Виступ Прем’єр-міністра України А. К. Кінаха на пленарній сесії xii-го економічного форуму „Криниця-2002”Скачати 32.31 Kb.
Дата конвертації15.12.2016
Розмір32.31 Kb.
Виступ Прем’єр-міністра України А.К.Кінаха

на пленарній сесії XII-го економічного форуму „Криниця-2002”

(м.Криниця Гурська, 5 вересня 2002 року)

Шановні учасники Форуму,

Шановні пані та панове,

Європейський Союз увійшов у нове століття з амбіційними планами свого розширення в ім’я досягнення вищого рівня стабільності та безпеки на континенті, поглиблення демократії та забезпечення процвітання країн-членів.

Наступне розширення Європейського Союзу ставить завдання відшукати оптимальні шляхи вирішення питань, пов’язаних з виникненням у Європі якісно нової геополітичної ситуації. Адже вона створить нові можливості для багатостороннього співробітництва, та, водночас, супроводжуватиметься певними викликами.

Формування сучасної політики ЄС, вочевидь, враховує і глобальну тенденцію переходу до багатополюсного світового порядку, де основою взаємодії держав та їхніх економік має стати регіональна інтеграція.

Хотів би зазначити, що досвід держав, які успішно здійснювали глибокі структурні перетворення, засвідчує, що реальні здобутки досягаються лише тоді, коли реформи та їхні результати відповідають інтересам і сподіванням широких верств населення і користуються суспільною підтримкою.

Отже, нова європейська політика є результатом максимального політичного консенсусу, суспільної консолідації, згоди щодо основних цілей цієї політики та механізмів її реалізації.

Підтримуючи вступ до ЄС наших сусідніх країн – Польщі, Угорщини, Чехії, Словаччини, Балтійських держав та інших країн-кандидатів, Україна виходить з того, що їхнє членство в ЄС у поєднанні з євроінтеграційними прагненнями України зміцнить Європу, посилить наші політичні та економічні відносини.

При цьому наша держава сподівається на розширення масштабів економічного співробітництва у таких галузях, як торгівля та енергетика, транспорт і телекомунікаційний сектор, а також у сфері юстиції та внутрішніх справ. Як засвідчує досвід практично всіх країн – претендентів на вступ до ЄС, ця мета є потужним стимулом і каталізатором соціально-економічних та політичних перетворень.

Говорячи про європейський вибір України та перспективи відтворення її європейської ідентичності, хотілося б наголосити, що наш стратегічний курс на європейську інтеграцію і бажання стати у майбутньому повноправним членом Європейського Союзу є головним державним пріоритетом.

Чітка і пріоритетна орієнтація України на інтеграцію до Європейського Союзу, набуття статусу спочатку асоційованого, а згодом повноправного членства в ньому розглядається в Україні як основа стратегії економічного та соціального розвитку держави на наступні десять років і більш віддалену перспективу.

З часу набуття незалежності Україна послідовно здійснює відповідні кроки як в напрямку своєї внутрішньої євроінтеграційної підготовки, так і у сфері стосунків з Євросоюзом.

Головні завдання внутрішніх демократичних та економічних реформ багато в чому збігаються з нагальними завданнями інтеграційного руху України до ЄС.

За ініціативи Президента України Л.Д.Кучми у нашій державі започатковано процес створення парламентсько-президентської форми устрою держави з пропорційною системою парламентських виборів. Цей крок, який має бути зроблений в Україні як єдиній з країн СНД, безумовно, суттєво наблизить її до європейських стандартів організації політичного життя, розмежування функцій різних гілок влади, формування громадянського суспільства. Сподіваємося, що це буде належним чином оцінено європейським співтовариством, відчутно прискорить просування України до європейських та євроатлантичних структур.

Позитиви європейської інтеграції України для Європейського Союзу можуть бути оцінені також з огляду на внесок, який Україна готова запропонувати ЄС.

Це стосується, зокрема, геополітичної ролі України як одного з ключових гарантів регіональної і загальноєвропейської стабільності та безпеки.

Важливе значення має взаємність у визнанні інтересів України та ЄС у підтриманні миру та міжнародної стабільності, формуванні нової архітектури безпеки в Європі. Пошуки спільних відповідей на нові виклики у сфері стабільності та безпеки на Європейському континенті зближують Україну та ЄС і відкривають нові можливості співпраці.

Україна займає активну позицію у розбудові та зміцненні запропонованого їй з боку ЄС стратегічного партнерства. Україна висловила ЄС свої пропозиції щодо її залучення до процесу формування Спільної європейської політики у галузі безпеки та оборони (СЄПБО).

Зокрема, підрозділи Збройних Сил України готові взяти безпосередню участь у створенні військових сил та засобів ЄС швидкого реагування. Наприклад - в частині забезпечення стратегічного перекидання військ засобами військово-транспортної авіації.

Водночас, Україна вважає, що проведення будь-яких миротворчих операцій має здійснюватися на основі відповідного мандату ООН. Це повністю стосується і військових операцій, які у майбутньому могли б здійснюватися під керівництвом ЄС.

Перспективною вбачається участь України у співпраці з ЄС у галузі цивільних аспектів врегулювання кризових ситуацій, а також у галузі запобігання конфліктам.

В Україні уважно спостерігають за розвитком дебатів щодо майбутнього Євросоюзу. Цілком очевидно, що від того, яким буде розширений Європейський Союз, залежатимуть не лише його власний внутрішній розвиток, але й характер його зовнішніх зносин, а також привабливість ЄС для тих європейських держав, які прагнутимуть членства в ньому.

Україна виступає за таку модель взаємодії з ЄС, яка відкривала б перспективу її членства в Євросоюзі, яка б заохочувала перманентність процесу наближення та інтеграції.

ЄС справедливо поставив незалежність України в один ряд з найголовнішими здобутками періоду закінчення "холодної війни". Майбутнє членство України в ЄС слід було б розцінювати як ключовий геополітичний фактор справжнього возз’єднання Європи.

Для нас очевидно те, що Україна має розглядатися в ЄС як органічна складова європейського політико-безпекового, правового, соціально-економічного та культурного простору.

Позитивний, в цілому, вплив майбутнього розширення ЄС наразі не виключає виникнення небажаних для України наслідків. Перш за все - у її відносинах з сусідами по регіону Центрально-Східної Європи, які стануть членами ЄС.

Йдеться про погіршення умов торговельного і тарифного режимів, запровадження візового режиму, застосування відповідно до вимог чинного законодавства ЄС антидемпінгових заходів щодо українських товарів тощо.

Щоб пом’якшити ці негативні явища, необхідні спільні зусилля держав-членів ЄС, насамперед нинішніх держав-кандидатів.

Ми добре усвідомлюємо, що Європейський Союз переживає сьогодні складний і відповідальний етап свого розвитку. Безпрецедентна за своїми масштабом та змістом чергова хвиля розширення ЄС є не тільки важливим чинником збільшення політичної ваги Європейського Союзу на світовій арені. Вона ставить перед ЄС завдання стратегічного характеру – безболісно і водночас повноцінно інтегрувати нових членів з Центрально-Східної Європи.

Ми сьогодні уважно спостерігаємо за дебатами навколо устрою та визначення майбутніх кордонів ЄС. У цьому зв’язку особливо хотів би підкреслити нашу підтримку положенням Лакенської Декларації про те, що „єдиним кордоном ЄС є демократія та права людини", що "ЄС відкритий лише для тих країн, які дотримуються базових цінностей”. Такий підхід відповідає нашому баченню кордонів Євросоюзу.

Вітаючи концепцію "Ширшої Європи", вважаю, що її повноцінне та реальне втілення в життя вимагає чіткого визначення європейської політичної перспективи країн, які з тих чи інших причин ще не є членами ЄС, країнами-кандидатами або потенційними кандидатами на членство в ЄС.Я наголошую на тому, що без України інтеграційні процеси на Європейському континенті будуть незавершеними. Залишити її поза межами об’єднавчих процесів означало б спробу позбавити європейської перспективи одну з найбільших держав континенту. Україна, яка вже сьогодні генерує стабільність і прогрес, здатна зробити свій внесок у новітню розбудову Європи”.

Дякую за увагу.
Каталог: document
document -> Аналіз готовності випускників шкіл для дітей з глибокими порушеннями зору до зовнішнього незалежного оцінювання знань
document -> Урок До 140-річчя від дня народження Лесі Українки. Слово бібліотекаря
document -> Тема уроку: Ботаніка. Будова та фізіолгія рослини. Мета
document -> Що таке інклюзія?
document -> Крок М. Сестринська справа. 2009-2010 рік Основи медсестринства 1
document -> Невідкладні стани в терапії
document -> Мвпу атб м. Львова Формування критичного мислення учнів на уроках історії
document -> Крок м лікувальна справа Невідкладні стани в педіатрії 1
document -> Крок М. Сестринська справа. 2009-2010 рік Медсестринство в інших дисциплінах терапевтичного профілю
document -> Невідкладні стани в педіатрії


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка