Від 05. 05. 2015 №2 вих-13 Президенту України п. П. Порошенку Вельмишановний Петре Олексійовичу!Дата конвертації06.05.2016
Розмір2.64 Mb.


Від 05.05.2015 № 1.2 вих-13 Президенту України

п. П. Порошенку

Вельмишановний Петре Олексійовичу!
Україна – єдина держава, котра не є членом ЄС, і в якій на державному рівні відзначається День Європи. Оскільки День Європи – 9 травня – збігався з Днем Перемоги, в Україні урочисті заходи проводять щорічно у третю суботу травня згідно з Указом Президента від 19.04.2003 № 339/2003.

В Україні День Перемоги 8-9 травня 1945 року не приніс перемогу над насиллям, а лише змінив один деспотичний режим на інший, одну окупацію замінив іншою. Для нових членів Європейського Союзу актуальність цього питання також існує, тому вони святкують 9-го травня лише День Європи.

Святкування Дня Перемоги 9 травня сприяє поділу суспільства. Саме тому в Україні набирає популярності відмова від святкування Дня Перемоги. До речі в Радянському Союзі до 1965 року День Перемоги не мав офіційного статусу.

Натомість, День Європи – це символ нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права.

Основна ідея загальноєвропейського Дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у «Європейському домі».

Як і Європа, ми хочемо жити в мирі і добросусідстві, віримо, що економічна інтеграція – найдієвіший засіб стримування війни.

Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.

Гасло «Євроінтеграція» для України – це будівництво держави на принципах європейської демократії та політичної культури на засадах української духовності і моралі. Лише проводячи активну політику, проявляючи самоповагу і рішучість, Україна зможе посісти гідне місце в Європі, доконечно стати європейською країною.


Враховуючи викладене вище, ми, депутати Львівської міської ради, підтримуючи відзначення 8 травня Дня Пам’яті та примирення, звертаємося з проханням усунути розбіжності у термінах святкування Дня Європи та надати можливість українцям святкувати цей день з Великою Європейською Родиною 9-го травня.


Прийнято на пленарному засіданні

21-ої сесії Львівської міської ради

6-го скликання 23 квітня 2015 року.
З повагою

В. о. секретаря ради Л. Зубач
Каталог: files
files -> Програма для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із затримкою психічного розвитку з навчанням українською мовою
files -> Дорогий друже! Вітаємо тебе з новим шкільним роком!
files -> Йод як важливий екологiчний чинник у життєдіяльностl
files -> Катерина Білокур народна художниця України
files -> Конспект заняття гуртка "Чарівний ланцюжок" на тему "Бабусині вишиванки"
files -> Висока дивина світу барви І звуки хутора
files -> До числа значущих псохогенних факторів відносяться емоції
files -> Родинне свято до дня 8 Березня в 5-а класі ( Бройченко А. Г.) Ми у мам — помічники


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка