Завдання №1Скачати 90.24 Kb.
Дата конвертації11.06.2021
Розмір90.24 Kb.

Завдання № 1


У приймальне відділення поступила дитина 3 років, яка, зі слів батьків , півгодини тому, залишившись без нагляду, проковтнула 5 таблеток гіпотензивного препарату .
1 . Які невідкладні заходи необхідно провести в першу чергу? Перевірити свідомість, викликати швидку, дати випити води і шляхом подразнення кореню язика та/або задньої стінки глотки викликати блювання.
2 . Як визначити на яку глибину необхідно ввести зонд для промивання шлунку? Глибина введення зонда визначається від перенісся до пупка або від мочки вуха до кінчика носа і до кінця мечоподібного відростка.
Завдання №2

До сімейного лікаря звернулась мати з 4- річною дитиною зі скаргами на висип і


свербіж в ділянці передньої поверхні живота, свербіж посилюється переважно в нічний час. При огляді медичною сестрою у дитини діагностовано scabies.

  1. Які основні ознаки та шляхи передачі scabies?

свербіж, який посилюється увечері та вночі; характерні коростяні ходи на шкірі; поява папул, окремих везикул, розчухувань, кров'янистих кірок, які часто розміщені попарно або ланцюжком; характерне розташування висипань. Шлях поширення хвороби — побутовий.

  1. Які невідкладні заходи необхідно провести в першу чергу? Огляд контактних осіб. Білизну кип’ятять, прасують гарячою праскою, виставляють на мороз.

  2. Які засоби застосовуються для лікування scabies? У дітей до 4 років застосовують 10% суспензію бензилбензоату.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка