Використання ресурсів часу для ефективного самоуправлінняСторінка1/6
Дата конвертації15.05.2021
Розмір0.73 Mb.
ТипРеферат
  1   2   3   4   5   6

Реферат на тему «Використання ресурсів часу для ефективного самоуправління»

Основні питання:  1. Сутність ресурсу часу.

  2. Методи аналізу витрачання часу.

  3. Методи управління часом.
  1. Сутність ресурсу часу


Час - це найбільш дефіцитний ресурс, і якщо ним не керувати, то все інше також залишиться некерованим. Більше того, аналіз свого часу є, по суті єдиним легко здійсненним і в той же час систематичним засобом аналізу власної діяльності з метою виявлення найбільш значимих ділянок зростання своїх сил.

Пітер Ф. Друкер

Потреба в ефективному управлінні робочим і особистим часом, його розподілі та використанні спонукала до виникнення поняття "тайм-менеджмент", визначення та підходи до реалізації якого є надзвичайно актуальними та водночас суперечливими.

Час – це більш складна для сприймання величина, бо її не можна побачити як довжину або площу, не можна відчути як масу. Час – загальна форма буття, що виражає тривалість процесів взаємодії та послідовність зміни його станів. Час – це те, що відокремлює одну подію від іншої. Всі події у житті людини відбуваються у часі. Крім цього, час – це ще і темп, швидкість, строки, ритми, періоди, етапи самих різних процесів та явищ. Час є життєвою енергією, без якої неможливі існування та розвиток.

За одиницю вимірювання часу взято такий процес, що регулярно повторюється. Це секунда, доба, рік тощо.

Прийнято виділяти два типи часу - об'єктивний (зовнішній) і суб'єктивний (внутрішній). Об'єктивний час - загальний для всіх людей (секунди, хвилини, години, доба, рік тощо), ним вимірюють тривалість подій, він строго структурований і незмінно служить еталоном, відповідно з яким живе людство. Він не піддається контролю, оскільки є фізичною реальністю, але щоб не втратити ні секунди, складаються розклади та графіки, аналізується, скільки часу знадобиться для вирішення поставлених завдань і досягнення цілей.

Суб'єктивний час більше абстрактний, ніж об'єктивний, так як не піддається вимірюванню, що не обчислюється хвилинами або днями і є відчуттям часу. Він неоднаковий і трансформується в залежності від виду діяльності, протікає з неоднаковою швидкістю через почуття і дії людини, тому є підконтрольним типом часу. Відчуття «занурення у свої справи, забуваючи про час» і є суб'єктивний час, де немає абсолютно ніяких обмежень і тиску об'єктивного часу, що дозволяє втілювати в життя нездійсненні завдання, хоча іноді їм нехтують. Даний тип часу дозволяє повністю реалізувати свої здібності і творчий потенціал, поглинаючи всю увагу, внаслідок чого об'єктивний час розчиняється і людина «втрачає рахунок часу».

Об'єктивний час обмежений, і, щоб не втратити ні секунди, складаються розклади та графіки, здійснюється аналіз часу, необхідного для вирішення поставлених завдань і досягнення цілей. Прагнення вкластися в чітко відведений для цього час призводить до хвилювання, перенапруження та неспокою. Хоча об'єктивний час обтяжує своєю швидкоплинністю, змушує поспішати, пригнічує, людям необхідно вміти адаптуватися до його законів. З метою запобігання стресу, підвищення якості виконуваної роботи слід користуватися перевагами суб'єктивного часу, де немає абсолютно ніяких обмежень і тиску, що дозволяє втілювати в життя нездійсненні завдання, реалізувати свої здібності та творчий потенціал.

Управління ресурсом часу – термін досить неоднозначний, оскільки час не можна примножити або накопичити, його неможливо повернути назад, отже, необхідно навчитися встигати зробити за мінімальний термін максимальну кількість найбільш значущих справ для просування до життєво важливих цілей.

У разі ефективного управління ресурсом часу людина отримає незаперечні переваги та може навіть змусити працювати час на себе:  • досягати більшого за менший час;

  • стати більш організованим, унаслідок чого скоротиться витрата часу на відволікаючі справи та дрібниці;

  • навчитися зосереджуватися на найважливіших питаннях, у результаті чого зросте ефективність ухвалених рішень, з'явиться більше простору для творчості та вільного часу для себе.


  1. Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка