За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у квітні 2009 р. Культура. Загальні питанняСкачати 129.15 Kb.
Дата конвертації06.05.2016
Розмір129.15 Kb.
Управління культури

Дніпропетровської обласної державної адміністрації

Дніпропетровська обласна наукова бібліотека
Хроніка культурного життя області

(за повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами)
у квітні 2009 р.

Культура. Загальні питання.
1 квітня культурна громадськість відзначила 200-річчя від дня народження видатного письменника М. В. Гоголя. У Дніпропетровську пройшли святкові заходи біля його пам’ятника. У художньому музеї відкрилась виставка графічних робіт нашого земляка Володимира Дев’ятніна, на якій представлено ескізи титульних сторінок гоголівських видань, ілюстрації до творів та портрети героїв. У музеї «Літературне Придніпров’я» відкрилась експозиція – графічні роботи членів регіонального клубу екслібриса та графіки «Кобзар». Спілка письменників України провела вечір гумору. Святкування тривало протягом місяця і закінчилось театральним дійством 24 квітня на вул. Гоголя: з піснями, конкурсами, спор­тивними змаганнями і, звичайно, улюбленими героями із «Тараса Бульби», «Вечорів на хуторі біля Диканьки», «Ревізора». Були проведені майстер-класи із писанкарства, виготовленню керамічних шкатулок та сувенірів із соломи. Городян пригощали улюбленою стравою Пацюка – українськими варениками.

В усіх відділах обласної універсальної наукової бібліотеки відкриті виставки документів, присвячені ювілею великого письменника.


7 квітня в обласній державній адміністрації відбулась презентація документального фільму «Монастирський острів». Створення фільму – проект Православного Культурного Центру «Лествица» у співпраці з режисером і сценаристом О. Столяровим.
15 квітня в Дніпропетровському академічному оперному театрі відбувся святковий концерт, присвячений Всесвітньому дню культури. У ньому взяли участь провідні творчі колективи міста.
Голова обласної ради Юрій Вілкул, за участю заступника голови облдержадміністрації Євгена Бородіна, провів робочу нараду, присвячену підготовці обласного фестивалю народної творчості „Петриківський дивоцвіт”. Цей захід вже третій рік проводиться на теренах області. Традиційно в ньому беруть участь аматори з усіх міст і районів Дніпропетровщини. Цього року „Петриківський дивоцвіт” пройде на центральному стадіоні селища Петриківка 16 травня під гаслом „Молоді спадкоємці народних традицій”. Таким чином, організатори фестивалю прагнуть залучити до участі в ньому представників різних поколінь.
17 квітня 2009 року у Центрі Європейської інформації (ЦЄІ) на базі Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки, що діє за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”, відбувся Європейський інформаційний ярмарок–2009. Участь у заході взяли представники проєвропейських організацій, вищих учбових закладів, туристичної сфери м. Дніпропетровська. Метою Європейського інформаційного ярмарку – 2009 була консолідація зусиль та вироблення спільних дій у напрямку реалізації регіональної «Програми реалізації державної стратегії євроінтеграції у Дніпропетровській області на 2009-2011 роки».У програмі заходу : виступи керівника Центру європейської інформації у м. Дніпропетровськ Людмили Біленогової, представників управлінь обласної державної адміністрації, знайомство учасників з діяльністю один одного, дискусійне обговорення питань стану реалізації регіональної «Програми реалізації державної стратегії євроінтеграції у Дніпропетровській області на 2009-2011 роки», можливостей розробки та виконання спільних проектів, спрямованих на реалізацію даної регіональної програми.

15 квітня у Дніпропетровському історичному музеї проходив захід, присвячений весняним святам українців. Уньому брав участь фольклорно-обрядовий театр «Родослав» міського палацу дітей та юнацтва. Він показав такі весняні обряди, як закликання весни і топтання рясту, а також кривий танок, який був невід'ємною частиною багатьох обрядів. На заході мова йшла і про найбільш велике свято року - свято Великодня. Співробітник музею розповів християнську історію про воскресіння Ісуса Христа та продемонстрував спеціально підняті з фондів музею для заходу унікальні предмети ХVIII-ХIХ століть, які є обов'язковими атрибутами святкового Великодневого богослужіння.

Із 28 по 30 квітня на Монастирському острові, на площі перед Свято-Миколаївським храмом, пройшов VІ Всеукраїнський фестиваль «Наддніпрянські Пасхальні піснеспіви». У ньому взяли участь хорові колективи нашого міста та гості з міст України.
З 30 квітня по 2 травня 2009 года в ПК "Металлург" проводився VI Міжнародний фестиваль хореографічного мистецтва "Счастливое детство в кругу друзей". В фестивалі взяли участь колективи із Росії, Білорусії та України. Всього 12 колективів.
Десятий Міжнародний конкурс «Золотая игла» пройшов 4 квітня у Дніпропетровському академічному театрі російської драми ім.. М. Горького. У ньому взяли участь більше 20 дизайнерів із багатьох міст України.
Театрально-концертне життя.

З 20 по 25 квітня на сцені Академічного театру російської драми ім.. М. Горького близько 30 молодіжних непрофесійних театрів України, Росії, Білорусі та Литви взяли участь у ХVІІ Міжнародному фестивалі молодіжних театрів «Рампа-2009».


Дніпропетровське міжобласне відділення Національної спілки театральних діячів України та управління культури і мистецтв Дніпропетровської та Запорізької областей підбили підсумки міжобласного конкурсу професійних читців ім.. І. Франка, у якому взяли участь 46 учасників. Гран-прі отримав актор Дніпропетровського молодіжного театру «Камерна сцена» С. Детюк.
24 квітня на сцені Дніпропетровського академічного українського музично-драматичного театру ім.. Т. Г. Шевченка пройшла театралізована презентація нового роману відомого письменника Віктора Веретенникова – «Заграва». Режисер-постановник презентації – головний режисер театру, народна артистка України Лідія Кушкова.
Дніпродзержинський музично-драматичний театр імені Лесі Українки нещодавно показав прем’єру – мюзикл «Фемінізм по-українськи» (за мотивами п’єси Г. Квітки-Основ’яненка). Його поставив харківський музичний режисер О. Коломійцев.
***
У Дніпропетровському Будинку органної та камерної музики з 13 по 30 квітня проходив ХVІІ Міжнародний весняний фестиваль «Апрель музыкальный-2009». Прозвучала духовна музика, органні твори композиторів-класиків у виконанні органістів Дніпропетровська та гостя із Франції: професора Паризької Вищої консерваторії Д. Вільєнкура, а також концерт салонного оркестру «Рапсодія» (керівники В. Жаворонков та А. Пролєско).

12 квітня тут відбувся концерт ансамблю народної української музики «Січеславські музики» під керівництвом Людмили та Андрія Пархоменків. Прозвучали інструментальні композиції та вокальні твори.


14 квітня в Дніпропетровській консерваторії ім. М. Глінки пройшов VI Всеукраїнський фестиваль вокального мистецтва ім. Бориса Гмирі. На участь у фестивалі було подано більше 80-ти заявок. Дитячо-юнацький фестиваль вокального мистецтва ім. Б. Гмирі був заснований у квітні 2004 р.
ХІІ дитячий міжнародний фестиваль-конкурс української і польської музики імені Ф. Шопена зібрав 65 учасників. На сценах музичних шкіл, консерваторії ім. М. Глінки, Будинку органної та камерної музики проходило свято музики, у якому взяли участь діти та підлітки з України та Грузії.

Уперше в Україні, за благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея напередодні Страсної Седмиці прозвучав музичний твір для хору та оркестру «Страсті по Матфею» композитора Іларіона (Алфєєва), єпископа Віденського й Австрійського. Всеукраїнська прем’єра відбулася 9 квітня в Дніпропетровському академічному театрі російської драми ім.. М. Горького в рамках 8 концерту музичного проекту «Місце зустрічі – острів класики».


У Дніпропетровську пройшов фестиваль баянного мистецтва імені прославленого маестро Миколи Різоля. У ньому взяли участь юні музиканти з дитячих музичних шкіл нашого міста та міст України.
Образотворче мистецтво. Музейна справа.
В музеї «Літературне Придніпров’я» відкрилась виставка робіт вихованців Петриківської дитячої художньої школи, яка за 50 років свого існування підготувала більше 600 майстрів петриківського розпису. Знаменитий петриківський розпис давно став візитною карткою України в цілому та Дніпропетровщини. Відкривав експозицію міні-концерт народних колективів.

На виставці в літературному музеї був представлений не лише петриківський живопис, а й розписані фігурки, крашанки та предмети побуту. Петриківські умільці дали майстер-клас.


З 24 по 26 квітня музей «Літературне Придніпров’я» перетворився в творчу майстерню. Тут проходила перша виставка-ярмарок витворів ручної роботи. 30 майстрів із творчого клубу «Творцы прекрасного» представили свої роботи, створені за різними напрямками і з різних матеріалів. Кожен бажаючий міг взяти участь у майстер-класах: тонкощах розпису на тканині (декупажу), розпису на склі (вітражного живопису) та розпису по шовку (батик).
«Без кукол, без дизайна», – так назвали свою виставку в Літературному музеї три творчих особистості: В. Шарко (живописець та графік) та сестри Гайові (майстрині-лялькарі). В проект увійшли авторські роботи та чотири картини, які художники створили спільною працею.
***
В будинку-музеї Дмитра Яворницького відбулась презентація книги «Дмитро Яворницький та його родовід». Головна увага в книзі приділена не просто Яворницькому-історику, а перш за все, Яворницькому-людині. Автори книги – дніпропетровські історики С. Абросимова та О. Парамонов.
27 квітня в Дніпропетровському художньому музеї відкрилась виставка оригінальних робіт «7 способов сказать «спасибо». Представлені роботи 7 всесвітньо відомих художників із 7 країн. У виставці також взяв участь відомий французький художник Володимир Кара.


Культосвітня робота. Бібліотечна справа.


У Палаці культури машинобудівників, що у м. Дніпропетровську, пройшов VІІІ Всеукраїнський фестиваль сучасної хореографії «Белый аист». У ньому взяли участь 41 танцювальний колектив з різних куточків України.


«Квітни талантами, Новомосковський краю!», – під такою назвою на Присамар’ї відбувся районний фестиваль народної творчості, у якому взяли участь аматори з багатьох будинків культури, народні гурти, вокальні та танцювальні ансамблі та інші колективи художньої самодіяльності із сіл району.
Святкування шістдесятирічного ювілею Магдалинівської районної дитячої музичної школи стало справжнім святом для всього району. У Будинку культури зібралися педагоги, учні, представники районної влади та відділу культури.
В сел. Кринички Дніпропетровської області відбулися літературні читання, присвячені ювілею М. В. Гоголя. Читання були присвячені українським мотивам у творчості знаменитого прозаїка та проходили під лозунгом «Гоголь – велике серце великого народу». Різнобарвне дійство пройшло за участі бібліотек району.
***
Обласна універсальна наукова бібліотека готується до відзначення 175-річного ювілею. Цикл святкових заходів відкрила 14 квітня презентація виставки «Заговорили книги разом», на якій представлені видання, подаровані читачами: дарунки від авторів, читачів, організацій, підприємств, фундацій зарубіжних представництв в Україні та ін.

20 квітня відкрився цикл документальних виставок періодичних видань «Хранителі пам’яті: про що писали газети і журнали в минулому столітті».

23 квітня в Бібліотеці відбулася зустріч ветеранів усіх поколінь. В рамках зустрічі презентували фотодокументальну виставку Бібліотека – міст через епохи і культури».

27 квітня в секторі рідкісних і цінних документів відкрилась виставка видань XIX-XX ст. з колекції книг з автографами і дарчими надписами „Прийми, мій друже, дар вдячності і поважання”. Серед найбільш цінних автографів на виставці можна побачити власницький підпис Д.І. Яворницького, М.В. Бречкевича, дарчі автографи С.О. Вєнгєрова, М.О. Морозова, К. Грота, В.М. Феоринського, М.П. Чєхової, М. Ашукіна, тричі правнучки О.С. Пушкіна Г.С. Усової та ін.

28 квітня у відділі патентно-технічних документів відкрилась експозиція «Інтелектуальна еліта Придніпров’я: науковці-винахідники – читачі ДОУНБ».

Крім святкових заходів у ДОУНБ відбулися:

Засідання клубу «Літературна вітальня» на тему «Гоголь як символ єднання» – у відділі мистецтв 22 квітня.

14 квітня спеціалісти цього відділу провели інформаційну годину за новими надходженнями для співробітників Дніпропетровського художнього музею.

16 квітня відбулося засідання краєзнавчого клубу «Ріднокрай». Тема, яку обговорювали, була: «Храм на Монастирському острові: міфи та реальність». В обговоренні виступив кандидат історичних наук М. Кавун.

У відділі патентно-технічної літератури 21 квітня пройшло засідання клубу «Ікар». Обговорювалась тема «Творчі здібності і обдарування». У заході взяли участь науковці, викладачі та студенти вузів. Організована виставка з фондів відділу.

В Канадсько-Українському Бібліотечному Центрі 25 квітня відбулось засідання асоціації релігієзнавців Дніпропетровської області на тему «Православна церква в Україні 1900-1907 рр.».

В інформаційному центрі «Вікно в Америку» 14 квітня пройшла інформаційна година до 120-річчя з дня народження Ч. Чапліна (1889-1977), американського кінорежисера, актора, сценариста, продюсера.


У Дніпропетровській центральній міській бібліотеці відбулася презентація книги «Люди і долі», яка щойно вийшла у видавництві «Ліра». Книга відображує найголовніші культурні події та акції, що відбулися у нашому регіоні за останні 30 років, розповідає про унікальні особистості Дніпропетровщини, найбільш резонансні театральні прем’єри, а також про те, що чекає нас у майбутньому.

Також у бібліотеці відкрилась фотовиставка «Руки писателей». Автор – французька художниця Анні Ассулін – відобразила в чорно-білому варіанті руки 25 найвідоміших франкофонних письменників. На церемонії відкриття були присутні перший секретар посольства Франції в Україні К. Доно, письменниця М. Ле Коз та директор Дніпропетровського центру «Альянс Франсез» Неж Прюво.


У м. Нікополі, що на Дніпропетровщині, недавно пройшла акція «Подаруй книгу місту». За підсумками цього заходу відбулася прес-конференція за участю заступника міського голови, керівництва міського відділу культури та мистецтв та методиста централізо- ваної бібліотечної системи. На прес-конференції розглядали також питання реорганізації системи закладів культури.
У Широківському районі проходить огляд-конкурс «Краща бібліотека року». Його мета – зростання авторитету книгозбірень у суспільстві та сприяння подальшому розвитку й удосконаленню бібліотечної роботи, виявлення та підтримка кращих ідей та інноваційних форм бібліотечної діяльності. Урочисті заходи та підсумки районного огляду-конкурсу будуть приурочені до Всеукраїнського дня бібліотек.

Кіномистецтво.
Фінал фестивалю українського короткометражного кіно «Дивофільм» відбувся 5 квітня у Дніпропетровську. Його переможцем серед 17 учасників став дніпропетровець Станіслав Лещенко з анімаційним фільмом «Любовь через увеличительное стекло».

Підготувала Т.Я.Зайцева.
Каталог: projects
projects -> Бібліотека моє придніпров’я календар пам’ятних дат області на 2006 рік
projects -> Методика викладання іноземних мов бібліографічний покажчик (за матеріалами періодичних видань за II півріччя 2004 року) Випуск 2 Дніпропетровськ
projects -> Бібліографічний покажчик (за матеріалами періодичних видань за I півріччя 2005 року) Випуск 3 Дніпропетровськ
projects -> Дніпропетровська обласна
projects -> Бібліотека Відділ документів іноземними мовами
projects -> Іноземних мов бібліографічний покажчик
projects -> За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка