«Зелена» хімія: сучасні завдання перед хімічною наукою та хімічною технологією Білякова АнастасіяДата конвертації22.02.2021
Розмір0.51 Mb.
#12992
Зелена» хімія

«Зелена» хімія: сучасні завдання перед хімічною наукою та хімічною технологією

Білякова Анастасія

ФК-19 2/9

ПОНЯТТЯ «ЗЕЛЕНА» ХІМІЯ

«Зелена» хімія (Green Chemistry) — новий науковий напрямок, що виник у 90-і роки XX ст. Термін означає, щонайперше, свого роду філософію хімічних досліджень та інженерії, що закликає до створення продуктів і процесів, які дають змогу мінімізувати використання та виробництво шкідливих речовин. За цією філософією нові схеми хімічних реакцій і процесів, які розробляються в багатьох лабораторіях світу, покликані кардинально скоротити шкідливий вплив великотоннажних хімічних виробництв на довкілля.

Мета «зеленої» хімії

Метою «зеленої» хімії є зменшення та запобігання забрудненню довкілля вже на початку розроблення хімічних технологій, тобто, унеможливлення появи негативних екологічних наслідків після її запуску у виробництво. З огляду на це, «зелена» хімія як хімічна філософія, стосується різних галузей хімічної науки.

Завдання «зеленої» хімії

До завдань «зеленої» хімії належать не лише зменшення шкідливого впливу хімічних виробництв на природу, а й пошук шляхів збільшення ефективності кожного з хіміко-технологічних процесів.

«Зелена» хімія стосується всього життєвого циклу хімічної продукції: проектування, виробництва, використання та кінцевої утилізації. За «зеленою» хімією майбутній добробут нашої планети.

Принципи «зеленої» хімії:

1. Запобігання утворенню відходів. 2. Максимальний практичний вихід продукції з мінімальною кількістю відходів або без них. 3. Розробка менш небезпечних хімічних синтезів. 4. Створення безпечних хімічних речовин і продуктів. 5. Використання безпечних розчинників та умов реакції. 6. Підвищення енергоефективності.

7. Використання відновлюваної сировини. 8. Уникнення утворення побічних продуктів. 9. Використання каталізаторів. 10. Створення матеріалів, що після використання розкладаються до нешкідливих для довкілля речовин. 11. Моніторинг і контроль синтезу хімічної продукції з метою мінімізувати або усунути утворення побічних продуктів. 12. Зведення до мінімуму можливості нещасних випадків.

Висновок

«Зелена» хімія — це відкриття, розробка і застосування хімічних продуктів і процесів, що зменшують або виключають використання і утворення шкідливих речовин.

Дякую за увагуПоділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка