Загальна семіотика поширених захворюваньСкачати 325.42 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації11.05.2016
Розмір325.42 Kb.
  1   2   3   4   5

Назва наукового напрямку (модуля):

Семестр:

4

Модуль 3.
Загальна семіотика
поширених захворювань
органів дихання, нирок (ситуац.задачі).


Опис:

2 курс, здоров'я людини

Перелік питань:

1.

У пацієнта 30 років після переохолодження виникли набряки обличчя, АГ (170 і 100 мм рт ст.). В аналізі сечі – протеїнурія (1,5 г/л), еритроцитурія (6-10 у полі зору). У пробі за Зимницьким – концентраційна функція нирок не порушена, креатинін крові – 0,120 ммоль/л. Вкажіть найбільш імовірну причину виникнення описаних змін.


A.

Хронічний гломерулонефрит


B.

Хронічний пієлонефрит


C.

Амілоїдоз нирок


D.

Гіпертонічна хвороба


E. *

Гострий гломерулонефрит


2.

У чоловіка 48 р. 4 місяці тому виникли головний біль, задишка при ходьбі, поганий апетит, нудота, слабість. 18 років хворіє на хронічний гломерулонефрит. Було запідозрено, що перебіг ускладнився хронічною нирковою недостатністю. Який лабораторний показник буде найбільш інформативним у даному випадку?


A.

Сечова кислота – 0, 350 ммоль/л


B.

Калій крові – 5,2 ммоль/л


C. *

Креатинін крові - 0,36 ммоль/л


D.

Сечовина крові – 19,2 ммоль/л


E.

Натрій крові-135 ммоль/л


3.

В нефрологічне відділення поступила хвора К., 27 р., зі скаргами на загальну слабість, набряки на обличчі і кінцівках, зміну кольору сечі. Початок захворювання пов’язує з перенесеною ангіною за 3 тижні до поступлення. При об’єктивному обстеженні виявлено блідість шкірних покривів, набряки на обличчі, кінцівках, асцит. Лабораторне дослідження показало наявність протеїнурії (4,5 г/добу), еритроцитурії (18-20 еритроцитів у полі зору), гіпопротеїнемію (загальний білок -52 г/л), гіперхолестеринемію (холестерин крові -7,1 г/л). Установлено діагноз: гострий гломерулонефрит. Визначте провідний синдром.


A.

Дизуричний


B.

Сечовий


C.

Серцевої недостатності


D. *

Нефротичний


E.

Макрогематурії


4.

До ускладнень нефротичного синдрому відносять усе, крім:


A.

Тромбозів


B.

Пневмококового перитоніту


C.

Анемії


D. *

Еритроцитозу


E.

Атеросклерозу судин


5.

Підвищення сироваткового рівня креатиніну, анемія у поєднанні з артеріальною гіпертензією та набряками у перші дні і тиждень захворювання найбільш характерно для:


A.

Гострого гломерулонефриту


B.

Гострого пієлонефриту


C. *

Швидкопрогресуючого гломерулонефриту


D.

Амілоїдозу нирок

E.

Туберкульозу нирок


6.

Пацієнт 35 років скаржиться на головний біль, виражену м’язову слабкість. Хворіє протягом року, захворювання з певною причиною не пов’язує. При обстеженні: АТ – 180 і 110 мм рт.ст., креатинін крові – 0, 123 ммоль/л, калій – 2,8 ммоль/л, натрій – 134 ммоль/л. В аналізі сечі - відносна густина – 1018, білок – 0,35 г/л, еритроцити – 4-5, лейкоцити – 6-7, циліндри гіалінові – поодинокі в полі зору. Вкажіть найбільш імовірний генез АГ у даному випадку:


A.

Гіпертонічна хвороба


B.

Феохромоцитома


C. *

Синдром Конна


D.

Хронічний гломерулонефрит


E.

Хронічний пієлонефрит


7.

Пацієнт 18 років, після переохолодження відмітив зміни кольору сечі (типу м’ясних помиїв). В аналізі сечі: білок – 2,5 г/л, еритроцити- покривають усе поле зору, підрахунок неможливий. Вкажіть найбільш ймовірний діагноз


A. *

Гострий гломерулонефрит, сечовий синдром, гематуричний компонент


B.

Гострий гломерулонефрит, сечовий синдром


C.

Гострий гломерулонефрит, нефротичний синдром


D.

Гострий пієлонефрит


E.

Тубуло-інтерстиціальний нефрит


8.

У пацієнта 19 років після тривалого переохолодження раптово, протягом 12 годин виникли набряки обличчя, ніг, попереку, задишка. АТ – 140 і 100 мм рт. ст. При дослідженні крові змін не виявлено. При дослідженні сечі виявлена протеїнурія (1,9 г/л), гематурія (12-20 еритроцитів у полі зору) лейкоцитурія (10-12 лейкоцитів у полі зору), кристали оксалатів кальцію - поодинокі у препараті. Визначте провідний синдром у клініці захворювання.


A.

Артеріальна гіпертензія


B.

Серцевої недостатності


C. *

Гостронефритичний


D.

Нефротичний


E.

Макрогематурія


9.

Хвора 25 років поступила у клініку зі скаргами на набряки, олігурію, гіпертензію. Загальний стан хворої важкий. Діагностовано гострий гломерулонефрит. Який із лабораторних показників буде критерієм для визначення наявності нефротичного синдрому?


A.

Макрогематурія


B.

Гіперкреатинінемія


C.

Анемія


D. *

Добова протеїнурія понад 3 г.


E.

Лейкоцитурія


10.

Хворий 48 років страждає на хронічний гломерулонефрит упродовж 25 років. Останні 6 місяців скаржиться на інспіраторну задишку при фізичному навантаженні, серцебиття, періодичний біль у ділянці серця без іррадіації, загальну слабкість. Об-но: Акроціаноз на тлі блідості шкіри. Пульс – 104 уд/хв, ритмічний, напружений. АТ 190 і 110 мм рт. ст. Ліва межа серця знаходиться на 2 см назовні від лівої серединноключичної лінії, над верхівкою І тон серця послаблений, систолічний шум, акцент ІІ тону над аортою. На ЕКГ - відхилення електричної осі серця вліво, дисметаболічні зміни. Кров: Hb – 66 г/л, креатинін - 1,1 ммоль/л. Відносна густина сечі 1,006. Вкажіть найбільш вірогідний кардіологічний діагноз?


A.

Недостатність аортального клапана


B. *

Уремічна міокардіодистрофія


C.

Гострий міокардит


D.

Ексудативний перикардит


E.

Недостатність мітрального клапана

11.

У пацієнта 32 років після переохолодження виникли набряки обличчя. АТ – 140 і 100 мм рт.ст. При дослідженні крові змін не виявлено. При дослідженні сечі виявлена протеїнурія (1,9 г/л), гематурія (12-20 еритроцитів у полі зору) лейкоцитурія (10-12 лейкоцитів у полі зору), кристали оксалатів кальцію - поодинокі у препараті. Визначте провідний синдром у клініці захворювання.


A.

Артеріальна гіпертензія


B.

Серцевої недостатності


C.

Гостронефритичний


D.

Нефротичний


E. *

Сечовий


12.

Хворий 35 р. страждає на хронічний гломерулонефрит протягом 15 років. Три останні роки знаходиться на гемодіалізі. З’явилися перебої в роботі серця, гіпотонія, зростаюча слабість, задишка. На ЕКГ: брадикардія, атріовентрикулярна блокада І ст., високі загострені зубці Т. Напередодні було грубе порушення питного режиму та дієти. Яка найбільш вірогідна причина даних змін?


A. *

Гіперкаліємія


B.

Гіпергідратація


C.

Гіпокаліємія


D.

Гіпернатріємія


E.

Гіпокальціємія


13.

У чоловіка 42 р., який 18 років хворіє на хронічний гломерулонефрит, було запідозрено, що перебіг хвороби ускладнився порушенням азотовидільної функції нирок. Який лабораторний показник буде найбільш інформативним у даному випадку?


A.

Сечова кислота


B.

Білірубін крові


C. *

Креатинін крові


D.

Сечовина крові


E.

Білкові фракції крові


14.

У пацієнта 18 років при обстеженні в поліклініці виявлено АГ (160 і 100 мм рт. ст.). Скарг немає. В аналізі крові – змін не виявлено. На очному дні – гіпертензивна ангіопатія. Консультація ЛОР - хронічний тонзиліт. В аналізі сечі: білок – 0, 45 г/л, еритроцити – 8-10, лейкоцити – 4-6, циліндри гіалінові та зернисті, кристали оксалатів кальцію – поодинокі у препараті. Про яку форму патології можна думати?


A.

Хронічний пієлонефрит


B.

Сольовий діатез


C.

Гіпертонічна хвороба


D. *

Хронічний гломерулонефрит


E.

Вегетативно-судинна дистонія за гіпертонічним типом


15.

Хворий М., 23 р., доставлений у приймальне відділення зі скаргами загальну слабкість. Місяць тому переніс паратонзилярний абсцес. Об‘єктивно: блідість шкіри, набряклість обличчя, набряки на ногах. АТ 180 і 110 мм рт. ст. Межі серця в нормі, серцевий поштовх звичайних властивостей. Тони серця звучні, чисті, акцент ІІ тону над аортою. В загальному аналізі сечі: відносна густина - 1025, білок - 3,2 г/л, еритроцити змінені і незмінені - 10-15, лейкоцити - 3-5, циліндри гіалінові - 1-3 у полі зору; добовий діурез – 400 мл. Ваш діагноз?


A.

Загострення хронічного пієлонефриту


B.

Загострення хронічного гломерулонефриту


C.

Гострий пієлонефрит


D. *

Гострий гломерулонефрит.


E.

Амілоїдоз нирок

16.

Хворий Ф., 26 р., скаржиться на різку загальну слабкість, свербіж шкіри, головний біль, зниження гостроти зору, постійну нудоту та блювання. Вважає себе хворим біля року. Зі слів родичів, 5 років тому при влаштуванні на роботу було виявлене підвищення АТ та зміни в аналізі сечі, однак хворий не надавав цьому значення і за медичною допомогою не звертався. Об‘єктивно: стан важкий, шкіра бліда, суха. Межі серця зміщені вліво, серцевий поштовх розлитий. І тон серця послаблений, ритм “галопу” та систолічний шум. Справа в підлопатковій області – шум тертя плеври, дихання жорстке. В аналізі крові: гемоглобін – 76 г/л, еритроцити - 2,8 х 10.12/л, лейкоцити - 11,4 х 10.9/л. ШОЕ - 56 мм/год. У сечі: відносна густина - 1008, білок - 1,65 г/л, 5-6 лейкоцитів та 10-12 еритроцитів у полі зору, гіалінові та зернисті циліндри. Креатинін крові - 1,1 ммоль/л, клубочкова фільтрація -15 мл/хв. Ваш діагноз?


A.

Загострення хронічного пієлонефриту.


B.

Гострий гломерулонефрит


C.

Гострий пієлонефрит


D. *

Хронічний гломерулонефрит


E.

Амілоїдоз нирок


17.

Хвора 19 років ( вагітність 14 тижнів) скаржиться на біль у попереку, набряки обличчя вранці, постійні набряки на гомілках. Три тижні тому перенесла гострий гнійний отит. АТ-155 і 95 мм рт.ст., ЧСС –64 уд/хв. Сеча інтенсивно-жовтого кольору, 400 мл за добу, відносна густина -1030, протеїнурія - 8 г/л. Сечовий осад: еритроцити-30-40, лейкоцити-4-6, циліндрурія (гіалінові 8-10, зернисті-2-3 у полі зору). Який діагноз є найбільш імовірним?


A. *

Гострий гломерулонефрит


B.

Гострий пієлонефрит


C.

Прееклампсія


D.

Амілоїдоз нирок


E.

Ранній токсикоз


18.

Геолог, 26 років хворіє на хронічний тонзиліт, в експедиції переніс ангіну. Після цього через 2 тижні з’явилися набряки лиця, попереку, задишка у спокої. Над легенями – ознаки гідротораксу, І тон серця над верхівкою послаблений, АТ- 125 і 90 мм рт.ст. Аналіз сечі: відносна густина - 1021, білок – 9 г/л, еритроцити 15-20, гіалінові циліндри 2-4 у полі зору. Вкажіть найбільш імовірний діагноз?


A. *

Гострий гломерулонефрит з нефротичним синдромом.


B.

Гострий гломерулонефрит зі сечовим синдромом.


C.

Ексудативний плеврит.


D.

Гострий перикардит


E.

Гострий міокардит


19.

У хворого на гломерулонефрит з нефротичним синдромом з’явилися розлитий біль у черевній порожнині, блювання, підвищилася температура до 38,6 0 С. Об’єктивно: набряки обличчя, гомілок, на шкірі тулуба та стегон – бешихоподібні висипання. ЧСС-98 уд/хв, АТ-90 і 50 мм рт.ст. Лейкоцити - 8,9х10.9/л., ШОЕ - 28 мм/год., білок сечі - 5,6 г/л, еритроцити – 30-40, лейкоцити – 15-20 у полі зору, діурез – 280 мл. Яке ускладнення найбільш ймовірно виникло у хворого ?


A.

Перитоніт


B. *

Нефротична криза


C.

Гострий пієлонефрит


D.

Тромбоемболія брижових судин


E.

БешихаКаталог: data -> kafedra -> test6 -> %D0%A3%D0%BA%D1%80 -> %D0%97%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D1%8F%20%D0%BB%D1%8E%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8 -> 2%D0%BA -> %D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4%20%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%8C
%D0%A3%D0%BA%D1%80 -> Назва наукового напрямку (модуля)
%D0%A3%D0%BA%D1%80 -> Просякнення кров’ю тканин
%D0%A3%D0%BA%D1%80 -> Модуль 1 Філософська онтологія і антропологія
%D0%A3%D0%BA%D1%80 -> 1 курс мед., стомат., фарм ф-ти
%D0%A3%D0%BA%D1%80 -> Всі наступні симптоми характерні для III энцефалопатичної стадії алкоголізму, окрім
%D0%A3%D0%BA%D1%80 -> Сестринська практика (текстові тести)
%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4%20%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%8C -> Модуль Загальна семіотика захворювань органів травлення
%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4%20%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%8C -> Загальна семіотика поширених захворювань
2%D0%BA -> Основи фізичної реабілітації -тести


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка