Забій головного мозкуСкачати 332.01 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації09.05.2016
Розмір332.01 Kb.
  1   2   3   4   5

1.

Хворий К., 33 років потрапив в автомобільну аварію. Об'єктивно: свідомість ясна. Ретроградна амнезія. Шкірні покриви бліді. Пульс 63 уд. за 1 хв. АТ 110/70 мм рт. ст. Зіниці D=S. Легкий парез в правих кінцівках. СХР справа вище. Менінгеальних симптомів немає. Який з діагнозів найбільш імовірний?


A. *

Забій головного мозку


B.

Травматичний субарахноїдальний крововилив


C.

Стиснення головного мозку


D.

Струс головного мозку


E.

Субдуральна гематома


2.

Визначіть додаткове обстеження для підтвердження або виключення наявності епідуральної гематоми.


A.

Ехоенцефалоскопія


B.

Каротидна ангіографія


C. *

Аксіальна комп”ютерна томографія головного мозку


D.

Краніографія


E.

Накладання фрезових трепанаційних отворів


3.

У новонародженого з терміном гестації 31 тиж спостерігають гіпотонію та пригнічення свідомості. Ht – 35 %. У загальному аналізі спинномозкової рідини: підвищена кількість еритроцитів, білка та знижений вміст глюкози. Який попередній діагноз ?


A.

Внутрішньоутробна інфекція


B.

Менінгіт


C.

Анемія


D. *

Внутрішньочерепний крововилив


E.

Сепсис


4.

Хворий, 36 років, унаслідок ДТП отримав важку ЧМТ, перебуває в коматозному стані. За діагностичними показами проведено М-ехоенцефалографію, виявлено зміщення серединних структур мозку вправо на 12 мм. За допомогою КТ в лобно-тім’яній ділянці зліва знайдено субдуральну гематому розміром 6 х 7 х 7 см. Яка найбільш вірна тактика лікування?


A.

Дезінтоксикаційна терапія


B.

Оксибаротерапія


C. *

Хірургічне лікування


D.

Краніоцеребральна гіпотермія


E.

Динамічне спостереження


5.

У приймальне відділення лікарні доставлено хвору в непритомному стані, з ушкодженнями голови у вигляді перелому кісток склепіння, патологічною нервовою симптоматикою. АТ – 60/40 мм рт.ст. Що дозволило оцінити ці ушкодження, як важкі ?


A.

Характер рани


B. *

Наявність симптомів небезпечних для життя


C.

Стійка втрата працездатності


D.

Строки розладу стану здоров’я


E.

Неврологічні патологічні симптоми


6.

До нейрохірургічного відділення ТОККЛ, через 8 год після ДТП доставлено непритомного пораненого з закритою ЧМТ. Об’єктивно: анізокорія, рана у тім’яній ділянці – 3 х 1 см, визначається ригідність м’язів шиї, брадикардія, пульс – 58 за 1 хв, напружений. Судомний синдром. Яке основне показання до негайного оперативного втручання ?


A.

Наростання судом


B.

Анізокорія


C.

Наявність ран


D. *

Внутрішньочерепна кровотеча


E.

Непритомність


7.

Хворого Ю, 28 років, госпіталізовано до лікарні після раптового знепритомнення. Об’єктивно: свідомість за шкалою ком Глазго – 10 балів, визначається психомоторне збудження, менінгеальні симптоми, слідів травми на голові немає. Під час поперекової пункції – спинномозкова рідина кров’яниста. На краніограмах ознак переломів кісток черепа немає. Який найбільш імовірний діагноз ?


A.

Забій головного мозку


B.

Пухлина головного мозку


C. *

Спонтанний субарахноїдальний крововилив


D.

Ішемічний інсульт


E.

Менінгіт


8.

Хворий Ф, 23-х років, ударився головою об металевий предмет. Короткочасно знепритомнів. Об’єктивно: свідомість за шкалою ком Глазго - 13 балів, через 2 години – 9 балів. Протягом 2 годин перебування в лікарні спостерігалось 2 епізоди судом у лівих кінцівках. На краніограмі виявлено перелом скроневої кістки справа. Який найбільш імовірний діагноз ?


A.

Субдуральна гематома в правій скроневій ділянці


B.

Гостре порушення мозкового кровообігу


C. *

Епідуральна гематома в правій скроневій ділянці


D.

Забій головного мозку


E.

Струс головного мозку


9.

Хворого, робітника комбайнового заводу, 28 років, доставлено до клініки у сопорозному стані, з відсутністю активних рухів у правих кінцівках. Раніше не хворів. Регулярно займався спортом. Захворів гостро. Об’єктивно: загальний стан середньої важкості. Повна моторна, виражена сенсорна афазія. Пульс – 54 за 1 хв, АТ – 135/85 мм рт. ст. Яке захворювання найбільш ймовірне ?


A.

Розрив артеріовенозної аневризми


B.

Забій лівої лобно-скроневої ділянки


C.

Геморагічний інсульт


D. *

Субдуральна гематома


E.

Розрив мішкоподібної аневризми


10.

Хворого Б, 34 років, госпіталізовано до хірургічного відділення, через годину після транспортної пригоди. У свідомості, визначається ретроградна амнезія, менінгеальних знаків немає, горизонтальний ністагм в обидва боки, у правій тім’яній ділянці – рана довжиною 10 см, дно якої – непошкоджена кістка. Який обсяг медичної допомоги найбільш доцільний для даного хворого?


A. *

Первинна хірургічна обробка та дренування рани


B.

Призначення дегідраційної терапії


C.

Трепанація черепа


D.

Дренування рани


E.

Люмбальна пункція


11.

Вантажник К., 54 років, після підняття важкості відчув сильний біль в поперековій області, який поширювався в праву ногу, підсилювався при рухах ногою, кашлі. Об'єктивно: напруження довгих м'язів спини справа. Ахіловий рефлекс справа знижений. Виражена болючість паравертебральних точок в поперековій області. Позитивний симптом натягу Ласега справа. Який додатковий метод обстеження Ви призначити в першу чергу?


A.

Рентгенографія хребта


B.

Електроміографія


C.

Магнітно-резонансна томографія


D. *

Комп'ютерна томографія


E.

Люмбальна пункція


12.

В приймальне відділення ТОККЛ ургентно доставлений хворий 48 років, без свідомості, обличчя бліде. АТ 230/120 мм рт. ст. Правобічна геміплегія. С-м Керніга зліва. Найінформативніший метод дослідження.


A.

Ультразвукова доплерографія


B.

Ехоенцефалографія


C. *

Компютерна томографія


D.

Люмбальна пункція


E.

Електроенцефалографія


13.

Хвора Д 36 років, звернулась зі скаргами на терпкість в правій нозі та нестійкість при стоянні та ході. Рік тому спостерігалось різке послаблення зору на ліве око, яке з часом пройшло. Об'єктивно: ністагм при погляді в сторони, в позі Ромберга та при ході похитування більше вправо, колінні та ахілові рефлекси високі, --черевні - відсутні, імперативні позови на сечовиділення. Виставлено попередній діагноз: розсіяний склероз. Який із перерахованих методів параклінічного дослідження з найбільшою вірогідністю може підтвердити діагноз?


A. *

ЯМР комп'ютерна томографія.


B.

Дослідження викликаних потенціалів.


C.

Рентгенівська комп'ютерна томографія.


D.

Дослідження спиномозкової рідини.


E.

Електоенцефалографія.


14.

У пацієнта П., 44 років, яки перебуває в хірургічному відділенні, на другу добу після операції з приводу перфорації виразки шлунку з ночі розвинувся центральний правобічний геміпарез, гемігіпестезія та розлади мови. Якими методами параклінічного обстеження можна верифікувати діагноз?


A. *

Комп’ютерна томографія


B.

Ехоенцефалоскопія


C.

Дослідження коагулюючих властивостей крові


D.

Ультразвукова доплерографія


E.

Контрастна ангіографія


15.

У 10-річного хлопчина на протязі дня відмічаються “відключення” на 10-15 секунд, під час яких він застигає в одній позі, не реагує на запитання, не відкликається на своє ім’я. Про приступи нічого не пам’ятає. Який метод інструментального дослідження найдоцільніше використати для постановки діагнозу:


A.

Дослідження викликаних потенціалів


B.

Ехоенцефалоскопію


C. *

ЕЕГ + МРТ головного мозку


D.

рентгенограму черепа


E.

КТ


16.

Хворий, 30 років, який потерпав від головного болю, під час підняття важкого предмету відчув сильний головний біль, схожий на удар по голові. З’явилися нудота, блювання, легке запаморочення. Об’єктивно через добу: виражений менінгеальний синдром, температура тіла -–37,6 0С. Лікар запідозрив субарахноїдальний крововилив. Яке додаткове обстеження необхідно провести, щоб підтвердити діагноз ?


A.

Церебральну ангіографію


B.

Реоенцефалографію


C.

Люмбальну пункцію з дослідженням спинномозкової рідини


D.

Рентгенографію черепа


E. *

КТ


17.

У чоловіка, 55 років, який хворіє на гіпертонічну хворобу, раптово з’явилися інтенсивний головний біль у потилиці, нудота і повторне блювання, що тривають 5-ту годину. Пульс – 88 за 1 хв, АТ – 205-100 мм рт.ст., болючість окципітальних точок, ригідність потиличних м’язів. Симптом Керніга з обох боків. Є підозра на субарахноїдальний крововилив. Який із нижче наведених методів дослідження має вирішальне значення для встановлення названого діагнозу ?


A. *

Спинномозкова пункція у поперековому відділі


B.

Електроенцефалографія


C.

УЗДГ


D.

Дослідження очного дна


E.

КТ


18.

Чоловік 30 років звернувся у відділення нейрохірургії із наступним анамнезом: за 2 дні до звернення відбулося падіння по сходах з короткочасною втратою свідомості. Яке дослідження слід провести в першу чергу ?


A.

Спинно-мозкову пункцію.


B.

Транскраніальну дуплексну ехографію


C.

Магнітно-резонансну томографію


D. *

Рентгенографію (багатоосьову) кісток черепа


E.

КТ


19.

У хворого К 34 років після вживання алкоголю спостерігався напад з тонічними та клонічними судомами, прикусом язика, мимовільним сечовипусканням і втратою свідомості, що тривала 3 хвилини. Проведення якого дослідження має вирішальне значення для встановлення діагнозу ?


A.

Дослідження спинномозкової рідини


B.

Рентгенографія черепа


C.

Ехоенцефалоскопія


D.

КТ


E. *

Електроенцефалографія


20.

Якими інструментальними методами дослідження можна підтверди епідуральну гематому?


A.

Краніографія


B.

Ехоенцефалографія


C. *

Комп’ютерна томографія


D.

Ангіографія


E.

ЕЕГ


21.

У 39-річного хворого, який хворіє гіпертонічною хворобою раптово виникли інтенсивні головні болі в потилиці, нудота і повторна блювота, що тривають понад п’ять годин. Пульс 88 за 1 хв., АТ – 205/100 мм рт.ст., болючість окципітальних точок, ригідність потиличних м’язів. З поперечних пальців, симптом Керніга з обох сторін. Є підозра на субарахноїдальний крововилив. Який з нижче наведених методів дослідження має вирішальне значення для встановлення діагнозу субарахноїдальний крововилив?


A.

Біохімічний аналіз крові на цукор, білірубін, сечовину


B.

ЕКГ


C.

Ультразвукова доплерографія


D. *

Поперековий прокол


E.

Дослідження очного дна


22.

Хворий 55 років, який страждав головними болями, при піднятті важкого предмету відчув сильний головний біль у вигляді удару по голові, з'явилась нудота, блювота, легке запаморочення. Через добу - об'єктивно виражений менінгеальний синдром, температура тіла 37,6°С. Лікар запідозрив субарахноідальний крововилив. Яке додаткове дослідження необхідно провести, щоб підтвердити вірогідність діагнозу?


A.

Церебральну ангіографію.


B. *

Люмбальну пункцію з дослідженням ліквору.


C.

Комп'ютерну томографію.


D.

Рентгенографію черепа.


E.

Реоенцефалографію.


23.

Хвора М. 28 років, звернулась зі скаргами на терпкість в правій нозі та нестійкість при стоянні та ході. Рік тому спостерігалось різке послаблення зору на ліве око, яке з часом пройшло. Об'єктивно: ністагм при погляді в сторони, в позі Ромберга та при ході похитування більше вправо, колінні та ахілові рефлекси високі, --черевні - відсутні, імперативні позови на сечовиділення. Виставлено попередній діагноз: пухлинна мозочка. Який із перерахованих методів параклінічного дослідження з найбільшою вірогідністю може підтвердити діагноз?

Каталог: data -> kafedra -> test6 -> %D1%83%D0%BA%D1%80 -> %D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> 4%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> %D0%BD%D0%B5%D0%B9%D1%80%D0%BE%D1%85%D1%96%D1%80%D1%83%D1%80%D0%B3%D1%96%D1%8F
%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> Ортопедичне стоматологія. Тести на модуль.
%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> Профілактика стоматологічних захворювань. Модуль 1
%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> Молекулярна біологія. Біохімія гормонів та фізіологічних функцій
%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> Основи клінічної імунології та алергології (стомат)
%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> 2 курс стомат факультет
%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> Клітинна стінка
%D0%BD%D0%B5%D0%B9%D1%80%D0%BE%D1%85%D1%96%D1%80%D1%83%D1%80%D0%B3%D1%96%D1%8F -> Назвіть найефективніші методи профілактики шийного остеохондрозу
%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> 4 сем 2 курс стоматолог


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка