Варіант №3 Оригінальні (брендові) та генеричні препарати — переваги та недолікиСкачати 35.93 Kb.
Сторінка1/10
Дата конвертації27.01.2021
Розмір35.93 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


Варіант № 3

  1. Оригінальні (брендові) та генеричні препарати — переваги та недоліки.

Оригінальний лікарський препарат – це препарат, який являється виключної власністю компанії, що його розробила, або компанії, що має права першої ліцензії на його продаж. Активна речовина оригінального лікарського засобу має патент, отриманий в установленому законом порядку. На час патентного захисту інші виробники не можуть випускати генеричні аналоги даного ЛЗ.

Брендові препарати – це широковідомі та добре вивчені лікарські засоби, бо фірма, що створює бренд проводе цілий ряд досліджень при створенні нового препарату, і надалі зацікавлена у зборі найбільш повної інфрмації про його застосування у різних категорій пацієнтів. Бренд представляє собою маркетингове поняття, що по суті, означає впізнаваємий образ, який визначається унікальністю субстанції, високою ефективністю та безпекою. Популярна, легко впізнавана та захищена символіка, високий комплаєнс, ексклюзивність препарату, якість, образ виробника, емоціональне сприйняття препарату і формують поняття брендового ЛЗ.

Генеричний лікарський засіб – це препарат, у якого строк дії патентного захисту скінчився. Активна речовина цього препарату більше не являється виключної власністю фармацевтичної компанії, яка його розробила або володіла першою ліцензією на право його реалізації.

• Містити ту ж саму активну речовину в тій же дозі та лікарській формі, що й оригінальний лікарський препарат;

• Бути ідентичним оригінальному лікарському засобу по силі дії;

• Мати ті ж показання до застосування, що й оригінальний лікарський препарат;

• Бути біоеквівалентним оригінальному препарату (тобто після перорального прийому та ж кількість лікарського засобу повинна мати таку ж концентрацію в крові, що й оригінальний препарат).

Однак для виробництва Генереків можливе використання різних за якістю та виробництвом АФІ та інших складових компонентів (допоміжних речовин, пакувальних матеріалів для виготовлення первинної тари), а також може бути різний науково-технічний рівень виробників (наукове розроблення складу, технологічний процес, який забезпечує відтворення препарату, обладнання тощо), що може зумовити його неповну ідентичність оригінальному ЛП.


  1. Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка