Внутрішня медицина Модуль4(ситуаційні задачі)Сторінка1/27
Дата конвертації11.05.2016
Розмір1.91 Mb.
#3918
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   27

Назва наукового напрямку (модуля):

Семестр:

12

Внутрішня медицина_ Модуль4(ситуаційні задачі)

Опис:

12 семестр

Перелік питань:

1.

Хворий 26 років поступив з скаргами на набряки обличчя, головні болі, червоний колір сечі. При огляді АТ 140/90 мм рт.ст. В аналізах сечі білок 1,2 г/л, еритроцити на все поле зору. Який діагноз найбільш вірогідний?


A.

Нефролітіаз


B. *

Гострий гломерулонефрит


C.

Туберкульоз нирок


D.

Інтерстиціальний нефрит


E.

Пієлонефрит


2.

Хворий 22 років поступив в опікове відділення з опіками II ст. Хворий збуджений, тремор кінцівок, поступово розвивається адинамія. З’явилась пастозність шкіри обличчя, тулуба, гомілок. Свідомість порушена. АТ 130/80 мм рт.ст. За останні 6 годин відмічається зниження діурезу до 150 мл. Який невідкладний стан виник у хворого?


A. *

Гостра ниркова недостатність


B.

Нейротоксикоз


C.

Церебральна кома


D.

Опіковий шок


E.

Гостра серцева недостатність


3.

У хворого 20 років діагностували гострий гломерулонефрит з помірно вираженими набряками на обличчі. Добовий діурез знижений на 50 %. Після госпіталізації і дотримання суворого ліжкового режиму діурез поступово відновився після 4-х діб. Який механізм лежить в основі зменшення виділення сечі в даному випадку?


A. *

Підвищення внутрішньосудинної коагуляції


B.

Підвищення проникності базальної мембрани


C. *

Зниження швидкості клубочкової фільтрації і підвищення реабсорбції


D.

Підвищення секреції ангіотензину ІІ


4.

Хвора, що страждає хронічним гломерулонефритом 7 років, скаржиться на прогресуючу задишку, серцебиття, нудоту, блювання, втому. Об’єктивно: шкіра суха, бліда з жовтим відтінком, уремічний запах з ротової порожнини, носова кровотеча. Тахікардія, Ps 120 за хв., АТ 170/120 мм рт.ст. Hb крові 76 г/л, ШЗЕ 48 мм/год. Сечовина крові 52 ммоль/л, креатинін 0,378 ммоль/л. Яке ускладнення хронічного гломерулонефриту виникло?


A. *

Хронічна ниркова недостатність.


B.

Гостра ниркова недостатність.


C.

Серцево-судинна недостатність.


D.

Токсична пневмонія


E.

Гіпертонічний криз


5.

У хворого 20 років з олігоануричною стадією гострої ниркової недостатності з’явились відчуття поколювання в слизовій рота, язика, оніміння кінцівок, зниження рефлексів, порушення дихання, аритмія. Чим викликана зазначена симптоматика?


A. *

Гіперкаліємією


B.

Гіпонатріємією


C.

Гіперазотемією


D.

Ацидозом

6.

Хворий 39 років звернувся до лікаря зі скаргами на ранковий головний біль, зниження апетиту, нудоту, ранкову блювоту, періодичні носові кровотечі. У 15-річному віці переніс гострий гломерулонефрит. При обстеженні відмічено підвищення артеріального тиску до 220/130 мм рт.ст., геморагії на шкірі рук, ніг, блідість шкіри та слизових оболонок. Який із наведених біохімічних показників має діагностичну значущість у даному випадку?


A. *

Креатинін крові


B.

Білірубін крові


C.

Натрій крові


D.

Сечова кислота


E.

Фібриноген


7.

У хворого 22-х років, що отримував гентаміцин з приводу гострої кишкової інфекції, відмічено зниження діурезу до 100 мл на добу. При огляді сопорозний стан, блідість шкіри. Набряклість повік, гомілок. АТ – 120/80 мм рт.ст. Залишковий азот крові – 75 ммоль/л, сечовина крові – 35 ммоль/л, креатинін крові – 0,3 ммоль/л. Калій крові – 6 ммоль/л. Проведена проба з фуросемідом не призвела до появи діурезу. Вкажіть провідний метод терапії в даному випадку:


A. *

Гемодіаліз


B.

Введення високомолекулярних розчинів


C.

Салуретики


D.

Манітол


8.

Хворий 45 років госпіталізований зі скаргами на сухість в роті, слабість, шкірний свербіж, нудоту, задишку. Анамнез: протягом останніх 15 років вийшло із сечових шляхів 20 каменів, двічі виконувались операції на правій і лівій нирці з приводу гострого гнійного пієлонефриту. Протягом доби виділяє 1400,0 мл сечі з відносною густиною 1007-1008. Яку назву має цей симптом і про яке ускладнення сечокам’яної хвороби він свідчить?


A. *

Гіпостенурія, хронічна ниркова недостатність


B.

Гіперстенурія, цукровий діабет


C.

Гіперстенурія, гіперпаратиреоз


D.

Ізостенурія, нецукровий діабет


E.

Полакіурія, гострий цистит


9.

У хворого М., 18 років, який страждає гострим гломерулонефритом відмічені виражені набряки, добовий діурез складав 80 мл, АТ 120/80 мм рт.ст., аналіз крові: загальний білок 45 г/л, Na 125 ммоль/л, K 8,2 ммоль/л, креатинін 160 мкмоль/л. Які зміни найбільш вірогідно можуть привести до розвитку у хворого фатального наслідку?


A. *

Гіперкаліємія


B.

Артеріальна гіпертензія


C.

Гіперволемія


D.

Гіпонатріємія


E.

Гіпопротеїнемія


10.

Чоловіку 36 років було здавлено кисть резиновими валками. Відразу за медичною допомогою не звертався. Через 5 діб – рука набрякла, болісна. Звернувся до районної лікарні, госпіталізований. Скаржиться на біль в попереку, головний біль. Рентгенологічно переломів кісток немає. Погодинний діурез – 10 мл/год. АТ 150/100 мм рт.ст. Пуль 64/хв. Сечовина крові 42 ммоль/л. Відносна щільність сечі 1010. Для якої стадії гострої ниркової недостатності характерні такі ознаки?


A. *

Олігоанурії


B.

Початкової


C.

Поліурії


D.

Фаза початкового діурезу стадії відновлення діурезу


E.

Фаза поліурії стадії відновлення діурезу

11.

У хворого 24 років діагностували гострий гломерулонефрит. Аналіз сечі: питома вага 1010, білок – 1,65 г/л, еритр. 5-7 в п/з, лейк. 2-3 в п/з. Креатинін крові – 0,587 ммоль/л. Яка основна причина гіперазотемії у хворого з гострим гломерулонефритом?


A. *

Зниження канальцевої реабсорбції


B.

Зменшення ниркового кровотоку


C. *

Зниження клубочкової фільтрації


D.

Посилений розпад еритроцитів і лейкоцитів в клубочковому фільтрі


E.

Порущення білкового обміну


12.

Хворий 37 років, ліквідатор ЧАЕС, скаржиться на слабкість, наявність поодиноких синців на шкірі. В крові: ер. 2,5x1012/л, рет. 0,1%, КП 1,0, лейк. 1,0x109/л, тромб. 10x109/л. В кістковому мозку різке зменшення кількості гранулоцитів. Який найбільш ймовірний діагноз?


A. *

Агранулоцитоз


B.

Гіпопластична анемія


C.

Гострий лейкоз


D.

Хронічна променева хвороба


E.

B12 -дефіцитна анемія


13.

Чоловік 42 років скаржиться на слабкість, серцебиття, носові кровотечі, появу крововиливів у шкірі. Стан прогресивно погіршується протягом місяця. Об’єктивно: Стан тяжкий, на шкірі кінцівок і тулуба петехіальні і плямисті крововиливи. Лімфовузли не пальпуються. Ps 116/хв. Печінка +2см, селезінка не пальпується. В крові виражена панцитопенія. Про яке захворювання треба думати в першу чергу?


A.

Гострий агранулоцитоз


B. *

Гіпопластична анемія


C.

Гострий лейкоз


D.

Хвороба Верльгофа


E.

Геморагічний васкуліт


14.

Чоловік 62 років скаржиться на слабкість, жар у язиці, заніміння нижніх кінцівок. Об’єктивно: шкіра бліда з субіктеричним відтінком, язик яскраво-червоний, смакові сосочки згладжені. Печінка +3см. Гастроскопія: атрофія слизової оболонки. В крові: ер.-1,2х1012/л, Hb 56 г/л, КП 1,4, макроцитоз, лейк. 2,8х109/л, е.2%, п/я. 4%, с/я. 50%, л. 42%, м. 5%, рет. 0,1%, тромб. 120х109/л, ШЗЕ 26 мм/год, білірубін 29 ммоль/л, непрямий-26 ммоль/л. Який найбільш імовірний діагноз?


A.

Гемолітична анемія


B. *

В12-дефіцитна анемія


C.

Залізодефіцитна анемія


D.

Гіпопластична анемія


E.

Фолієво-дефіцитна анемія


15.

Чоловік 37 років скаржиться на періодичні напади болю у правому підребер’ї, які з’явились 2 роки тому, слабкість. З 16 років періодично відмічав іктеричність шкірних покривів. Об'єктивно: шкірні покриви та слизові іктеричні, язик обкладений, лімфатичні вузли не збільшені, живіт болісний та напружений у правому підребер'ї. Гепатоспленомегалія. У крові: ер. 2,4х1012/л, Hb 84 г/л, КП 1,0, рет. 22%, осмотична резистентність еритроцитів знижена, мікросфероцитоз, ШЗЕ - 22 мм/год. Білірубін непрямий - 56 мкмоль/л. Який найбільш імовірний діагноз?


A. *

Аутоімунна гемолітична анемія


B.

Спадковий мікросфероцитоз


C.

Хронічний гепатит


D.

Доброякісна гіпербілірубінемія


E.

Хвороба Маркіафави-Мікелі

16.

У хворого на хронічний лімфолейкоз збільшилася загальна слабість, з’явилась жовтяниця. В ан. крові: ер. 2,1х1012/л; Нb 65г/л; КП 1,0; рет. 51%. Білірубін загальний 80,3 ммоль/л, некон’югований - 65,3 ммоль/л. У сечі підвищений рівень уробіліну. Прямий тест Кумбса позитивний. Який провідний патогенетичний фактор спричинив зниження гемоглобіну?


A. *

Аутоімунний гемоліз


B.

Аплазія кровотворення


C.

Розвиток мієлофіброзу


D.

Дефіцит фолієвої кислоти


E.

Порушення порфіринового обміну


17.

У хворого після прийому бісептолу з’явилась олігурія, жовтяниця з вираженою блідістю шкіри та слизових оболонок, збільшилась селезінка. В загальному аналізі крові: ер. 2,2х1012/л, Нb 60 г/л, КП 0,62, Le 14х109/л, ретикулоцити 24%. Непрямий білірубін в сироватці крові 35 мкмоль/л. Сеча та кал темного кольору, підвищений рівень стеркобіліну. Який діагноз є найбільш ймовірним у даного хворого?


A. *

Гемолітична анемія


B.

Токсичний гепатит


C.

Гострий лейкоз


D.

Апластична анемія


E.

Вірусний гепатит


18.

Хворий П., 42 р. Скарги на біль в попереку, потемніння сечі, загальну слабкість, запаморочення, що виникли після лікування застуди аспірином та ампіциліном. Об-но: блідий, склери субіктеричні. ЧСС - 98 уд/хв. Печінка +2 см, селезінка +3 см, пальпаторно чутливі. ЗАК: ер. - 2,2х1012/л, Нв - 60 г/л, КП - 0,5, Le – 9,4х109/л, б - 0,5 %, е - 3 %, п – 6 %, л - 25 %, м – 7 %, ШЗЕ – 38 мм/год, ретикулоцити – 24 %. Біохімічний аналіз крові: заг. білірубін – 38. мкмоль/л. Яке ускладнення виникло у хворого?


A. *

Набута гемолітична анемія


B.

Токсичний гепатит


C.

Сечокам’яна хвороба


D.

Лімфогрануломатоз


E.

Пароксизмальна нічна гемоглобінурія


19.

Хвора 25 років скаржиться на слабкість, запаморочення, геморагічні висипи на шкірі. Хворіє місяць. Аналіз крові: ер. 1,0х1012/л, Нb 30г/л, КП 0,9, Л - 1,2х109/л, Тр – 42х109/л. Який метод дослідження буде найбільш доцільним для встановлення діагнозу?


A. *

Стернальна пункція


B.

Біопсія селезінки


C.

Біопсія печінки


D.

Коагулограма


E.

УЗД внутрішніх органів


20.

Хворому С., 45 років, з групою крові А(В)Rh(-) з приводу постгеморрагічної анемії перелили 200 мл крові А(В)Rh(+). Під час гемотрансфузії з’явилися: озноб, біль в попереку, за грудиною, нудота. Об’єктивно: шкіра бліда, холодна, волога, дихання шумне з затрудненим видихом. Пульс 110 уд/хв., АТ 80/60 мм рт.ст. Виділилася сеча чорного кольору. Яке ускладнення виникло у хворого?


A. *

Гемолітичний шок


B.

Гіпотонічний криз


C.

Анафілактичний шок


D.

Каталог: data -> kafedra -> test6 -> %D1%83%D0%BA%D1%80 -> %D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> 6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> %D0%B2%D0%BD%D1%83%D1%82%D1%80%D1%96%D1%88%D0%BD%D1%8F%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Економіка охорони здоров'я
%D0%B2%D0%BD%D1%83%D1%82%D1%80%D1%96%D1%88%D0%BD%D1%8F%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4 -> Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Крок-2 Модуль 2 Дитячі інфекції
%D0%B2%D0%BD%D1%83%D1%82%D1%80%D1%96%D1%88%D0%BD%D1%8F%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4 -> Крок Внутрішня медицина в поліклініці Модуль 3
%D0%B2%D0%BD%D1%83%D1%82%D1%80%D1%96%D1%88%D0%BD%D1%8F%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4 -> Крок. Інфекційні хвороби. Модуль 3
%D0%B2%D0%BD%D1%83%D1%82%D1%80%D1%96%D1%88%D0%BD%D1%8F%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4 -> Крок. Внутрішня медицина. Модуль 3
%D0%B2%D0%BD%D1%83%D1%82%D1%80%D1%96%D1%88%D0%BD%D1%8F%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4 -> Сит задачі. Внутрішня мед в поліклкнкці. Модуль 3
%D0%B2%D0%BD%D1%83%D1%82%D1%80%D1%96%D1%88%D0%BD%D1%8F%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4 -> Крок Внутрішня медицина Модуль 4


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   27
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка