Ви працюєте медичною сестрою на фапі. Вас викликали додому до дитини віком 6 місяцівСкачати 25.87 Kb.
Дата конвертації25.09.2021
Розмір25.87 Kb.


Задачі

Ви працюєте медичною сестрою на ФАПі. Вас викликали додому до дитини віком 6 місяців. Скарги на підвищення температури тіла до 390С., дворазове блювання. Випорожнення рідкі яскраво жовтого кольору, 9 разів на добу. Хворіє на протязі 2 діб. При огляді: стан дитини тяжкий, температура тіла 39,40С. Шкіра , слизові оболонки чисті, бліді. Велике тім’ячко дещо запале. ЧД – 46 за 1 хв. Дитина вільно дихає через ніс, дихання пуерильне. ЧСС 152/хв., серцебиття ритмічне, тони приглушені. Живіт здутий, болючий при пальпації. Випорожнення яскраво – помаранчевого кольору, з великою кількістю води, домішками слизу.


Дитині 8 місяців .Скарги матері на підвищення температури тіла, кашель. При огляді стан тяжкий, шкіра бліда, дихання з втяжінням міжреберних проміжків, ЧД 82 за 1 хв. Над легенями в міжлопатковій ділянці прослуховується дихання з бронхіальним відтінком, з обох боків крепітуючі хрипи. Тони серця ослаблені, діяльність ритмічна, ЧСС 160 за 1 хв. Живіт м’який
Дитині 8 місяців .Скарги матері на підвищення температури тіла, кашель. При огляді стан тяжкий, шкіра бліда, дихання з втяжінням міжреберних проміжків, ЧД 82 за 1 хв. Над легенями в міжлопатковій ділянці прослуховується дихання з бронхіальним відтінком, з обох боків крепітуючі хрипи. Тони серця ослаблені, діяльність ритмічна, ЧСС 160 за 1 хв. Живіт м’який
Дівчинці 3,5 міс. Мати скаржиться на слабкість, поганий апетит, порушений сон дитини. Народилась від ІІ недоношеної вагітності, маса тіла при народженні 2150г. Об’єктивно: шкіра і видимі слизові оболонки бліді. Тони серця приглушені. Діяльність серця ритмічна. ЧСС – 140 / 1 хв. Вислуховується ніжний систолічний шум на верхівці серця. Печінка на 4 см. виступає з-під краю реберної дуги. В аналізі крові: ер – 2,8 х 10*12 /л, Нв – 92 г/л, кол.пок –0,7.
Дівчинці 3,5 міс. Мати скаржиться на слабкість, поганий апетит, порушений сон дитини. Народилась від ІІ недоношеної вагітності, маса тіла при народженні 2150г. Об’єктивно: шкіра і видимі слизові оболонки бліді. Тони серця приглушені. Діяльність серця ритмічна. ЧСС – 140 / 1 хв. Вислуховується ніжний систолічний шум на верхівці серця. Печінка на 4 см. виступає з-під краю реберної дуги. В аналізі крові: ер – 2,8 х 10*12 /л, Нв – 92 г/л, кол.пок –0,7.
Дівчинка віком 8 р. скаржиться на головний біль, кашель, нежить, світлобоязнь, сльозотечу, підвищену температуру тіла. При огляді: на слизовій оболонці щік проти малих корінних зубів розташовані дрібні, розміром з макову зернину білуваті цятки, які підвищуються над слизовою оболонкою і мають червону окрайку. На слизовій оболонці м’якого та твердого піднебінь спостерігаються червоні плями неправильної форми., t -39 * С.
Мати дівчинки віком 3 р. скаржиться на зниження апетиту, підвищену температуру тіла, слабкість, млявість дитини. Місяць тому перехворіла на ангіну. Протягом останнього тижня виділяється сеча кольору “м’ясних помиїв” . При огляді: шкіра і видимі слизові оболонки бліді. Набряки на обличчі. Мигдалики збільшені, рихлі, t – 37,8* С.Тони серця приглушені, ритмічні. Ps – 105/хв. АТ – 100/50 мм рт ст. Над легенями вислуховується везикулярне дихання.

Під час ранкового огляду в дитячому садку медична сестра помітила у дитини віком 5 р. на шкірі обличчя, волосистій частині голови плями, дрібні папули та везикули (пухирці). Везикули мають овальну форму, різну величину, розміщуються на неінфікованій основі. Стінки везикул напружені, блискучі, вміст прозорий. Окремі пухирці мають пупкоподібні вдавлення.


Хлопчик віком 10 р. скаржиться на біль у ділянці серця, задишку, підвищену втомлюваність. Об’єктивно: шкіра та видимі слизові оболонки бліді, виражена задишка. Тони серця приглушені, на верхівці вислуховується систолічний шум. У легенях – везикулярне дихання. Ps – 100 / хв, ЧДР – 25 за 1хв, АТ – 90/50 мм рт см. В аналізі крові: помірний лейкоцитоз, прискорена ШОЕ, наявність С-реактивного протеїну, підвищення титрів АСЛ – О, підвищення показників дифеніламінової проби

У дитини віком 2 р. вночі спостерігається напад спазматичного кашлю, який супроводжується репризами. Закінчується напад відкашлюванням в’язкого склоподібного харкотиння. На вуздечці язика виразка. В легенях дихання жорстке, перкуторно – звук легеневий. Тони серця ритмічні, чисті. ЧСС – 105 за хв., ЧД – 35 за хв.. Температура тіла – 37, 5*С.


У дитини віком 5 р. важкий стан. При огляді зіву збільшення та гіперемія мигдаликів, на яких виявлено щільний фібринозний сірувато-білий наліт, при знятті його спостерігається кровоточивість слизової оболонки. Тони серця глухі, систолічний шум на верхівці. В легенях дихання везикулярне, хрипів немає. З боку внутрішніх органів без патології.
У дитини віком 3 роки, яка відвідує дитячу дошкільну установу , з’явився переймоподібний біль у животі та часті випорожнення, блювання, підвищення температури тіла до 37,5*С. При огляді - калові маси рідкі з домішками неперетравленої їжі, слизу, зелені, крові. Тони серця чисті, ритмічні. Дихання везикулярне, хрипів немає. Печінка не виступає з – під краю реберної дуги. При пальпації відчувається спазмована сигмоподібна кишка.
Дитина віком 6 міс знаходиться на лікуванні в інфекційній міській лікарні. Захворювання розпочалось гостро. Об’єктивно: стан дитини важкий, t – 39* С. На шкірі сідниць та нижніх кінцівок спостерігається геморагічний висип із некрозом у середині від точкових петехій до значних крововиливів у товщу шкіри. Елементи висипу мають неправильну “зірчасту” форму. Тони серця ясні, ритмічні. ЧСС – 138 за хв.
Медична сестра під час патронажу новонародженої дитини звернула увагу на серозні виділення з пупкової ранки. Дитина знаходиться на природному вигодовуванні, добре набирає масу тіла. Загальний стан дитини задовільний, t – 36,5 * С. Пупкова ранка мокнуча. Шкіра навколо пупка рожева. При натискуванні на прилеглу до пупка ділянку гній з пупкової ранки не виділяється

.
Хлопчик віком 9 р. скаржиться на часті сечовипускання , болі в животі, нудоту, одноразове блювання, підвищення t тіла до 37,7*С. Хворіє 3 дні. При огляді шкірні покриви бліді, АТ- 105/60 мм.рт.ст. Тони серця звучні, діяльність ритмічна, Ps-100/хв., ЧД-26/хв. Симптом Пастернацького позитивний зліва. Загальний аналіз сечі: питома вага 1012, білок -0,16г/л, лейк. 30 -50 в полі зору, ер. 3-4 в полі зору, бактерії - велика кількість


До медичної сестри школи звернувся хлопчик віком 10 років зі скаргами на слабкість, нудоту, блювання, біль у надчеревній ділянці та правому підребер’ї, жовтушність шкіри. При огляді: жовтяничність склер та слизової оболонки м’якого піднебіння, шкіри, печінка збільшена, на 2,5 см виступає з – під реберної дуги, болюча при пальпації.
Дитині 2 місяці. Мати скаржиться на те, що дитина стала неспокійною, погано спить, часто здригається уві сні, під час сну виступає рясний піт, з’явилось облисіння потилиці. На свіжому повітрі дитина буває рідко, самостійно голову не тримає, тонус м’язів шиї і кінцівок знижений. Дитина знаходиться на штучному вигодовуванні
Ви медсестра на ФАПі. У новонародженої дитини на 20-й день життя з’явилося зрідка блювання у вигляді „фонтана”, великою кількістю блювотних мас ( більша ніж кількість висмоктаного молока). Об’єктивно: загальний стан порушений, шкіра бліда. підшкірна основа розвинута слабо, велике тім‘яко дещо запале. Тони серця чисті, ритмічні. ЧСС – 118 за хв.. ЧД – 42 за хв.. Спостерігається перистальтика шлунку у вигляді «піскового годинника».Схільність до закрепу. Зменшена кількість сечовипускань до6 разів на добу. Маса тіла дитини менша . ніж при народженні.
Дівчина віком 8 р. звернулась до медичної сестри школи із скаргами на біль в ділянці шиї, який посилюється при жуванні та ковтанні. Об’єктивно: температура тіла 37,7°С, спостерігається припухлість ямки між гілками нижньої щелепи та соскоподібним відростком з обох сторін, шкіра незмінена, напружена, блискуча. Періодично спостерігається біль в лівому підребер’ї, нападоподібний, гострий. З боку внутрішніх органів патології не виявлено.
Дитина віком 4 місяці. Скарги на висипку, свербіж, стійкі попрілості. Знаходиться на вигодовуванні коров’ячим молоком. Об’єктивно: на обличчі, тулубі поліморфний висип (везикули, папули, макули). Шкіра суха, попрілості II ступеню у пахових ділянках. На голові гнейс. Злущення епітелію язика по типу “географічного”. З боку внутрішніх органів патології не виявлено.
В дитини віком 5 міс. , хворої на рахіт, під час крику раптово наступила зупинка дихання, через декілька секунд дихання відновилося, вдих супроводжувався “півнячим криком”. В легенях дихання пуерильне, хрипів немає. ЧД – 38 за хв.. Тони серця чисті, ритмічні. ЧСС - 118 за хв. Живіт м’який, печінка виступає з – під краю реберної дуги на 1,5 см, неболюча. Випорожнення без особливостей

На прийом до лікаря - педіатра звернулась мати з дитиною віком 2 тижні. При огляді дитини було виявлено: дитина неспокійна, дратівлива, шкіра довкола пупкової гіперемійована, набрякла, виступає гній. За словами матері у дитини погіршився апетит, з’явились диспепсичні явища, вона стала неспокійною, дратівливою, при вимірюванні маси тіла дитини було виявлено, що вона втратила 300 грамів. Дитина хворіє 3 дні.


Дитина народилася від ІІ пологів, що тривали 28 годин, переношена, вік дитини 2 доби. Маса тла при народженні 4300 г., зріст 62 см., народилася за допомогою порожнинних щипців в переднєголовному передлежанні. Дитина млява, шкіра синюшно-бліда, в ділянці тім’ячка гематома. Очі напіввідкриті, погляд спрямований в один бік, дихання поверхневе, з частими зупинками – апное. Монотонний крик, стогне. Тонус м’язів підвищений тремор кінцівок.
Ви прийшли на патронаж до новонародженої дитини .Скарги матері на підвищення температури до 38,5*, погано стала брати грудь. млява.. При огляді: стан дитини порушений.: слабкий крик, ЧСС-150 за 1 хв.ЧД-60 за 1 хв. На шкірі еритематозні плями і пухирі розміром 0,5-2 см з червоню облямівкою, наповнені серозно-гнійним вмістом , які локалізуються на шкірі живота, кінцівок., у ділянці пупка та природних складках .Над легенями пуерильне дихання, тони серця приглушені. Живіт м‘який, випорожнення жовтого кольору 4 рази за добу.

У новонародженої дитини на 6 добу життя спостерігається гіперемія шкіри в природних складках, велика кількість пухирців з просяне зерно, білуватих. Температура тіла 37,2*С. Пупкова ранка чиста, суха, без ознак запалення.


Ви працюєте медичною сестрою палати новонароджених. У дитини через 5 годин після пологів з‘явився жовтяничний колір шкіри, ще через 2 години жовтяниця стала інтенсивнішою. Дитина млява, увесь час спить, ослаблені природжені рефлекси. У матері група крові 0(!), резус- фактор негативний, в дитини група крові 0(!), резус-фактор позитивний.Стан дитини порушений. Над легенями дихання пуєрильне. Тони серця приглушені. Меконій не відходив.

Дівчинка віком 5 років скаржиться на свербіж навколо анального отвору, який підсилюється вночі. Дитина дратівлива, погано спить. Апетит знижений. З боку внутрішніх органів відхилень не виявлено.


У дитини віком 6 років спостерігається біль в горлі, який посилюється під час ковтання. Температура тіла 38,7*С. Гіперемія мигдаликів, набряк їх. В підслизовому шарі мигдаликів є гнояки у вигляді крапок. Збільшені підщелепні лімфовузли, болючі, рухомі, з підлеглими тканинами не спаяні.

У дитини віком 3-х років , що хворіла останній тиждень на парагрип, спостерігається поверхневе дихання, температура тіла 38*С, дитина збуджена, гавкаючий кашель, в акті дихання беруть участь всі допоміжні м’язи. Тахікардія, ціаноз шкіри і слизових оболонок. Живіт м’який, безболісний. Печінка не виступає з –під краю реберної дуги.

На ФАП звернулася мати 6-річної дитини зі скаргами на шумне дихання, задишку у стані спокою, болісний кашель, який закінчується виділенням незначної кількості в’язкого мокротиння .Під час огляду: грудна клітка в положенні вдиху. Під час перкусії над легенями – тимпаніт, під час аускультації – велика кількість сухих свистячих хрипів. Дитина приймає вимушене положення – сидить, фіксуючи плечовий пояс.
Хлопчик віком 10 років, хворіє другий рік, скаржиться на тупий ниючий біль у правому підребер’ї, біля пупка, загальну слабкість. Після споживання жирної їжі стан погіршується. Температура тіла 37,3*С. Під час дуоденального зондування порцію «В» отримати не вдалось, порції «А» та «С» без змін. Після проведення сліпого зондування стан покращується.

Мати хлопчика віком 4 роки скаржиться на те, що дитина протягом останнього місяця стала швидко стомлюватись, скаржиться на нудоту, зниження апетиту, біль в животі, ділянці пупка, схуднення. Декілька тижнів тому спостерігався вологий кашель, температура тіла- 36,9*С. З анамнезу відомо , що дитина 3 тижні тому була в селі де їла немиту полуницю . Живіт м’який, болючий при пальпації в усіх відділах, печінка виступає з – під краю реберної дуги на 2 см.

Дитина віком 10 років скаржиться на нудоту, блювання, підвищення температури тіла до 38*С, рідкий стул 5 разів на добу. Захворіла гостро після вживання їжі в шкільному буфеті. Під час огляду: шкіра бліда, волога, язик сухий, з сірим нальотом. При пальпації живіт болючий в епігастральній ділянці. Стійкий біль в животі, дитина приймає вимушене положення – підтягнувши ноги до живота.

Дитині 7 місяців. Відмічається затримка психофізичного розвитку, порушення терміну і порядку прорізування зубів, закриття великого тім’ячка затримується, спостерігається відставання в рості. Дитина має надлишкову масу тіла. Шкіра суха, лущиться, бліда, чоло та повіки набряклі, нависають, очні щілини вузькі, риси обличчя згладжені. Волосся стало сухим, ламким, рідким.Мати дитини 7 місяців скаржиться на підвищення температури до 38*С біль в правому вусі при смоктанні грудей, який підсилюється вночі, була однократна блювота . При огляді шкіра рожева, зів помірно гіперемійований, дихання через ніс утруднене, нежить. В легенях дихання везикулярне, хрипів немає. При натискуванні на козелок у дитини виникає сильний біль.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка