За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у січні 2011 р. Культура. Загальні питанняСкачати 113.08 Kb.
Дата конвертації06.05.2016
Розмір113.08 Kb.
Управління культури

Дніпропетровської обласної державної адміністрації

Дніпропетровська обласна наукова бібліотека

імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія


Хроніка культурного життя області

(за повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами)
У січні 2011 р.


Культура. Загальні питання.
Напередодні старого Нового року у Дніпропетровському художньому музеї пройшли «Святки». Відвідувачі мали змогу побачити українські обряди й послухати новорічно-різдвяні пісні у виконанні українського фольклорно-обрядового театру «Родослав», ансамблю «Guten Abend» («Добрий вечір») обласної громади німців, а також представників білоруської, російської, литовської, та іудейської громад. Кожний виступ був колоритним, оригінальним і яскравим. Свято відбувалося у виставковій залі музею, де зараз експонуються роботи українських художників «Зимова симфонія». Тут також пройшла виставка новорічно-різдвяних листівок, ялинкових прикрас та інших виробів ручної роботи.
29 січня у цьому музеї пройшов концерт на тему експозиції «Зимняя симфония». В оточенні зимових пейзажів українських художників прозвучали присвячені зимі та зимовим веселощам музичні твори А. Вівальді, Й. Гайдна, В.-А. Моцарта, П. І. Чайковського у виконанні солістів Дніпропетровського Будинку органної та камерної музики.
Театрально-концертне життя.

Балетна трупа Дніпропетровського оперного театру повернулась з гастролей по Китаю, де артисти показали 18 вистав.


У Дніпропетровському театрі ім. М. Горького – новорічна прем’єра – «Кощей Бессмертный и Шамаханская царица», за мотивами російських народних казок. Режисер-постановник – О.Голубенко, а яскраві, красиві декорації – заслуга художника-постановника О. Бабай та художника вбрання С. Югової.
Молодіжний театр «Вао-Вав» (м. Кривий Ріг) представив на суд глядачів прем’єру комедії «Ревізор» за однойменною невмирущою п’єсою М. Гоголя. Зал був заповнений вщерть, відгуки публіки схвальні.
***
Із 26 по 29 січня у театрі ім. М. Горького відбувся ХІІІ Всеукраїнський фестиваль духовних піснеспівів «Від Різдва до Різдва». Цього року у заході взяли участь 67 хорових колективів, з них 28 іногородніх, а це понад півтори тисячі виконавців. Крім концертів у рамках фестивалю відбулося багато інших цікавих заходів: у кінотеатрі «Правда-кіно» проходила «Міжнародна кіноасамблея на Дніпрі-2011», ДХШ №1 представила на своєму інтернет-сайті виставку різдвяних учнівських робіт, у православному культурному центрі «Лествица» пройшло різдвяне свято.
20 січня в Дніпропетровській філармонії пройшов благочинний концерт, де серед багатьох талантів, своєю творчістю порадувала молода дніпропетровська поетеса Віталіна Непара. В планах молодої мисткині – створення клубу для літніх людей, а також заснування клубу «Hand made», де люди за допомогою майстрів навчатимуться різним ремеслам та живопису.
Образотворче мистецтво. Музейна справа.
У Виставковій залі обласного осередку Національної Спілки художників відкрито виставку, яка присвячена одразу двом святам – Новому року та Різдву Христовому. На ній зібрані твори декоративно-прикладного мистецтва з усіх куточків України. Тут і мозаїка, і гобелени , і картини у техніці батик
У Дніпропетровському художньому музеї назвали переможців виставки-конкурсу «Молодые ХХІ-ОГО». У ньому взяли участь сто молодих художників, з яких перемогли – 18. Ці молоді таланти представлять свої роботи в музеї у кінці 2011 року.
21 січня 2011р. в Центрі естетичного розвитку відбулося відкриття виставки живопису члена Національної спілки художників України Олександра Чегорки «Вічне свято життя». Творчий стиль Олександра Чегорки позначений зверненням до традицій модерну засобами фольклорної стилізації архетипових образів національної міфології. А разом з тим – спадкоємністю до живописного мислення одного з геніїв абстракціонізму ХХ ст. Анрі Матисса й народного примітиву українських майстринь Катерини Білокур та Марії Приймаченко. Технічна палітра художника різноманітна: гуаш, туш, темпера, олія – полотно або папір тощо…Олександр Чегорка живе і працює у місті Дніпродзержинську. Він – автор численних персональних виставок живопису.
У січневі дні в Дніпропетровську відкрилося декілька художніх виставок: персональна виставка художниці, доцента, кандидата філософських наук С. Іванової, щорічна виставка-продаж Г. Шевцової, новий арт-проект «Два друга» М. Проценка та Д. Черемісіна.
У Криворізькому міському виставковому залі відкрито виставку картин аматора Василя Пилки, які виконані у незвичайній манері ручного гравірування на склі. Підсилюють враження від творів колір та світлодіодна підсвітка.
***

У Петриківці відкрився районний музей етнографії, побуту та народно-прикладного мистецтва. Відтепер побачити всі цікавинки петриківського району можна в одному місці: це й відомий розпис – візитівка краю, ткацьке мистецтво, козацькі пам’ятки.


У історичному музеї м. Жовті Води відкрито виставку «Лялькові історії», присвячену історії виникнення і створення іграшок та ляльок. Окремий розділ експозиції розповідає про українську ляльку-мотанку.
Дніпропетровський графік, заслужений працівник культури В. Хворост, знаний майстер екслібрису, нещодавно видав книгу екслібрисів та графіки зі своєї особистої колекції «Южная ссылка Пушкина», у якій є розділ і про перебування поета у Катеринославі. У книзі представлені роботи кращих майстрів цього жанру з України і з-за кордону, та роботи самого укладача.

Культосвітня робота. Бібліотечна справа.


Понад 30-ти років приносить радість дітлахам колектив Будинку культури «Металург» (м. Дніпропетровськ) Цього разу приємно здивувало усіх яскраве видовище «Новорічні пригоди в Країні Казок», у якому взяли участь понад 200 юних вихованців творчих колективів будинку та театру молодого актора «Тема».


У м. Кривий Ріг пройшов гала-концерт міського фестивалю «Душі криниця-2011». З- поміж кількох десятків міських мистецьких конкурсів і фестивалів «Душі криниця» обіймає чільне місце завдяки особливому пошануванню народної пісні.

Єдиний в Україні дитячий театр-балет на льоду «Кристал» ( художній керівник – В. Губенко) відсвяткував своє 20-річчя. Усі ці роки колектив радує мешканців нашого міста і закордонних глядачів танцювальними композиціями та балетами казками: «Попелюшка», «Пітер Пен», «Аліса в країні чудес» та ін. Дитячий театр – учасник багатьох міжнародних фестивалів, має численні відзнаки та нагороди.

Дитячий театр богословської школи «Лествиця» порадував глядачів музичною постановкою «Сказание о Рождестве Господа нашего Иисуса Христа и ужасном царе Ироде».
* * *
В обласній універсальній науковій бібліотеці в січні пройшли такі заходи:

– 22 січня у відділі абонемента відбулось засідання клубу «Захопленість» на тему «Для вас завжди відкриті двері», де пройшов звіт перед користувачами про роботу відділу в 2010 р.

– 20 січня у відділі краєзнавчої літератури пройшло засідання клубу «Ріднокрай» на тему «Лоцман, просвітник, патріот Григорій Омельченко. До 100-річчя від дня народження». 27 січня у відділі відбулося засідання Дніпропетровського генеалогічного товариства.

– 25 січня у відділі патентно-технічних документів пройшла творча зустріч з відомим дніпропетровським поетом Полісським Ю. Д. «Каждая женщина – это событие».

27 січня у відділі пройшло засідання Академії досліджень і винахідництва, тема якого – «Захист інтелектуальної власності Дніпропетровської області».

– 17 січня у відділі документів з питань мистецтв відбулося відкриття виставки творчих робіт студентів ДНУ ім. О. Гончара. Представлені вироби в стилі батик.

18 січня у цьому відділі пройшло чергове засідання Кіноклубу ім. Д. Сахненка.

– 29 січня в Канадсько-Українському Бібліотечному Центрі пройшло засідання Асоціації релігіє знавців «Планування роботи на 2011 рік».


Література

Відома дніпропетровська письменниця, історик Галина Анненкова перемогла в обласному літературному конкурсі ім. Валер’яна Підмогильного в номінації «Краєзнавство» з книгою «Літопис козацького району».


У Дніпропетровську вийшла книга «Днепропетровск православный: храмы, чудотворные иконы, православные святыни». Її презентація відбулася в обласній організації Національної спілки журналістів України 25 січня, в день святої великомучениці Тетяни. В заході взяли участь священнослужителі, журналісти, працівники ЗМІ.


Кіномистецтво
З 21 по 23 січня у Дніпропетровську пройшов кінофорум «Міжнародна кіно- асамблея на Дніпрі - 2011». Захід відбувся за підтримки губернатора області О. Вілкула, голови облради Є. Удода та центру православної культури «Лествиця». Мета кіноасамблеї: популяризація документального кіномистецтва й створення сприятливих умов щодо розвитку документального кіно на Дніпропетровщині. Упродовж трьох днів жителі та гості міста мали змогу подивитись 11 документальних фільмів кінематографістів України, Росії та Білорусії.
Відомий телеведучий місцевого телебачення Микола Півненко знявся у популярному телесеріалі «Інтерни» (Росія)

Підготували: Пономаренко С. М., Т.Я.Зайцева.


Каталог: projects -> kultura2011
projects -> Бібліографічний покажчик (за матеріалами періодичних видань за I півріччя 2005 року) Випуск 3 Дніпропетровськ
projects -> Дніпропетровська обласна
projects -> Бібліотека Відділ документів іноземними мовами
projects -> Іноземних мов бібліографічний покажчик
projects -> За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами
kultura2011 -> За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у березні 2011 р. Культура. Загальні питання
kultura2011 -> За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у травні 2011 р. Культура. Загальні питання
kultura2011 -> За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у лютому 2011 р. Культура. Загальні питання


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка