласної ради від 29 жовтня 2003 року № 15-9/2003 „Про програму запобігання дитячій бездоглядності в області на 2004-2005 роки” зняти з контролю.


Голова ради І.Гладуняк

Додаток

до рішення четвертої сесії

обласної ради

від 18 жовтня 2006 року

№ 12-4/2006ЗВІТ

про виконання Програми запобігання дитячій бездоглядності в області

на 2004 – 2005 роки


з/п

Заходи

Стан виконання

1

2

3

п. 1

Забезпечити своєчасне виявлення, облік та супровід дітей, які виховуються в неблагополучних сім’ях.


Забезпечено своєчасне виявлення, облік та супровід дітей, які виховуються в неблагополучних сім’ях. Працівниками служб протягом 2004-2005 років обстежено умови проживання дітей у 4066 неблагополучних сім’ях, 514 дітей вилучено з місць, де їм загрожувала небезпека. Службами у справах неповнолітніх спільно з працівниками кримінальної міліції у справах неповнолітніх за порушення прав дітей, жорстоке з ними поводження, втягнення у злочинну діяльність ініційовано притягнення до відповідальності 1364 особи, у тому числі ініційовано позбавлення батьківських прав стосовно 579 батьків, 434 особи позбавлено батьківських прав щодо 704 дітей.

З метою запобігання злочинності та правопорушень серед неповнолітніх, недопущення бродяжництва та жебракування службами у справах неповнолітніх спільно з підрозділами кримінальної міліції забезпечено систематичне проведення цільових профілактичних рейдів „Діти вулиці”, „Вокзал”, „Підліток”. Протягом звітного періоду проведено 3066 рейдів, у ході яких виявлено 3454 дітей, з них 1450 повернуто в сім’ї, 501 - до інтернатних закладів, 527 влаштовано до лікувальних закладів, 374 - до притулку.

Лікувально-профілактичними закладами області проводиться постійний диспансерний нагляд за дітьми, які проживають у неблагополучних сім’ях. Лікування та оздоровлення цієї категорії дітей проводиться безкоштовно. В області забезпечено своєчасний перевід дітей з неблагополучних сімей, дітей, позбавлених батьківського піклування, які проходять лікування та обстеження в дитячих закладах області, до Хмельницького будинку дитини „Берізка”, будинку дитини „Веселка”, інтернатних установ. У 2005 році в будинок дитини переведено 44 дитини, які виховувались у неблагополучних сім’ях, де була реальна загроза їхньому життю та здоров’ю, та дітей, які залишились без піклування батьків.

У підпорядкуванні управління охорони здоров’я облдержадміністрації знаходиться спеціалізований будинок дитини „Берізка” - єдиний заклад для медико-соціального захисту дітей-сиріт та дітей,

позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів. Протягом серпня-вересня 2005 року у будинку дитини проведено диспансеризацію вихованців закладу із залученням обласних фахівців.

Для утримання закладу, поліпшення матеріально-технічної бази, забезпечення дітей харчуванням, одягом, взуттям, засобами особистої гігієни виділено та використано 1735,3 тис. гривень. Вартість 1 ліжко/дня становить 65,37 грн., з них на медикаменти 3,18 грн., харчування – 10,47 грн., залучено спонсорської допомоги на суму 53,5 тис. гривень.

У червні 2005 року відкрито групу для дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів та хворих на ВІЛ-інфекцію, СНІД. У закладі виховується 7 дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів. Двоє з них у віці до 18 місяців мають визначений статус та отримують антиретровірусну терапію.

Адміністрація будинку дитини сприяє встановленню правового соціального статусу дітей, залишених у пологових будинках, інших закладах охорони здоров’я, підкинутих чи знайдених дітей. Так, протягом 2004 року в будинок дитини поступило 23 дитини з невизначеним юридичним статусом, за період 2005 року - 17 дітей, за станом на 01.01.2006 року. 35 дітям визначено статус, стосовно 5 дітей заведено справи щодо позбавлення матерів материнських прав, які понад 6 місяців не беруть участі у вихованні своїх дітей, знаходяться у суді.

За станом на 20.12.2005 року центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюється супровід 288 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Протягом звітного періоду сім'ями отримано 4443 соціальні послуги.


п.2

Удосконалити систему інформаційного 2005

забезпечення роботи щодо запобігання дитячій бездоглядності.
Впроваджена та діє система взаємоінформування між службами у справах неповнолітніх, підрозділами кримінальної міліції, відділами освіти, органами опіки і піклування, охорони здоров’я, у справах сім'ї, молоді та спорту, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, притулками для неповнолітніх про неповнолітніх, які бродяжать, жебракують, залишили заклади освіти, сім’ї тощо. З питань запобігання дитячої бездоглядності в засобах масової інформації здійснено більше тисячі виступів.

Служби у справах неповнолітніх райдержадміністрацій та виконкомів міських (міст обласного значення) рад забезпечені комп’ютерною технікою у повному обсязі.п. 3

Здійснювати заходи, спрямовані на запровадження альтернативних інтернатним форм виховання та утримання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування


В області функціонує 8 дитячих будинків сімейного типу та 7 прийомних сімей, у яких виховується 49 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 2 прийомні сім’ї створено у 2005 році у Теофіпольському районі, де на вихованні перебуває 5 дітей, позбавлених батьківського піклування.

Відповідно до планових показників на 2005 рік на грошове утримання дитячих будинків сімейного типу передбачено 131460 грн., з них на харчування – 71841 грн., оплату комунальних послуг – 5650,26 грн., грошове утримання батьків – 46303,74 грн., придбання непродовольчих товарів – 7665 ãðèâåíü.

Фінансування дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей здійснювалося за рахунок видатків з місцевих бюджетів. Крім того, дитячий будинок матері виховательки Захрестян (смт Ярмолинці) частково фінансується благодійним фондом „Карітас”.

Для забезпечення розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, 24 лютого 2004 року підписано угоду між облдержадміністрацією, Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту та Християнським Дитячим Фондом про реалізацію в області Міжнародного проекту реформування системи піклування над дітьми в Україні шляхом розвитку інституту прийомних сімей. У рамках реалізації даного проекту проведено анкетування батьків-вихователів та вихованців дитячих будинків сімейного типу; навчання тренерів за участю тренера з нідерландської організації ОКS; цикл семінарів-тренінгів (9 занять) для потенційних батьків -вихователів прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, семінар -тренінг для заступників голів райдержадміністрацій, міськвиконкомів та начальників відділів (управлінь) у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрацій, міськвиконкомів (міст обласного значення) „Розвиток інституту прийомних сімей - пріоритетний напрям соціальної політики України”; семінар-тренінг „Соціальний супровід прийомних сімей” для соціальних працівників області.

Служба у справах неповнолітніх облдержадміністрації сприяє діяльності діючим дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім’ям.


п. 4

Створити в регіонах, відповідно до соціальної потреби, кризові центри, центри профілактики насильства в сім'ї та реабілітації жертв насильства.

У місті Хмельницькому створено Кризовий центр соціально психологічної допомоги, який діє з 27 січня 2004 року.

Створено обласний соціальний центр матері і дитини (розпорядження голови облдержадміністрації від 17.11.2005 року № 437/2005–р „Про утворення державного закладу „Хмельницький обласний соціальний центр матері і дитини”), обласний центр соціально-психологічної допомоги (розпорядження голови облдержадміністрації від 19.01.2005 року № 7/2005-р „Про утворення державного закладу „Хмельницький обласний центр соціально-психологічної допомоги”), обласний соціальний гуртожиток (розпорядження голови облдержадміністрації від 17.11.2005 року № 435/2005-р „Про утворення державного закладу „Хмельницький обласний гуртожиток”).п. 5

Забезпечити створення і функціонування в містах обласного значення закладів нового типу для соціального захисту дітей.

Службою у справах неповнолітніх облдержадміністрації забезпечено виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 21.01.2005 року № 12/2005-р „Про проект програми соціально-економічного розвитку Хмельницької області на 2005 рік” та проведено роботу щодо створення центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

Розпорядженням голови облдержадміністрації від 17.11.2005 року прийнято рішення щодо створення центру соціально-психологічної реабілітації дітей „Щасливе дитинство” у м.Полонному, який буде надавати дітям соціальні послуги, а саме реабілітація, інноваційні форми навчання тощо. З державного бюджету для створення центру виділено 300 тис. гривень. Відкриття заплановано на II півріччя 2006 року.

У планах на 2006 рік створення аналогічного закладу у південній зоні області.


п.6

Провести інвентаризацію підліткових клубів за місцем проживання дітей та розробити заходи щодо підвищення ефективності їх діяльності.

Службами у справах неповнолітніх райдержадміністрацій та виконкомів міських (міст обласного значення) рад протягом 2005 року перевірено організацію виховної роботи у 344 навчальних закладах (2209 гуртків, секцій та об’єднань).

Виховною роботою у позаурочний час у загальноосвітніх закладах охоплено близько 50 тис. дітей, у тому числі 382 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 788 дітей з неблагополучних сімей.

На постійному контролі служб перебувають клуби за місцем проживання. Працівниками служб перевірено організацію виховної роботи у 36 клубах (127 гуртків та секцій), які різноплановою організаційно-виховною роботою охопили понад 4 тис. дітей, у тому числі 105 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, понад 100 дітей з неблагополучних сімей та більше 40 дітей, схильних до правопорушень.


п.7

Забезпечити повноцінне утримання і виховання неповнолітніх в обласному притулку для неповнолітніх, організацію профілактичної, корекційно-виховної роботи серед вихованців, зміцнення матеріально-технічної бази закладу, у тому числі забезпечення притулку приміщенням та транспортними засобами.

З метою соціального захисту неповнолітніх, зменшення кількості бездоглядних та безпритульних дітей забезпечено повноцінне функціонування обласного притулку для неповнолітніх. Протягом 2004-2005 років в притулку утримувалося 958 дітей. З 840 вихованців притулку, які вибули, 365 повернуто у сім’ї, 204 - у заклади освіти, 214 влаштовано до закладів освіти для дітей, які потребують соціальної реабілітації, 26 неповнолітніх - в інші притулки тощо.

Для утримання притулку, поліпшення матеріально-технічної бази, забезпечення дітей харчуванням, одягом, взуттям, засобами особистої гігієни виділено та використано 1201 тис. гривень. Притулок забезпечений легковим автомобілем та мікроавтобусом.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 02.09.2005 року № 861 „Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів, спрямованих на подолання дитячої бездоглядності та безпритульності”, службою у справах неповнолітніх облдержадміністрації у грудні 2005 року за кошти субвенції з державного бюджету на суму 1196 тис. грн. придбано приміщення для обласного притулку для неповнолітніх на території міста Хмельницького.


п.8

З метою своєчасного надання необхідної соціальної підтримки і допомоги, захисту прав та інтересів дітей створити центри соціальної реабілітації для дітей і підлітків при обласному притулку для неповнолітніх.


Розпорядженням голови облдержадміністрації від 17.11.2005 року № 439/2005-р створено центр соціально-психологічної реабілітації дітей „Щасливе дитинство” у м.Полонному, який буде надавати дітям соціальні послуги, а саме: реабілітація, інноваційні форми навчання тощо. З державного бюджету для створення центру виділено 300 тис. гривень.

п.9

Вжити заходів до залучення в

установленому порядку додаткових коштів із джерел, не заборонених законодавством, для надання адресної допомоги закладам соціального захисту дітей та дітям незахищених категорій.
Служба у справах неповнолітніх облдержадміністрації та її структурні підрозділи активно співпрацюють з громадськими організаціями, благодійними фондами, програми яких спрямовані на розв’язання проблем дитячої бездоглядності та соціального сирітства: фондом „Україна - дітям” в області, обласним відділенням фонду „Милосердя і здоров’я”, релігійними організаціями „Карітас”, „Рука допомоги” тощо. Вказані організації постійно спонсорують і беруть участь у вихованні та утриманні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вихованців обласного притулку для неповнолітніх, у школах-інтернатах, дитячих будинках, дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях. Протягом 2004-2005 років близько 20 тисяч дітей отримали різного роду допомогу (речову, матеріальну, консультативну).


п. 10

Сприяти створенню на базі загальноосвітніх навчальних закладів, розташованих у сільській місцевості, центрів культури для організації змістовного дозвілля та відпочинку дітей.


В області впроваджується експеримент щодо створення культурно-дозвільних комплексів, що дасть можливість об’єднати зусилля працівників освіти, культури для організації змістовного дозвілля та відпочинку дітей.

У загальноосвітніх навчальних закладах з вересня 2005 року створено центри культури для організації змістового дозвілля і відпочинку дітей з залученням працівників сільських закладів культури. Щомісячно проводяться вечори відпочинку, конкурси, концерти, виставки тощо.
п. 11

Забезпечити вирішення актуальних питань дитячої, сімейної політики, популяризацію історичних традицій, української родини та нових форм сімейного виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування

В обласній газеті „Майбуття” (друкований орган управління освіти і науки облдержадміністрації) введено спеціальні рубрики: „Пам’ять”, „Творчий досвід”, „За здоровий спосіб життя”, „Стежками рідного краю”, де систематично висвітлюються проблеми духовності, традицій і сучасних надбань українського народу.

Центром дослідження історії Поділля, відділом виховної роботи обласного інституту післядипломної педагогічної освіти видано посібники „Слово в золотій оправі”, „Здоров’я дітей”, „Формування громадської культури”, „Весняно-зимовий серпантин” тощо, у яких розкривається виховний, культурологічний потенціал народознавчих традицій та звичаїв в утвердженні духовності народу, формуванні здорового способу життя школярів.п. 12

Запровадити у практику роботи установ культури проведення дитячих шоу-програм, конкурсів, фестивалів.

З метою підтримки та розвитку здібностей дітей в області проведено виконавські конкурси, виставки, фестивалі, а саме: обласні конкурси виконавців на струнно-смичкових інструментах, юних вокалістів „Перлинкове намисто”, І—III етапи Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, обласна олімпіада-пленер юних художників, відбірковий тур Всеукраїнського благодійного фестивалю дитячої та юнацької творчості серед дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей „Звичайне диво”, концерт дітей–хмельничан, учнів Львівської спеціальної школи-інтернату ім. С. Крушельницької, Всеукраїнський Фестиваль танцю „Золоте коло”, Перший регіональний конкурс дитячих і юнацьких театральних колективів „Золота масочка”.

Започатковано обласне свято бандурного мистецтва „Грай, моя бандуро”, шоу-програми „Міні-місс”, „Пан і Панночка Подолянчики”.

Дитячими бібліотеками та бібліотеками для юнацтва проведено Всеукраїнський тиждень дитячої і юнацької книги, зустрічі з письменниками, поетами, презентації книг, дитячі ранки, літературні подорожі, озвучені виставки, свята тощо.

У закладах культури клубного типу діє 1469 дитячих клубних формувань, у яких понад 16 тис. учасників. У мистецьких навчальних закладах працює 344 творчих колективи, що нараховують близько 6 тис. учасників. Високий професійний рівень творчих колективів засвідчує, що 47 колективів носять почесні звання „зразковий”. За 2004-2005 роки присвоєно звання 8 колективам. В області склалась чітка система організації обласних свят та конкурсів. Традиційними стали огляди-конкурси виконавців на духових інструментах, хорових, хореографічних колективів.п. 13

Забезпечити збереження та розвиток існуючої мережі закладів культури мистецтва для дітей

В області збережено мережу закладів культури і мистецтва для дітей. За станом на 01.01.2006 року діє 57 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, у яких навчається 11444 обдарованих дітей. У 2004 році відкрито Чемеровецьку дитячу художню школу, до якої зараховано 70 дітей, 19 філій та 10 нових класів. У клубних закладах працюють 1378 дитячих клубних формувань, студій, гуртків, творчих колективів, у яких навчається понад 15 тис. дітей. Функціонує 44 дитячих аматорських колективи, які носять звання „народний”, „зразковий”. У 2004 році це звання присвоєно 4 дитячим колективам.

Дитячими бібліотеками області обслуговується понад 175 тис. дітей. У 41 бібліотеці для дітей працюють понад 250 дитячих творчих формувань.У 2004 році обласною бібліотекою для дітей ім.Т.Г.Шевченка придбано 4973 тис. екземплярів дитячої літератури на суму 44,8 тис.грн., здійснено передплату на 2005 рік на 178 дитячих періодичних видань на суму 9,9 тис. гривень.

Каталог: doc
doc -> Визначення типів складного речення
doc -> Рідний край. 2001. №1 (4). С. 111-115. Дем’янко Н. Ю
doc -> Аналіз готовності випускників шкіл для дітей з глибокими порушеннями зору до зовнішнього незалежного оцінювання знань
doc -> Представлення інформації в комп 'ютері Двійкове кодуваня. Двійкова система числення
doc -> Педагогічні ідеї в. М. Верховинця у сучасній початковій школі демьянко Наталия Юрьевна. Актуализация и внедрение идей В. М. Верховинца в современной начальной школе
doc -> Позакласний захід у 7 класі «Навколосвітній круїз» Мета: закріпити та систематизувати в учнів знання теоретичного матеріалу з курсу «Загальна географія»
doc -> Урок 20. Тема. Нащадок великого Езопа. І. А. Крилов. Байка «Вовк і Ягня». Роль сміху в засудженні людських вад у байках Крилова
doc -> Практика застосування Духовних Знань
doc -> Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського дербеньова лідія Вікторівна архетипна парадигма в російській реалістичній літературі другої половини ХІХ століття
doc -> Урок До 140-річчя від дня народження Лесі Українки. Слово бібліотекаря


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка