Восьмирічна дівчинка перенесла малу хорею та зворотній ревмокардитСторінка1/12
Дата конвертації14.09.2020
Розмір1 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12 1. Восьмирічна дівчинка перенесла малу хорею та зворотній ревмокардит 6 місяців тому. 1,5 місяці лікувалась стаціонарно. Знаходиться на обліку в ревмокардіологічному кабінеті дитячої поліклініки. Вторинна профілактика передбачає:

  1. Призначення біциліну-3 щомісяця протягом 1 року

  2. Призначення біциліну-5 щомісяця протягом 1 року

  3. Призначення біциліну-5 щомісяця протягом 3 років

  4. Призначення біциліну-5 щомісяця протягом 5 років

  5. Призначення біциліну-3 щомісяця протягом 3 років

 2. Дитині 1 місяць. Вага при народженні 3000 г. Фізичний розвиток відповідає вікові. Яка теперішня вага дитини?

  1. 3600 г

  2. 3400 г

  3. 3000 г

  4. 3200 г

  5. 4400 г

 3. Хворий 2-х років, скаржиться на сухий приступоподібний кашель, задишку змішаного характеру, підвищення температури до 38 °Перкуторно - над легенями коробковий звук, аускультативно - жорстке дихання, сухі свистячі та вологі середньо міхурцеві хрипи. В гемограмі - помірна лейкопенія. Ваш діагноз?

  1. Гострий бронхіт

  2. Обструктивний бронхіт

  3. Рецидивуючий бронхіт

  4. Бронхіоліт

  5. Бронхіальна астма

 4. У дитини 1 місяця зригування, що виникають щоразу, як тільки після годування груддю малюка вкладають у ліжечко. Огляд педіатра відхилень у стані дитини не виявив. Виникнення зригувань лікар пояснив особливостями травної системи у даному віці та дав поради з догляду за дитиною. В чому полягають ці поради?

  1. Масаж живота

  2. Укладення дитини на живіт після годування

  3. Вертикальне положення дитини зразу після годування

  4. Дача соски зразу після годування груддю

  5. Теплові процедури на живіт

 5. Дитині 5 міс. З народження утримуються прояви ексудативно-катарального діатезу. Протягом останніх 10 днів після дачі апельсинового соку з'явилися плямисто-везикулярні ви сипання на шкірі, турбує свербіж шкіри. При огляді на тулубі є залишкові елементи висипу (поодинокі плями, кірочки, розчухи). Мокнення в пахових складках. Які ванни потрібно при значити дитині?

  1. Хвойно-сольові

  2. Хлористо-натрієві

  3. Хвойні

  4. Йодо-бромні

  5. крохмальні

 6. Підліток 14 років, батьки - алкоголіки. Дружить із асоціальними підлітками. 3 12 років вперше в компанії викурив цигарку із "травкою". Відчуття, що з'явились, не сподобались. Від давав перевагу спиртному. В подальшому за порадою друзів спробував таблетки екстазі. Із 13 років періодично вживає алкоголь, екстазі, курить коноплю. Прогулює в школі, часто дома не ночує, схильний до крадіжок. Коли вдається утримати дитину вдома (у бабусі), веде себе добре, наркотики та алкоголь не вживає. Якщо зустрічає своїх "друзів", поновлює прийом алкоголю та наркотиків. Визначити стан підлітка.

  1. Наркоманія І ст.

  2. Ад’єктивна поведінка

  3. Наркоманія II ст.

  4. Наркоманія III ст.

  5. Підлітковий алкоголізм

 7. Дитина 12 років, з 10 років страждає на судомні припадки, частота яких - 1-2 на місяць. Під час припадків падає, втрачає свідомість, спочатку розвиваються тонічні судоми, через 30-40 секунд - клонічні, потім (через 2,5-3 хвилини) судоми припиняють ся і протягом 20-30 хвилин дитина знаходиться в коматозному стані. При проясненні свідомості скаржиться на слабкість, сонливість, болі у м'язах. Припадки ліквідуються самостійно. Сьогодні припадки слідують один за одним, при цьому свідомість дитини не відновлюється. Визначити, який препарат слід ввести дитині спочатку для купірування нападу?

  1. Хлоралгідрат у клізмі

  2. Глюкоза в/в

  3. Седуксен в/в

  4. Сірчанокисла магнезія в/в

  5. Гексенал в/м

 8. Хлопчик 9 років, зростав хворобливим, відставав у рості від однолітків. Завжди уразливий, діти часто віднімали іграшки, били його. В школі з 7 років, здібності добрі, успішність добра. Дисциплінований, акуратний. В класі не користується авторитетом. Потерпає від насмішок дітей, із-за фізичного недорозвитку його не приймають у спортивні ігри, нерідко діти б'ють його. Дома багато читає, грає з батьком у шахи. Нерідко в уяві представляє себе сильним, намагається робити для цього різні фізичні вправи. У дворі дома організував навколо себе дітей 6-7 років, вчить їх математиці, вимагає неухильного підпорядкування собі. Визначте тип реакції дитини на психотравмуючу ситуацію.

  1. . Активний протест

  2. Гіперкомпенсація

  3. . Імітація

  4. . Відмова

  5. Компенсація

 9. У хлопчика 5 років великі набряки, олігурія. АТ - 100/ 60 мм рт. ст. Які лабораторні показники треба ви значити в першу чергу?

  1. Рівень сечової кислоти

  2. Загальний білірубін

  3. Рівень глюкози

  4. Креатинін, сечовина

  5. Ревмопроби

 10. На ЕКГ дитини 10 років: різке прискорення серцевого ритму - 180/хв., зубець Р нашаровується на Т, деформує його, помірне подовження інтервалу РQ, комплекс QRS не змінюється. Яка патологія у дитини?

  1. Пароксизмальна тахікардія

  2. Гіпертрофія передсердь

  3. Гіпертрофія шлуночків

  4. Синдром WPW

  5. Екстрасистолія

 11. У хлопчика 9 років із скаргами на болі в епігастрії натще в нічний час - нудота, блювання, печія, головний біль. В результаті клініко-пара-клінічного обстеження діагностовано виразку шлунка. Яку дієту по Певзнеру та на який термін ви призначите?

  1. А. 1в - протягом 3 тижнів

  2. В. 1в - протягом 1,5 тижнів

  3. С. 1в - протягом 2 тижнів

  4. Д. 1а - протягом місяця

  5. Е. 1а - протягом тижня

 12. У 3-місячної дитини на фоні субфебрильної температури тіла і риніту спостерігається блідість, ціаноз носо-губного трикутника, виражена задишка експіраторного характеру, здута грудна клітка, сухий кашель, участь допоміжної мускулатури в диханні. Перкуторно над легенями коробковий звук, при аускультації - на фоні подовженого видиху - розсіяні сухі та дріб номіхурцеві вологі хрипи з обох боків. У крові: НЬ - 112 г/л, Ер - 3,2х1012/л, Л - 15,4х109/л, лімф.- 72 %. Який по передній діагноз?

  1. А. Двостороння пневмонія

  2. В. Гострий (простий) бронхіт

  3. С. Гострий бронхіоліт

  4. Д. Бронхіальна астма, період загострення

  5. Е. Гострий обструктивний бронхіт

 13. У 2-місячного хлопчика після проведення профілактичного щеплення спостерігалася тривала кровотеча з місця ін'єкції, після чого утворилася внутрішньо м’язова гематома. При обстеженні дитини виявлено значне підвищення споживання протромбіну та виражене подовження активованого часткового тромбопластинового часу. Який найбільш імовірний діагноз?

  1. А. Гемофілія

  2. В. Хвороба Верльгофа

  3. С. Хвороба Шенляйн - Геноха

  4. Д. Геморагічна хвороба новонароджених

  5. Е. Природжена афібриногенемія

 14. У 10-річного хлопчика, хворого на гемофілію, спостерігається гостра респіраторна вірусна інфекція з лихоманкою. Який з жарознижувальних препаратів протипоказаний цьому хворому?

  1. А. Парацетамол

  2. В. Анальгін

  3. С. Піпольфен

  4. Д. Ацетилсаліцилова кислота

  5. Е. Панадол ехіга

 15. У 9-річної дівчинки із скаргами на тривалий субфебрилітет, анорексію, схуднення, сонливість виявлені також блідість, синці на шкірі тулуба і кінцівок, генералізоване збільшення лімфовузлів, гепатоспленомегалія. В периферичній крові - анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія. В пунктаті кісткового мозку - тотальна бласттрансформація. Яке захворювання найбільш імовірно розвинулось?

  1. А. Еритромієлоз

  2. В. Гострий лімфобластний лейкоз

  3. С. Інфекційний мононуклеоз

  4. Д. Мієлофіброз

  5. Е. Анемія Блекфана - Даймонда

 16. Дівчинка 14 років скаржить ся на порушення сну, зниження маси тіла, серцебиття, кардіалгії, стомлюваність. Відзначено гіперплазію щито подібної залози II ст., екзофтальм. Які порушення рівнів гормонів найбільш характерні для цього захворювання?

  1. А. Зниження трийодтироніну

  2. В. Підвищення тиреотропного гормону

  3. С. Підвищення рівня йоду, що пов'язаний з білком

  4. Б. Зниження тироксину

  5. Е. Підвищення тироксину і трийодтироніну

 17. У дівчинки 12-ти років після об стеження установлено діагноз дифузного токсичного зобу, середньотяжкої форми. Яку дозу тиреостатика мерказолілу необхідно призначити дитині у цьому випадку?

  1. А. 10-15 мг на добу

  2. В. 5-10 мг на добу

  3. С. 20-30 мг на добу

  4. Б. 30-40 мг на добу

  5. Е. 40-50 мг на добу

 18. Хлопчик 10-ти років лікувався у відділенні кардіології з приводу ревматичної лихоманки. Захворювання виникло вперше. Виписаний у задовільному стані. Який препарат най більш доцільно призначити для профілактики вторинного ревматизму?

  1. А. Біцилін-5

  2. В. Біцилін-1

  3. С. Еритроміцин

  4. Б. Ампіцилін

  5. Е. Оксацилін

 19. Дівчинка 10 років потрапила у відділення із проявами кардиту. В анамнезі: два тижні тому було загострення хронічного тонзиліту. Який етіологічний фактор кардиту найбільш імовірний у цьому випадку?

  1. А. Стафілокок

  2. В. Стрептокок

  3. С. Пневмокок

  4. Д. Клебсієла

  5. Е. Протей

 20. Хлопчика 3-х років виписано з відділення кардіології, де він перебував у зв'язку із частими ядухо-ціанотичними нападами внаслідок тетради Фалло. Який препарат найбільш доцільно використовувати для подальшої профілактики приступів?

  1. А. Кордарон

  2. В. Курантил

  3. С. Реланіум

  4. Д. Дигоксин

  5. Е. Обзідан

 21. Хлопчик 8 років звернувся до дільничного лікаря в післяприступному періоді бронхіальної астми середньої тяжкості. Який препарат най більш доцільно призначити дитині з метою профілактики приступів?

  1. А. Дітек

  2. В. Тавегіл

  3. С. Еуфілін

  4. Б. Тайлед

  5. Е. Задітен

 22. Хлопчик 12-ти років у стаціонарі скаржиться на біль в епігастрії зранку натще, нудоту. Два роки тому отримував лікування з приводу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки. Який етіологічний фактор найбільш імовірний?

  1. А. Стресові ситуації

  2. В. Аліментарний фактор

  3. С. Хелікобактер пілорі

  4. Б. Харчова алергія

  5. Е. Глистяна інвазія

 23. У хлопчика 1,5 місяців після кожного годування відзначено блювання. Вагу тіла не набирає. Під час огляду виявлено зменшення підшкірно-жирового шару, симптом "піщаного годинника". Який діагноз найбільш імовірний?

  1. А. Пілоростеноз

  2. В. Пілороспазм

  3. С. Нервова анорексія

  4. В. Харчове отруєння

  5. Е. Адреногенітальний синдром

 24. У 3-літньої дитини, що має дефіцит маси тіла, відзначається постійний вологий кашель. В анамнезі кілька перенесених пневмоній, що протікають з явищами обструкції. Об'єктивно: грудна клітка роздута, над легенями укорочення перкуторного звуку в нижніх відділах, аускультативно - багато різнокаліберних вологих хрипів. Рівень хлоридів поту - 80 ммоль/л. Укажіть попередній діагноз:

  1. А. Ідіопатичний фіброзуючий альвеоліт

  2. В. Бронхіальна астма

  3. С. Рецидивуючий бронхіт

  4. Д. Бронхоектатична хвороба

  5. Е. Муковісцидоз, бронхолегенева форма

 25. У 5-річної дитини після пере несеної ГРВІ з'явилися жовтяничність шкіри і склер на тлі наростаючої блідості, підвищення температури, млявість. Печінка +1,5 см, селезінка +4 см. В аналізі крові: Ер - 2,7 Т/л, НЬ - 88 т/л, білірубін: загальний - 80 мкмоль/л, непрямий - 75 мкмоль/л. Реакція Кумбса пряма - позитивна. Еритроцитометрична крива: 7-7,2 мк - 79 %. Яке захворювання можна при пустити у дитини?

  1. А. Вірусний гепатит

  2. В. Набута гемолітична анемія

  3. С. Цироз печінки

  4. Б. Спадкоємна мікросфероцитарна гемолітична анемія

  5. Е. Гемолітико-уремічний синдром

 26. В однорічного хлопчика після падіння на прогулянці з'явилася на бляклість і болючість лівого гомілковостопного суглоба. Раніше після невеликих травм відзначалися великі синці. Тривалість кровотечі за Дюку - З хв. Згуртованість крові за Лі - Уайтом - 24 хв. Яке захворювання можна припустити у хлопчика?

  1. А. Ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура, гострий перебіг

  2. В. ЮРА, переважно суглобна форма

  3. С. Геморагічний васкуліт, суглобна форма

  4. В. Гемофілія

  5. Е. Ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура, хронічний перебіг

 27. Мати дівчинки 7-ми років пред'являє скарги на рецидивуючі болі в животі у дитини і шкірні ви сипання, підвищену пітливість, зменшення кількості сечі і насичений ЇЇ характер. Відзначається ніктурія. АТ - 90/60 мм рт. ст. Загальний аналіз сечі: відносна щільність - 1028, білок - 0,04 г/л, Л - 9-10 у п/зр, Ер - змінені, 6-8 у п/з, циліндри - не виявлені, солі - оксалати, велика кількість. Установіть попередній діагноз:

  1. А. Дисметаболічна нефропатія

  2. В. Гострий гломерулонефрит з нефритичним синдромом

  3. С. Інфекція сечових шляхів

  4. І). Тубулопатія


  5. Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка