За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у квітні 2007 року. Культура. Загальні питання. «Розсекречена пам’ять»Скачати 87.68 Kb.
Дата конвертації05.05.2016
Розмір87.68 Kb.
Управління культури

Дніпропетровської обласної державної адміністрації

Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека
Хроніка культурного життя області

(за повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами)
у квітні 2007 року.

Культура. Загальні питання.
«Розсекречена пам’ять», – так названа виставка, розгорнута в приміщенні Діорами Дніпропетровського історичного музею ім.. Д Яворницького. Все, що збереглося в народних переказах про голодомор 1932-1933 р.р., тут відображено мовою архівних документів, які оприлюднила Служба безпеки України. На відкритті експозиції були присутні губернатор області Н. Дєєва та голова обласної Ради Ю. Вілкул.
Продовжується «Французька весна» у нашому місті. 13 квітня в російському драматичному театрі ім.. Горького відбулася прем’єра нової сценічної версії драми У. Шекспіра «Гамлет / Тема & варіації» французькою мовою з російськими субтитрами. 20 квітня у Дніпропетровському державному театрі опери та балету відкрився 6-й Міжнародний фестиваль сучасного танцю «Свободный танец». 23 квітня в місті виступила музична група «Пріска».

З 3-го по 30 квітня в Дніпропетровському художньому музеї свої роботи представляє Кзав’є Галь. Виставка має назву «Решетки».

В обласній науковій бібліотеці (відділ документів іноземними мовами) в рамках «Французької весни» 26 квітня відбулось спільне засідання міського клубу «Літературна вітальня» та «Альянс франсез», що мало назву «Bonjor, Francoise Sagan ! Bonjor, Jean Siberg!». У програмі: перегляд к\ф Отто Премінджера «Здравствуй, грусть!», виставка творів Ф. Саган різними мовами та фотодокументів. У засіданні взяли участь студенти та викладачі Придніпровської академії будівництва та архітектури і Дніпропетровського музичного училища ім.. М. Глінки.
Театрально-концертне життя.

З 23 по 29 квітня у Дніпропетровському академічному театрі російської драми ім. М. Горького проходив ХY ювілейний фестиваль молодіжних театрів «Рампа-2007». У фестивалі взяли участь колективи України, Росії, Білорусі та міст Дніпропетровська, Києва, Москви, Мінська, Волгограда, Новополоцька, Білої Церкви, Ждановки, Кременчука, Миколаєва.

27 квітня Криворізький театр ляльок відзначив 30-річчя від дня свого відкриття. Сьогодні в його репертуарі 18 вистав для дітей різного віку.
***
У Дніпропетровському Будинку органної та камерної музики відбувся «Міжнародний фестиваль бахівської музики – 2007». В його рамках виступили іноземні виконавці з Японії, Угорщини, Німеччини.
Незвичайний діалог виконавців та глядацького залу відбувся в стінах Дніпропетровської філармонії. Його творці запросили глядачів до театру музики і поезії. Своєрідні ролі ліричних героїв у творчому змаганні, що оспівують три вічні струни людської душі: поезію, музику та любов, зіграли Г. Самара та Ю. Мінчун.
11 по 13 квітня у Дніпропетровській консерваторії проходив ІV Всеукраїнський фестиваль ім.. Бориса Гмирі. Молоді вокалісти Києва, Запоріжжя, Кіровограда, Харкова, кримського Партеніта, а також міст нашої області трьох вікових категорій показали свої таланти, а також навчалися на майстер-класах у досвідчених співаків – господарів та гостей.

20-21 квітня в консерваторії ім.. М. Глінки пройшов Всеукраїнський фестиваль-конкурс юних баяністів та акордеоністів на честь нашого земляка, народного артиста України Миколи Різоля. Серед учасників більше 40 солістів від 6 до 15 років та більше 20 ансамблів та оркестрів народних інструментів.


20-25 квітня у Дніпропетровських театрах – опери і балету та ім.. Шевченка – відбувся 6-й Міжнародний фестиваль сучасного танцю та перформансу «Свободный танец». Він проводився за підтримки посольств Франції, Німеччини, Швеції, Ізраїлю, США Французького культурного центру «Альянс Франсез» та інших міжнародних організацій.
У Дніпропетровському театрі ім.. Т. Шевченка у рамках всеукраїнського туру, присвяченого 55-річчю пам’яті видатного українського співака Назарія Яремчука, пройшов концерт його синів – Дмитра та Назарія.
Образотворче мистецтво. Музейна справа.

«Земное и небесное», – так назвав виставку своїх робіт, що відкрилася 30 березня в обласній організації Національної спілки журналістів України, фотокореспондент журналу «Спасите наши души» В’ячеслав Воробйов. Представлено 25 робіт автора, на яких зображені храми, молебні, хвилини таїнства чи божественного одкровення.

Обласна дитячо-юнацька виставка «З Україною в серці» відкрилась у Дніпропетровському художньому музеї. До неї включено близько 100 робіт із 300, що надійшли з різних куточків області. Це: солом’яні іграшки, килимки, писанки та мальованки. Мета виставки – популяризація, підтримка дитячої етнічної творчості, традицій народних промислів.

В музеї «Літературне Придніпров’я» відкрита експозиція робіт викладачів, учнів та випускників Дніпропетровської дитячої художньої школи №1. «Векторы творчества» – це не просто назва експозиції, це пересічення різних творчих стилів та напрямків: від традиційного станкового мистецтва (живопису, графіки, народної кераміки та скульптури) до сучасних проектів у сфері друку, книговидавництва, прикладного та промислового дизайну.


***
У музеї «Літературне Придніпров’я» розташувалася виставка живописних робіт Віталія Старченка – дніпропетровського поета, художника, наукового співробітника Національного університету, присвячена його 60-річному ювілею.


Оголошений обласний огляд-конкурс серед сільських музеїв на звання «Кращий сільський музей Дніпропетровської області», присвячений 75-річчю Дніпропетровської області. Конкурс проводиться по листопад 2007р.
Культосвітня робота. Бібліотечна справа.
Прилучитися до перлин народної творчості і першовитоків національної духовності змогли учасники регіонального туру фестивалю родинної творчості «Душі криниця-2007», що пройшов у м. Орджонікідзе. Учасники зібралися в Будинку творчості міста з багатьох куточків краю. Були представлені вироби з бісеру, лози, вишиванки, виготовлені власноруч народні інструменти. Звучали пісні, глядачі побачили іскрометні танці.
***

В обласній універсальній науковій бібліотеці в квітні відбулися такі заходи:

– У відділі читальних залів – 11 квітня – вечір української поезії, присвячений Дню матері «Рідна мати моя». Прозвучали вірші у виконанні автора програми , заслуженого працівника культури України Володимира Крота.

– Відділ патентно-технічної документації запросив користувачів на засідання клубу «Ікар» (19 квітня) та День спеціаліста, присвячений Всесвітньому дню книги та авторського права, що пройшов 26 квітня. Були розглянуті питання особистих майнових та немайнових прав автора, розміру та порядку виплати авторської винагороди. В обговоренні взяли участь провідні фахівці у сфері інтелектуальної власності. Була представлена виставка документів з фондів відділу.

– Краєзнавчий клуб «Ріднокрай» присвятив своє засідання 19 квітня Богородицькій фортеці, її таємницям, пошукам і знахідкам. На засіданні виступила відомий вчений, археолог, професор ДНУ І. Ф. Ковальова.

– «Середньовічне християнство», – така тема була обговорена на засіданні обласної асоціації релігієзнавців, що відбулося в Канадсько-Українському бібліотечному центрі 26 квітня. Відбулася презентація книжкової виставки «Православ’я в Галицько-Волинському князівстві».

– 28 квітня у відділі абонементу ДОУНБ пройшла година-реквієм «Я поклоняюсь слову правди», присвячена 21-й річниці техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС.

– 16 квітня співробітники відділу мистецтв провели огляд нових надходжень документів до відділу для наукових співробітників Дніпропетровського художнього музею.

2 квітня в обласній бібліотеці для дітей відзначали Всеукраїнський день дитячої книги. 2007 рік оголошений Роком української книги, тому головна увага була приділена на святі українським авторам19 квітня у цій бібліотеці відбулася творча зустріч юних читачів з дитячими письменниками Дніпропетровщини за участю представників журналу «Пізнайко» (м. Київ).
22 квітня у Дніпропетровській центральній міській бібліотеці відбулось засідання літературно-мистецької вітальні «Романтика російського портрету : До міжнародного Дня Культури «Пакт Реріха» від 15 квітня 1935р.» з циклу «Шедеври світового мистецтва». В засіданні взяли участь фахівці Дніпропетровського художнього музею, консерваторії ім. Глінки.
Каталог: projects -> KultChron2007
projects -> Методика викладання іноземних мов бібліографічний покажчик (за матеріалами періодичних видань за II півріччя 2004 року) Випуск 2 Дніпропетровськ
projects -> Бібліографічний покажчик (за матеріалами періодичних видань за I півріччя 2005 року) Випуск 3 Дніпропетровськ
projects -> Дніпропетровська обласна
projects -> Бібліотека Відділ документів іноземними мовами
projects -> Іноземних мов бібліографічний покажчик
projects -> За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами
KultChron2007 -> За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у березні 2007 року. Культура. Загальні питання


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка