За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у березні 2011 р. Культура. Загальні питанняСкачати 188.81 Kb.
Дата конвертації05.05.2016
Розмір188.81 Kb.
Управління культури

Дніпропетровської обласної державної адміністрації

Дніпропетровська обласна наукова бібліотека

імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія

Хроніка культурного життя області

(за повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами)
у березні 2011 р.


Культура. Загальні питання.
Управління культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради оголосила міський конкурс «Созвездие муз Днепропетровска». Він складається із 16 номінацій: «Міжнародне визнання», «Кращий дебют», «Меценат культури», «Кращий культурно-просвітницький захід», «Краща виставка року», «Кращий бібліотечний проект», «Кращий аматорський колектив», «Краща конкурсно-розважальна програма». «Фольклорне досягнення», «Краща школа естетичного виховання», «Кращий дитячий музичний колектив», «Юне обдарування року», «Найпопулярніший спектакль року», «Краще видання», «Кращий художній твір для дітей», «Кращий творчий проект».

Підсумки конкурсу оголошені 24 березня на урочистій церемонії у Дніпропетровському театрі ім. Т. Г. Шевченка. Для участі в конкурсі було подано 157 заявок, з яких було обрано 16 номінантів.


У Дніпропетровській області відбулися урочисті заходи з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва. Кращим працівникам керівники області вручили 20 нагород від Міністерства культури та туризму України, 24 нагороди від облдержадміністрації та 16 нагород від обласної ради. Творчим колективам області були також присвоєні статуси «народних» та «зразкових». Також грамоти Міністерства культури та туризму України за 1 місце у Всеукраїнському огляді сільських клубів одержав Преображенський сільський будинок культури Томаківського району.
9 березня відбулася урочиста церемонія покладання вінків до пам’ятника Тарасу Шевченку (вул. Леніна, 6). Захід присвячений 197-річчю від дня народження українського поета. У ньому взяли участь керівники області та міста. В цей день біля пам’ятника великому Кобзарю артисти театру ім. Т. Г. Шевченка читали вірші поета та уривки з його поем, також виступив академічний фольклорно-хореографічний ансамбль «Славутич».
Презентація «Соціального проекту Андрія Шипка» (заступник голови обласної державної адміністрації) відбулася в обласній державній адміністрації. Проект являє собою 10 документальних фільмів, що були представлені на «Міжнародній кіноасамблеї на Дніпрі». Два диски із записами цих фільмів передані до бібліотек, вузів, шкіл, будинків-інтернатів та інших закладів. Цей проект – початок великої просвітницької роботи, що має за мету духовно-моральну просвіту громадян.
3 березня у Дніпропетровську відбулася презентація книги «Писанки Катеринославщини. Посібник з писанкарства». Її автор (Юлія Датченко, доцент ДНУ ім. О. Гончара) поділилась під час прес-конференції в ІА «Мост-Днепр» таємницями давної традиції писати писанки. "Символи, які ми виводимо на писанках, - не просто прикраса - це все письмо. А все, що написано, можна прочитати. В цій книзі є розшифровки того, шо написано на писанках" - поділилася керівник гуртка "Катеринославська писанка" при храмі Святого Равноопостольного князя Володимира Олена Німкова. Наприклад, півонія - це не просто квітка. Коло - це символ сонця, крапочки - зерно, а навколо - зорі і Всесвіт. Колись колекція Дніпропетровського музею ім. Яворницького налічувала понад 294 писанки, у 30-х роках XX століття інтерес до писанок дещо спав. У воєнні роки майже все було втрачено. Науковці відновлювали стародавні писанки за каталогами.

10 березня презентація цієї книги пройшла у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії обласної наукової бібліотеки.


5-6 березня, вперше у Дніпропетровську, перед будівлею музею імені Д. Яворницького пройшов комплекс свят Масляної. Були спортивні змагання, конкурси, показ бойових мистецтв. Виступили колективи художньої самодіяльності, пройшов майстер-клас із танців. На завершення театр вогню спалив опудало Масляної.
У Дніпропетровську будуть відкриті меморіальні дошки ветерану Великої вітчизняної війни, письменнику М. С. Селезньову, засновнику Конструкторського бюро «Південне» В. С. Буднику, архітектору В. С. Внукову та вченому М. Ф. Решетньову.
Театрально-концертне життя.

26 березня, напередодні Міжнародного дня театру, у Дніпропетровському академічному театрі опери та балету відбулася прем’єра спектаклю «Колиска життя» на музику видатного сучасного українського композитора, голови Національної спілки композиторів України, заслуженого діяча мистецтв України, народного артиста, Героя України Євгена Федоровича Станковича. Фольк-опера «Колиска життя» об’єднала балетний та оперний жанри і стала несподіванкою навіть для визнаних знавців театрального мистецтва. Глядачі бурхливими оплесками зустріли новий спектакль. Відчуття вдячності і захоплення глядацької зали передав артистам і авторам вистави голова обласної ради Євген Удод.


У Дніпропетровському клубі «ДК» 26-27 березня стали датою народження нового театру під назвою «Гулівер». Це – театр ростових ляльок, схожого на який у нашому місті ще не було. Зараз в «Гулівері» вісім акторів. Всі спектаклі (а вони будуть проходити кожної суботи та неділі) будуть інтерактивними.

18 березня 2011 року о 16:00 в Будинку Архітектора відбулося відкриття унікальної виставки картин людини-легенди, що зуміла з повної безнадії створити світ, наповнений радістю життя, творчості та мрій – Мельника Василя Андрійовича – художника без рук, одного ока та з повною втратою слуху. Виставка присвячується 101-й річниці з дня народження Мельника Василя Андрійовича. Виставку картин організував син – Мельник Михайло Васильович, народний артист України, директор та актор Театру одного актора «Крик».

12 березня у нашому місті відбулася неоднозначна подія – тематичний бал за романом Булгакова «Майстер і Маргарита». Організатори заходу – креатив-група К12, центр мистецтва «ОБРАЗ» і студія танцю «Ля Ви» зібрали в клубі «ProJazz» біля 150 молодих хлопців та дівчат, які люблять театр та бальні танці, Булгакова та живу музику.

***
З 9 по 11 березня у Дніпропетровській консерваторії ім. М. Глінки пройшов ІV фестиваль «Музыка без границ». У ньому взяли участь відомі музиканти України, Росії, Великобританії, Швейцарії. Прозвучали справжні шедеври класичної музики. Крім того, пройшли майстер-класи для молодих виконавців та концерт юних музикантів. Фестиваль урочисто відкрився концертом за участю камерного оркестру «Времена года» (диригент – Д. Логвин).


В Обласній філармонії 31 березня відбувся ювілейний концерт квінтету духових інструментів «Престиж», 45-річчя від дня заснування якого відзначили любителі музики нашого міста. Колектив – відомий далеко за межами Дніпропетровська, він учасник всеукраїнських та міжнародних фестивалів де був їх лауреатом. За роки своєї діяльності колектив дав біля 6 тисяч концертів.
28 березня у Дніпропетровському театрі ім.. М. Горького відбулася довгоочікувана зустріч із класикою: концерт камерного оркестру ім.. Г. Логвина «Времена года». Концерт пройшов в рамках програми народного депутата України М. Соколова «Культура і духовність Дніпропетровщини».
Образотворче мистецтво. Музейна справа.
З 17 березня по 17 квітня у Дніпропетровському художньому музеї триває виставка Станіслава Юшкова «Осягаючи суще» з нагоди його 60-річчя. Художник працює відразу в кількох техніках, які дозволяють швидко досягати кінцевого результату, і ніколи не повторює своїх творів. У чотирьох музейних залах Станіслав Юшков репрезентує біля 300 своїх робіт, виконаних у техніках акварелі, пастелі, гобелену, емалі й енкаустики.
4 березня в музеї «Літературне Придніпров’я» відкрилась виставка витворів мистецтва ручної роботи, організатор якої – аматорський клуб «Творці прекрасного». Свої роботи представили 70 майстрів у різноманітній техніці.
У Жовтоводському історико-краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Чарівна нитка», на якій представлені вишивані роботи майстринь 19-го, 20-го і 21-го століття. Гості музею мали нагоду побачити старовинну вишивку та вишиті картини нашої сучасниці Алли Дергач, яка вміло поєднує кольорові нитки і бісер.
18 березня у виставковій залі Нікопольського культурно-дозвільного центру відкрилась фотовиставка, організована Асоціацією фотохудожників міста. Були представлені більше 80 робіт. Асоціація фотохудожників Нікополя організована у березні цього року. Головою став Борис Плахоття.

9 березня відкрилась Перша віртуальна виставка, присвячена святу весни та Міжнародному жіночому дню. Це унікальний проект Дніпропетровської дитячої художньої школи, у якому реалізована справжня виставка картин художників, але у новому форматі. В експозиції представлені 65 картин викладачів художньої школи, виконані в різних техніках: масло, акварель, пастель, вишивка, колаж, змішана техніка. Виставка розміщена у декількох залах, в кожному з них представлені роботи одного художника. Експозиція відкрита до 29 травня на офіційному сайті Дніпропетровської дитячої художньої школи №1 – www.artschool.dp.ua.


* * *
Дніпропетровський історичний музей ім.. Д. І. Яворницького 26 березня розпочав проведення нічних екскурсій-спектаклів «Однажды мы будем солдатами», під час яких за допомогою музейних експонатів періоду Великої вітчизняної війни, декорацій, світла, музики, театралізованого дійства та аудіо-ефектів відвідувача занурюють в атмосферу воєнних років. Дійство розвернули у чотирьох залах експозиції музею та в діорамі «Битва за Дніпро».
Два задоволення за один день одержали відвідувачі музичного вечора, який пройшов у Дніпропетровському художньому музеї з нагоди Міжнародного жіночого дня у неділю 13 березня. Відвідувачі переглянули постійну експозицію музею, де представлені дивовижні жіночі портрети та скульптури ХVIII – ХХ ст. А в програмі концерту прозвучали композиції Ф. Шопена, Ж. Бізе, П. Чайковського, неаполітанські пісні, твори з репертуару Вуді Германа та інші джазові мініатюри, написані для жінок та про жінок у виконанні Лесі та Віталія Рожкових.
Картина української художниці Марії Башкирцевої «В студії», написана у 1881 році, що зберігається у Дніпропетровському художньому музеї більше 80 років, єдина з України була представлена на міжнародній виставці «Героїні» у Мадридському музеї «Тіссена-Борнеміси». Полотно повернеться до Дніпропетровська в червні, коли закінчиться виставка. Потім її уже запросили до Нью-Йорка для участі в проекті 2014 року, який зараз готують разом французькі та американські музеї під патронатом знаменитого французького музею «Орсе». Головна роль виставки – показати роль жінки в суспільстві.
В музеї «Літературне Придніпров’я» відкрилась виставка з поетичною назвою «Заквітчали б вишивкою любу Україну». Її автор – майстер народної творчості Світлана Макаренко та її обдаровані учениці – члени гуртка «Вишивка» художнього колективу «Школа рукоділля» Центру позашкільної роботи Бабушкінського району м. Дніпропетровська.

Також в музеї відкрились виставки, присвячені Т. Г. Шевченку та карпатському художнику Емануїлу Храмку, який створив декілька серій гравюр, присвячених Великому Кобзарю.Культосвітня робота. Бібліотечна справа.

З 18 по 20 березня за підтримки управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації відбувся фестиваль танцю «Дніпроданс-2011» У ньому взяли участь колективи, які мають звання «народний» або «зразковий» самодіяльний колектив, а також переможці та призери регіональних конкурсів. Усього 15 колективів з Одеси, Києва, Харкова, Херсона та інших міст України.


Щорічний фестиваль студентських театрів «Студентська весна» розпочався 23 березня у Дніпропетровському національному університеті. Це не лише фестиваль, а й творчий конкурс, адже його оцінює професійне журі.
У Покровському районі, що на Дніпропетровщині, розпочався традиційний щорічний фестиваль народної творчості, в якому беруть участь практично всі самодіяльні колективи клубів і будинків культури. Аматорські звіти присвячені 20-річчю незалежності України і проходитимуть під гаслом «Квітне земля України талантом народу свого».

***


1,3 та 10 березня у відділі читальних залів ДОУНБ відбулися засідання клубу «Екософія людини». Були обговорені теми: «Теорія струн» ( Доповідач Скоробагатов С.О.), «Садівницво. Захисники садів» (Доповідач  Є.С. Томашевський) та "Спочатку було Слово...” ( Доповідач  Бажкова В.О.).
3 березня в патентно-технічному відділі Бібліотеки відбувся "День інформації" для фахівців у сфері інтелектуальної власності. В його проведенні взяли участь: патентні повірені, інспектори у сфері інтелектуальної діяльності, викладачі ВУЗів. Відбулася презентація документального фільму "Бібліотека+читач = любов", а також нової книги Резника М.А., професора кафедри "Основ творчості інноватики і інтелектуалізації" Національної металургійної академії України, автора 100 наукових робіт і винаходів "Развитие способностей к интеллектуальному творчеству".
З 3 по 31 березня у відділі документів з питань мистецтв демонструється виставка картин викладача живопису Дніпропетровського театрально-художнього коледжу Олени Іванової та її учнів «Квіти очима жінок». Представлені пейзажі та натюрморти. 10 березня у відділі відбулася презентація виставки.

15 березня у відділі документів з питань мистецтв відбулося чергове засідання Кіноклубу ім. Данила Сахненка. Увазі присутніх був запропонований перегляд кінофільму «Выйти замуж за капитана», який знято у Дніпропетровську в 1985 р., а також виставка з історії створення цієї кінострічки з фондів відділу мистецтв ДОУНБ.24 березня у цьому відділі пройшло засідання клубу книголюбів «Літературна вітальня» за темою «Шевченкіана в екслібрисі». Гостем клубу був відомий художник-графік В. І. Хворост.
Цього ж дня у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії відбулося засідання Дніпровського генеалогічного товариства. Член товариства Г. Г. Булатникова виступила за темою «З історії українсько-грузинських зв’язків».
17 березня у відділі краєзнавства відбулося засідання клубу «Ріднокрай» за темою «Забуте ім’я. Оперна співачка і педагог Зінаїда Малютіна». Про талановиту співачку розповіла Ірина Рябцева – музикознавець, старший викладач Дніпропетровської державної консерваторії ім. М. Глінки, член Національної спілки композиторів України.
26 березня Українська вітальня відділу абонементу ДОУНБ запросила на літературно-пізнавальну годину «Вічне джерело», присвячену 197-річчю від дня народження великого Кобзаря – Т. Г. Шевченка. Захід пройшов у розрізі засідання клубу «Захопленість».
11 березня у Центрі європейської інформації відбувся круглий стіл «Україна сьогодні як європейська держава». Захід відбувся за участю представників органів обласної та міської влади, членів громадських організацій Дніпропетровська та інших партнерів Центру.
26 березня в Канадсько-Українському Бібліотечному Центрі пройшло засідання релігієзнавців Дніпропетровської області на тему: «Напрями розвитку міжконфесійного діалогу в Україні: сучасність і спроба погляду в майбутнє».
У приміщенні Дніпропетровської центральної міської бібліотеки відбувся літературно-музичний вечір, присвячений 140-річчю видатної української поетеси Лесі Українки. Захід поєднав студентів Національного гірничого університету, Дніпропетровської консерваторії ім.. М. Глінки, філії Київського університету культури, театрально-художнього коледжу, середньої загальноосвітньої школи № 148, гостей свята, відвідувачів та журналістів.
У Новомосковській міській бібліотеці для дітей відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України 2011 року». Конкурс проводився серед учнів 6 – 7 класів з лютого по травень цього року. За звання найкращого читача змагалися 28 конкурсантів з різних шкіл міста.
У Томаківській центральній районній бібліотеці пройшли урочистості з нагоди 100-річчя. Присутнім представили мультимедійну презентацію про минуле та сучасне закладу. Найкращим читачам вручили золоті сертифікати, які дають право протягом трьох років користуватися бібліотекою безкоштовно.
Кіномистецтво.
У Дніпропетровському кінотеатрі «Родина» відбулася прем’єра фільму «Заграва», автор, продюсер, виконавець однієї з головних ролей – наш земляк, президент компанії «Злагода» В. Веретенников. Фільм поставлений по його однойменному роману та сценарію, а зйомки проводились восени минулого року. Це вже п’ятий фільм автора.Підготувала Т.Я.Зайцева.
Каталог: projects -> kultura2011
projects -> Бібліографічний покажчик (за матеріалами періодичних видань за I півріччя 2005 року) Випуск 3 Дніпропетровськ
projects -> Дніпропетровська обласна
projects -> Бібліотека Відділ документів іноземними мовами
projects -> Іноземних мов бібліографічний покажчик
projects -> За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами
kultura2011 -> За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у травні 2011 р. Культура. Загальні питання
kultura2011 -> За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у січні 2011 р. Культура. Загальні питання
kultura2011 -> За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у лютому 2011 р. Культура. Загальні питання


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка