Зуботехнічне матеріалознавствоСкачати 273.46 Kb.
Сторінка1/71
Дата конвертації23.09.2021
Розмір273.46 Kb.
#18335
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   71
ЗУБОТЕХНІЧНЕ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВО
Тести хір стом м1, Знеболення лекція хір. стом., Тести хір стом м1, внутрішня база на модуль, Внутрішня все, внутрішня база на модуль, Sudova м1 тести таб

ЗУБОТЕХНІЧНЕ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВО

  1. Техніка безпеки при роботі із стоматологічними та зуботехнічними матеріалами.

Сучасна зуботехнічна лабораторія — це виробничий цех, в якому виконують такі процеси: відливку моде­лей, моделювання, штампування, змішування, форму­вання і полімеризацію пластмас, обробку, шліфування, полірування, лиття сплавів металів, паяння, вибілюван­ня, нашарування керамічних та композитних матеріа­лів, їх випалювання і фотополімеризацію, шліфування і фінірування алмазними інструментами та ін.

Шкідливий вплив на організм справляють пари та аерозолі пластмас, кислот, лугів, окремих металів (кад­мій), а також уламки металів, краплі розплавленого ме­талу та воску, фарфоровий, алмазний, скляний та гіп­совий пил.

Так, під час роботи зубного техніка зі скловолокнис­тими заготовками (при виготовленні адгезивних безметалевих незнімних протезів — коронок, мостоподібних протезів) утворюється скляний пил, який потрапляє на шкіру рук і шиї, що може спричинити свербіж, алергійні реакції.

Оптимальні умови праці в зуботехнічних лаборато­ріях регламентуються спеціальними нормами, інструк­ціями та іншими нормативними документами.

У кожному технологічному приміщенні повинні бути інструкції з техніки безпеки. З ними слід ознайомити всіх осіб, які беруть участь у виробництві. Проведен­ня інструктажу фіксують у журналі з техніки безпеки. Знання правил техніки безпеки перевіряють 2 рази на рік.

Засоби захисту, які застосовуються в зуботехнічних лабораторіях, поділяють на загальні (природна та штуч­на вентиляція) та індивідуальні (спецодяг, захисні оку­ляри, респіратори, рукавиці).

Зуботехнічна лабораторія оснащується устаткуван­ням відповідно до гігієнічних норм, що забезпечує ви­соку продуктивність праці.


Скачати 273.46 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   71
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка