Велика кількість ерозій, що вкриті фібринозним нальотомСкачати 20.12 Kb.
Дата конвертації03.04.2020
Розмір20.12 Kb.
1.Дівчинка 12 років скаржиться на підвищення температури тіла до 38,80С, різку слабкість, головний біль, біль в роті, наявність виразок. Захворювання почалось гостро два дні тому. Дівчинка перенесла важку форму грипу з ускладненнями, одержувала антибіотики та сульфаніламіди. Обєктивно: слизова оболонка порожнинирота гіперемована, набрякла. На слизовій оболонці губів, щік, язика, ясен спостерігається велика кількість ерозій, що вкриті фібринозним нальотом. Спостерігається ураження слизової оболонки носа, очей і статевих органів. Висипання на шкірі локалізуються на тильному боці долонь, передплічь. Який діагноз найбільш вірогідний?

 • A.* Синдром Стівенса-Джонсона

 • B. Хронічний рецидивуючий афтозний стоматит

 • C. Хронічний рецидивуючий герпес

 • D. Виразково-некротичний стоматит

 • E. Багатоформна ексудативна еритема

2.Дитина 13 років скаржиться на висипання в порожнині рота та на шкірі, підвищення температури до 380С, слабкість. Обєктивно: слизова оболонка порожнини рота гіперемована, вкрита ерозіями, губи покриті масивними кірками. На шкірі плями і пухирі. Відмічається ураження конктиви та слизової оболонки носа. Визначте попередній діагноз.

3.Дівчинка 7 років захворіла раптово3 дні тому. Температура 40,3 ? На шкірі обличчя, шиї, грудей, спини, передпліч, гомілках - червоно-бурий папульозний висип і поодинокі міхурці діаметром до 4-5 см, наповнені серозним вмістом. В порожнині рота на слизовій оболонці язика є великі ерозії, покриті білуватим нальотом, різко болючі при доторканні. Губи набряклі, гіперемійовані, покриті кров'яними кірками. Кон'юнктивіт. На шкірі повік - кров'янисті кірочки і міхурці. Периферійні лімфовузли збільшені незначно. Який найбільш ймовірний діагноз?

 • G.* Синдром Стівенса-Джонсона

 • H. Коревий стоматит

 • I. Багатоформна ексудативна еритема

 • J. Гострий герпетичний стоматит

 • K. Синдром Лайєла

3.Дiвчинка 6-ти рокiв захворiла два днi тому, пiсля прийому парацетамолу з приводу ГРВI. Захворювання розпочалося гостро з пiдвищення температури тiла до 39,8o Обєктивно: на шкiрi обличчя виявленi плямисто-папульознi висипання у виглядi кокард. Червона облямiвка губ набрякла, гiперемована, вкрита масивними коричневими нашаруваннями i трiщинами, що кровоточать. Конюнктивiт. На набряклiй i гiперемованiй слизовiй оболонцi порожнини рота численнi ерозiї, покритi фiбринозним нальотом, рiзко болiснi пiд час пальпацiї. Визначте найбiльш iмовiрний дiагноз:

 • G.* Синдром Стiвенса-Джонсона

 • H. Багатоформна ексудативна еритема

 • I. Гострий герпетичний стоматит

 • J. Хронiчний рецидивуючий афтозний стоматит

 • K. Пухирчатка

4.Хвора П. 58 років, скаржиться на порушення смакових відчуттів, зниження апетиту,

больові відчуття в язиці під час вживання кислої чи гострої їжі, сухість у порожнині рота.Під час огляду порожнини рота виявлене підвищене стирання зубів. Слизова оболонка губ, щік, ясен бліда, набрякла. Сосочки язика, особливо в передній його половині атрофовані, язик яскраво-червоний, гладенький. В кутах рота відмічаються тріщини. При обстеженні в загальному аналізу крові: рівень гемоглобіну 60 г/л, колірний показник крові 0,4. Визначте діагноз.

A. Залізодефіцитна анемія. *

B. Хвороба Аддісона-Бірмера.

C. Гострий лейкоз.

D. Глосодинія.

E. Десквамативний глосит.

5.Хвора 44-х рокiв скаржиться на болючi трiщинки в куточках рота, сухість в порожнинi рота, зниження апетиту.Об’єктивно: слизова оболонка блiда,суха, чиста. Язик обкладений, атрофія сосочкiв на кiнчику язика, тріщинки в кутиках рота. Емаль зубiв тьмяно-

матового вiдтiнку. Iндекс КПУ=18. У кровi: Нb- 81 г/л, ер.- 3, 2·1012/л, КП- 0,7,

сироватковий феритин - 12 нг/л, лейк.-4, 4 · 109/л, тромб.- 300 · 109/л. Який най-

бiльш iмовiрний дiагноз?

A. Залiзодефiцитна анемія*

B. Полiцитемiя

C. B12-фолiєводефiцитна анемiяD. Постгеморагiчна анемiя

E. Апластична анемiя

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка