Видалити зубні відкладення із застосуванням стоматологічних інструментів, ультразвуку. Підготував студент 18 групи 3 курсуСкачати 283.18 Kb.
Дата конвертації09.08.2021
Розмір283.18 Kb.

Видалити зубні відкладення із застосуванням стоматологічних інструментів, ультразвуку.

Підготував студент 18 групи 3 курсу

Гіч Любомир Ігорович

Зубні відкладення – це нашарування на тверді тканин зуба, які приводять або лише до зміни кольору зубів, або до більш глибоких змін в самих зубах та в оточуючих їх опорних тканинах.


Класифікація:

Апаратні способи видалення зубних відкладень набули широкого застосування і постійно удосконалюються як апарати, так і їх окремі елементи. Насамперед це стосується насадок до скалера. Долотоподібні насадки і насадки, які нагадують хвіст бобра, здебільшого застосовують для зняття над’ясенних зубних нашарувань. Насадки у вигляді пародонтального зонда й універсальні – для видалення як над’ясенних, так і під’ясенних зубних нашарувань.Антисептик, який використовують одночасно з ультразвуковою обробкою тканин зуба, подається у вигляді струменя. Він вимиває з пародонтальної кишені залишки мінералізованих відкладень, мікроорганізми, некротично змінені тканини, гнійний ексудат. При цьому ефект кавітації, що виникає від вібрації насадки, яку омиває розчин антисептика, руйнує мембрани бактеріальних клітин, сприяючи антимікробному ефекту.

ІНСТРУМЕНТАЛЬНИЙ (РУЧНИЙ) МЕТОД (Scaling & Root Planing - SRP):

1.Scaling - видалення мінералізованих над- і під’ясенних зубних відкладень.

2. Root planing - згладжування поверхні кореня, обробка ділянки фуркації, видалення розм'якшеного інфікованого цементу.

3. Polishing - полірування поверхні кореня для усунення шорсткостей і інших факторів, що сприяють ретенції зубного нальоту


Розрізняють типи дії на зубну бляшку (апаратний спосіб).

Низькочастотна дія (Sonic). Кінчик інструменту здійснює кругові коливальні рухи до 1 мм з частотою 1500-1700 Гц інструмент закріплюється до роз'єму замість звичайного пневматичного наконечника. Ефективність застосування цього методу дуже низька: кавітація не досягається, і при цьому травмуються тканини пародонту. Sonic використовується тільки при видаленні надясенних зубних відкладень. Протипоказане застосування в області відкритого цементу.

Ультразвукова дія (ультразвукові, магнітострикційні скалери). Вібрація кінчика - еліптична, з частотою 25000-30000 Гц, за рахунок коливання тонких металевих пластинок при подачі низьковольтного 5 електричного сигналу. Кавітація - ефективна, особливо у поєднанні з іригацією розчинами хлоргексидину, йоду, фтору, соди. Генерує тепло.

Ультразвуковий метод.

Ультразвук застосовується в багатьох галузях медицини, в тому числі і в стоматології. Для зняття зубних відкладень використовується ультразвуковий скалер. Його вібруючий кінчик створює коливальні рухи, завдяки яким відбувається відшаровування і видалення зубних відкладень - твердого зубного каменю і м'якого нальоту. Ультразвукова процедура триває приблизно 30 хвилин, в складних випадках може затягнутися до півтори години.


Зняття зубних відкладень таким методом відбувається під анестезією. Після нього спеціальними щітками здійснюється полірування зубів, щоб вони стали більш гладкими і менш схильними до утворення нальоту. Потім зуби покриваються спеціальним лаком з фтором, який буде захищати їх від карієсу і допоможе позбутися від можливої чутливості.

Протипоказання до застосування ультразвукового і звукового видалення:
  • декомпенсована стадія цукрового діабету, тяжкі серцево-судинні хвороби, легенева патологія, ниркова недостатність;
  • наявність у пацієнтів водія серцевого ритму;
  • наявність пломб із композиційних матеріалів, фарфорових і композиційних протезів, які можуть зазнавати пошкоджень чи змінювати колір під час процедури;
  • дитячий вік.

  • Дія ультразвуку на цемент кореня зуба може пошкодити його структуру за умови:
  • використання максимальної потужності апарата;
  • перевищення кута нахилу верхівки насадки до поверхні 45°;
  • використання насадки зі стертими верхівками;
  • дії надмірного латерального тиску на насадку.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка