Законодавства Питання для підготовки: Поняття права. Ознаки права. Предмет і метод правового регулювання. Система права УкраїниСкачати 60.11 Kb.
Сторінка1/44
Дата конвертації10.06.2021
Розмір60.11 Kb.
ТипЗакон
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   44

Тема 1. Медичне право України в системах права і законодавства

Питання для підготовки:

1. Поняття права. Ознаки права. Предмет і метод правового регулювання. Система права України.

Право - це система загальних загальнообов`язкових, формально-визначених правил поведінки, які встановлюються, охороняються і гарантуються державою з метою врегулювання найважливіших суспільних відносин.

Ознаки (риси) системи права:

1. Обумовленість реально існуючою системою суспільних відносин. Вона не може створюватися на суб'єктивний розсуд людей;

2. Органічна цілісність, єдність і взаємозв'язок правових норм. Норми права, з яких складається система права, не можуть функціонувати ізольовано. Вони взаємно узгоджені та цілеспрямовані;

3. Структурна багатоманітність. Система права складається з неоднакових за змістом й обсягом структурних елементів, які логічно об'єднують, розташовують нормативний матеріал у певній функціональній спрямованості.Ознаки права:

  1. Право – це міра свободи і рівності.

  2. Загальнообов’язковість – обов’язковість права для всіх суб’єктів.

  3. Формальна визначеність – чіткість, однозначність, стислість формальних правових приписів, виражених у законах та інших нормативно-правових актах.

  4. Нормативність – за допомогою норм право регулює різноманітні суспільні відносини, є знаряддям проведення в життя політики держави, засобом організації ведення його різноманітної управлінської й іншої діяльності.

  5. Системність – полягає в тому, що право – це не просто сукупність принципів і норм, а їхня система, де всі елементи зв’язані і погоджені.

  6. Регулятивність – за допомогою норм права регулюються суспільні відносини.

  7. Гарантованість і державна забезпеченість права – держава в такий спосіб підтримує загальні правила, що визнаються державою правовими. Державна охорона правових норм включає державний легальний примус, різні організаційні, організаційно-технічні, виховні і превентивні (попереджувальні) міри державних органів по дотриманню і виконанню громадянами юридичних норм.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   44


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка