ВідоповідьСкачати 82.58 Kb.
Дата конвертації19.04.2020
Розмір82.58 Kb.


Відоповідь:

1. Джгут може залишатись на кінцівці не довше 1,5-2 годин. При більш тривалих термінах може настати змертвіння кінцівки. Якщо за цей час не вдалось провести операцію, то джгут знімають, артерію притискають пальцем і через 3-5 хв джгут знову накладають дещо вище або нижче попереднього місця

______________________________________________________________________________

2. Індекс Альговера(шоковий) - це індекс за величиною якого можна зробити висновки про величину крововтрати.

Шоковий індекс дорівнює ЧСС/АТс, де ЧСС — частота серцевих скорочень, АТс — систолічний артеріальний тиск.

У нормі індекс Альговера = 0,5.

Індекс Альговера не інформативний у хворих із гіпертонічною хворобою.

Визначається за формулою PS/АТ , де PS - пульс або частота серцевих скорочень, якщо є аритмія, то частота серцевих скорочень, АТ - артеріальний тиск (систолічний).

Значення:

- при індексі, рівному 1 - обсяг крововтрати складає 20% ОЦК, що відповідає 1 - 1,2 л у дорослої людини;

- при індексі, рівному 1,5 - обсяг крововтрати складає 30 - 40% ОЦК, що відповідає 1,5 - 2 л у дорослої людини;

- при індексі, рівному 2 - обсяг крововтрати складає 50% ОЦК, тобто більше 2,5 л крові.

______________________________________________________________________________

3.Перший період (період гострої реакції на травму) - відповідає періодові травматичного шоку і ранньому післяшоковому періодові, характеризується вираженою гіповолемією, що може досягати 30-40% від належного ОЦК.

У цей період для відновлення гомеостазу включаються енергетичні механізми термінової адаптації (синдром гіперметаболізму), що змінюють характер вуглеводневого, білкового, жирового обміну . Ці механізми або виснажуються, і тоді настає декомпенсація (смерть), або (при адекватному лікуванні) настає нестійка компенсація гомеостазу і ТХ переходить у другий період свого протікання.

У перший період відбуваються найбільш виражені порушення гомеостазу, що супроводжуються нейроендокринними реакціями з активацією симпатико-адреналової системи, порушеннями судинного тонусу, розладами мікроциркуляції, порушеннями водно-електролітного балансу, змінами агрегатного стану крові, клітинного і гуморального імунітету, блокадою РЕС, інгібіцією хемотаксису макрофагів і зниженням їхньої фагоцитарної активності, викидом гуморальних факторів, що запускають синдром системної запальної відповіді .

У першому періоді важливо не упустити два моменти:

1) Підвищення енергетичних потреб приводить до зміни характеру енергетичного обміну. Через малі запаси, вуглеводів у стресовій ситуації вистачає лише на кілька годин. В міру їхнього використання в процес метаболізму втягується жирове депо. Однак повний цикл включення жирів у метаболізм вимагає тривалого часу, а оскільки він тісно пов'язаний з метаболізмом вуглеводів, то в результаті в тканинах збільшується зміст вільних жирних кислот, порушується засвоюваність їх тканинами. У зв'язку з цим у значній мірі, міняється характер білкового обміну, настає інтенсивне використання білка не для пластичних і транспортних, а для енергетичних цілей. Якщо врахувати, що всі ці процеси відбуваються на тлі порушення кровообігу в печінці, кишківнику де здійснюється формування макромолекул з ліпідів крові і білків, то в цій ситуації відбувається синтез переважно хіломікронів та ліпопротеїдів низької щільності, що містять найбільшу кількість ліпідів і мінімальну кількість білка, що стабілізує ліпідну міцелулу, і являють найбільшу небезпеку у формуванні жирової емболії .

2) Другим важливим моментом є формування синдрому гострих дихальних порушень , зв'язаних з нездатністю легень здійснювати їхній основні метаболічні й обмінні функції.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка