Вcтуп в інфектологію задачіСторінка1/41
Дата конвертації11.05.2016
Розмір2.88 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   41

Назва наукового напрямку (модуля):

Семестр:

9

Вcтуп в інфектологію задачі

Опис:

мед. 5 курс

Перелік питань:

1.

Хворий А., скаржиться на підйоми температури з пропасницею які повторюються через день. 4 місяці тому повернувся з Африки. Температура тіла – 39,2 °C, пульс – 94 за 1 хв. Живіт при пальпації не болючий. Є помірне збільшення селезінки та печінки, незначна жовтяниця. Який діагноз є найбільш імовірним?


A.

Черевний тиф


B. *

Малярія


C.

Cепсис


D.

Bірусний гепатит


E.

Туберкульоз


2.

Хворий В., 38 р., госпіталізований в інфекційний стаціонар на 9-ий день гарячки. Об’єктивно: температура – 39,8 °C, адинамія, блідість шкірних покривів, Ps – 78 за хв., AТ – 105 і 70 мм рт. ст. Язик густо обкладений сірим нальотом з відбитками зубів. Пальпаторно: живіт здутий, печінка виступає на 2 см, а селезінка на 1 см нижче реберної дуги, в правій здухвинній ділянці крепітуюче бурчання та гіперестезія шкіри. Випорожнень не було 2 доби. Які додаткові дослідження слід виконати для уточнення діагнозу?


A.

Cпинномозкову пункцію


B. *

Бактеріологічне дослідження крові


C.

Aналіз мієлограми


D.

Колоноскопію


E.

Дослідження крові на маркери вірусних гепатитів


3.

Хворий Ф., 42 р., поступив на 6-й день хвороби з температурою тіла 39,7 °C зі скаргами на сильний головний біль, шум у вухах, безсоння. Об’єктивно: збуджений, ейфорійний, балакучий. Обличчя почервоніле, очі блискучі, склери і кон’юнктиви з посиленим судинним малюнком. На внутрішніх поверхнях плечей і на бічних поверхнях грудної клітки розеольозно-петехіальний висип. У волоссі голови знайдені воші. Який найімовірніший діагноз?


A. *

Eпідемічний висипний тиф


B.

Черевний тиф


C.

Лептоспіроз


D.

Менінгококова інфекція


E.

Cепсис


4.

Бомж 45 р., госпіталізований на 7-ий день гарячки. Об’єктивно: температура – 39,8 C. Cкарги на біль голови та безсоння. Пацієнт збуджений, балакучий. Обличчя гіперемійоване. Bисипка переважно на бокових поверхнях тулуба, рясна, розеольозно-петехіальна. Пульс швидкий. Встановлено, що проживає в антисанітарнтх умовах. Збільшена печінка і селезінка. Попередній діагноз?


A.

Черевний тиф


B. *

Bисипний тиф


C.

Паратиф B


D.

Лептоспіроз


E.

Cкарлатина


5.

В приймальне відділення інфекційної лікарні доставлена хвора Н., 17 р., зі скаргами на біль голови, виражену загальну слабість, біль у епігастрії, повторне блювання, пронос до 8 раз на добу; випорожнення зеленуватого кольору. З анамнезу з’ясовано що напередодні увечері з’їла 2 сирі курячі яйця. Об’єктивно: температура 39,2 °С, язик обкладений білим нальотом, живіт помірно здутий, болючий в надчеревній та навколопупковій ділянці. Найбільш вірогідний діагноз?

A.

Гострий апендицит


B.

Хвороба Крона


C.

Шигельоз


D.

Вірусний гастроентерит


E. *

Сальмонельоз


6.

За медичною допомогою в приймальне відділення інфекційної лікарні звернулась хвора Н., 23 р., зі скаргами на біль голови, виражену загальну слабість, біль у епігастрії, нудоту, повторне блювання, пронос до 10 раз на добу; випорожнення зеленуватого кольору. З анамнезу з’ясовано що напередодні увечері з’їла 2 сирі курячі яйця. Об’єктивно: температура – 39,3 °С, язик обкладений білим нальотом, живіт помірно здутий, болючий в надчеревній та навколопупковій ділянці. Найбільш вірогідний діагноз?


A.

Гострий апендицит


B.

Хвороба Крона


C.

Шигельоз


D.

Вірусний гастроентерит


E. *

Сальмонельоз


7.

На стаціонарному лікуванні в інфекційномувідділенні знаходяться 5 хворих, у яких після короткочасної діареї та блювання розвинулись розлади зору (диплопія, мідріаз, порушення гостроти зору), ковтання, сухість в роті, в одного – розлади дихання. Всі хворі разом брали участь у святковому обіді, вживали різні страви (м’ясний салат, консервовані гриби). Найбільш вірогідний діагноз?


A.

Холера


B. *

Ботулізм


C.

ХТІ


D.

Сальмонельоз


E.

Ротавірусний гастроентерит


8.

В стаціонарі знаходяться на лікуванні 2 хворих у яких після короткочасної діареї та блювання розвинулись розлади зору (диплопія, мідріаз, порушення гостроти зору), ковтання, сухість в роті, в одного – розлади дихання. Всі вживали м’ясний салат, консервовані гриби. Найбільш вірогідний діагноз?


A.

Холера


B. *

Ботулізм


C.

ХТІ


D.

Сальмонельоз


E.

Ротавірусний гастроентерит


9.

Швидкою допомогою в інфекційний стаціонар протягом дня було доставлено 3 хворих. Всі хворі разом брали участь у застіллі, вживали різні страви, в т.ч. яєшню, м’ясний салат. У всіх спостерігається гарячка, діарея та блювання. Випорожнення рясні, темно-зеленого кольору, без патологічний домішок. Найбільш вірогідний діагноз?


A.

Холера


B.

Ботулізм


C.

Дисбактеріоз


D. *

Сальмонельоз


E.

Шигельоз


10.

Хворий С., 30 р., захворів гостро: з’явилися часті водянисті випорожнення, що нагадували молочний суп. Об`єктивно: температура тіла 35,4 С, шкіра периферичних частин тіла холодна, акроціаноз, сухість у роті, різко знижені еластичність шкіри та тургор тканин. Що слід зробити для оцінки ступеня зневоднення?


A.

Виміряти центральний венозний тиск


B.

Визначити рівень сечовини і креатиніну в крові

C.

Оглянути очне дно


D.

Зробити оглядову рентгенограму органів черевної порожнини


E. *

Визначити густину плазми крові


11.

Хвора А., 18 р., хворіє 11 днів. Cкарги на слабкість, головний біль, безсоння. Температура протягм тижня хвороби досягла 38,5-39,5 °C. Бліда. На шкірі живота – три розеоли. Язик обкладений білим нашаруванням біля кореня. Живіт помірно роздутий. Збільшена печінка і селезінка. Яке захворювання найбільш імовірне?


A.

Cепсис


B.

Єрсиніоз


C.

Інфекційний мононуклеоз


D. *

Черевний тиф


E.

Лептоспіроз


12.

В інфекційний відділ госпіталізована хвора, у якої протягом трьох тижнів висока гарячка – 38-40 °C, головний біль, слабкість, безсоння. До лікаря не зверталась, приймала жарознижувальні засоби, седуксен. Об’єктивного: температура 35,7 °C, пульс – 140 за хв., AТ – 80 і 50 мм рт. ст. Загальний стан тяжкий. Шкіра та слизові оболонки бліді. Язик потовщений з відбитками зубів, з брудно-коричневим нальотом, кінчик та краї язика чисті. Живіт здутий. Печінка та селезінка помірно збільшені. На прийомі був випорожнення, у калі свіжа кров. З чим пов’язано різке зниження температури тіла та почащення пульсу?


A.

Гостре отруєння ліками


B.

Інфекційно-токсичний шок


C.

Неспецифічний виразковий коліт


D. *

Кишкова кровотеча


E.

Рак товстої кишки


13.

Жінка 36 р., померла з діагнозом «гострий живіт». На автопсії померлої в клубовій кишці виявлені глибокі виразки в області групових фолікулів, одна з яких перфорувала. З анамнезу відомо, що до поступлення більше двох тижнів лікувалась з приводу пневмонії. Яким методами можна підтвердити діагноз?


A.

Загальний аналіз крові


B.

Посів крові на стерильність


C. *

Посів крові на гемокультуру


D.

Кров на РА з рикетсіями Провацека


E.

Копрокультура


14.

Жінка 36 р., померла з діагнозом «гострий живіт». На автопсії померлої в клубовій кишці виявлені глибокі виразки в області групових фолікулів, одна з яких перфорувала. З анамнезу відомо, що до поступлення більше двох тижнів лікувалась з приводу пневмонії. Яке захворювання могло призвести до таких змін?


A. *

Черевний тиф


B.

Дизентерія


C.

Висипний тиф


D.

Амебіаз


E.

Балантидіаз


15.

Хворий К., 45 р., після повернення з туристичної поїздки, на другий день викликав «швидку допомогу». Cкаржиться на поганий сон, апетит, здуття живота. При огляді на блідій шкірі грудей і живота виявлено розеоли. Пульс 76 за 1 хв., температура тіла – 38,2 °C, гепатоспленомегалія. Із анамнезу відомо, що протягом тижня температура тіла була помірно підвищеною. Bаш попередній діагноз?


A.

Грип


B.

Bисипний тиф


C. *

Черевний тиф

D.

Eнтеровірусна інфекція


E.

Лептоспіроз


16.

На 4-й день хвороби госпіталізований громадянин C., 23 р., у якого був контакт з хворим на черевний тиф. При госпіталізації температура тіла 37,8 оC, сильний біль голови. Язик обкладений жовтим нальотом. Живіт м’який, не болючий, бурчання в ілеоцекальному куті. Печінка + 1 см. Bипорожнення відсутні протягом 3 діб. Підтвердженням черевного тифу у хворого буде:


A.

Лейкоцитоз в крові


B.

Позитивна РЗК


C. *

Позитивна гемокультура


D.

Позитивна РАЛ


E.

Позитивнам РНГA з черевнотифозним антигеном 1:200


17.

На 4-й день хвороби госпіталізований громадянин C., 23 р. При госпіталізації температура тіла 37,8 оC, сильний біль голови. Язик обкладений жовтим нальотом. Живіт м’який, не болючий, бурчання в ілеоцекальному куті. Печінка + 1 см. Bипорожнення відсутні протягом 3 діб. З епіданамнезу з`ясовано,що був контакт з хворим на черевний тиф. Підтвердженням черевного тифу у хворого буде:


A.

Лейкоцитоз в крові


B.

Позитивна РЗК


C. *

Позитивна гемокультура


D.

Позитивна РАЛ


E.

Позитивнам РНГA з черевнотифозним антигеном 1:200


18.

При огляді хворого М., 35 р., з діагнозом «лихоманка неясного генезу» встановлено наступне: хворіє 5 днів, захворювання розвивалося поступово, наростав головний біль, безсоння, адинамія. Температура – 39,5 °C, блідий, млявий. Пульс – 88 за 1 хв. Язик по центру обкладений густим сірим нальотом. Живіт роздутий, бурчить у правій здухвинній ділянці. Печінка і селезінка збільшені на 2 см. Bипорожнення затримані. Яке обстеження може підтвердити діагноз?


A.

Загальний аналіз крові


B.

Посів крові на стерильність


C. *

Посів крові на гемокультуру


D.

Кров на РА з рикетсіями Провачека


E.

Реакція Відаля 1:100


19.

Одним із методів діагностики черевного тифу і паратифів є виділення гемокультури. З цією метою у гарячковий період роблять посів крові з вени на жовчний бульйон чи середовище Раппопорта у співвідношенні 1:10. Який об’єм крові необхідно взяти на 1-му тижні захворювання?


A. *

5 мл крові


B.

10 мл крові


C.

15 мл крові


D.

20 мл крові


E.

25 мл крові


20.

У хворого запідозрили черевний тиф. З цією метою у гарячковий період роблять посів крові з вени на жовчний бульйон чи середовище Раппопорта у співвідношенні 1:10. Який об’єм крові необхідно взяти на 2-му тижні захворювання?


A.

5 мл крові


B.

10 мл крові


C. *

15 мл крові


D.

20 мл кровіКаталог: data -> kafedra -> test6 -> %D1%83%D0%BA%D1%80 -> %D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> 5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> %D1%96%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%86%D1%96%D0%B9%D0%BD%D1%96%20%D1%85%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B8
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Захворювання жіночих статевих органів Ситуаційні задачі Крок-2
%D1%96%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%86%D1%96%D0%B9%D0%BD%D1%96%20%D1%85%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B8 -> Вcтуп в інфектологію тести
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> ?Для яких захворювань є характерним розвиток вторинного амілоїдозу?
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Ситуаційні задачі (гінекологія)
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Основи клінічної імунології та алергології
%D1%96%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%86%D1%96%D0%B9%D0%BD%D1%96%20%D1%85%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B8 -> Вірусні гепатити. Віл.Інфекційні хвороби задачі
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Анестезіолгоія. Ситуаційні задачі
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Т. 6 Гостра дихальна недостатність


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   41


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка