Задача №1 Дитина народилася з масою 3280 г та довжиною тіла 52 см. У віці 1,7 місяців фактична маса достатня (4350 г), психофізичний розвитокСкачати 15.76 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації29.12.2020
Розмір15.76 Kb.
ТипЗадача
  1   2   3

Задача № 1

Дитина народилася з масою 3280 г та довжиною тіла 52 см. У віці 1,7 місяців фактична маса достатня (4350 г), психофізичний розвиток відповідає вікові. Дитина знаходиться на природному вигодовуванні, періодично відзначаються зригування. Дайте відповіді на запитання:

1) Чим зумовлені зригування у дитини?

2) Який синдром можна виділити?

3) Які діагностичні дослідження потрібно провести?

4) Які діагностичні критерії ви знаєте ?

5) Основні принципи лікування.

Відповіді на запитання:

1) Зригування у дитини зумовлені аерофагією.

2) Диспепсичний.

3) Для діагностики аерофагії рекомендується проводити рентгенологічне дослідження, при якому виявляється високе стояння купола діафрагми й великий газовий міхур у шлунку. Обов’язково проводиться фіброезофагогастродуоденоскопія. Діагноз аерофагії здебільшого ґрунтується на даних анамнезу й факті об’єктивної верифікації надмірного заковтування повітря.

4) Як мінімум протягом 8 тижнів до встановлення діагнозу відмічаються, принаймні, один раз на тиждень дві з таких ознак, як: 1) об’єктивно верифіковане заковтування повітря, 2) здуття живота через скупчення повітря в кишечнику, 3) повторювана відрижка й/або підвищене виділення газів із кишечника.

5) Дієтотерапія. Необхідно внести корективи у техніку годування (допомога дитині в правильному захоплюванні соска, контроль діаметра отвору у пляшечці та ін.). Важливе позиційне лікування – годування дитини у вертикальному або напіввертикальному положенні, протягом 10-15 хв. після годування забезпечити відрижку повітря, що накопичилося в шлунку.

Фармакотерапія. При неефективності психо- та дієтотерапії використовуються (за призначенням психоневролога):

• анксіолітики (транквілізатори); • антиеметіки з легким нейролептичним ефектом (етаперазін, тіетилперазін); • протисудомні препарати, зокрема, клоназепам.

Задача № 2

До лікаря звернулася мати з дитиною віком 12 років, що скаржиться на втому,загальну слабкість, на дискомфорт та періодичний біль у верхніх відділах живота, почуття швидкого насичення, нудоту, блювання, здуття живота.Не настає покращення після дефекації або відходженні газів. З боку внутрішніх органів патології не зустрічається. Зі слів матері дитина хвилюється на уроках математики. Дайте відповідь на запитання:

1. Який попередній діагноз ви можете поставити?

2. Яку діагностичну програму ви виділите?

3. Назначте хворому лікування.

4.Виділіть основні синдроми.

5.Рекомендації щодо харчування.

Відповіді на запитання:

1) Функціональна диспепсія.

2) При ендоскопічному дослідженні – відсутність ознак запальнодеструктивних змін слизової оболонки шлунку, можливі моторні порушення;

При гістологічному дослідженні біоптатів СОШ - відсутність ознак запалення, атрофії, активності процесу.

При інтрагастральній рН-метрії – зниження або підвищення кислотоутворюючої функції шлунку, секреції. При рентгенологічному дослідженні верхніх відділів ШКТ - моторні порушення.

При УЗД виявляють супутню патологію жовчовивідних шляхів, підшлункової залози, печінки.3) Корекція способу життя:

1) Регуляцію режиму діяльності, відпочинку, харчування.

2) Психотерапію згідно рекомендації невролога – седатики, транквілізатори (анксіолітики), адаптогени (залежно від вегетативного статусу).Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка