За повідомленнями преси та неопублікованими матеріаламиСкачати 180.65 Kb.
Дата конвертації05.05.2016
Розмір180.65 Kb.
Департамент культури, туризму, національностей та релігій

Дніпропетровської обласної державної адміністрації

Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека

імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія

Хроніка культурного життя області

(за повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами)
У лютому 2015 р.

Культура. Загальні питання.
На фестивалі «Диамант-Карпат», що пройшов у Яремчі, вокальний ансамбль творчого центру «Арт-Рио», що на Дніпропетровщині, став лауреатом першої премії. Цей міжнародний конкурс проводиться уже всьоме, виконавці змагаються в таких жанрах: вокал, хореографія, інструментальна музика, циркове мистецтво, театр.
На Дніпропетровщині 15 лютого стартував міжнародний фестиваль літературних видань «Редкая птица». У його рамках пройдуть конкурси на краще видання та кращого автора. Заявки на участь приймають до 15 травня 2015 р. на сайті http://www.rarebird.org.ua/
В Музеї українського живопису Дніпропетровська пройшла презентація Фонду допомоги волонтерському руху «Сакральна Україна». Його засновник – дніпропетровський художник Михайло Кублик ладен продати авторську колекцію із 500 полотен, щоб передати кошти на реабілітацію поранених з АТО.

Театральна діяльність. Концертне життя.

У Дніпропетровському театрі української драми імені Т. Г. Шевченка 12 лютого відбулася прем’єра моновистави «Я вам цей борг ніколи не залишу» за творами Ліни Костенко (до 85-літнього ювілею письменниці). Режисер – Л. Кушкова.


* * *
23 – 24 лютого у Дніпропетровській консерваторії ім. М. Глінки в рамках міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Музика без меж» пройшли «Дні італійської музики». Спеціальними гостями фестивалю були видатні музиканти: професор Московської консерваторії О.Тростянский та лауреат міжнародних конкурсів, піаніст-віртуоз В. Попругін.
Образотворче мистецтво. Музейна справа.
13 лютого в Музеї українського живопису обласного центру відкрилась експозиція робіт дніпропетровського художника Вячеслава Апета під назвою «Береги». Роботи знаного майстра представлені на багатьох всеукраїнських та міжнародних виставках.
«Почувствуй, откройся, зажгись солнцем», - таку назву мала виставка Петриківського розпису автора В. Тимошенко, яка відкрилась 26 лютого у Криворізькому історико-краєзнавчому музеї. Представлено більше 50 робіт майстрині та її матері В. Хоменко. Проведено також майстер-клас для всіх бажаючих.
У Кривому Розі відкрилась виставка відомого майстра карикатури Олега Смаля, штатного карикатуриста багатьох видань, у т.ч. зарубіжних. Він – переможець чисельних конкурсів карикатур в Ірані, Італії, Кореї, Франції та інших країнах. На суд глядачів представлені 40 робіт, які відображають політичні події, економічні негаразди у нашій країні.
***
Виставка Олександра Висоцького під назвою «MAMAYO» відкрилась у Дніпропетровському художньому музеї 19 лютого. Художник змалював козака Мамая . Це – своєрідне втілення українського характеру, акумульований образ волелюбності та незламності. Всього на виставці представлено 40 творів у різних техніках (масло, змішана техніка, туш) та стилях (академічному, кубістичному та ін.).
20 лютого у національному історичному музеї відкрилась унікальна виставка мікроскульптур та картин, які можна розглянути лише за допомогою мікроскопа. Автор – уродженець Запорізької області В. Казарян.
14 лютого провідний науковий співробітник ДХМ В. Кулічихін у своїй лекції розповів про особливості давньоруського мистецтва.

По 15 лютого у музеї продовжилась експозиція графічних та живописних робіт П. Ситника, одного з найвідоміших художників м. Кривого Рога.Бібліотечна справа.
Бібліотечна справа області у лютому була такою:

4 лютого у Медіа-клубі Docudays UA, що працює у соціокультурному відділі ДОУНБ, відбувся перегляд та обговорення короткометражної документальної стрічки «Проголосуйте за мене, будь ласка». Після перегляду відбулось обговорення проблеми фільму. Присутні спробували відтворити свої думки у малюнку.

11 лютого тут пройшов перегляд та обговорення стрічки "Любите меня, пожалуйста". 
11 лютого у Регіональному Тренінговому центрі пройшов книжковий перфоманс до Дня Святого Валентина. У ньому взяли участь студенти поліграфічного коледжу та профтехучилища.

16 лютого сюди завітали  представниці  волонтерського жіночого батальйону Дніпропетровська. Для присутніх  була проведена інформаційна п'ятихвилинка, де фахівці розповіли про ресурси бібліотеки  та про сторінки сайту, які стануть волонтерам у нагоді.

РТЦ ініціював промо-акцію «Зізнайтеся у коханні бібліотеці», напередодні Дня Святого Валентина, Акція стартувала 11 лютого у всіх відділах бібліотеки і  була дуже плідною. Протягом тижня кожен бажаючий у довільній формі мав нагоду висловити теплі побажання бібліотеці, книзі чи улюбленому бібліотекарю. Було написано багато щирих слів подяки, віршів, цитати з Псалтирю  і навіть освідчення в коханні. Бібліотеці і працівникам бажали миру, дякували за можливість доторкнутися до роздумів великих та  побути сам на сам з книгою у теплій, затишній атмосфері. 

18 лютого на базі Регіонального Тренінгового Центру стартували тренінги-навчання з впровадження електронної системи моніторингу публічних бібліотек України (ЕСМаР) для представників відділів (управлінь) культури і туризму, національностей та релігій райдержадміністрацій, виконкомів міських рад та директорів, заступників директорів та методистів міських та районних Централізованих бібліотечних систем.

Перегляд та обговорення фільму «Перукарська воля» зібрав 18 лютого студентів Міжрегіонального вищого училища з поліграфії та інформаційних технологій в медіа клубі Регіонального Тренінгового Центру.

Що таке "подвиг" – кара чи благословення? – над цим питанням міркували студенти Міжрегіонального вищого училища з поліграфії та інформаційних технологій 25 лютого, після перегляду документальної кінострічки "Пощо, маловірна?!". 


Читацьке віче, присвячене правозахисній діяльності Василя Стуса, Юрія Литвина та Олекси Тихого відбулося у відділі читальних залів 3 лютого.

Згідно Указу Президента України Петра Порошенка, 20 лютого в Україні відзначають день Героїв Небесної Сотні. На знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, як символ  пам'яті подвигу Героїв Небесної Сотні у цьому відділі створено інсталяцію. Майданівські фотографії та поіменний список всіх полеглих, передають почуття великої журби за загиблими та шани  до їх подвигу.

«Вдосконалюємо себе»,саме це було головним меседжем під час проведення чергового засідання літературно-кінематографічного клубу «ЧелоВечность», що відбулося тут 4 лютого. У програмі заходу - перегляд та обговорення кінофільму «Мастер Тай-Цзи», що вийшов на широкі екрани у 2013 році і був створений  кінорежисером та продюсером Кіану Ривзом.

«Техніка печворк і можливості клаптикового шиття»,


майстриня цієї техніки Семенкова Н. 7 лютого провела у читальній залі перший урок серії майстер-класів з цієї теми в рамках проекту «Бібліотерапія для всіх бажаючих».

18 лютого в рамках проекту «Імена: відомі та повернені із забуття», працівники відділу читальних залів представили виїзну мультимедійну презентацію до 80-ої річниці від дня народження «витязя української поезії» Василя Симоненка студентам ВПУ №17.

19 лютого у рамках проведення святкових заходів до Міжнародного Дня рідної мови для студентів ВПУ №17 та широкого кола читачів у відділі читальних залів відбувся святковий захід «Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, рідна мово!». 

20 лютого для учнів школи №22 (для глухих та слабочуючих) співробітники відділу читальних залів провели відеоурок «Мова - духовний скарб нації», присвячений Міжнародному Дню рідної мови.  
 

6 лютого у Центрі слов’янської культури майстер обертонального співу О. Мовчанова провела майстер клас «Обертональний спів – для кожного» (цикл заходів «Талантами зоріє слов’янська земля»).


4 лютого під час дружньої зустрічі з освітянами фахівці ВНІБ ознайомили присутніх з документально-інформаційними ресурсами та інформаційно-сервісними центрами та службами ДОУНБ. Докладно було висвітлено можливості сайту та електронні послуги для користувачів. Педагогам було запропоновано тематичний перегляд нових надходжень до фонду відділу.

Темі «Як не стати жертвою злочину» була присвячена Правова студія для учнів 10 класу СЗШ №22. Захід відбувався 20 лютого у межах соціокультурного проекту «Правова культура – основа формування громадянської позиції». Фахівці Центру правової інформації при ВНІіБ спільно з членом координаційної ради молодих юристів при Головному управлінні юстиції у Дніпропетровській області намагалися донести до школярів, що слідуючи простим життєвим рекомендаціям можливо зберегти себе та спокій своїх близьких.


17 лютого на майданчику патентно-технічного відділу відбулось чергове засідання клубу «Еколог» з проекту «Екологія». На засіданні присутні дізналися про правильне обрізання та щеплення плодових дерев, ознайомились з методами ефективного вирощування овочевих культур та які блюда можливо приготувати із звичайного винограду.
Протягом місяця в межах проекту "Американська мистецька вітальня у Дніпропетровську" на майданчику відділу документів з питань мистецтв подовжено експонування виставки "Американський живопис". Англомовні видання інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" доповнили книги про американські музеї і американських художників російською мовою.

12 лютого тут відбулося засідання клубу «Літературна вітальня», де презентували книгу «Михаил Панин» – про відомого живописця, педагога, засновника дніпропетровської художньої школи. Видання представила автор – відома мистецтвознавець, заслужений працівник культури України Л.В. Тверська.

14 лютого в «ART-резиденції» відділу мистецтва відбулася зустріч з Ганною Кот, яка створює духмяне мило ручної роботи. Родзинка її колекції – мило з зображенням цікавих картинок та світлин, у формі сердечок, на які було цікаво подивитись саме у День закоханих. Зацікавленим початківцям автор надала консультації. Виставка авторських робіт діятиме  до 14 березня.

19 лютого клуб книголюбів «Літературна вітальня» було запрошено до Дніпропетровського ліцею інформаційних технологій ДНУ для участі у інтерактивному уроці, присвяченому життю та творчій діяльності В.І.Даля, видатного етнографа, лінгвіста, нашого земляка (народився в Катеринославській губернії).


11 та 12 лютого співробітники інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" відвідали спеціалізовану школу № 22 з поглибленим вивченням англійської мови, де взяли участь у Тижні іноземних мов. Бібліотекарі провели повноцінні навчальні заняття з учнями. Керівник центру С. Усенко на 4 уроках для учнів різних вікових груп презентувала школярам та їх вчителям фонди і ресурси обласної універсальної наукової бібліотеки. Всі учасники заходу були познайомлені з можливостями центру «Вікно в Америку».
В лютому-березні користувачі відділу абонемента, а також всі бажаючі мають змогу познайомитися з художніми творами жінок-авторів, які представлені на виставці «Європейська жіноча проза». Також у відділі діяли у цьому місяці такі експозиції: «Людина світла» (до 140-річчя з дня народження В.Філатова), «Я був повний Україною» (до 110-річчя з дня народження У. Самчука), «Чи любите ви тварин, як любив їх Д.Даррелл» (до 90-річчя з дня народження), «Книги-ювіляри 2015 року» - виставка, створена читачами.

5 лютого сюди завітали учні Дніпропетровського центру профосвіти №63 на творчий урок.

21 лютого до відділу абонемента на «Літературні млинці» з нагоди святкування Масляної були запрошені учні ДЦПО №63 за спеціальністю «повар та кондитер».

«Знайомтесь: таланти рідного краю», – таку назву мала тематична година, яку організував відділ абонемента 24 лютого, здійснивши виїзд до територіального центру обслуговування літніх людей Амур-Нижньодніпровського району за програмою «Пенсіонери – актив суспільства». 


* * *

10 лютого у Дніпропетровській центральній міській бібліотеці пройшов вечір пам’яті відомого українського музиканта, лідера групи «Скрябін», продюсера, телеведучого та письменника Андрія Кузьменка (творчий псевдонім – Кузьма Скрябін). Організатор заходу – Інтернет-центр ЦМБ.


6 лютого у Дніпродзержинській центральній міській бібліотеці на арт-майданчику "Созвучность" пройшла творча зустріч з дніпродзержинським поетом Дмитром Тарнопольським. Він бере участь в культурному житті Днепродзержинська, є організатором багатьох виставок, акцій та інших заходів.
Підготувала Т.Я.Зайцева.
Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка