Виявлення антипірину Реакція утворення нітрозоантипіринуСкачати 415.5 Kb.
Сторінка1/47
Дата конвертації24.02.2021
Розмір415.5 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   47

Виявлення антипірину

1. Реакція утворення нітрозоантипірину. Під час взаємодії антипірину з нітритною кислотою утворюється нітрозоантипірин, який має зелене забарвлення:Методика виконання реакції. У пробірку вносять 3-5 мл хлороформної витяжки, яку на водяному нагрівнику випарюють досуха. Сухий залишок розчиняють у 3-5 краплях води, додають 2-4 краплі 10 %-го розчину сульфатної кислоти і 2-3 краплі насиченого розчину натрій нітриту. При наявності антипірину виникає зелене забарвлення.

2. Реакція утворення азобарвника. Якщо до антипірину додати натрій нітрит і ацетатну кислоту, то утворюється нітрозоантипірин, який при взаємодії з a-нафтиламіном утворює піразолоновий азобарвник, який має червоне забарвлення.

Надлишок нітритної кислоти зв’язується сечовиною, сульфаміновою кислотою або натрій азидом.Методика виконання реакції. У пробірку вносять 2-5 крапель хлороформної витяжки з кислого середовища, яку випарюють на водяному нагрівнику досуха. До сухого залишку додають 1-2 краплі води. До одержа-ного розчину додають краплю льодяної ацетатної кислоти і краплю 5 %-го розчину калій нітриту. Суміш залишають на 5 хв., періодично збовтуючи. Потім у пробірку вносять невелику кількість натрій азиду. Після того, як припинять виділятися бульбашки газу, додають 3-4 кристалики a-нафтиламіну і нагрівають пробірку на водяному нагрівнику протягом 1-2 хв. Залежно від кількості антипірину виникає темно- або світло-фіолетове забарвлення.

Границя виявлення - 2 мкг антипірину. Ця реакція є специфічною для виявлення антипірину. За допомогою описаної реакції можна відрізнити антипірин від амідопірину, який не дає цієї реакції.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   47


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка