Участь медичної сестри у заходах первинної та вторинної профілактики інфаркту міокардаСкачати 16.54 Kb.
Дата конвертації26.01.2021
Розмір16.54 Kb.

Воронюк І.О.

УЧАСТЬ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ У ЗАХОДАХ ПЕРВИННОЇ ТА ВТОРИННОЇ ПРОФІЛАКТИКИ ІНФАРКТУ МІОКАРДАТернопільський національний медичний університет

імені І.Я. Горбачевського МОЗ України

м. Тернопіль, Україна

За рівнем летальності серед усіх форм ІХС – інфаркт міокарда займає перше місце. Тому закономірно, що основним напрямком діяльності медичної спільноти є попередження його виникнення в рамках первинної та вторинної профілактики. Особливістю цих заходів є первинна профілактика з молодих років усього класу захворювання, що об’єднує ішемічна хвороба серця. Вторинна профілактика включає відтермінування рецидиву чи виникнення повторного ІМ у хворих, які перенесли його хоча б один раз. Суттєва роль у цьому належить медичним сестрам терапевтичних і кардіологічних стаціонарів та, особливо, помічникам лікаря загальної практики «сімейна медицина».

За основу взято амбулаторні карти історій хвороб 40 пацієнтів які страждають від ІХС довгий період та 20, які перенесли інфаркт міокарда і довгий час не мали повторного. У результаті чого було проаналізовано ефективність заходів первинної та вторинної профілактики з позиції медичної сестри.

За даними Чернівецького обласного кардіологічного диспансеру за 2019-2020 була встановлена участь медичної сестри у заходах первинної та вторинної профілактики. Дані дослідження показують, що з 40 хворих, які страждали від ІХС довгий період, і дотримувалися заходів первинної профілактик, тільки 4 перенесли інфаркт міокарда у зв’язку з непередбачуваними обставинами. З 20 хворих які перенесли інфаркт міокарда тільки 3 мали повторний, зокрема це пацієнти які недотримувалися заходів профілактики. Не проводили контроль артеріального тиску, мали зайву вагу, шкідливі звички (куріння, зловживання алкоголем), постійні фізичні та нервові перенапруження. Тому медичній сестрі необхідно донести до хворого всю суть первинної або вторинної профілактики, бути уважною до пацієнта, щоб вчасно помітити зміни у його самопочутті, при можливості пригадувати усі необхідні заходи профілактики, та їх важливість для здоров’я пацієнта.Отож, заходи первинної та вторинної профілактики, допомагають уникнути виникненню інфаркту міокарда, або ж запобігти повторному. У кожній ситуації медична сестра використовує різні методи та засоби навчання, які відповідають потребам пацієнта. Індивідуальний підхід до кожного допомагає встановити тісний зв'язок та необхідні заходи профілактики, які потрібні кожному з хворих. Кожна медична сестра має усвідомлювати, яку важливу роль вона має для хворого, що саме її поради, та пильність допоможуть уникнути інфаркту міокарда.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка