Выберите один ответСкачати 186.66 Kb.
Сторінка1/35
Дата конвертації16.08.2021
Розмір186.66 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   35

Мати 12-річної дівчинки скаржиться на підвищену емоційну лабільність, посмикування м'язів обличчя, мимовільні рухи в руках, погіршення почерку. При огляді виявлено м'язеву гіпотонію, порушення координації рухів, підвищення сухожильних рефлексів. За 10 днів до цього дівчинка перенесла фарингіт. Який найбільш вірогідний попередній діагноз?

Выберите один ответ:

а. Ревматична хорея

b. Неврогенні тіки

с. Тиреотоксикоз

в. Ревматичний енцефаліт

e. Невроз нав'язливих станів

У хлопчика 12 років, у якого другий епізод ГРЛ, при обстеженні в стаціонарі знайдено значне послаблення першого серцевого тону, грубий систолічний шум “дуючого” характеру на верхівці. Ліва межа відносної серцевої тупості на 2 см зовні від лівої соскової лінії. Яка причина появи шуму найбільш вірогідна?

Выберите один ответ:

а. Недостатність мітрального клапану

b. Шум анемічного генезу

с. Пролапс мітрального клапану

д. Коарктація аорти

І. Стеноз аортального клапану

У хлопчика 8 років через 2 тижні після перенесеної ангіни з'явились "летючі" болі в суглобах, припухлість та обмеження рухів, лихоманка. Об'єктивно: тахікардія, розширення серцевої тупості, ослабленість тонів, галоп, нижный шум біля верхівки серця, збільшення печінки. В крові: ШОЕ-55 мм/год, лейкоцитоз - 14,2х10=9 /л; АСл 0-500; СРБ (+++); серомукоїд-0,800. Діагноз: ревматизм, активність II ст. Первинний ревмокардит, поліартрит, гострий перебіг. HK IIA. Який з перелічених препаратів слід призначити В першу чергу?

Выберите один ответ:

а. Делагіл

Б. Ерітроміцин

с. Преднізолон

d. Ортофен

e. Діпразин

Хлопчик 8 років з групи дітей, часто хворіючих на ГРВІ та ангни скаржиться на періодичні підйоми температури тіла до 37,5°С, біль у суглобах об'єктивно блідий, периорбітальний ціаноз, тони серця приглушені функціональний систолічний шум на верхівці, Лікарем ЛОР діагностовано хронічний декомпенсований тонзиліт.

Найбільш доцільно включити цю дитину у групу ризику по розвитку
Выберите один ответ

А. Ревматоїдного артриту

b. Системного червоного вовчака

с. Хронічної бронхолегеневої патології

d Ревматизму.

е. Респіраторного алергозу

Хлопчик 14 років протягом 3-х років хворіє на ревматизм, двічі спостерігалися рецидиви ревмокардиту. Відмічає задишку та серцебиття при незначному фізичному навантаженні. Під час ЕхоКГ виявлено неповне злипання стулок мітрального клапана в систолу, серцевий викид відповідає віковій нормі, кінцевий діастолічний об'єм збільшений, є гіпертензія в малому колі кровообігу. Враховуючи формування у хворого мітральної недостатності тривалість диспансерного спостереження повинна тривати

Выберите один ответ.

a. 1 piк

b. 5 років

c. 3 роки

d.4 poки


е 2 роки

Дівчинка, що протягом року хворіє на ревматизм, тиждень тому перенесла ангіну. Надійшла до відділення зі скаргами на загальну слабкість, кардані. Раптово у дитини зросла блідість шкірного покриву розвилась задишка, тахікардія, набухання вен голови, неспокй відчуття страху. Пульс ниткоподібний. АТ 60/20 мм рт ст ЦВТ підвищений, олігурія. Яке ускладнення розвинулося у хворо?

Выберите один ответ

а. Iнфекциний шок

b. Гостре легеневе серце

С. Кардіогенний шок

d. Гіповолемічний шок

е Гостра ниркова недостатність

У дитини 10 років ревматична атака з активністю 3-го ступіня, вальвулітом мітрального клапану. Яку найоптимальнішу терапіюслід призначити?

Преднізолон

Аспірин+пеніцилін

Пеніцилін+аспірин+преднізолон

Ібупрофен+вольтарен

Аспірин+делагіл

У хлопчика 12 років, з обтяженим анамнезом ревматичної лихоманки, при огляді спостерігається пульсація периферичних судин у надчеревній ділянці та шиї, капілярний пульс, коливання голови в такт скорочення серця. Серцевий поштовх потужний, розлитий, зміщений вниз і вліво. Різко зміщена і ліва межа серця. Пульс швидкий, високий, частий та стрибаючий. АТ – 130/20 мм рт. ст.. Про яку набуту ваду серця свідчать ці клінічні дані?

Недостатність клапанів аорти

Недостатність клапанів легеневого стовбура

Недостатність лівого передсердно-шлуночкового клапана

Стеноз клапанів аорти

Стеноз лівого передсердно-шлуночкового клапана

Дитина закінчила курс стаціонарного лікування з діагнозом ревматизм, акт.ф., акт. 2 ст., ендоміокардит, підгострий перебіг. Що має бути наступним заходом у лікуванні та спостереженні після виписки додому?

Проведення комплексу вторинної профілактики

Диспансерне спостереження у педіатра

Санаторно-курортне лікування

Проведення постійної біціліно-профілактики

Диспансерне спостереження у ревматолога 1. До стаціонару госпіталізовано дитину з масивними набряками на обличчі, тулубі, кінцівках, асцитом. АТ- 90/50 мм рт.ст. В сечі: білок - 3,1 г/л, лейк.- 2-3 в п/з, ер.- 5-7 в п/з. Що дозволить найбільш вірогідно оцінити функцію нирок?

Кліренс ендогенного креатиніну

Аналіз сечі за Нечипоренком

Протеїнограма

Добова протеїнурія

Загальний аналіз сечі


 1. Хвора А., 3 роки, знаходиться на лікуванні в реанімаційному відділенні з діагнозом: Гостра ниркова недостатність, олігоанурична стадія. На ЕКГ: високий зубець Т, розширення комплексу QRS, зміщення інтервалу S-Т нижче ізолінії. Про яке порушення електролітного балансу можна думати?

 • Гіперкаліємію

 • Гіперкальціємію

 • Гіперфосфатемію

 • Гіпокаліємію

 • Гіпокальціємію 1. Хлопчик 7 років госпіталізований з клінікою гострого гломерулонефриту. На 2 добу стан погіршився, зменшився діурез до 200 мл, зявилась блювання, блідість шкіри, тахікардія. При лабораторному обстежені: К+ - 7,1 ммоль/л, сечовина – 25 ммоль/л, креатинін – 220 мкмоль/л. Який засіб невідкладної допомоги потрібно застосувати?

Введення фуросеміду

Проведення гемодіалізу

Введення гепарину

Введення допаміну

Введення альбуміну 1. У потерпілого при землетрусі уламками зруйнованого будинку було здавлено обидві нижні кінцівки, які вдалося визволити лише чере 4 години. Розвиток якого патологічного процесу загрожує хворому?

 • Гіперкоагуляція з розпосвюдженим тромбозом

 • Гостра ниркова недостатність

 • Метаболічний алкалоз

 • Септичний шок

 • Фібриноліз 1. У дитини 10 років констатовано гострий гломерулонефрит з нефритичним варіантом та помірно вираженими набряками на обличчі. Добовий діурез знижений на 50\%. Після госпіталізації і дотримання строгого ліжкового режиму діурез поступово відновився після 4-ої доби. Який механізм зумовив олігурію в даному випадку?

 • Зниження клубочкової фільтрації та підвищення реабсорбції

 • Підвищення внутрішньосудинної коагуляції

 • Підвищення продукції альдостерону

 • Підвищення проникності базальних мембран

 • Підвищення секреції ангіотензину ІІ 1. Дитина 9 років протягом 4 років лікується з діагнозом хронічний гломерулонефрит. Перебуває на диспансерному обліку. Яке обстеження необхідно провести для вивчення клубочкової фільтрації?

Загальний аналіз сечі

Рівень залишкового азоту та сечовини в крові

Проба Зимницького

Добова протеїнуріяКліренс ендогенного креатиніну

 1. Дитина 11 років знаходиться на лікуванні в відділенні інтенсивної терапії з діагнозом гостра ниркова недостатність, олігоанурична стадія. При обстеженні виражений набряковий синдром, діурез за минулу добу 300 мл. З метою збільшення ниркового кровопливу в якій дозі доцільно застосувати наступний симпатоміметик:

дофамін 5,0-10,0 мкг/кг/хв

дофамін більш ніж 12,0 мкг/кг/хв

ізадрин 0,1-3,0 мкг/кг/хв

адреналін 1,0-3,0 мкг/кг/хвдофамін 1,0-3,0 мкг/кг/хв

 1. Хлопчик, 13 років, скаржиться на спрагу, часті сечовиділення, блювоту, нудоту. Об’єктивно: шкіра жовтувата, артеріальний тиск 150/90 мм.рт.ст. При дообстеженні в сечі: питома вага –1002, білок –сліди; в крові: еритроцити - 2,5х1012/л; Hb – 85 г/л, креатинин – 335 мкмоль/л, сечовина - 11,5 ммоль/л, глюкоза - 3,5 ммоль/л; АсАТ – 0,5 мкмоль/л, АлАТ – 0,3 ммоль/л. Який найбільш вірогідний діагноз?

 • Гостра ниркова недостатність.

 • Гострий гломерулонефрит.

 • Гострий пієлонефріт

 • Хронічна ниркова недостатність

 • Хронічний пієлонефрит. 1. У дитини 2-х років після отримання опіків ІІ ступеня на 4 добу значно погіршився загальний стан. З’явились масивні загальні набряки, свербіж і геморагічна висипка на шкірі, запах аміаку із рота, анорексія, діарея, слабкість, тахікардія, артеріальна гіпотонія. У крові: лейкоцити 22,3.109/л, сечовина 24 ммоль/л, еритроцити до 1,8.1012/л, паличкоядерні нейтрофіли 12%. Діурез знижено до 70 мл/добу. Клубочкова фільтрація 25 мл/хв. Відносна щільність сечі 1,032, протеїнурія 9,5 г/л, еритроцитурія 8-12 у п/зору. Ваш попередній діагноз?

тубулоінтерстиціальний нефрит

гострий гломерулонефрит, нефротичний синдром

гостра ниркова недостатність, поліурична стадія

гостра ниркова недостатність, олігоанурічна стадія, період декомпенсації


 1. Дитина поступила до лікарні з гострим постгеморагічним синдромом (група крові А(П), Rh+). Проведена гемотрансфузія групою крові А(П), Rh_, але на 4-ту добу розвинулася олігоанурія, погіршився стан. Креатинін плазми 320 мкмоль/л, сечовина плазми 26 ммоль/л. Про який стан у дитини можна думати?

 • Анафілактичний шок, гостра ниркова недостатність

 • Постгіповолемічна гостра ниркова недостатність

 • Постгіпоксична гостра ниркова недостатність

 • Постгеморагічна гостра ниркова недостатність

 • Постгемотрансфузійна гостра ниркова недостатність 1. У дитини з гострою нирковою недостатністю при біохімічному моніторингу визначено: фібриноген 4,5 г/л, натрій плазми 145 мМ/л, креатинін плазми 380 мкМ/л. В сечі: білок 0,67 г/л, лейкоцити 3-5 в п/з, еритроцити 6-8 в п/з. Який показник з наведених є найбільш інформативним для визначення ступеня гострого ураження нирок?

 • Креатинін плазми

 • Натрій плазми крові

 • Протеїнурія

 • Фібриноген плазми крові

 • Формені елементи крові в осаді сечі

 1. Дитині 7 міс. На фоні гастроентериту виникли симптоми гострої ниркової недостатності. Рівень креатинину 0.380 ммоль/л. Ваша тактика

гепарин

Гемодіаліз

інфузійна терапія

Преднізолон

Діуретини 1. У дівчинки 9 років на фоні отруєння грибами відмічається вкрай тяжкий загальний стан. Шкірні покриви різко бліді, свідомість затьмарена. Протягом останніх 2-х діб спостерігається анурія на фоні інтенсивної консервативної терапії. Яка подальша лікувальна тактика?

Провести гемосорбцію

Провести гемодіаліз

Продовжити призначену терапію

Посилити консервативну терапію

Провести плазмофорез

У новонародженого терміном ґестації 31 тиждень спостерігаються гіпотонія та пригнічення свідомості. Гематокрит 35%, а в загальному аналізі ліквору виявлено підвищену кількість еритроцитів, білка та знижений вміст глюкози. Ці дані відповідають клінічній картині:

Виберіть одну відповідь:

a. Сепсису.

b. Внутрішньочерепного крововиливу

c. Внутрішньоутробна інфекції.

d. Анемії.

e. Менінгіту.

У новонародженого з підозрою на внутрішньочерепну пологову травму проведено люмбальну пункцію. Було отримано кров`янистий ліквор. Який крововилив має місце у цьому випадку ?

Виберіть одну відповідь:

a. Епідуральний

b. Супратенторіальний

c. Субарахноїдальний

d. Кефалогематома

e. Субтенторіальний

Дитина народилася з масою тіла 1600 г (гестаційний вік – 33 тижні). Зразу після народження з'явилась задишка, постійний ціаноз, западання грудної клітки з правого боку. Над нижньою долею правої легенї укорочення перкуторного звуку. Там же аускультативно ослаблене дихання. Яка найбільш імовірна причина дихальних розладів?

Виберіть одну відповідь:

a. Хвороба гіалінових мембран

b. Внутрішньоутробна пневмонія

c. Первинний ателектаз нижньої долі правої легені

d. Внутрішньочерепна травма

e. Синдром дисемінованих ателектазів легень

Як потрібно годувати доношену новонароджену дитину з помірними або важкими ДР?

Виберіть одну відповідь:

a. Через зонд

b. Будь-яким альтернативним методом

c. Можна спробувати прикласти до грудей

d. Не можна годувати взагалі

e. Тільки парентерально

У новонародженого, що народився в тазовому передлежанні, через 12 годин після народження виникли ригідність потиличних м'язів, порушення смоктання і ковтання, напади тонічних судом, брадикардія. У лікворі виявлено велику кількість еритроцитів. Яке захворювання слід припустити у дитини?

Виберіть одну відповідь:

a. Кефалогематома

b. Бактерійний менінгіт

c. Природжена аномалія розвитку мозку

d. Енцефалічна реакція

e. Внутрішньочерепний крововилив

Дитина народилася від ІІ-ї вагітності, ІІ-х пологів. Вагітність протікала на фоні анемії, гестозу ІІ половини. Термін гестації 35 тижнів, з масою 2200,0; довжиною - 45 см. Оцінка за шкалою Апгар 6/7 балів. Через 6 годин появилися дихальні розлади: пародоксальне дихання, різке втягнення міжреберних проміжків, западіння грудини, виражений перинатальний ціаноз, западіння нижньої щелепи, при аускультації подовжений видих. В скільки балів за шкалою Сільвермана треба оцінити дитину?

Виберіть одну відповідь:

a. 7 балів

b. 5 балів.

c. 6 балів.

d. 8 балів.

e. 4 бали.

У новонародженої дитини ліва рука розігнута у всіх суглобах, лежить уподовж тулубу, пронована в передпліччі. Активні рухи в ліктьовому суглобі відсутні, в плечовому суглобі – збережені. Кисть сплощена, атрофована холодна на дотик, пасивно звисає. Хапальний і долонноротовий рефлекси на хворій стороні відсутні. Встановіть вірогідний діагноз.

Виберіть одну відповідь:

a. Нижний дистальний тип акушерського парезу (Дежерін-Клюмпке)

b. Верхній проксимальный тип акушерського парезу (Ерба-Дюшена)

c. Тотальний тип акушерського парезу

d. Природжена гемігіпоплазія

e. Природжений поліомієліт

Новонароджена дівчинка з оцінкою за шкалою Апгар на 1-5 й хвилинах 7-8 балів. Під час пологів спостерігалося короткочасне утруднення при виведенні плечового поясу. Після народження у дитини спостерігається порушення функції проксимального відділу та вимушене положення правої ручки. Плече повернуто досередини, лікоть розігнутий, відмічається пронація передпліччя, кисть зігнута у вигляді “руки ляльки”. Який клінічний діагноз у даної дитини?

Виберіть одну відповідь:

a. Внутрішньочерепний крововилив

b. Травма грудного відділу хребта

c. Остеомієліт правої ручки

d. Парез Дюшена-Ерба

e. Травма м’яких тканин правої ручки

Дитині 3 доба життя. Жовтушне забарвлення шкіри. Дитина млява, не реагує на зовнішні подразники. Гіпертермія до 38,3. ЧД 72 у хв. Аускультативно в нижніх відділах легень крепітуючі хрипи. ЧСС 178 уд/хв. Печінка збільшена до 5 см, селезінка - до 3 см. Визначте тактику лікування новонародженого.

Виберіть одну відповідь:

a. Антибактеріальна, імунокоригуюча терапія

b. Антибактеріальна терапія, інфузійна терапія, респіраторна підтримка

c. Антибактеріальна, глюкокортикоїдна, посиндромна терапія

d. Антибіотики, гемотрансфузії, вітамінотерапія

e. Антибіотики, плазматрансфузія

Розвитку дефіциту сурфактанту у новонародженого сприяє все, КРІМ:

Виберіть одну відповідь:

a. Вдихання високих концентрацій кисню

b. Цукровий діабет у матері

c. Тривалі пологи

d. Охолодження

e. Ацидоз

У доношеної дитини від 1-ї неускладненої вагітності, обтяжених пологів, мала місце кефалогематома. На 2 добу з'явилась жовтяниця, на 3-ю - зміни в неврологічному стані: ністагм, синдром Грефе. Сеча жовта, кал золотисто-жовтого кольору. Група крові матері А (II) Rh-, дитини - А (II) Rh+. На 3 добу Hb у дитини 200г/л, ер - 6,1х10=12/л, білірубін у крові – 58 мкмоль/л за рахунок незв'язаної фракції, Ht 0,57. Чим пояснити жовтяницю у дитини?

Виберіть одну відповідь:

a. Атрезією жовчовивідних шляхів

b. Фізіологічною жовтяницею

c. Фетальним гепатитом

d. Гемолітичною хворобою новонароджених

e. Черепно-мозковою пологовою травмою

Хлопчик двох днів знаходиться в реанімаційному відділенні з діагнозом СДР(синдром дихальних розладів). Стан дитини тяжкий. З анамнезу відомо, що хлопчик народився від жінки 30 років. Вагітність друга. Перебіг вагітності ускладнений: відмічалась нефропатія в 2-3 триместрах, ГРЗ у першому та третьому триместрі. Пологи вчасні на 40-41 тижні. Маса дитини при народжені 2250 г, довжина тіла 45 см. Оцінка за шкалою Апгар 6-7 балів. Дитини отримає комплекс лікування. Вкажіть необхідний об’єм інфузійної терапії (в мл/ кг).

Виберіть одну відповідь:

a. 70


b. 50

c. 80


d. 60

e. 90


Виберіть правильне твердження, яке характеризує криву дисоціації оксигемоглобіну (КДО) у новонародженого.

Виберіть одну відповідь:

a. Гіпотермія зміщує КДО вправо

b. Ацидоз і гіперкапнія зміщують КДО вліво

c. Гіпокапнія зміщує КДО вправо

d. КДО у новонародженого зміщена вліво

e. КДО у новонародженого і дорослого не відрізняються

Дитина народилася у гестаційному віці 34 тижні у тяжкому стані. Провідними були симптоми дихальних розладів: звучний подовжений видих, участь додаткових м’язів у диханні, наявність крепітуючих хрипів на фоні жорсткого дихання. Оцінка за шкалою Сільвермана при народженні 2 бали, через 3 години – 6 балів з наявністю клінічних даних. Який метод діагностики дозволить встановити вид пневмопатії у дитини?

Виберіть одну відповідь:

a. Встановлення газового складу крові

b. Протеїнограма

c. Рентгенологічне дослідження органів грудної клітки

d. Клінічний аналіз крові

e. Імунологічне дослідження

Який з методів кисневої терапії забезпечує найвищу концентрацію кисню у дихальній суміші?

Виберіть одну відповідь:

a. Кисневий намет

b. Кисневі канюлі

c. Киснева труба, піднесена до рота дитини

d. Подавання кисню в інкубатор

e. Киснева маска

Дитина (гестаційний вік – 32 тижні) народилася від ІІ передчасних пологів з оцінкою за шкалою Апгар – 7 - 8 балів, за шкалою Сільвермана – 0 балів. Через 1 годину після народження стан дитини погіршився. У дитина з’явилася задишка, потім експіраторні шуми, западіння грудної клітки на вдиху, периоральний ціаноз та акроціаноз. Аускультативно в легенях: ослаблене дихання, негучні дрібнопухирцеві хрипи, крепітація. Найбільш вирогідна причина погіршення стану дитини?

Виберіть одну відповідь:

a. Бронхолегенева дисплазія

b. Аномалія розвитку легень

c. Внутрішньоутробна пневмонія

d. Респіраторний дистрес синдром

e. Перінатальне ураження ЦНС

У новонародженого, що народився в результаті стрімких пологів, спостерінається парез м’язів кисті. Хапальний рефлекс відсутній, не вдається викликати долонно-ротовий рефлекс. Чутливість кисті відсутня. Ваш діагноз?

Виберіть одну відповідь:

a. Парез Дежерін-Клюмпке

b. Парез діафрагми

c. Синдром Горнера-Бернара

d. Тотальне ураження плечового сплетення

e. Парез Дюшена-Ерба

Доношений новонароджений з масою тіла 4500 г народився в асфіксії з оцінкою за шкалою Апгар 4-6 балів. В пологах утруднене виведення плечового поясу. У неврологічному статусі загальномозкові розлади, виявлений тотальний верхній млявий парез – ручка атонічна, пронована, не викликаються рефлекси хапальний, Бабкіна. Укажіть топічний рівень ураження:

Виберіть одну відповідь:

a. Спинний мозок, шийні сегменти СIII - С IV

b. Спинний мозок, шийні сегменти СI - С II

c. Спинний мозок, шийно-грудні сегменти СV-TI

d. Спинний мозок, грудні сегменти T V I - T VІІ

e. Спинний мозок, грудні сегменти T I - T V

У доношеного новонародженого (маса при народженні 3900г, гестаційний вік 39 тижнів) на першу добу життя розвинулись дихальні розлади: задишка, аритмічне дихання, напади ціанозу. При огляді спостерігається парадоксальне дихання і відставання в акті дихання лівої частини грудної клітки. Аускультативно в легенях - зліва ослаблене дихання. Невропатолог діагностував лівобічний парез Дюшена-Ерба. В загальному аналізі крові змін не виявлено. Який найбільш вірогідний діагноз?

Виберіть одну відповідь:

a. Транзиторне тахіпное новонароджених

b. Лівобічний парез діафрагми

c. Респіраторний дистрес синдром

d. Лівобічний пневмоторакс

e. Природжена пневмонія

У новонародженого хлопчика з вагою 4000,0, від 1 стрімких пологів, оцінкою за шкалою Апгар 7-8 балів, при огляді відмічається грубе порушення функції руки в дистальному відділі. Рухи в плечовому суглобі збережені, в ліктьовому – відсутні. Кисть у вигляді “пазуристої лапки”. Вкажіть попередній діагноз:

Виберіть одну відповідь:

a. Тотальна плексоневропатія

b. Плексоневропатія, верхній тип (параліч Дюшена-Ерба)

c. Внутрішньочерепний крововилив

d. Остеомієліт

e. Плексоневропатія, нижній тип (параліч Дежерін-Клюмпке)


Які з перерахованих тверджень про сурфактант є вірними ?

Виберіть одну відповідь:

a. За своєю будовою сурфактант є переважно білком

b. Сурфактант збільшує поверхневий натяг альвеол

c. Антенатальне призначення стероїдів стимулює продукцію сурфактанту у легенях плода

d. Сурфактант продукується альвеолоцитами I типу

e. Сурфактант відсутній в легенях новонароджених, які помирають від респіраторного дистрес-синдромy
Дівчинка від першої вагітності. У першій половині вагітності відмічався токсикоз, у другій – загроза переривання (лікувалася стаціонарно). Пологи на 36-37 тижні. Маса тіла при народжені 2150 г, довжина тіла 45 см. Оцінка за шкалою Апгар 5 – 6 балів. Після огляду лікарем – неонатологом був встановлений попередній діагноз: синдром дихальних розладів. Стан дитини тяжкий. У відповідності з протоколом реанімації новонароджених у родильному залі та в палаті інтенсивної терапії проводився повний комплекс реанімаційних заходів. Дитині призначено режим кувезу. Вкажіть початкову концентрацію кисню в кувезі (в%).

Виберіть одну відповідь:

a. 21

b. 60


c. 30

d. 100


e. 40

У недоношеної дитини у віці 1 год виявляють ЧД 70 за 1 хв, ціаноз тулуба під час дихання повітрям, помірні ретракції, стогін на видиху, який чути під час аускультації, ослаблене

дихання під час аускультації в аксилярній ділянці. За допомогою відповідної клінічної шкали оцініть важкість дихальних розладів (ДР) у цього новонародженого.

Виберіть одну відповідь:

a. Описана дитина має важкі дихальні розлади

b. Оцінка важкості ДР за шкалою Довнеса становить 6 балів

c. Оцінка важкості ДР за шкалою Сільвермана становить 6 балів

d. Описана дитина має дихальні розлади легкого ступеня

e. Описана дитина не має дихальних розладів

Дитині 1 місяць. Під час пологів спостерігалась слабкість пологової діяльності, утруднення

виведення плечиків. Об`єктивно: ліва рука в`яло звисає упродовж тулуба, верхня її частина декілька повернута усередину, передпліччя проніровано та зігнуто у ліктьовому суглобі, долоня повернута назад і назовні. Рефлекс Моро зліва від`ємній,рефлекси Бабкіна та Робінсона значно зніжені. Виявляється м`язова гіпотонія лівої верхньої кінцівки. Яка найбільш імовірна патологія, що зумовлює таку картину?

Виберіть одну відповідь:

a. Параліч Дежерін - Клюмпке

b. Верхній парапарез

c. Параліч Дюшена – Ерба

d. Лівосторонній геміпарез

e. Подвійна геміплегія

Новонароджений, 4000г. В пологах – затримка виведення плечиків. За Апгар 6-8 балів. При

огляді діагностований параліч Ерба-Дюшена зліва. Вкажіть рівень ушкодження спиного мозку?

Виберіть одну відповідь:

a. C III – C IV

b. С V – C VI

c. C I – C III

d. Th I - Th II

e. C VII – Th I

Виберіть правильне твердження, яке характеризує особливості сурфактантної системи у недоношених новонароджених?

Виберіть одну відповідь:

a. Сурфактант у недоношених новонароджених за складом не відрізняється від сурфактанту у доношених немовлят

b. Незрілі легені здатні підвищувати резистентність екзогенного сурфактанту до інактивації

c. Порівняно з доношеними новонародженими загальний пул сурфактанту незначно менший

d. Сурфактант у недоношених новонароджених ефективніше зменшує силу поверхневого натягу

e. Порівняно з доношеними новонародженими синтез сурфактанту відбувається інтенсивніше

Вага тіла новонарожденої дитини - 2000 г. Термін гестації - 30 тижнів. Через три години після народження з'явилась задуха, акроціаноз. Об'єктивно: ЧД - 80/хв, експіраторні шуми, ЧСС –

186/хв. Перкуторно звук скорочений, вислуховується крепітація. Лікар запідозрив синдром дихальних розладів. Яке досліждення найбільш вірогідно підтвердить діагноз?

Виберіть одну відповідь:

a. Загальний аналіз крові

b. Вимірювання артеріального тиску

c. Біохімічне дослідження сироватки крові

d. Електрокардіографія

e. R-графія органів грудної клітки

У переношеної дитини (гестаційний вік 44 тижні, маса тіла при народженні 4100г), через 6 год після народження з'явилися фокальні судоми. При неврологічному обстеженні на 72 год життя виявлено вогнищеві неврологічні порушення: геміпарез справа, відхилення очей вбік, протилежний геміпарезу; асиметричне розширення зіниць (права зіниця більша). Нейросонографія – незначне підвищення ехогенності мозку, трансілюмінація черепа – Попередній діагностичний підсумок: обмежене вогнище зниженого світіння над правою скроневою ділянкою. Ліквор у нормі. Ваш діагноз?

Виберіть одну відповідь:

a. Гіпоксично-ішемічна енцефалопатія

b. Пологова травма, субдуральний крововилив

c. Менінгоенцефаліт

d. Пологова травма, кефалогематома

e. Внутрішньошлуночковий крововилив

Доношена дитини перенесла анте- та інтранатальну гіпоксію, народилася в асфіксії (оцінка за шкалою Апгар 2-5 балів). Після народження у дитини прогресує збудження, відмічається блювання, ністагм, судоми, косоокість, спонтанні рефлекси Моро і Бабинського. Яка найбільш вірогідна локалізація внутрішньо-черепного крововиливу в даному випадку?

Виберіть одну відповідь:

a. Субдуральні крововиливи

b. Субарахноїдальні крововиливи

c. Перивентрикулярні крововиливи

d. Крововиливи в шлуночки мозку

e. Дрібні крововиливи в тканину мозку

Як трактувати від’ємний результат гіпероксичного тесту (дихання 100% киснем)?

Виберіть одну відповідь:

a. Специфічно підтверджує діагноз респіраторного дистрес-синдрому

b. Свідчить про захворювання легень

c. Вказує на шунтування крові справа наліво

d. Є варіантом норми

e. Вказує на відсутність структурних аномалій серця

Дитина народилася від першої вагітності, пологи затяжні, перший період – 18 годин, стимуляція окситоцином. Маса тіла при народженні – 3900 г, зріст – 54 см. Оцінка за шкалою Апгар на 1-й хвилині – 6 балів, на 5-й – 7 балів. При обстеженні виявлена кефалогематома правої тім’яної кістки діаметром 8 см. Яка тактика лікування?

Виберіть одну відповідь:

a. Евакуація вмісту кефалогематоми на 2-3 добі життя

b. Медикаментозна терапія – траумель

c. Евакуація вмісту кефалогематоми на 2-3 тижні життя

d. Накладання тугої пов’язки протягом однієї доби

e. Медикаментозна терапія – вікасол

Яка із зазначених ознак має найбільше значення у діагностиці «серцевого» типу дихальних

розладів?

Виберіть одну відповідь:

a. Значні ретракції

b. Стогін на видиху

c. Тахіпное > 90/хв

d. ЧСС > 100/хв

e. Ціаноз тулуба


Дівчинка першої доби життя знаходиться в реанімаційному відділенні на штучній вентиляції легень 8 годин. Пологи на 31 тижні вагітності. Оцінка стану дитини за шкалою Апгар 6-7 балів. Через 2 години після народження стан дитини огіршився внаслідок появи і наростання дихальних розладів. Діагноз: синдром дихальних розладів. У лікувальному комплексі призначено оксигенотерапію. Для зменшення токсичності кисню дитині треба призначити?

Виберіть одну відповідь:

a. Натрія гідрокарбонат

b. Вітамін Є

c. Унітіол

d. Преднізолон

e. Інфузійна терапія

У новонародженого 3 діб з респіраторним дистрес-синдромом спостерігається погіршення

стану: млявість, пригнічення рефлексів, дифузний ціаноз, роздування ніздрів, тахіпное 90

за хвилину, западіння нижньої половини грудної клітки на вдиху, виразна ретракція мечoподібного відростку, дистантні експіраторні хрипи. При аналізі кислотно-лужного балансу та газового складу крові: РаО2 - 45 мм рт.ст., РаСО2 - 70 мм рт.ст., рН - 7,1. Виберіть найбільш оптимальний метод респіраторної терапії.

Виберіть одну відповідь:

a. Інвазивна штучна вентиляція легень

b. СРАР-терапія

c. Гіпербарична окисгенація

d. Вільний потік кисню через носові канюлі

e. Oксигенотерапія через лицьову маску

У дитини (гестаційний вік – 32 тижні) відразу післянародження з'явилися дихальні розлади у

вигляді задишки, западання мечоподібного відростку, здухвинної ділянки, міжреберних проміжків, нападів апное. Об’єктивно: мозаїчне укорочення перкуторного звуку над легенями, ослаблення дихання, розсіяні негучні крепітуючі та дрібнопухирцеві хрипи. Яка найбільш ймовірна причина дихальних розладів?

Виберіть одну відповідь:

a. Аспіраційний синдром

b. Природжена пневмонія

c. Синдром дихальних розладів

d. Внутрішньочерепна травма

е. Синдром дисемінованих ателектазів


Дитині 1 доба. Народилась від стрімких пологів в терміні гестації 42 тижні з масою тіла 3850г в передьо-головному передлежанні. При огляді: обличчя синюшне, голівка різко закинута назад. Монотонний крик, стогне. Горизонтальний ністагм, м’язевий гіпертонус та крупнорозмашистий тремор кінцівок. Вкажіть найбільш імовірний діагноз?

a. Асфіксія новонародженого

b. Внутрішньочерепний крововилив

c. Менінгоенцефаліт

d. Перинатальна інфекція

e. Спінальна травма

Дитина народилася від ІІ передчасних пологів з вагою тіла 1800 г. з оцінкою за шкалою Апгар 7 балів, за шкалою Сільверман – 3 бали. Через 2 години після народження стан дитини погіршав. Дитина почала стогнати, з’явилася задишка, періоральний та акроцианоз. Видих утруднений, звучний. Перкуторно над легенями – тимпаніт, аускультативно – розсіяна крепітація. Тахікардія. Який найбільш вірогідний діагноз?

a. Аспіраціонна пневмонія

b. Бронхолегенева дисплазія

c. Внутрішньоутробна пневмонія

d. Перінатальне ураження ЦНС

e. Респіраторний дистрес синдром

Дитина від жінки 28 років. Вагітність перша. Спостерігалась нефропатія, а також загроза переривання вагітності на всьому протязі. Пологи на 39-му тижні. Відмічалась слабкість родової діяльності. перший період 14 годин, другій – 35 хвилин, безводний проміжок – 10 год. При спостережені за дитиною виявлено в дистальному відділу правої руки порушення функції, зниження м’язового тонусу. Відсутні рухи в ліктьовому суглобі. Кисть бліда, холодна, має вигляд “кігтістої лапи”. Рухи в плечовому суглобі збережені, рефлекс Маро справа знижений, рефлекс Бабкіна справа відсутній. Ваш попередній діагноз:

a. Параліч Дежарін – Клюмпке

b. Параліч Дюшес – Ерба

c. Параліч Кернера

d. Синдром Кофферата

e. Ураження грудного відділу спинного мозку


До найбільш поширених причин дихальних розладів у новонароджених відносять все, ЗА ВИНЯТКОМ:

A.Респіраторного дистрес-синдрому (РДС)

B.Транзиторного тахіпное новонародженого

C.Легеневої кровотечі

D.Пневмонії

E.Синдромів аспірації

1.У новонародженої дитини набряклі повіки, гіперемовані кон'юнктиви та невелика кількість прозорих виділень з очей через 6 год після народження. Який найбільш вірогідний діагноз?

Виберіть одну відповідь:

a. Дакріоцистит

b. Хламідійний кон'юнктивіт

c. Пневмококовий кон'юнктивіт

d. Хімічний кон'юнктивіт

e. Гонококовий кон'юнктивіт

2. У новонародженої дівчинки на 4 добу спостерігається набухання молочних залоз з виділенням секрету, набухання вульви, кров'янисті виділення зі статевих шляхів. Яка найбільш вірогідна причина цього стану?

Виберіть одну відповідь:

a. Підвищення рівня тиреотропного гормону у новонародженої

b. Перехід естрогенів матері до плода

c. Прийом матір'ю гормонів під час вагітності

d. Тестикулярна фемінізація

e. Гранульозно-клітинна пухлина

3. Дитина народилася з оцінкою за шкалою Апгар 8–9 балів. Коли її слід прикласти до грудей?

Виберіть одну відповідь:

a. Після обробки пуповини та проведення профілактики гонобленореї

b. Відразу після народження

c. Через 2 години після народження

d. Через 30 хвилин після народження

e. Після обробки пуповини

4. При проведенні скринінг-дослідження у 2-тижневого новонародженого була виявлена фенілкетонурія. Яке лікування необхідно призначити дитині для попередження важких ускладнень в майбутньому?

Виберіть одну відповідь:

a. Сонячні ванни

b. Вітамінотерапію

c. Спеціальну дієту

d. Антибіотикотерапію

e. Гормональну терапію

5. Токсична еритема – це:

Виберіть одну відповідь:

a. Первинна ознака сепсису

b. Прояв стрептодермії

c. Неонатальний червоний вовчак

d. Алергоїдна реакція

e. Прояв стафілодермії

6. У доношеного хлопчика після виписки з пологового будинку при первинному патронажі педіатр виявив симетричну припухлість молочних залоз без змін шкіри над ними, набряк калитки. Температура тіла 36,5С. Дитина спокійна, груди матері смокче активно. Про який стан слід подумати?

Виберіть одну відповідь:

a. Захворювання ендокринної системи

b. Мастит новонародженого

c. Порушення електролітного обміну

d. Патологія урогенітальної системи

e. Статевий криз новонародженого

7. Доношена дитина, народилась з массою тіла 3200 г, довжиною тіла 50 см, з оцінкою за шкалою Апгар 8-10 балів. Який оптимальний строк першого прикладання до грудей?

Виберіть одну відповідь:

a. В перші 24 години

b. Після 48 годин

c. В перші 30 хвилин

d. В перші 48 годин

e. В перші 6 годин

8. Поняття „спільного перебування матері з дитиною” включає:

Виберіть одну відповідь:

a. Перебування дитини в одній палаті з матір’ю 24 год на добу

b. Контакт“ шкіра-до-шкіри”в пологовій залі

c. Все, вище вказане

d. Виключно грудне вигодовування на вимогу дитини

e. Спільне транспортування дитини з мамою в палату спільного перебування

9. Дитині 6 днів. Маса тіла при народженні - 3000 г. Кількість молока, що вона має висмоктувати за добу при обчисленні за формулою А.Ф.Тура (видозмінена формула Фінкельштейна) складає:

Виберіть одну відповідь:

a. 420 мл

b. 420 мл

c. 120 мл

d. 520 мл

e. 320 мл

10. Другі пологи закінчилися народженням дитини в гіпоксії тяжкого ступеня. У пологовому залі проведені реанімаційні заходи і дитина заінтубована та взята на штучну вентиляцію легень. Де краще проводити лікування цієї дитині?

Виберіть одну відповідь:

a. У нейрохірургічному відділенні

b. У відділенні реанімації спеціалізованої дитячої лікарні.

c. У хірургічному відділенні.

d. У відділенні новонароджених.

e. У неврологічному відділенні.

11. Дитині 2 доби. Народилась з вагою 2900 г, довжиною 50 см. При огляді шкіра інтенсивно червоного кольору, еластична, тургор збережений. Дихання пуерильне. ЧД – 40 за хв. Тони серця ритмічні, гучні. ЧСС 138 за хв. Живіт м’який. Печінка виступає на 2 см з-під реберної дуги. Діурез достатній. Стілець у вигляді меконію. Ваше заключення:

Виберіть одну відповідь:

a. Токсична еритема новонародженого

b. Ексфоліативний дерматит Ріттера

c. Флегмона новонародженого

d. Фізіологічна еритема новонародженого

e. Бешихове запалення

12. Нормальна частота дихання в новонароджених за 1 хвилину:

Виберіть одну відповідь:

a. 60-80


b. 50-70

c. 30-60


d. 20-40

e. 20-30


13. Скринінгові обстеження всіх новонароджених у пологовому будинку включають:

Виберіть одну відповідь:

a. Обстеження на ВІЛ

b. Обстеження на цукровий діабет

c. Обстеження на фенілкетонурію і гіпотиреоз

d. Обстеження на сифіліс

e. Обстеження на TORCH-інфекції

14. Нормальна частота серцевих скорочень в новонароджених:

Виберіть одну відповідь:

a. 140-160

b. 110-160

c. 120-140

d. 180-200

e. 160-180

15.Доношений хлопчик народився з масою тіла 3200г, довжиною тіла 52 см. При огляді на 3 добу шкіра набула жовтушного відтінку. Дитина активно смокче, сон не порушений. Живіт м’який, печінка виступає на 2 см з під реберної дуги. В аналізі крові: гемоглобін – 200 г/л, еритроцити – 5,5 Т/л, тромбоцити – 200 Г/л, загальний білірубін – 52 мкмоль/л. Про який стан слід подумати?

Виберіть одну відповідь:

a. Гемолітична хвороба

b. Вроджений гепатит

c. Геморагічна хвороба

d. Вроджений цироз

e. Фізіологічна жовтяниця

16. Педіатр проводить оцінку фізичного розвитку доношеної дитини 17-днів, яка при народженні мала масу тіла – 3400 г, довжину – 52 см. Лікар вважає, що дитина розвинута згідно віку. Яка прибавка маси тіла найбільш вірогідно стала основою для такого заключення?

Виберіть одну відповідь:

a. 300 г


b. 150 г

c. 200 г


d. 100 г

e. 50 г
17. Перинатальна смертність – це:

Виберіть одну відповідь:

a. Смерть плода в антенатальний або інтранатальний період і рання неонатальна смерть

b. Смерть дитини протягом перших 4-х тиж життя

c. Пізня внутрішньоутробна смерть плода

d. Смерть новонародженого у перший тиждень життя

e. Смерть дитини під час пологів

18. Який із зазначених періодів визначає повний термін доношеної вагітності?

Виберіть одну відповідь:

a. 37-42тиж

b. 36-40тиж

c. 38-40тиж

d. 40-42тиж

e. 36-38тиж

19. Перше купання новонародженого рекомендують здійснювати:

Виберіть одну відповідь:

a. Вдома після виписки

b. В перші 2 год після народження

c. Перед випискою з пологового будинку

d. На 1 добу життя

e. В перші 30 хв. після народження


20. Температура повітря в палаті сумісного перебування (для новонароджених) має бути:

Виберіть одну відповідь:

a. 22°С

b. 18°С


c. 25°С

d. 23°С


e. 28°С

21. Антенатальний період триває:

Виберіть одну відповідь:

a. Від 37-го по 42 тиж вагітності

b. Протягом 28-37 тиж вагітності

c. Від 22-го тиж вагітності до початку першого періоду пологів

d. Від 37-го тиж вагітності по 7-й день життя

e. Протягом 28-40 тиж вагітності
 1. Що лежить в основі адреногенітальнийго синдрому із втратою солей (синдром Дебре-Фібергера?Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   35


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка