Виконання Плану роботи Головного управління Міндоходів у Херсонській області на перше півріччя 2014 рокуСторінка1/10
Дата конвертації14.12.2016
Розмір2.2 Mb.
ТипВиконання плану
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
Звіт про виконання Плану роботи

Головного управління Міндоходів у Херсонській області на перше півріччя 2014 року
з/п

Зміст заходу

Відповідальні виконавці

Термін виконання

Інформація про виконання

Розділ 1. Організація роботи щодо забезпечення виконання індикативних показників надходжень платежів

до загального та спеціального фондів державного бюджету та місцевих бюджетів

1.1.

Визначення прогнозних показників збору податків і зборів до бюджетів усіх рівнів у розрізі платежів та бюджетоутворюючих платників податків підпорядкованих ДПІ, ОДПІ Головного управління Міндоходів у Херсонській області (далі - ГУ Міндоходів)

Координаційно-моніторингове управління,

структурні підрозділиПротягом півріччя (щомісячно)


Протягом півріччя щомісячно здійснювався попередній розрахунок збору платежів до бюджетів усіх рівнів з подальшим уточненням протягом звітного періоду у встановлені терміни. Інформація надавалась Міндоходів України у розрізі основних податків, підпорядкованих ДПІ, ОДПІ на підставі їх розрахунків та перспектив відпрацювання визначених резервів.

1.2.

Розробка та доведення до підпорядкованих ДПІ, ОДПІ індикативних показників доходів державного та місцевих бюджетів та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний соціальний внесок)

Координаційно-моніторингове управління,

структурні підрозділиПротягом півріччя (щомісячно)


Розроблено та доведено до підпорядкованих ДПІ, ОДПІ індикативні показники доходів державного та місцевих бюджетів та по сплаті єдиного соціального внеску наказами від 20.01.2014 №26, 17.02.2014 №89, 20.03.2014 №132, 21.05.2014 №172, 19.06.2014 №211 та листом від 15.04.2014 №2782/7/21-22-20-01-13.

1.3.

Координація роботи підпорядкованих ДПІ, ОДПІ щодо стабільного та ритмічного наповнення бюджетів усіх рівнів і виконання доведених індикативних показників зі збору платежів до бюджетів та інших завдань із надходження платежів до бюджету, встановлених відповідними наказами Міністерства доходів і зборів України (далі – Міндоходів України) та ГУ Міндоходів

Управління оподаткування та контролю об’єктів і операцій,

Управління доходів і зборів з фізичних осіб,

Управління податкового та митного аудиту,

Відділ контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних 

товарів


Протягом півріччя

Виконання завдань зі збору платежів до загального фонду державного бюджету за І півріччя 2014 року склало 95,6 відс.
(-15,9 млн.грн.), місцевих – 106,8 відс. (42,1 млн.гривень).

З метою координації роботи до підпорядкованих ДПІ, ОДПІ направлялись листи та телеграми із визначенням резервів по відповідних напрямах роботи, а саме:

6 листів щодо недопущення скорочення бази для сплати авансових внесків з податку на прибуток;

6 листів щодо забезпечення виконання індикативних показників зі збору ПДВ;

2 – щодо відпрацювання резервів по збору за спеціальне використання води;

1 – про вжиття заходів щодо справляння плати за землю;

3 – по адмініструванню податку на доходи фізичних осіб;

3 – про декларування доходів отриманих у 2013 році;

13 – по адмініструванню єдиного соціального внеску;

4 – з питань адміністрування ФОП на загальній системі оподаткування;

6 – з питань адміністрування єдиного податку з фізичних осіб;

3 – з питань організації роботи з упередження порушень податкового законодавства під час виплати доходів громадянам;

7 – щодо адміністрування ПДВ з фізичних осіб-підприємців;

21 – щодо впровадження та адміністрування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з фізичних та юридичних осіб;

5 – з питань адміністрування збору за першу реєстрацію транспортних засобів;

6 – про забезпечення надходжень до бюджету;

2 листа щодо забезпечення виконання індикативних показників з акцизного податку та збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.


1.4.

Координація роботи підпорядкованими ДПІ, ОДПІ у частині здійснення заходів щодо підвищення рівня добровільного декларування податків платниками реального сектору економіки


Управління оподаткування та контролю об’єктів і операцій

Протягом півріччя

Протягом півріччя по відповідних напрямах роботи готувались оглядові листи та направлялись завдання щодо вжиття заходів по розширенню бази оподаткування та забезпечення добровільного погашення задекларованих до сплати сум податків. Всього направлено 12  листів.

Так, за перше півріччя 2014 року добровільна сплата податку на прибуток до державного бюджету склала 85 млн.грн. або 88 відс. загальної суми надходжень, податку на додану вартість - 148,4 млн.грн. або 93,2 відсотка.1.5.

Аналіз стану забезпечення надходжень до бюджетів усіх рівнів у розрізі джерел доходів, ДПІ, ОДПІ, за видами економічної діяльності та визначальними платниками податків, виявлення резервів їх збільшення.

Підготовка відповідних аналітичних матеріалів на апаратні і оперативні наради керівництву ГУ Міндоходів та апаратні наради Міндоходів України тощоКоординаційно-моніторингове управління,

структурні підрозділи
Протягом півріччя (щомісячно)


Щомісяця формувались аналітичні форми про стан надходження платежів до бюджетів усіх рівнів в розрізі джерел надходжень, податкових органів області, шляхів сплати, які розміщувались на мережевому диску P/Declare/OT_2000/Analiz_2014 для інформації структурним підрозділам ГУ Міндоходів.

Аналітичні форми використовувались для підготовки матеріалів на наради Міністерства доходів і зборів України (далі – Міндоходів України) та ГУ Міндоходів, тощо.1.6.

Аналіз стану організації роботи підпорядкованих ДПІ, ОДПІ щодо виконання доведених завдань із забезпечення збору платежів до бюджетів та інших завдань із надходження коштів до бюджетів, встановлених відповідними наказами Міндоходів України та ГУ Міндоходів

Управління оподаткування та контролю об’єктів і операцій,

Управління доходів і зборів з фізичних осіб,

Управління податкового та митного аудиту,

Відділ контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарівПротягом півріччя

Протягом півріччя здійснювався аналіз стану організації роботи підпорядкованих ДПІ, ОДПІ щодо виконання доведених завдань із забезпечення збору платежів до бюджетів та інших завдань із надходження коштів до бюджетів, встановлених відповідними наказами Міндоходів України та ГУ Міндоходів. За результатами проведеного аналізу керівництву ГУ Міндоходів готувались доповідні записки та критичні зауваження для розгляду на засіданнях комісій та апаратних нарадах.


1.7.

Аналіз зведених звітів про втрати бюджету внаслідок пільгового оподаткування та підготовка відповідних аналітичних матеріалів до Міндоходів України

Координаційно-моніторингове управління,

структурні підрозділи
Протягом півріччя

Проведено аналіз втрат бюджету внаслідок пільгового оподаткування платників області за 2013 рік та І квартал 2014 року. Результати аналізу та пропозиції з цього питання надіслано до Міндоходів України листами від 11.03.2014 №1204/8/21-22-20-01-12 та 26.05.2014 №2613/8/21-22-20-01-12.

1.8.

Підготовка та надсилання до підпорядкованих ДПІ, ОДПІ оглядових листів, телеграм тощо щодо оцінки роботи по відповідних напрямах роботи

Координаційно-моніторингове управління,

структурні підрозділи
Протягом півріччя

Протягом півріччя підготовлено та надіслано до підпорядкованих ДПІ, ОДПІ 23 оглядових листа.

1.9.

Формування оперативної інформації про стан фактичних надходжень до бюджету у розрізі джерел надходжень, підпорядкованих ДПІ, ОДПІ, Херсонської митниці Міндоходів, виконання завдань з рівномірного збору платежів до бюджету


Координаційно-моніторингове управління

Протягом півріччя (щомісячно)


Щоденно формувались аналітичні форми про стан надходження платежів до бюджетів усіх рівнів в розрізі джерел надходжень, податкових органів області, Херсонської митниці Міндоходів, виконання завдань з рівномірного збору платежів до бюджету, які розміщувались на мережевому диску P/Declare/OT_2000/Monitoring для інформації структурним підрозділам ГУ Міндоходів.

1.10.

Надання до Міндоходів України інформації про фактичне виконання завдань зі збору платежів до державного бюджету у розрізі підпорядкованих ДПІ, ОДПІ та пояснень начальників ДПІ, ОДПІ, які не забезпечили виконання доведених завдань

Координаційно-моніторингове управління

Протягом півріччя (щомісячно)


До Міндоходів України листами від 08.01.2014 №43/8/21-22-20-01-12, 03.02.2014 №548/8/21-22-20-01-12, 03.03.2014 №1081/8/21-22-20-01-12, 01.04.2014 №1598/8/21-22-20-01-12, 05.05.2014 №2238/8/21-22-20-01-12, 02.06.2014 №2793/8/21-22-20-01-12 надавалась інформація про фактичне виконання завдань зі збору платежів до державного бюджету у розрізі державних податкових інспекцій та пояснення начальників ДПІ, ОДПІ, які не забезпечили виконання доведених завдань.

1.11.

Організація роботи по оперативному обліку надходжень податків і зборів (обов’язкових платежів), контроль за якими закріплено за Міндоходів України засобами підсистеми АІС "Облік платежів" ІС "Податковий блок"

Координаційно-моніторингове управління

Протягом півріччя

Забезпечено щоденний контроль за повнотою та достовірністю ведення оперативного обліку надходження податків та зборів шляхом щоденного аналізу даних експортних файлів зведених показників АІС "Галузь" (типу VD) та уточнених щомісячних типу VG, на підставі яких формується звітність в АІС ОР та IC "Податковий блок".

1.12.

Формування звітів та зведених інформацій стосовно стану розрахунків платників податків з бюджетом, результатів контрольної роботи підпорядкованих ДПІ, ОДПІ, відшкодування податку на додану вартість, про суми пільг в оподаткуванні та розміщення на сервері ГУ Міндоходів

Координаційно-моніторингове управління

Протягом півріччя (щомісячно)


Протягом півріччя в повному обсязі забезпечено формування та надання оперативної та зведеної звітності, у терміни встановлені наказами та розпорядженнями Міндоходів України.

1.13.

Забезпечення організації та контролю за веденням оперативного обліку надходжень єдиного соціального внеску у порядку, встановленому Міндоходів України

Координаційно-моніторингове управління

Протягом півріччя

В повному обсязі забезпечено організацію та контроль за веденням оперативного обліку надходжень єдиного соціального внеску у порядку, встановленому Міндоходів України в IC "Податковий блок".

1.14.

Здійснення контролю за сплатою донарахованих сум митних платежів, податків та зборів за результатами документальних перевірок суб’єктів господарювання


Управління податкового та митного аудиту

Протягом півріччя

Протягом півріччя здійснено 4 планові документальні перевірки СГ, за результатами яких донараховано 156 тис.грн. та 5 невиїзних документальних перевірок, за результатами яких донараховано 4,6 млн.гривень. До бюджету надійшло 104 тис.грн. та 4 млн.грн. відповідно.

Крім того, за актами попередніх періодів надійшло 227 тис.гривень. Всього надійшло 4,3 млн.гривень.1.15.

Організація проведення перевірок щодо дотримання встановлених законом строків здійснення розрахунків у іноземній валюті, готівкових розрахунків та наявності ліцензій (крім ліцензій на здійснення митної брокерської діяльності)

Управління податкового та митного аудиту

Протягом півріччя

Протягом півріччя здійснено 62 перевірки суб’єктів ЗЕД, донараховано 928 тис.грн., до бюджету надійшло 805 тис.гривень.


1.16.

Аналіз стану організації роботи підпорядкованих ДПІ, ОДПІ з питань реєстрації та обліку платників податків. За результатами проведення організаційних заходів щодо вдосконалення таких процедур та забезпечення контролю за повнотою обліку платників податків


Управління ІТ та обліку платників

Протягом півріччя

Протягом півріччя здійснювався аналіз стану організації роботи підпорядкованих ДПІ, ОДПІ з питань реєстрації та обліку платників податків. Організаційні заходи щодо вдосконалення таких процедур та забезпечення контролю за повнотою обліку платників податків надсилались листами від: 10.01.2014 №99/7/21-22-18-02-09 "Щодо проведення аналізу платників податків, що перебувають на обліку в об’єднаних ДПІ", 28.01.2014 №620/7/21-22-18-02-09, 04.02.2014 №874/7/21-22-18-03-09 "Про переведення платників податків, які змінили місцезнаходження", 28.01.2014 №621/7/21-22-18-03-09, 05.02.2014 №920/7/21-22-18-03-09, 03.03.2014 №1647/7/21-22-18-03-09, 04.04.2014 №2530/7/21-22-18-03-09, 06.05.2014 №3175/7/21-22-18-03-09, 26.05.2014 №3615/7/21-22-18-03-09, 30.05.2014 №37597/21-22-18-03-09 "Щодо забезпечення достовірності облікових даних", 11.02.2014 №1111/7/21-22-18-03-09, 14.02.2014 №1244/7/21-22-18-03-09, 18.02.2014 №1341/7/21-22-18-03-09, 08.05.2014 №3252/7/21-22-18-03-09 "На виконання протокольного доручення", 13.03.2014 №1854/7/21-22-18-03-09 "Про забезпечення достовірності реєстраційних, облікових даних платників податків в системі "Податковий блок", 25.03.2014 №2188/7/21-22-18-03-09 "Про особливості обліку окремих платників", 31.03.2014 №2352/7/21-22-18-03-09 "Щодо опрацювання відомостей про скасування реєстраційної дії", 06.05.2014 №3183/7/21-22-18-03-09, 21.05.2014 №3534/7/21-22-18-03-09, 28.05.2014 №3681/7/21-22-18-03-09, 26.06.2014 №4397/7/21-22-18-03-09 "Щодо проведення процедур, пов’язаних з припиненням платників податків", 18.06.2014 №4139/7/21-22-18-03-09 "Про організацію роботи щодо зняття з обліку окружних виборчих комісій", 20.06.2014 №4242/7/21-22-18-03-09 "Про прийняття рішень щодо звернення до суду", 20.06.2014 №4243/7/21-22-18-03-09 "Щодо забезпечення завершення процедур переведення платників податків в ІС "Податковий блок".

Розділ 2. Організація роботи із забезпечення адміністрування податків і зборів та інших платежів

2.1. податку на прибуток

2.1.1.

Організація роботи щодо контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати платниками податку на прибуток


Управління оподаткування та контролю об’єктів і операцій


Протягом півріччя

З метою забезпечення кампанії декларування податку на прибуток видано та доведено до підпорядкованих ДПІ, ОДПІ наказ від 31.01.2014 №69 "Про організацію кампанії декларування податку на прибуток за 2013 рік" з планом дій по відпрацюванню бази оподаткування з податку на прибуток.

За результатами проведення кампанії декларування податку на прибуток за 2013 рік податкову звітність з податку надали 9 899 платників, у тому числі основну декларацію – 5 324 СГД. Фінансову звітність надали 7 427 платників або 75 відс., у тому числі платники, які надають основну декларацію – 4 786 СГД або 89,9 відсотка.

В електронному вигляді податкову звітність надали 87 відс. платників.

Відповідно до поданої звітності з податку на прибуток за 2013 рік платники нарахували податок до сплати в сумі 62,5 млн.грн., з яких: 27 млн.грн. сплачено у березні п.р.; 31,4 млн.грн. закрилися наявною переплатою; 4,1 млн.грн. – податковий борг, з якого 0,8 млн.грн. надано розстрочки.

За підсумками декларування з податку на прибуток за І квартал 2014 року прозвітувало 124 підприємства.

Податок нараховано у сумі 50,2 тис.грн., який сплачено у повному обсязі.2.1.2
2.1.2.1.

2.1.2.2.


Аналіз:
ефективності вжитих заходів підпорядкованими ДПІ, ОДПІ щодо залучення до оподаткування підприємств, які мінімізують податкові зобов’язання з податку на прибуток;
рівня декларування податку на прибуток суб’єктами господарювання з метою розподілу їх за ступенями ризику;


Управління оподаткування та контролю об’єктів і операцій

Протягом півріччя (після подання річних декларацій)

За результатами декларування за 2013 рік загальна сума задекларованих доходів підприємств за 2013 рік становить 21118,4 млн.грн., що на 1252,4 млн.грн. або 5,6 відс. менше, ніж за 2012 рік .

Загальна сума нарахованого податку на прибуток дорівнює 137,4 млн.грн. або 71,8 відс. від доведеного індикативу.

За результатами аналізу декларування з податку на прибуток за І квартал 2014 року СГД розподіляються:

прибуткові – 22 СГ, якими задекларовано податок до сплати у сумі 77,6 тис.грн.;

безприбуткові – 32 СГ, з них: збиткові – 6 СГ (загальна сума збитків склала 64,2 млн.грн.), доходи на рівні витрат – 26 СГ, у т.ч. 2 СГ – в стадії припинення;

без діяльності (декларації "з прочерками") – 70 СГ, з них 11 СГ знаходяться на різних стадіях ліквідації.

В ході опрацювання наданих декларацій з податку на прибуток за І квартал встановлено наступне.

З наданих декларацій:

8 СГ надали ліквідаційну декларацію;

84 СГ надали декларації за І квартал у зв’язку з переходом з 01.04.2014 на спрощену систему оподаткування;

1 СГ нарахувало податок у сумі 50,2 тис.грн.;

3 підприємства нарахували авансовий платіж у зв’язку з виплатою дивідендів та виплати нерезидентам у загальній сумі 114,7 тис.грн.;

28 СГ надали декларації згідно ст. 57 Податкового кодексу.2.1.2.3.

2.1.2.4.


основних показників фінансово-господарської діяльності бюджетоформуючих платників податків, з метою виявлення причин збитковості, низького рівня декларування тощо;

наявних сум переплат з податку на прибуток з метою координації роботи підпорядкованих ДПІ, ОДПІ щодо зменшення таких сум. Вжиття заходів щодо забезпечення сплати суб’єктами господарювання цього податку в рахунок погашення поточних нарахувань по податкових деклараціях з податку на прибуток.

За результатами роботи підготовка керівництву ГУ Міндоходів відповідної інформації


Із загальної кількості наданих декларацій з податку на прибуток задекларували оподаткований прибуток 3673 СГ або 69 відс. (у 2012 році питома вага прибуткових підприємств становила лише 58 відс.), збитки – 70 СГ або 1,3 відс., доходи на рівні витрат – 444 СГ або 8,4 відс., відсутність господарської діяльності 1137 платників або 21,5 відсотка.

По підприємствах які мінімізують податкові зобов’язання та декларують збиткову діяльність проведено аналіз показників декларацій, направлялись листи для надання пояснень, проводились зустрічі з керівниками вищевказаних підприємств.

Підпорядкованими ДПІ, ОДПІ постійно здійснюється аналіз показників декларацій з податку на прибуток з показниками фінансової та іншої податкової звітності. У разі виявлення розбіжностей направляються листи-запити до підприємств, та у разі необхідності надаються службові записки до підрозділів податкового аудиту з метою ініціювання перевірок.
Переплата з податку на прибуток до державного бюджету станом на 01.07.2014 складає 95,7 млн.грн., що на 24,9 млн.грн. більше, ніж на 01.01.2014.

Протягом півріччя було здійснено інвентаризацію переплати, в результаті якої було виявлено складові формування переплат:

переплата яка виникла за рахунок виплати доходів нерезидентам (ст.160 ПКУ) займає 1 відс.;

виплати дивідендів (п.153.3 ст.153 ПКУ) – 3,6 відс.;

перевищення сплати авансових внесків з податку на прибуток над задекларованим податком на прибуток за 2013 рік – 31,2 відс.;

інші причини – 47,8 відс.;

проблеми в алгоритмах роботи ІС "Податковий блок" – 16,3 відсотка.

За результатами проведеної роботи по відпрацюванню СГ платників податку на прибуток до Міндоходів України надано 8 звітів.

Керівництву ГУ Міндоходів надано доповідні записки від 20.02.2014 №103/21-22-15-02-17, 03.03.2014 №123/21-22-15-02-17, 14.04.2014 №175/21-22-15-02-17, 08.05.2014 №195/21-22-15-02-17, 05.06.2014 №225/21-22-15-02-17.


Каталог: data -> material -> 000
000 -> Порядок проведення інструктажів з питань охорони праці та протипожежних інструктажів у апараті Міністерства доходів І зборів України
000 -> План роботи Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління дфс у
000 -> Рахунки державного та місцевого бюджетів для великих платників податків сдпі з овп у м. Луганську з 09. 02. 2015р
000 -> Рішення №75-4-7 Від 27 січня 2016 року с. Путрівка Про внесення змін до рішення від 23. 01. 2015 року №844
000 -> Рекомендована форма заяви
000 -> Закон україни про громадські об'єднання
000 -> Кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи) Розділ VІ "Акцизний податок"


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка