Задачі Крок 2 Акушерство і гінекологіяСкачати 467.45 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації14.12.2016
Розмір467.45 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7

Назва наукового напрямку (модуля):

Семестр:

12

Задачі Крок 2 Акушерство і гінекологія

Опис:

6 курс, 12 семестр

Перелік питань:

1.

У повторнородячої при піхвовому дослідженні на голівці, розташованій в порожнині малого тазу, пальпується ніс, рот і підборіддя плоду, звернене до лона. Про який вид передлежання плода можна думати?


A. *

Лицеве придлежание


B.

Передний вид потиличного


C.

Лобне


D.

Переднеголовне


E.

Задній вид потиличного


2.

У процесі пологів при чисто сідничному передлежанні за методом Цов’янова плід народився до нижніх кутів лопаток. Серцебиття плоду не страждає, запрокинулись ручки. Що необхідно зробити для народження плоду?


A.

Вилучити плід за тазовий кінець


B.

Провести операцію кесаревого розтину


C.

Вилучити плід за паховий згин


D. *

Застосувати класичну ручну допомогу


E.

Витягти плід за ніжки


3.

Через 30 хвилин після народження плода у породіллі з статевих шляхів з'явилися помірні кров'янисті виділення. Крововтрата склала 150 мл. Яку крововтрату можна допустити?


A.

0,7% мл від маси тіла породіллі


B. *

0,5% від маси тіла породіллі


C.

1,5% мл від маси тіла породіллі


D.

до 2 % мл від маси тіла породіллі


E.

1,0% мл від маси тіла породілл


4.

У породіллі, при внутрішньому акушерському дослідженні мале і велике тім’ячка визначаються на одному рівні. Стріловидний шов у поперечному розмірі площини входу в малий таз. Про яке передлежання плоду йде мова?


A.

Задній вид лицевого


B.

Лобне


C.

Передній вид лицевого


D.

передньоголовне


E. *

Задній вид потиличного


5.

У жінки при відвідуванні лікаря 10 липня тест на вагітність позитивний. У неї регулярний 28-денний цикл, остання менструація була з 1 по 4 травня. Який передбачуваний термін пологів?


A.

22 лютого


B.

11 лютого


C. *

8 лютого


D.

28 лютого


E.

15 лютого


6.

При піхвовому дослідженні зліва пальпується передній кут великого тім’ячка, праворуч - надбрівні дуги і корінь носа. Лобний шов у поперечному розмірі входу в малий таз. Про яке передлежання плоду йде мова?


A.

переднеголовне


B. *

Лобне


C.

Задній вид потиличного

D.

Передній вид лицевого


E.

Задній вид лицевого


7.

Четверта доба після других термінових нормальних пологів. Породілля пред'являє скарги на помірні переймоподібні болі внизу живота і посилення кров'янистих виділень зі статевих шляхів під час годування груддю. Об'єктивно: пульс 84 уд. в хв., АТ 110-70 мм рт.ст., температура тіла 36,7 оС. Молочні залози в стані вираженого нагрубання, безболісні. Матка щільна, дно матки на 4 п / п нижче пупка. Лохії серозно-кров'янисті, в помірній кількості. Ваша тактика?


A. *

Контроль зціджування


B.

Призначення утеротоніческіх коштів


C.

Пригнічення лактації


D.

Призначення антибактеріальної терапії


E.

Призначення діуретиків


8.

Третя доба після 1-х термінових, нормальних пологів. Дитина на спільному перебуванні, природному вигодовуванні. Об'єктивно: Температура 36,4 оС, пульс 80 уд. в хв. АТ - 120/80 мм рт.ст. Молочні залози м'які, безболісні. Лактація помірна, відтік молока не утруднений. Матка щільна, дно матки на 3 п / п нижче пупка. Лохії кров'янисті-серозні, в помірній кількості. Оцініть динаміку зворотного розвитку матки.


A. *

Фізіологічна інволюція


B.

Субінволюція


C.

Лохіометра


D.

Патологічна інволюція


E.

гематометра


9.

Пологи другі. Перша вагітність рік тому закінчилася передчасними пологами мертвим плодом. Зараз народилася жива дівчинка, без асфіксії, крик гучний. Дитина млява, малоактивна. Шкіра бліда, злегка жовтувата. Набряків немає. Живіт м'який. Збільшені печінка і селезінка. У матері група крові О (I) резус-негативна, у дитини O (I) резус-позитивна. Вміст білірубіну становить 85 мкмоль / л; Нв - 110 г/л, еритроцитів - 3,8х1012в / л. Яку патологію новонародженого можна припустити?


A. *

Гемолітична хвороба новонародженого


B.

Порушення мозкового кровообігу


C.

Фізіологічна жовтяниця


D.

Внутрічерепна родова травма


E.

Аномалії розвитку паренхіматозних органів


10.

Вагітна, 27 років, поступила в пологове відділення в терміні вагітності 37 тижнів за даними останньої менструації. Вагітна багато курить і щодня вживає натуральну каву. Чоловік здоровий. Екстрагенітальної патології не виявлено. Об'єктивно: висота стояння дна матки посередині відстані між пупком і мечовидним відростком, головка плоду - високо над входом в малий таз. Серцебиття плоду 126 уд / хв., приглушене. За даними УЗД розміри плоду відповідають розмірам 34-тижневої вагітності. Яка найбільш імовірна причина невідповідності в терміні вагітності?


A. *

Фетоплацентарна недостатність


B.

Гіпоксія плоду


C.

Вік вагітної


D.

Генетична патологія


E.

Гормональна недостатність


11.

У жінки 18 років з масою тіла - 54,5 кг. в терміні 38 тижнів відбулися строкові нормальні пологи. Народилася жива доношена дівчинка вагою 2180 г., довжиною тіла - 48 см. З анамнезу - жінка курить протягом 6 років, під час вагітності куріння не припиняла. Вагітність протікала з ускладненнями - блювота вагітних середнього ступеня тяжкості з 9 до 12 тижнів, набряки вагітних з 32 до 38 тижнів. Що, імовірно, стало причиною народження дитини з малою вагою?

A. *

Фетоплацентарна недостатність


B.

Низька вага жінки


C.

Вік жінки


D.

Гестоз I половини вагітності


E.

Гестоз II половини вагітності


12.

Для штучного переривання вагітності в терміні 10 тижнів звернулася першовагітна 18 років. На догоспітальному етапі обстежена: група крові А (II) друга, Rh (-), RW – кров узята, клінічні аналізи крові і сечі - без змін. У післеябортному періоді жінка потребує:


A. *

Введення 300 мкг антирезусного D-імуноглобуліну.


B.

Профілактичного лікування люїсу


C.

Визначення антитіл до Rh


D.

Проведення десенсибілізуючої терапії


E.

Тривалого статевого спокою


13.

За допомогою звернулася вагітна 24 років через добу після автомобільної аварії. На момент огляду вагітність 29 тижнів. Скарг не пред'являє. Ворушіння плода відчуває добре. При огляді на шкірі стегон, тулуба безліч синців. При обстеженні матка збільшена відповідно терміну вагітності, тонус нормальний. Серцебиття плоду ритмічне, 146 в хвилину. З обмінної карти вагітної встановлено: група крові А (II) друга, Rh (-) негативний. Антитіла до Rh до 26 тижнів не виявлялися. Що необхідно зробити для профілактики гемолітичної хвороби плода?


A. *

Ввести 300 мкг резусного анти-D імуноглобуліну.


B.

Введення резусного анти-D імуноглобуліну при наростанні титру антитіл до Rh


C.

Проведення десенсибілізуючої терапії


D.

Визначення антитіл до Rh


E.

Проведення магнезіальної терапії


14.

Відразу ж після народження посліду лікар визначив тонус матки і висоту стояння дна матки. Отримані дані дозволили розцінити протягом раннього післяпологового періоду як нормальне. На якому рівні повинно було розташовуватися дно матки в даному випадку?


A. *

На середині між пупком і лоном


B.

На 1 см вище пупка


C.

На рівні пупка


D.

На 1 см нижче пупка


E.

На 1 см вище лона


15.

Породілля, у якої 24 години тому відбулися термінові ускладнені розривом промежини пологи живим плодом вагою 3830 г, довжиною тіла -54 см. скаржиться на переймоподібні болі внизу живота, що з'являються під час годування грудьми, підсилюються кров'янисті виділення зі статевих шляхів. Що лежить в основі цього процесу?


A. *

Рефлекторне посилення продукції окситоцину.


B.

Збільшення фізичного навантаження


C.

Посилюється виділення пендогенних естрогенів


D.

розвивається ендометрит


E.

гіпотонія матки


16.

Через 48 годин після термінових нормальних пологів у породіллі тривають темно-кров'янисті виділення зі статевих шляхів до 100 мл на добу. При огляді лікар встановив: матка щільна, дно матки на 2 см нижче пупка, t тіла - 36,7 оС, PS - 82 в хвилину, задовільних властивостей. Як повинні бути оцінені такі виділення?


A. *

Lochia rubra


B.

Lochia rubra-serosa


C.

Lochia serosa


D.

Lochia alba

E.

Кровотеча з нерозпізнаними розриву статевих шляхів


17.

У повторновагітної з Rh негативною приналежністю крові, що перебуває у другому шлюбі, при обстеженні в 4-5 тижнів вагітності виявлені антитіла до Rh. Під час попередньої вагітності антитіла до Rh не виявлялись, у зв'язку з чим анти-D імуноглобулін не вводився. Перша дитина Rh (+) позитивна. Чим пояснити появу антитіл до Rh в цій вагітності?


A. *

Сенсибілізація настала в перших пологах


B.

Сенсибілізація настала в першій вагітності


C.

Сенсибілізація настала з початком даної вагітності


D.

Сенсибілізація обумовлена повторним шлюбом


E.

Помилка діагностики


18.

У породіллі у II періоді пологів під час потуги відзначається брадикардія у плода до 110 уд/хв з подальшим відновленням ритму серцебиття після потуги. Акушерська тактика?


A. *

Пологи продовжувати вести консервативно під контролем серцебиття плоду


B.

Пологи закінчити накладенням акушерських щипців


C.

Провести вакуум-екстракцію плода


D.

Операція кесаревого розтину


E.

Застосувати родостимуляцію


19.

У породіллі 20 років I період пологів. Пологи в строк. Сутички через 3 хвилини по 55 сек. Положення плоду поздовжнє, передлежить головка притиснута до входу в малий таз. Серцебиття плоду ясне, ритмічне 150 уд / хв. Піхвові дослідження: шийка матки згладжена, розкриття маткового зіву на 2 см, плодовий міхур цілий, передлежить головка над I площиною малого тазу, виділення слизисто-кров'янисті, помірні. Яка фаза I періоду пологів?


A. *

Латентна.


B.

Активна


C.

Фаза сповільнення.


D.

Фізіологічний прелімінарний період.


E.

Первинна слабкість пологової діяльності


20.

Відбулися пологи живим плодом чоловічої статі, масою 3400 г, довжиною 52 см. Жінка під диспансерним наглядом не була. При огляді дитини виявлено: сироподібна змазка відсутня, шкіра суха, мацерована, на ступнях та долонях – поморщена, колір шкіри зеленкуватий, кістки черепа щільні, шви та тім’ячка звужені. Плацента з множинними кальцинатами. Який патологічний стан відмічається у даної дитини?


A. *

Переношений плід.


B.

Асфіксія новонародженого.


C.

Вроджена вада розвитку


D.

Гемолітична хвороба новонародженого.


E.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка