Захворювання жіночих статевих органів Ситуаційні задачі Крок-2Сторінка1/12
Дата конвертації11.05.2016
Розмір0.81 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

Назва наукового напрямку (модуля):

Семестр:

10

Захворювання жіночих статевих органів Ситуаційні задачі Крок-2

Опис:

5 курс, 10 семестр

Перелік питань:

1.

Жінка 32 років звернулася до лікаря зі скаргами на рясні та тривалі менструації, які тривають уже протягом 6 місяців, загальну слабкість, запаморочення. Шкіра та видимі слизові оболонки бліді. При піхвовому дослідженні виявлено: матка збільшена в розмірах як до 9-10 тижнів вагітності, правильної форми, неболюча, рухлива, придатки з обох боків не пальпуються, інфільтратів в малому тазу немає, склепіння вільні. Встановлений діагноз: фіброміома матки, постгеморагічна анемія. Виберіть тактику ведення хворої.


A. *

Діагностичне вишкрібання порожнини матки


B.

Міомектомія


C.

Гістеректомія


D.

Призначення гормональних препаратів


E.

Призначення препаратів заліза


2.

Жінка 45 років пред’являє скарги на періодичні болі і почуття важкості внизу живота, субфебрильну температуру. Менструації нормальні. В анамнезі 2 пологів. Пульс-76 уд. /хв. АТ 120/70 мм.рт.ст. Вагінально: пропальповуються двохсторонні пухлини придатків матки, більші, ніж кулак; пухлини не рухомі, заповнюють увесь мал.таз.Заднє склепіння випнуте. Аналіз крові ШОЕ-60 мм/год., помірна лімфопенія, незначна еозинофілія. Діагноз?


A. *

Рак яєчників 2 ст., кл. гр. 2


B.

Двобічні тубооваріальні пухлини запального генезу


C.

Двобічні кістоми яєчників


D.

Фіброміома матки


E.

Позаматкова вагітність


3.

Жінка, 26 років, скаржиться на затримку менструації на 3 тижні, відчуття нудоти, здебільшого зранку. Тест на вагітність позитивний. Менструальний цикл регулярний. Вагітностей не було. При обстеженні встановлено: слизова шийки матки і піхви ціанотичні, тіло матки м’якуватої консистенції, дещо збільшене в розмірах. Ліворуч пальпується пухлинне утворення, болюче при пальпації. Проведено УЗД – ембріона в порожнині матки не виявлено. Найбільш ймовірний діагноз?


A. *

Підозра на прогресуючу позаматкову вагітність


B.

Порушення менструального циклу


C.

Маткова вагітність в малому строці


D.

Порушена позаматкова вагітність


E.

Гіпофізарно-яєчникова недостатність


4.

Хвора 38 років, 5 років спостерігається з приводу міоми матки (розмір пухлини-до 10 тиж. вагітності), скаржиться на рясні тривалі менструації, при яких кількість гемоглобіну знижується до 80 г\л. 5-та доба менструації, виділення рясні, хвора бліда. План невідкладної допомоги


A. *

Лікувально- діагностичне вишкрібання матки


B.

Гемостатична терапія


C.

Гемостимулююча терапія


D.

Антибактеріальна терапія


E.

Гормональне лікування


5.

Хвора 34 років. Фіброміома матки виявлена 2 роки тому. Швидкого росту немає. Скаржиться на біль внизу живота. Лейкоцитоз 17х109 /л. Симптоми подразнення очеревини позитивні. При вагінальному дослідженні матка збільшена до 10 тижнів вагітності, бугриста, один з вузлів рухливий, болючий. Діагноз?


A. *

Перекрут фіброматозного вузла

B.

Кіста яєчника


C.

Загострення двохстороннього аднекситу


D.

Розрив піосальпінксу


E.

Гострий апендицит


6.

Хвора 46 років доставлена у гінекологічне відділення зі скаргами на надмірну менструацію протягом останніх 2-х діб, слабкість, головокружіння. При проведенні піхвового дослідження виявилось, що матка щільна, неболюча, збільшена до 9 тиж. вагітності. Тактика лікаря:


A. *

Діагностичне вишкрібання стінок порожнини матки


B.

Кольпоскопія


C.

Гістероскопія


D.

Лапароскопія


E.

Тазова рентгенографія


7.

Хвора 43 років скаржиться на кров'яні виділення з статевих органів після статевого контакту, піднімання важкості. Кров'яні виділення не пов'язані з менструальним циклом. При огляді в дзеркалах :шийка циліндрична, вічко замкнуте, на передній губі визначається велика кількість сосочкових розростань, які кровоточать при доторканні. Тіло матки й придатки з обох боків без патології. Параметрії вільні. Який найбільш вірогідний діагноз?


A. *

Рак шийки матки


B.

Справжня ерозія.


C.

Проста псевдо ерозія


D.

Залозиста псевдо ерозія


E.

Папілярна псевдо ерозія


8.

Хвора 29 років, скаржиться на різкі болі внизу живота. Болі виникли раптовоі. Остання менструація була 10 днів тому, прийшла в строк. Пологів — 2, абортів — 2. Півроку тому була виявлена пухлина яєчника. Пульс - 100 уд. за хвилину, ритмічний, дихань 22 за хвилину. Язик сухий, не обкладений. Живіт здутий, напружений, різко болючий, особливо зліва. Тіло матки чітко не визначається через напруження передньої черевної стінки. Придатки зправа не визнача_ються. В ділянці лівих придатків пальпується пухлина туго еластичної консистенції, обмежено рухома, болісна. Параметрії вільні. Діагноз?


A. *

Перекрут ніжки пухлини яєчника


B.

Порушена позаматкова вагітність


C.

Апоплексія яєчника


D.

Розрив кісти яєчника


E.

Порушення живлення фіброматозного вузла.


9.

Хвора 36 років скаржиться на болі внизу живота зліва, які виникли раптово. Об'єктивно: зовнішні статеві органи без патології, шийка матки циліндрична, чиста. Тіло матки збільшене до 12-13 тижнів вагітності, обмежено рухоме, з нерівною поверхнею. Один з вузлів біля дна різко болючий. Склепіння глибокі. Придатки не визначаються, ділянка їх неболюча. Параметрі вільні. Виділення серозні. Аналіз крові: Гемоглобін — 120 г/л, лейкоцитів — 12x10 /л, паличкоядерних лейкоцитів — 10 \%. Який найбільш вірогідний діагноз?


A. *

Некроз фіброматозного вузла


B.

Спонтанний розрив вагітної матки


C.

Хоріонепітеліома


D.

Порушена вагітність в інтерстіціальному відділі труби


E.

Деструктивна форма міхурового занеску


10.

Хвора 48 років скаржиться на рясні менструації. Родів – 2, абортів – 2. За останні 2 роки до гінеколога не зверталась. Об'єктивно: зовнішні статеві органи без патології, шийка матки циліндрична, чиста. Тіло матки збільшене до 14-15 тижнів вагітності, з нерівною поверхнею, рухоме, неболюче. Склепіння глибокі. Придатки не визначаються, ділянка їх неболюча. Параметрії вільні. Виділення слизові. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. *

Фіброміома матки


B.

Саркома тіла матки


C.

Вагітність 14-15 тижнів


D.

Хоріонепітеліома


E.

Рак ендометрію


11.

Хвора 46 років скаржиться на біль внизу живота. Менструації рясні. Остання менструація тривала 10 днів. За останні 2 роки до гінеколога не зверталась. Об'єктивно: шийка матки циліндрична, чиста. Тіло матки збільшене до 22-23 тижнів вагітності, з нерівною поверхнею, рухоме, неболюче. Склепіння глибокі. Придатки не визначаються, ділянка їх неболюча. Параметрії вільні. Виділення кров’янисті, незначні. Який найбільш вірогідний діагноз?


A. *

Фіброміома матки


B.

Саркома тіла матки


C.

Вагітність 14-15 тижнів


D.

Хоріонепітеліома


E.

Рак ендометрію


12.

Хвора 48 років, звернулась з приводу того, що за останні 8-9 місяців менструації дуже рясні, призводять до анемізації, порушена працездатність. Протягом 2 років спостерігається гінекологом з приводу фіброміоми матки. Об'єктивно: шийка матки циліндрична, чиста, вічко закрите. Тіло матки збільшене до 9-10 тижнів вагітності, щільне, рухоме, неболюче. Придатки з обох сторін не визначаються. Параметрії вільні. Склепіння глибокі. Який найбільш вірогідний діагноз?


A. *

Субмукозна фіброміома матки


B.

Рак ендометрію


C.

Інтерстиціальна фіброміома матки


D.

Ендометріоз з переважним ураженням тіла матки


E.

Фіброміома матки та вагітність


13.

Хвора 36 років скаржиться на біль внизу живота, що нагадує перейми, слабкість, серцебиття. За останні 2 роки менструації стали більш рясними і тривалими. Остання менструація почалась 2 дні тому. Об'єктивно: Шкіра й слизові оболонки бліді, пульс — 88 уд/хв.. Живіт м'який, безболісний. Гінекологічний статус: шийка матки циліндрична, канал вільно пропускає 2 пальці. У цервікальному каналі визначається пухлина розміром 3x6 см, щільної консистенції. Тіло матки збільшене до 7-8 тижнів вагітності, з нерівною поверхнею, рухоме, неболюче. Склепіння глибокі. Придатки не визначаються, ділянка їх неболюча. Параметрії вільні. Який діагноз?


A. *

Фіброматозний вузол, що народжується


B.

Ендофітний ріст раку шийки матки


C.

Хоріонепітеліома, метастаз в шийку матки


D.

Аборт в ходу в строк 7-8 тижнів вагітності


E.

Екзофітний ріст раку шийки матки


14.

Хвора 48 років, звернулась зі скаргами на ниючі біль внизу живота. З анамнезу: менструальний цикл без порушень. В 40 років оперована з приводу виразки шлунку. При обстеженні: живіт м'який, в гіпогастральному відділі чітко визначається щільна, бугриста пухлина, обмежено рухома. При вагінальному дослідженні: шийка матки циліндрична, чиста. Тіло матки окремо не пальпується, 3 обох сторін від матки визначаються щільні, з нерівною поверхнею пухлини, нерухомі, що наповнюють всю порожнину малого тазу. Який діагноз?


A. *

Рак Крукенберга


B.

Фіброміома яєчників


C.

Гранульозоклітинна пухлина яєчників


D.

Двосторонній піооваріум


E.

Субсерозна фіброміома матки

15.

В гінекологічне відділення звернулася жінка 25 років із скаргами на підвищення температури тіла до 38,60С, біль внизу живота, дизуричні розлади. Захворіла 3 доби тому, коли після штучного аборту з'явилися вказані скарги. При гінекологічному дослідженні: шийка матки циліндрична, вічко закрите. Тіло матки декілька збільшене, болюче, м'яке. Придатки матки не пальпуються. Виділення гнійно-кров'яні. В аналізі крові лейкоцитоз зі зміщенням формули крові вліво, прискорена ШОЕ. Який діагноз найбільш імовірний?


A. *

Гострий ендометрит


B.

Гострий ендоцервіцит


C.

Гострий сальпiнгоофорит


D.

Гострий цистит


E.

Піосальпінкс


16.

В жіночу консультацію звернулась хвора 28 років із скаргами на безпліддя. Статевим життям живе в шлюбі 4 роки, вагітності не запобігає. Вагітностей не було. При обстеженні жінки встановлено: маткові труби прохідні. Базальна температура протягом 3-х менструальних циклів однофазна. Яка найбільш імовірна причина безпліддя?


A. *

Ановуляторний менструальний цикл


B.

Імунологічне безпліддя


C.

Генітальний ендометріоз


D.

Хронічний сальпінгоофорит


E.

Овуляторний менструальний цикл


17.

В гінекологічне відділення онкодиспансеру поступила хвора 35 років із скаргами на кров'янисті виділення після статевого акту. При дослідженні в дзеркалах : на шийці матки навколо зовнішнього вічка дефект епітелію. Матка, придатки і параметрії без патологічних змін. При гістологічному дослідженні біоптату шийки матки виявлено рак in situ. Лікування ?


A. *

Конусоподібна електроексцизія шийки матки


B.

Кріодеструкція шийки матки


C.

Променева терапія


D.

Хіміотерапевтичне лікування


E.

Розширена екстирпація матки з додатками


18.

Хвора 27 років скаржиться на біль переймоподібного характеру внизу живота, що періодично посилюється, кров'янисті виділення із статевих органів. Місячні регулярні. Остання менструація 6 тижнів тому. Загальний стан середньої важкості. АД 90/60 мм рт. ст., пульс 100 уд/хв, ритмічний. Живіт напружений, болючий. Симптом Щоткина-Блюмберга позитивний. При вагінальному дослідженні: матка дещо збільшена, болюча при зміщенні, придатки чітко не визначаються через напруження м'язів передньої черевної стінки, заднє склепіння нависає. Виділення кров'янисті. Який діагноз найбільш імовірний?


A. *

Порушена позаматкова вагітність


B.

Розрив піосальпінксу


C.

Розрив кісти яєчника


D.

Некробіоз фіброматозного вузла


E.

Каталог: data -> kafedra -> test6 -> %D1%83%D0%BA%D1%80 -> %D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> 5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> %D0%B0%D0%BA%D1%83%D1%88%D0%B5%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE%20%D1%96%20%D0%B3%D1%96%D0%BD%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%8F
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Секційний курс. Медичний ф
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Вcтуп в інфектологію тести
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> ?Для яких захворювань є характерним розвиток вторинного амілоїдозу?
%D0%B0%D0%BA%D1%83%D1%88%D0%B5%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE%20%D1%96%20%D0%B3%D1%96%D0%BD%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%8F -> Ситуаційні задачі (гінекологія)
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Основи клінічної імунології та алергології
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Вірусні гепатити. Віл.Інфекційні хвороби задачі
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Анестезіолгоія. Ситуаційні задачі
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Т. 6 Гостра дихальна недостатність
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Епідеміологія тести


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка