Запалення: Ексудативне; Проліферативне ( специфічні)Дата конвертації18.12.2020
Розмір21.2 Kb.

Запалення: Ексудативне ; Проліферативне ( специфічні)

1. У чоловіка 58 років, померлого при наростаючих явищах хронічної серцевої недостатності, діагностований ревматичний гранулематозний міокардит. Мікроскопічно в міокарді спостерігаються гранулеми, які складаються з макрофагів з гіперхромними ядрами і світлою цитоплазмою, в центрі - вогнище некрозу. Який характер носить некроз в середині гранулем?

A.* Фібріноїдний

B. Ценкеровській

C. Казеозний

D. Колікваціонний

E. Жировий

2. При мікроскопічному дослідженні міокарду чоловіка, померлого від декомпенсації серцевої недостатності, виявлений склероз навколосудинної сполучної тканини і дифузна інфільтрація її лімфоцитами, макрофагами, плазмоцитами і одиничними нейтрофілами. Вкажіть, який з перерахованих видів запалення найбільш вірогідний:

A. *Інтерстиціальне продуктивне

B. Гранулематозне

C. Альтеративне

D. Ексудативне дифузне

E. Ексудативне осередкове

3. При мікроскопічному дослідженні біоптату нирки виявлені вогнища, в центрі яких знаходяться зернисті еозинофільні маси, оточені інфільтратом з лімфоцитів, епітеліоїдних клітин і одиничних клітин Пирогова-Лангханса. Виберіть патологічний процес, який якнайповніше відповідає описаним змінам.

A. *Гранулематозне запалення

B. Коагуляційний некроз

C. Казеозний некроз

D. Альтеративне запалення

E. Проліферація і диференціювання макрофагів

4. При гістологічному дослідженні біоптату шкіри хворого 24 років виявлений казеозниий некроз, оточений клітинним інфільтратом з лімфоцитів, серед яких зустрічаються окремі гігантські клітини, має місце розростання сполучної тканини, ендоаскуліти. Який характер патологічного процесу?

A. *Продуктивне гранулематозне запалення

B. Продуктивне інтерстиціальне запалення

C. Абсцес

D. Катаральне запалення

E. Серозне запалення

5. При гістологічному дослідженні біоптату перегородки носа хворого, який страждав утрудненим носовим диханням, в слизистій оболонці виявлено гранулематозне запалення з наявністю в гранулемах клітин Мікуліча і бактерій. Встановіть діагноз.

A. *Риносклерома

B. Сифіліс

C. Туберкульоз

D. Сопіння

A. Е. Лепра

6. У біоптаті слизистої носа знайдені епітеліоїдні клітини, плазмоцити, клітини Мікуліча, еозинофілні тільця Русселя. Ваш висновок:

A. *Риносклерома

B. Сифіліс

C. Туберкульоз

D. Респіраторносинцитіальна інфекція

E. Алергічний риніт

7. При мікроскопічному дослідженні тканини легенів виявлена ділянка запалення, яка складається з вогнища некрозу, оточеного правильними рядами епітеліоїдних, лімфоїдних клітин, є плазматичні клітини, макрофаги і гігантські багатоядерні клітини Пирогова-Лангханса. Визначите вид запалення.

A. *Запалення при туберкульозі

B. Банальне продуктивне запалення

C. Запалення при лепрі

D. Ексудативне запалення

E. Альтеративне запалення

8. У хворого з скаргами на ядуху проведена біопсія слизистої оболонки носової порожнини. Встановлений діагноз: ріносклерома. Які клітки типові для даного захворювання при мікроскопічному дослідженні?

A. *Клітини Мікуліча

B. Клітини Пирогова-Лангханса

C. Плазмоцити

D. Лімфоцити

E. Тільця Шаумана

9. При розтині чоловіка 60 років в легенях і печінці виявлено багато просоподібних вузликів. Мікроскопічно виявлені гранулеми з вогнищем некрозу в центрі, по периферії - епітеліоїдні, лімфоїдні, плазматичні клітини, а також велику кількість клітин Пирогова-Лангханса, які переважають в інфільтратах. Яка з перерахованих гранулем знайдена в легенях?

A. *Гігантоклітинна

B. Макрофагальна

C. Фагоцитомна

D. Епітеліоїдно-клітинна

E. Чужорідних тіл

10. Хворий 22 років, постійно проживає в Західній Україні, скаржиться на утруднене носове дихання. При морфологічному дослідженні біоптату слизистої оболонки носової порожнини виявлені лімфоїдні, епітеліоїдні, плазматичні клітини і клітини Мікуліча. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. *Риносклерома

B. Сопіння

C. Туберкульоз

D. Лепра


E. Сифіліс

11. Хворий 46 років скаржиться на утруднене дихання. У біоптаті з потовщеної слизистої носа знайдені клітки Мікуліча, скупчення епітеліоїдних клітин, плазмоцитів, лімфоцитів, гіалінових куль. Ваш діагноз?

A. *Склерома

B. Аденовірусний риніт

C. Алергічний риніт

D. Ріновірусная інфекція

E. Менінгококовий назофарингіт

12. При дослідженні біоптату виявлена гранулема, що складається з лімфоцитів, плазматичних клітин, макрофагів з пінявою цитоплазмою (клітини Мікуліча), багато гіалінових куль. Про яке захворювання можна думати?

A. *Риносклерома

B. Лепра


C. Сифіліс

D. Туберкульоз

E. Актиномікоз

13. При гістологічному дослідженні біоптату шкіри виявлені гранулеми, які складаються з макрофагальних вузликів з наявністю лімфоцитів і плазматичних клітин. Крім того, зустрічаються великі макрофаги з жировими вакоулями у вигляді куль, які містять упаковані збудники захворювання (клітини Вірхова). Грануляційна тканина добре васкуляризована. Для якого захворювання характерна описана картина

A. *Лепри

B. Туберкульозу

C. Сифілісу

D. Ріносклероми

E. Сапа

14. При мікроскопічному дослідженні біоптату шкіри виявляються гранулеми, які складаються з епітеліоїдних клітин, оточених в основному Т-лімфоцитами. Серед епітеліоїдних клітин розташовуються одиничні гігантські багатоядерні клітини типу Пирогова-Лангханса. У центрі деяких гранулем визначаються ділянки казеозного некрозу. Кровоносні судини відсутні. Для якого захворювання характерні описані гранулеми?

A. *Туберкульозу

B. Сифілісу

C. Лепра

D. Ріносклероми

E. Сапа

15. При мікроскопії біоптату печінки виявлені гранулеми, які складаються з плазматичних, лімфоїдних, гігантських багатоядерних клітин типу Пирогова-Лангханса, дрібних судин з ознаками ендо- та периваскуліту, зустрічаються вогнища казеозного некрозу. Для якого захворювання характерні такі гранулеми?

A. *Сифілісу

B. Туберкульозу

C. Лепри

D. Ріносклероми

E. Сапа

16. У хворого на операції видалені з порожнини носа сосочковиє розростання слизистої оболонки. При гістологічному дослідженні в них виявлена дифузна інфільтрація лімфоцитами, плазмоцитами, макрофагами. Назвіть вид запалення.

A. *З утворенням поліпів

B. Утворенням загострених кондилом

C. Інтерстиціальне

D. Гранулематозне

E. Ексудативне

17. При мікроскопічному дослідженні легенів хворого 52 р. виявлені вогнища некрозу, оточені валом епітеліоїдних клітин і лімфоцитів. Між лімфоцитами і епітеліоїдними клітинами розміщені великі клітини округлої форми з великою кількістю ядер, розміщених на периферії. Як називається виявлена гранулема?

A. *Туберкульозна гранулема

B. Саркоїдозна гранулема

C. Сифілітична гранулема

D. Лепрозна гранулема

B. E.

19. При гістологічному дослідженні діагностичної біопсії лівого вушка серця виявлена ревматична гранулема, яка представлена вогнищем фібриноїдного некрозу, навколо якого розміщені базофільні макрофаги, лімфоцити, фібробласти і одиничні плазмоцити. Вкажіть вірогідний тип запальної реакції на імунній основі.A. *Гіперчутливість сповільненого типу

B. Нормергічний тип

C. Гіперчутливість негайного типу

D. Природжений імунодефіцит

E. Придбаний імунодефіцит

20. У дитини 3 років - множинні порушення розвитку кісток лицьового відділу черепа. Причиною смерті з'явився сепсис, який розвинувся на тлі бронхопневмонії. У крові зміст імуноглобулінів в межах фізіологічної норми. На розтині встановлена відсутність тимусу. Назвіть захворювання, що привело до розвитку сепсису у дитини:

A. *Синдром недостатності клітинного імунітету

B. Синдром комбінованого імунодефіциту

C. Вторинний імунодефіцитний синдром

D. Гострий лімфолецкозE. Синдром хронічної інтоксикації

 

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка