Задача 1 Дівчинка, 13 років. Скарги: на біль в ділянці серця, серцебиттяСкачати 26.23 Kb.
Дата конвертації14.03.2021
Розмір26.23 Kb.
ТипЗадача

Задача 1

Дівчинка, 13 років.Скарги: на біль в ділянці серця, серцебиття, відчуття жару, запаморочення, слабкість,збільшення розмірів шиї.

Анамнез хвороби: скарги з'явилися 2 місяці тому після перенесеної лакунарної ангіни. Схудла на 4 кг, погіршилася успішність у школі, поганий сон. Апетит не порушений.

Об'єктивно: маса – 38 кг, ріст – 155 см. Різко виражене психомоторне збудження, температура тіла 380С, підвищена пітливість, блювота. Збільшення розмірів щитоподібної залози до ІІб ступеню. Пульс 150 уд. за хвилину, аритмічний. АТ 140/60 мм.рт.ст. Виражена жовтяниця шкіри, склер, явища дегідратації. Тони серця послаблені. У легенях жорстке дихання. Живіт напружений, біль при пальпації. Печінка + 2 см.

Лабораторні дані: загальний аналіз крові: Нв – 141 г/л, ер. - 4,24х1012/л, лейкоцити - 4,8х109/л, тромбоц. – 291 х109/л, ШОЕ – 7 мм/год. Рівень тироксину – 230 нмоль/л (N – 72-150 нмоль/л), холестерин – 2 ммоль/л, залишковий азот – 50 ммоль/л.

Питання:

1.Сформулюйте клінічний діагноз.

2. Надайте невідкладну допомогу.
Задача 2

Хлопчик, 3 роки 2 місяців.

Скарги: висипання на обличчі, тулубі, сверблячка, набряк обличчя, кон’юнктивіт. Анамнез хвороби: Сип з'явилася кілька годин тому. Вчора мати почала давати дитині вітамін С и препарат заліза (назви не пам'ятає) у зв'язку з виявленою анемією.

Об'єктивно: Т –37,2оС, ЧД-30/хв., ЧСС – 126/хв. Стан середньої тяжкості. Дитина неспокійна. На шкірі обличчя, тулуба, кінцівок еритема і сверблячі уртикарні елементи різної форми і розмірів. Набряклість губ і повік, кон’юнктивіт. У легенях везикулярне дихання.. Тони серця приглушені, ритмічні, систолічний шум над легеневою артерією. Живіт м'який, безболісний при пальпації. Печінка виступає на 2,5см з-під реберного краю. Селезінка не пальпується. Сеча і стул звичайного кольору.Питання

  1. Встановіть попередній діагноз.

  2. Надайте невідкладну допомогуЗавдання

1. Дівчинка 4 років спостерігається дільничним педіатром з приводу нервовоартритичного діатезу. Вранці після вживання вершкового масла у дитини спостерігалися повторні блювота, відмова від їжі, запах ацетону з рота, кашкоподібні випорожнення. На прийомі: не лихоманить, млява, шкірні покриви бліді, помірна тахікардія. Який патологічний стан можна припустити у дитини?

A. Ацетонемічний стан

B. Кетонемічний стан, пов'язаний з дебютом цукрового діабету

C. Гостра кишкова інфекція

D. Гострий гастроентероколіт

E. Гостра нейроінфекція
2. У дитини з нервово-артритичною аномалією конституції на фоні ГРВІ виникла повторна блювота, визначається запах ацетону в повітрі, що видихається. Яке лабораторне дослідження слід вважати першочерговим?

A. Визначення гематокриту і рівня гемоглобіну

B. Визначення змісту глюкози в добовій сечі

C. Визначення концентрації сечової кислоти в сироватці крові

D. Визначення в крові кетонових тіл і ацетону

E. Визначення змісту глюкози в крові


3. При огляді хлопчика 5 років вдома дільничний педіатр виявив прояви ацетонемичної блювоти. Викликав машину швидкої медичної допомоги для госпіталізації. Яким чином в домашніх умовах лікар зміг надати невідкладну допомогу?

A. Внутрішньовенне ведення поляризуючої суміші

B. Внутрішньовенне краплинне введення 10% розчину глюкози і фізіологічного розчину

C. Прийом всередину розчину Рінгера

D. Промивання шлунку 1-2% розчином натрію гідрокарбонату, пиття лужної мінеральної води

E. Внутрішньовенне введення 10% розчину натрію хлориду (0,5 мл/кг)


4. Прибувши по виклику, дільничний виявив у однорічної дитини, що хворіє на ГРВІ, наступні симптоми: температура тіла 40,2оС, тахипноэ, збудження, сухість шкірних покривів і слизистих, порушення периферичного кровообігу. Встановлений діагноз гіпертермічного синдрому. Які невідкладні дії слід провести хворому до госпіталізації?

A. Внутрішньом'язове введення нейролептиків у складі літичної суміші

B. Забезпечення доступу свіжого повітря і пиття, призначення антипіретику всередину, фізичні методи охолоджування

C. Призначення нейролептиків і транквілізаторів

D. Внутрішньом'язове введення ведення 50% розчину анальгіну

E. Призначення ацетилсаліцилової кислоти всередину


5. У дитини 6 місяців з проявами перинатальної енцефалопатії і вродженою вадою серця в ізоляторі поліклініки зареєстрована температура тіла 37,8оС. При огляді - катаральні явища, озноб, блідий колір шкірних покривів. Який рівень температури тіла є свідченням для призначення

антипіретиків даній дитині?

A. 37,0оС і більш

B. 37,5оС і більш

C. 38,0оС і більш

D. 38,5оС і більш

E. 39,0оС і більш
6. У дитини 4-х місяців в прищепному кабінеті через 12 хвилин після проведення 2-ої вакцинації АКДС з'явилися ознаки набряку Квінке у області обличчя. Який препарат Ви використовуєте для надання дитині невідкладної допомоги?

A. Папаверин

B. Седуксен

C. Преднізолон

D. Сірчанокисла магнезія

E. Анальгін


7. У дитини 6 років з атопією, незабаром після вакцинації в поліклініці з'явилися відчуття страху, давлення в грудній клітці, блювота, шум у вухах, розвинулася задишка, яка гостро перейшла в задуху, ціаноз, порушення свідомості. Який невідкладний стан розвинувся у дитини?

A. Астматичний статус

B. Напад бронхіальної астми

C. БронхоспазмD. Анафілактичний шок

E. Гострий менінгоенцефаліт

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка