Ваш діагноз?Скачати 41.37 Kb.
Сторінка1/11
Дата конвертації08.02.2021
Розмір41.37 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

Хвора С, 16 років звернулася до лікаря зі скаргами на головний біль, слабкість, набряклість обличчя і особливо повік. Страждає з 10-річного віку хронічним тонзилітом. За 2 тижні до розвитку вищевказаних змін відзначала болі в горлі та субфебрильной підвищення температури, але за медичною допомогою не зверталася, ходила на заняття в школу.Об'єктивно, блідість шкірних покривів, одутлість обличчя та незначна набряклість вік. Мигдалини збільшені, рихлі, видно сліди гнійних пробок. Межі серцевої тупості не змінені. Тони кілька приглушені, діяльність ритмічна, на підставі серця акцент II тону на аорті. Перкуторний звук над легенями ясний, дихання везикулярне. АТ 164/109 мм рт.ст.

  1. Ваш діагноз?

Гострий гломерулонефрит

  1. Які методи потрібні для верифікації діагнозу?

Аналіз крові, аналіз сечі, проба по Амбюрже або Нечипоренко, СРВ, протеінограмма, консультація ларинголога.

3) Тактика лікування (перерахуйте групи препаратів)?

Бажано лікування провести в умовах стаціонару. План лікування: РД № 1, стіл № 7, антибактеріальна терапія, етіопатогенетична (антигістамінні, антиагрегатну, гіпотензивні), вітаміни.

Хвора 42 р. поступила із скаргами на ниючий біль в попереку, більше справа, інколи підвищення температури тіла до субфебрильних цифр, головний біль. 10 років назад під час вагітності у пацієнтки був приступ болю в правій половині попереку, який супроводжувався ознобом, різким підвищенням температури. 5 років назад було відмічено підвищення АТ до 200/110 мм рт.ст. В аналізі сечі: білок - 0,99 г/л, лейкоцити - 10-15, еритроцити - 2-4, циліндри гіалінові 1-2 в полі зору. Креатинін сироватки крові - 102 мкмоль/л. Який з діагнозів найбільш вірогідний у даної хворої?  1. Ваш діагноз?

Хронічний пієлонефрит

  1. Які методи потрібні для верифікації діагнозу?

Загальний аналіз сечі

Аналіз сечі по Нечипоренко

Бактеріологічне дослідження сечі

УЗД нирок

Екскреторна урографія

Радіонуклідні методи дослідження

Ретроградна пієлографія

Рентгенографія області нирок

КТ та МРТ нирок


  1. Тактика лікування (перерахуйте групи препаратів)?

виключити фактори, що обтяжують перебіг захворювання (обструкцію сечових шляхів, цукровий діабет, вагітність та ін.); – встановити вид збудника, його чутливість до антибіотиків і хіміопрепаратів; – уточнити стан уродинаміки (відсутність або наявність порушень пасажу сечі); – визначити ступінь активності інфекційно-запального процесу; – оцінити функцію нирок. Лікування хронічного пієлонефриту умовно поділяється на два етапи: – лікування в період загострення (практично не відрізняється за своїми принципами від лікування гострого пієлонефриту); – протирецидивне лікування. Антибактеріальні препарати, які застосовуються для лікування пієлонефриту, повинні мати наступне: – високі бактерицидні властивості; – широкий спектр дії; – мінімальну нефротоксичність і мають виділятися з сечею у високих концентраціях. Використовують наступні засоби: – антибіотики; – нітрофурани; – фторхінолони; – рослинні уроантисептики

Хвора С, 16 років звернулася до лікаря зі скаргами на головний біль, слабкість, набряклість обличчя і особливо повік. Страждає з 10-річного віку хронічним тонзилітом. За 2 тижні до розвитку вищевказаних змін відзначала болі в горлі та субфебрильной підвищення температури, але за медичною допомогою не зверталася, ходила на заняття в школу.Об'єктивно, блідість шкірних покривів, одутлість обличчя та незначна набряклість вік. Мигдалини збільшені, рихлі, видно сліди гнійних пробок. Межі серцевої тупості не змінені. Тони кілька приглушені, діяльність ритмічна, на підставі серця акцент II тону на аорті. Перкуторний звук над легенями ясний, дихання везикулярне. АТ 164/109 мм рт.ст.  1. Ваш діагноз?

Гострий гломерулонефрит

  1. Які методи потрібні для верифікації діагнозу?

Аналіз крові, аналіз сечі, проба по Амбюрже або Нечипоренко, СРВ, протеінограмма, консультація ларинголога.

3) Тактика лікування (перерахуйте групи препаратів)?

Бажано лікування провести в умовах стаціонару. План лікування: РД № 1, стіл № 7, антибактеріальна терапія, етіопатогенетична (антигістамінні, антиагрегатну, гіпотензивні), вітаміни.

Хвора Г., 42 років, протягом року страждає порушенням оваріально-менструального циклу, що супроводжується менорагіями. Останнім часом у хворої спостерігалось загострення хронічного панкреатиту з явищами зовнішньосекреторної недостатності. Ан.крові: ер - 2,8х1012/л, Нb - 70 г/л, КП - 0,7, тр-190х109/л, п-4%, с-66%, л-22%, м-8% . ШОЕ - 18 мм/год. Залізо сироватки - 7,8 мкмоль/л. 1. Що показано для корекції анемії хворої?  1. Ваш діагноз?

Залізодефіцитна анемія

  1. Які методи потрібні для верифікації діагнозу?

1. Детальний анамнез та фізикальне дослідження

2. Повний аналіз крові (для уточнення, чи є анемія ізольованою патологією, чи частиною мультилінійного порушення)

3. Визначення морфологічних характеристик анемії на базі мазку крові, а саме показника середнього об`єму еритроцитів (MCV)

4. За необхідності проводиться аспірація кісткового мозку для вивчення морфології всіх ліній кровотворення, щоб виключити патологію кісткового мозку

5. Визначення за допомогою додаткових тестів можливої причини анемії: вірусологічні дослідження (наприклад, аналіз на ВІЛ або інші), біохімія крові (білірубін, сечовина та креатини), імунологічні дослідження (антиеритроцитарні антитіла), гормони щитовидної залози, дослідження калу на яйця гельмінтів, непомітні крововтрати.
3) Тактика лікування (перерахуйте групи препаратів)? Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка