За повідомленнями преси та неопублікованими матеріаламиСкачати 167.2 Kb.
Дата конвертації05.05.2016
Розмір167.2 Kb.
Департамент культури, туризму, національностей та релігій

Дніпропетровської обласної державної адміністрації

Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека

імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія

Хроніка культурного життя області

(за повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами)
У листопаді 2013 р.

Культура. Загальні питання.
У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія з нагоди святкування Дня української писемності та мови відбувся круглий стіл «Мова мого роду і народу». Його основна мета – сприяти розвитку інформаційної культури, а також формувати розуміння цінності української мови серед молоді. У заході взяли участь студенти та викладачі вищих та середніх спеціальних навчальних закладів міста, письменники та літературознавці. Привітав учасників круглого столу перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Анатолій Крупський. Учасники обговорювали літературну творчість видатних українських письменників та їх внесок в розвиток української мови та культури. Також було презентовано виставку «Мова мого роду і народу», на якій представлено книжки відомих синів українського народу: Тараса Шевченка, Івана Франка, Івана Котляревського та ін.

У День української писемності та мови учні 3-В класу СШ № 23 Дніпропетровська відвідали обласну дитячу бібліотеку. Вони зустрілися з письменницею Еліною Заржицькою, літературною мамою багатьох персонажів казок та оповідань, у тому числі і славнозвісної черепахи Наталки.


У Дніпропетровському Будинку мистецтв відкрилась фотовиставка, присвячена 80-річчю від дня народження видатного світового режисера Сергія Параджанова. Експозиція, що триватиме до 15 листопада, презентує кілька десятків рідкісних світлин, які створили відомі кінооператори, режисери, фотографи: Ю. Гармаш, В. Піка, О. Терзієв, та ін.

21 – 23 листопаду у Дніпропетровському Будинку мистецтв проходив 10-й Міжнародний фестиваль дизайну COW 2013 («Корова»). В програмі виставки робіт в номінаціях: COWposter, знак, листівка, упаковка, мода, предметний дизайн, інтер’єр і т. ін. У виставковій програмі представлено більше 600 робіт 100 учасників із 15 країн світу.


Театрально-концертне життя.

Дніпропетровський державний академічний музично-драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка відзначив 95-річчя. З цієї нагоди відбулися урочистості з врученням нагород артистам та технічним працівникам театру. Головною подією вечора стала прем’єра історичної драми «Шалене кохання гетьмана».


21 листопада У Дніпропетровському молодіжному драматичному театрі «Верим!» пройшов спектакль «Голодна кров». Захід присвячений 80-й річниці Голодомору в Україні. Прем’єра спектаклю відбулася у 2008 році і основана на реальних подіях, що проходили на території Дніпропетровської області.

***
У Дніпропетровській консерваторії ім. М. Глінки з 11 по 14 листопада проходив фестиваль «Музыка без границ», присвячений піаністичному мистецтву. Свої таланти продемонстрували кращі піаністи України, Росії, Татарстану. У фестивалі взяв участь камерний оркестр «Времена года» імені Гаррі Логвина.


В обласному центрі пройшли концерти співака та композитора Олега Мелещука: 23 листопада – у приміщенні діорами, 3 грудня – в Російському центрі обласної наукової бібліотеки.

Музейна справа.
14 листопада у Дніпропетровському художньому музеї відкрилась виставка «Крымские мгновения. 100 этюдов» Григорія Чернети, присвячена 65-річчю художника. Вона триватиме до 8 грудня.

26 листопада у Дніпропетровському художньому музеї відкрилась виставка історичних картин баталіста Артура Орльонова «Україна Славетна». Цикл із 12 живописних та графічних творів підготовлений в рамках загальнонаціонального проекту «Украина: история великого народа».


14 листопада у Дніпропетровському історичному музеї ім. Д. Яворницького відкрились «Дні буддійської культури у Дніпропетровську». Велика програма фестивалю охоплює найрізноманітніші аспекти древньої буддійської культури, що дозволяє зрозуміти її основу, виражену в мистецтві, історії, способі життя народів гімалайського регіону. В рамках фестивалю працює виставка «Сокровище Тибета». Це єдина в Україні передвижка виставка, яка присвячена культурній спадщині Гімалаїв.
У Дніпропетровському музеї «Літературне Придніпров’я» за ініціативою губернатора Д. Колеснікова відбувся захід «Литературная гостиная», приурочена до святкування 200-річчя від дня народження видатного українського поета, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка. Під час свята представники національних меншин області читали твори поета вісьмома мовами.

Культосвітня робота. Бібліотечна справа.

У Верхньодніпровську пройшов районний етап Дніпропетровського обласного марафону дитячої творчості «Діти єднають Україну» в номінації «Музичне мистецтво». До участі запросили дитячі аматорські колективи навчальних закладів району та окремих виконавців різних музичних жанрів.

***
У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія у листопаді пройшли такі заходи:

14 листопада співробітники бібліотеки взяли участь у засіданні Громадської гуманітарної ради при Дніпропетровській облдержадміністрації "Підготовка до відзначення у Дніпропетровській області 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка".


5 листопада керівник дніпропетровського інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" відвідала Другу щорічну виставку «Освіта у США», що пройшла у м. Києві. Отримала консультації і рекламні матеріали від представників американських університетів.

20 листопада в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувся круглий стіл посла США в Україні пана Джеффрі Пайєтта і українських учасників різних програм обміну між США і Україною. Українські учасники зустрічі представляли програми для різних вікових груп і верств суспільства: від " FLEX " - для учнів середньої школи до «Відкритий світ» - для професійних дорослих.


Протягом тижня (з 18 по 22 листопада) у Центрі європейської інформації, що знаходиться у приміщенні бібліотеки на проспекті Карла Маркса 18, відбулося «Інформаційний тематичний марафон» – п'ять тематичних зустрічей з представниками молодіжних європейських клубів, які були присвячені толерантності. Понад шістдесят молодих людей з професійно-технічних навчальних закладів міста дізналися про те, що таке толерантність і навіщо вона потрібна сучасній людині.
5 листопада у Центрі Правової інформації при ВНІіБ в межах реалізації соціокультурного проекту «Безпека дітей в Інтернеті» відбулася година відкритих думок для слухачів Обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. У заході взяли участь волонтери компанії «Київстар». Працівники ЦПІ провели експрес-опитування для виявлення думок вчителів з приводу існування в Інтернет-просторі.

12 листопада тут відбулася тематична екскурсія для учнів монтажного технікуму. Розповідаючи екскурсантам про правові ресурси ДОУНБ, бібліотекарі намагалися привернути увагу до наявних інформаційних можливостей ЦПІ. Молодь отримала корисну інформацію стосовно різноманітних правових соціокультурних проектів, які зараз реалізуються на базі Центру.

 18 листопада у межах реалізації соціокультурного проекту «Разом до правової держави» тут відбулася правова година «Україна правова держава» для учнів юридичного ліцею.

20 листопада у Центрі Правової інформації в межах проведення Обласного тижня інформування з нагоди прийняття Конвенції ООН про права дитини відбувся правовий урок для учнів восьмого класу НВК №12. На захід був запрошений представник координаційної Ради молодих юристів Кирило Федорчук.

 

 11 листопада у відділі наукової інформації і бібліографії було проведено комплексний інформаційно-навчальний захід для учнів Політехнічного коледжу. Під час заходу підлітки ознайомилися з електронними сервісами та послугами ДОУНБ, прослухали інформаційне повідомлення про систему обслуговування, а також отримали консультації щодо роботи Центрів правової інформації, Центру художньої літератури та «Русский мир».19 листопада фахівцями відділу була проведена оглядова екскурсія по бібліотеці для студентів Політехнічного коледжу. Головна мета – знайомство з інформаційними можливостями бібліотеки, його сайтом та сервісами.

 25 листопада у відділі наукової інформації і бібліографії пройшла бесіда для учнів СЗШ №82. Головна мета заходу – формування у підлітків інформаційної культури, яка сприятиме оволодінню сучасними інформаційними знаннями. Бібліотечні працівники ознайомили школярів з основними напрямками діяльності установи з забезпечення оперативного та комфортного доступу до різноманітних ресурсів ДОУНБ.


15 листопада у відділі читальних залів представлена ілюстративно-документальна виставка «Барвисте сузір’я українських письменників», присвячена ювілярам листопада Івану Нечую-Левицькому, Ользі Кобилянській та Григорію Квітці-Основ’яненку (проект «Імена: відомі та повернені із забуття» до ювілеїв  українських  письменників).

21 листопада у відділі пройшла година скорботи «Уроки історії: Голодомор 1932-33 рр.» у зв'язку з 80-ми роковинами Голодомору в Україні. Присутні, представники Кіровського районного територіального центру одиноких пенсіонерів, прослухали спеціально підготовлений матеріал щодо висвітлення теми Голодомору в літературі.

26 листопада у відділі читальних залів у рамках проекту «Бібліотерапія» відбулася лекція, на якій обговорювалися теми  «Гирудотерапія» та «Оздоровчі напої».
 

З 5 по 7 листопада працівники відділу наукового опрацювання документів і організації каталогів ДОУНБ провели виїзний тренінг зі створення електронних каталогів, сучасних методів обробки і систематизації літератури за ДЕСТУ на базі головної бібліотеки Нікопольської ЦБC. Навчання відбувалося з використанням досвіду і на прикладах електронного каталогу ДОУНБ, створеного за допомогою програми IRBIS.


23 листопада у відділі абонемента обласної наукової бібліотеки відбулося засідання клубу «Захопленість» - шанувальників книги, народного співу та живого спілкування. Клуб розпочався з акції «Свіча пам’яті», присвяченої вшануванню жертв Голодомору 1932-33 років на Україні. «Україна пам’ятає, світ визнає» - літературно-музична композиція включила в себе перегляди літератури за темою, розповіді про трагічні сторінки голодомору в житті клубівців, музичні виступи гостей.
28 листопада в краєзнавчому відділі ДОУНБ відбулося чергове засідання клубу "Ріднокрай". З доповіддю на тему  "Нестор Махно: земляк, революціонер, анархіст" виступила науковий співробітник Дніпропетровського історичного музею Тетяна Цимлякова. Цікаві факти вона проілюструвала рідкісними фотографіями.

7 листопада майбутні журналістки, учениці СЗОШ №141 ДМР, партнери відділу документів іноземними мовами, взяли інтерв’ю у завідуючих відділів , які розташовані в приміщенні на пр. К.Маркса, 18, для підготовки спеціального випуску газети, присвяченого ДОУНБ. 

11 листопада зав. відділом документів іноземними мовами брала участь у щорічній зустрічі бібліотек-партнерів Гете-інституту в м. Київ.  Під час зустрічі були розглянуті нові можливості медійної мережі, а також представлений проект ONLEINE–E-Books та E-reader і правила користування цією бібліотекою.

13 листопада у відділі документів іноземними мовами відбулося засідання клубу любителів німецької мови. Учасниками були учні старших та середніх класів спеціалізованої школи № 53. Вони дізналися про основні напрямки в сучасній музиці Німеччини і України. 
20 листопада у відділі документів з питань мистецтва в рамках засідання міського клубу книголюбів «Літературна вітальня» пройшла презентація книги Олександри Кабак (м. Нікополь) «Ни слова правды». Це дебютна збірка короткої прози авторки. У другій частині засідання було представлено видання обласної наукової бібліотеки «Прожить жизнь с книгой», присвяченого клубу книголюбів «Літературна вітальня», який уже 20 років проводить свої заходи у відділі мистецтва.

23 листопада тут пройшло чергове засідання кіноклубу ім. Д. Сахненка. Відбувся перегляд документального фільму "Хлібна гільйотина", створеного 2008 року відомим українським режисером, лауреатом Шевченківської премії Ігорем Кобриним. Засідання присвячене 80-річчю Голодомору в Україні.

25 листопада у відділі мистецтва урочисто відзначили 700-річчя Преподобного Сергія Радонезького. Ініціатором цього свята стала громадська організація «День культури світу». У програмі: відкриття виставки репродукцій «Строитель, охранитель, учитель Земли общерусской», а також концерт студентів та викладачів Дніпропетровської консерваторії імені М. Глінки. Ведучою була артистка Галина Самара.

В Центрі інноваційних технологій і прогресу «Парк ракет» м. Дніпропетровська відбулася презентація книги Л. Щербанюк «Жінки в космосі». У заході взяли участь представники ДОУНБ.

* * *

Нікопольський бібліотечно-інформаційний центр «Слово» провів засідання, присвячене презентації книжки «Запорозькі козаки» (з серії «Мій рідний край») і «Скіфи: одяг та орнамент» (із серії «На допомогу народним майстрам»). Видання розроблені фахівцями центру у співпраці з місцевими істориками та краєзнавцями.


У селі Саївка П’ятихатського району відкрилась бібліотека. На свято з цього приводу завітали керівники району, ЦБС, мешканці села. Від районної влади бібліотека отримала книги.

Кіномистецтво.
11 листопада у Дніпропетровську розпочався щорічний фестиваль «Новое немецкое кино». Протягом тижня на екранах «Мост-кино» були представлені кращі фільми німецького кінематографа за 2012 рік, які здобули багато нагород на європейських кінофестивалях.
17 листопада у Дніпропетровській центральній міській бібліотеці за участю посла Чехії Івана Почуха відбулося відкриття ретроспективи найбільшого в Європі фестивалю правозахисного кіно «Jeden svět» (Один мир). Програму відкрив документальний фільм «Твердиня». Після перегляду присутні разом з гостями – політичними діячами Чехії Я. Румлом та І. Скалицьки взяли участь в обговоренні та дебатах. Наступного дня перегляд фільмів був продовжений.
У Дніпропетровську, в арт-центрі «Квартира» до 80-річчя пам’яті жертв Голодомору пройшла прем’єра фільму «Червоне намисто». Автор сценарію – Тетяна Кондрашевська. Зйомки фільму проходили в с. Рудька Царичанського району.

Підготувала Т.Я.Зайцева.
Каталог: projects -> kultura2013
projects -> Методика викладання іноземних мов бібліографічний покажчик (за матеріалами періодичних видань за II півріччя 2004 року) Випуск 2 Дніпропетровськ
projects -> Бібліографічний покажчик (за матеріалами періодичних видань за I півріччя 2005 року) Випуск 3 Дніпропетровськ
projects -> Дніпропетровська обласна
projects -> Бібліотека Відділ документів іноземними мовами
projects -> Іноземних мов бібліографічний покажчик
projects -> За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка