Задача № у хворого опік полумям тулуба ііі-а ступеня. Обчисліть площу опікового ураження?Скачати 16.58 Kb.
Дата конвертації30.05.2021
Розмір16.58 Kb.
ТипЗадача

1.  Визначення загальної площі опіків і площі глибокого пошкодження. Періоди опікової хвороби.

Задача № 1. Хворий доставлений з вогнища ядерного вибуху, скаржиться на нудоту та блювання. Опіків та травм немає. Дозу опромінювання вимірити немає можливості – немає дозиметрів. До якої категорії постраждалих потрібно віднести даного хворого?

Задача № 2. У хворого – опік полумям тулуба ІІІ-А ступеня. Обчисліть площу опікового ураження?

  1. Під площею опікового ураження розуміють виражене у відсотках співвідношення площі опікової поверхні до загальної площі тіла.

Найбільш часто в практиці використовують наступні методи:

  • 1. Правило "дев'яток"- площа окремих областей рівна або кратна 9: голова і шия- 9%, рука- 9%, передня і задня поверхня тулуба- по 18%, стегно- 9%, гомілка і стопа- 9%, промежина- 1%.

  • 2. Правило "долоні" – долонь становить 1% от площі тіла.

  • 3. Метод Вілявіна – на зображенні фігури людини спереду і ззаду, що розділена на ділянки, яки відповідають 1% площі шкіри, заштриховують площу опіку і підраховують кількість заштрихованих ділянок.

У клінічному перебігу опікової хвороби розрізняють чотири стадії: опіковий шок, гостра опікова токсемія (інтоксикація), септикотоксемія і реконвалесценсія (видужання).

Стадія опікового шоку настає в момент опіку і триває до двох діб. Опіковий шок виникає унаслідок потоку больових подразнень, що надходять у центральну нервову систему. Відбувається спочатку збудження (еректильна фаза), а потім виснаження і позамежне гальмування нервової системи (торпідна фаза).

Еректильна фаза опікового шоку короткочасна, триває від кількох хвилин до 1–2 год. Друга, торпідна, фаза шоку настає в результаті виснаження нервової системи і триває до 6–8 год. Опіковий шок характеризується тяжкими гемодинамічними розла-дами, позв’язаними з втратою великої кількості плазми крові і токсичною дією продуктів розпаду тканин. Больові подразнення у разі значних опіків під час еректильної фази швидко спричинюють тяжкі порушення функції центральної нервової системи. У випадку великих опіків, які захоплюють більш ніж 50% поверхні тіла, видужання спостерігається рідко.

Стадія токсемії. Токсемія може виникнути швидко, через кілька годин після опіку, однак частіше ця стадія настає на другу–третю добу. Чіткої межі між стадіями шоку і токсемії немає. Клінічно ця стадія характеризується високою температурою, збуд-женням, частим пульсом, пришвидшеним диханням, частим блю-ванням, порушенням функції печінки й зневоднюванням організму. Токсемія розвивається внаслідок всмоктування із опікової поверхні продуктів розпаду змертвілих тканин і бактеріальних токсинів. Характерним є розвиток анемії внаслідок порушення кістково-мозкового кровотворення і високий лейкоцитоз зі зрушенням лейкоцитарної формули вліво.

Під час розтину тіл померлих від опіку в стадії токсемії виявляють множинні ділянки некрозу в печінці, мозку, м’язі серця і надниркових залозах.

Стадія септикотоксемії. Ця стадія опікової хвороби з’явля-ється під час нагноєня опікових ран (на 12–15 день хвороби), коли бактерії та токсини всмоктуються в кров і триває довго. Розвиткові інфекційних ускладнень сприяють велика ранова поверхня і зниження реактивності організму. Для періоду інфекційних ускладнень характерні висока температура, розлади обмінних процесів, анемія, гіпопротеїнемія, порушення функції нирок, печінки, травного каналу, ендокринної системи. Внаслідок тривалого перебігу нагнійного процесу та інтоксикації організму розвивається опікове виснаження. Період інфекційних ускладнень простежується у 7% хворих. Перебіг і тривалість залежать від правильності і своєчасності

проведення патогенетичної терапії опікової хвороби, застосування антибіотиків і своєчасного пластичного закриття опікової рани.

Період реконвалесценції (видужання) є тривалим процесом і характеризується загоєнням ран і поступовою нормалізацією функцій організму.


Задача 1
Тяжкі радіаційні ураження
Задача 2

36%

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка