Урок-вікторина
з факультативного курсу «Логічні стежинки математики»,
6 клас (5 клас)
Тема уроку: Логічні задачі. Ребуси. Задачі на відновлення
Клас: 6 (5)
Предмет: Математика
Тип уроку: повторювально-узагальнюючий.
Форма уроку :урок-вікторина.
Мета: повторення, закріплення та узагальнення основного матеріалу з теми: «Задачі на відновлення» в нестандартній формі; перевірка якості та міцності засвоєння матеріалу з теми, сприяння активізації розумової діяльності учнів; розширення зв'язків з іншими предметами (з інформатики); розвиток стійкого інтересу до математики; формування комунікаційної компетенції; виховання поваги до суперника, стійкості, волі до перемоги, спритності.
Обладнання: ПК, проектор, екран, презентація у Power Point, бланки для відповідей, бланк для журі, грамоти.
План
І. Організаційний етап
ІІ. Проведення заходу.
ІІІ. Підведення підсумків.
ІV. Домашнє завдання.
ХІД ЗАХОДУ
І. Організаційний етап
Доброго дня, діти! Вітаю вас! Хтось із великих говорив: «Якщо в календарі нічого немає, а на душі негаразди, то потрібно придумати маленьке свято і відзначити його». Я запрошую на логічну вікторину-змагання .
Сьогодні зібрались шестикласники (п’ятикласники) до перемог охочі, і ми усім командам бажаємо удачі. Команд – 3, відповідно до рядів у класі.
Представлення команд
— Сьогодні ми побачимо, хто швидший і спритніший, а також усі дізнаємось, хто тут найрозумніший. Нехай усім командам удача посміхається. Сідайте всі зручненько, змагання починається! До журі. А щоб змагання було чесним, Слід вибрати журі почесне Нам з вами, друзі.
Представлення членів журі (у разі звичайного уроку – це учитель математики).
Сьогодні конкурс оцінюватиме журі до складу якого ввійшли:... Журі представлене, учасники готові? Ми з повним правом можемо розпочати перший конкурс.
ІІ. Проведення заходу.
Клас розподіляється на 3 команди, кожна з яких обирає капітана, отримує бланки для відповідей на питання вікторини.
ТУР І «Логічна розминка»
Учні всіх команд колективно розв’язують задачі, які бачать на екрані.
Бал отримують найспритніші. Всього 3 задачі – 3 бали.
ТУР ІІ «ЗАДАЧКИ»
Задача №1 По двору бігають курчата. У всіх курчаток разом 4 пари ніг. Скільки курчат у дворі?
Задача №2 У трьох братів по дві сестри. Скільки всього дітей у сім'ї?
Задача №3 Йдуть троє дітей, кожен з них несе по 2 повітряні кульки. Скільки кульок несуть діти?
Задача №4 У пакет можна покласти 2 кг продуктів. Скільки пакетів має бути у мами, якщо вона хоче купити 4 кг картоплі і диню масою 1 кг?
Задача №5 Аркуш паперу зігнули навпіл, потім ще раз навпіл і розрізали по лініях згину. Скільки вийшло частин?
Задача №6 Стежкою один за одним ідуть семеро дітей. За кожною дівчинкою, крім останньої, йде хлопчик. Скільки хлопчиків йдуть по дорозі?
Задача №7 Сходи складаються з 7 сходинок. Яка сходинка знаходиться на середині?
Задача №8 Колоду розпиляли на 8 частин. Скільки розпилів зробили?
Задача №9 З книги випало кілька аркушів. На першій сторінці що випала, стоїть номер 3, а на останній номер 8. Скільки аркушів випало?
Задача №10 У трицифрому парному числі сума цифр дорівнює 3. Відомо, що всі три цифри різні, причому остання цифра числа менше 2, а друга більше першої цифри. Знайдіть це число.
ТУР ІІІ «Магічні квадрати»
«Магічним» називають квадрат, у якого сума чисел у стовпчиках, рядочках і діагоналях дорівнює одному й тому самому числу. Заповни магічні квадрати.
 
ТУР ІІІ «Кольорова задача»
Олесю подарували 4 повітряні кульки. Використовуючи 4 кольори: зелений, жовтий, червоний, синій, розфарбуй їх так, щоб велика кулька була між жовтою і синьою, а жовта — поруч з червоною. (підписати кульки всередині)
Поділіться з Вашими друзьями: |