У хворого 32-х рокiв пiсля оперативного втручання розвинувся гнiйнийСкачати 29.46 Kb.
Дата конвертації05.06.2021
Розмір29.46 Kb.

 1. У хворого 32-х рокiв пiсля оперативного втручання розвинувся гнiйний

процес. Iз гною рани видiлено культуру S. aureus. Який з перерахованих тестiв найдоцiльнiше використати для диференціації S. aureus вiд S. epidermidis?

%!100% Плазмокоагулазна активнiсть

%0% Гемолiз на кров’яному агарi

%0% Колiр колонiї

%0% Ферментацiя арабiнози

%0% Оксидазний тест

@ Протеолітичні ферменти які можуть ініціювати зсіданні крові присутні у S. aureus і вiдсутні у S. epidermidis.


 1. Фекалiї дитини, що хворiє на ентерит, емульгують в фiзiологiчному розчинi i краплю емульсiї наносять на елективне середовище: 10% молочно-сольовий, або жовтково-сольовий агар. Який мiкроорганiзм передбачається видiлити?

%!100% Стафiлокок

%0% Кишкова паличка

%0% Стрептокок

%0% Клебсiєла

%0% Ентерокок

@ Молочно – і жовтково-сольовий агар – це елективні середовища для культивування стафілококів.
 1. До лiкарнi надiйшла дитина з дiагнозом "стафiлококовий сепсис". На яке живильне середовище потрiбно посiяти кров хворого з метою видiлення збудника?

%!100% Цукрово-пептонний бульйон

%0% М’ясо-пептонний агар

%0% Середовище Плоскiрева

%0% Середовище Бучiна

%0% Жовчно-сольовий агар

@ Посів крові на стерильність необхідно проводити на рідкі поживні середовища (бульони) адже бактерії, що перебувають у крові адаптовані саме до рідкого середовища.
 1. Відомо, що карієс це багатофакторна патологія, основним тригером якої є карієсогенні мікроорганізми. Яким з представлених мікроорганізмів належить основна роль у розвитку карієсу?

%0% Str. pneumonia

%0% C. albicans

%0% T. dentium

%!100% Str. mutans

%0% S. aureus

@ Найчастіше в місцях каріозних уражень зустрічаються Str. mutans яка здатна ферментувати цукрозу до лактата створюючи кисле середовище – тригер де мінералізації зубної емалі. Крім того Str. mutans утворює полісахарид декстрин – основу формування зудного наліту і каменю.
 1. Через два дні після видалення зуба у пацієнта розвинувся запальний процес щелепної кістки. Збудником запалення виявився S. aureus стійкий до β-лактамів. Яка структура бактеріальної клітини стафілокока відповідальна за стійкість до β-лактамних антибіотиків?

%0% Клітинна стінка

%!100% R- плазміда

%0% Цитоплазматична мембрана

%0% F-плазміда

%0% Капсула

@ Додаткові структури бактеріальної клітини – плазміди мають різні функції для виживання бактерії. Стійкість бактерій до антибіотиків забезпечують R-плазміди, які містять гени, що створюють різні механізми стійкості.
 1. У дитячому садку через кілька годин пiсля вживання сирної маси майже

у всiх дiтей раптово з’явилися симптоми гастроентериту. При бактерiологiчному дослiдженнi блювотних мас та залишкiв сирної маси було видiлено золотистий стафiлокок. Як доцiльно продовжити дослiдження для уточнення джерела iнфекцiї?

%!100% Провести фаготипування видiлених штамiв

%0% Визначити здатнiсть штамiв до токсиноутворення

%0% Провести дослiдження обладнання харчоблоку

%0% Вивчити наявнiсть антитiл у хворих дiтей

%0% Поставити алергiчну пробу

@ Вид S. аureus складається з великої кількості штамів і відповідно в природі існують різні бактеріофаги: які вражають всіх представників виду S. аureus, і які вражають лишу конкретний штам цього виду. За допомогою саме штамоспецифічних бактеріофагів можна встановити джерело інфекції.


 1. У пацієнта з гнійничковими ураженнями шкіри виділено збудникa, який на кров'яному агарі утворює округлої форми, середніх розмірів, жовті колонії, оточені зоною гемолізу. У мазках з колоній - коки, розташовані скупченнями неправильної форми, Гр +. Виділена культура оксидаза- і каталаза-позитивна, ферментує маніт, синтезує плазмокоагулазу. Якому виду з нижче перерахованих відповідає виділений збудник?

%!100% Staphylococcus aureus

%0% Streptococcus agalactiae

%0% Streptococcus pyogenes

%0% Staphylococcus epidermidis

%0% Staphylococcus saprophyticus

@ Staphylococcus aureus грампозитивний кок, на кров'яному агарі утворює округлої форми, середніх розмірів, жовті колонії, оточені зоною гемолізу. У мазках з колоній розташовується скупченнями неправильної форми, володіє каталазою, ферментує маніт, синтезує плазмокоагулазу.
 1. Кров, узяту від хворого з підозрою на сепсис, посіяли на цукровий бульйон. В цукровому бульйоні утворився придонний осад. При пересіванні на кров'яний агар виросли дрібні, прозорі, круглі колонії, оточені зоною гемолізу. У мазку, приготованому з осаду, визначалися грам-позитивні коки, що розташовувались у вигляді довгих ланцюжків. Які мікроорганізми присутні в крові у цього хворого?

%!100% Стрептококи

%0% Мікрококи

%0% Стафілококи

%0% Тетракоки

%0% Сарцини

@ Мікроскопічна картина, а також здатність збудника зростати на цукровому бульйоні та кров'яному агарі з утворенням зон гемолізу, вказують на стрептококову інфекцію (стрептококовий сепсис).
 1. При розслідуванні спалаху внутрішньолікарняної інфекції виділені чисті культури золотистого стафілокока від хворих, мед.персоналу і деяких об'єктів навколишнього середовища. Яке дослідження необхідно провести, щоб встановити ідентичність виділених стафілококів і встановити джерело госпітальної інфекції?

%!100% Фаготипування

%0% Визначення біовару

%0% Серотипування

%0% Визначення патогеності

%0% Зараження тварин

@ Для визначення джерела інфекції використовують фаготипування з полівалентними бактеріофагами за допомогою яких можливо визначити фаговар мікроорганізму.

 1. У дитини 7-ми років, яка неодноразово хворіла на стрептококову ангіну, лікар запідозрив розвиток ревматизму і призначив серологічне дослідження. Наявність антитіл до якого з стрептококових антигенів найбільш вірогідно підтвердить передбачуваний діагноз?

%!100% О-стрептолізін

%0% С-вуглевод

%0% М-білок

%0% Еритрогенний токсин

%0% Капсульний полісахарід

@ Серодіагностика (визначення антитіл до гемолізину - стрептолізин-О) проводиться при підозрі на ревматизм. Суть реакції полягає в нейтралізації антитілами сироватки крові хворого гемолітичної активності стрептококового стрептолізину-О.
 1. У 65-ти річного чоловіка розвинувся гнійний абсцес на шиї. Виділена культура грампозитивних коків, яка володіє плазмокоагулазною активністю.

Швидше за все – це:

%!100% Staphylococcus aureus

%0% Streptococcus pyogenes

%0% Staphylococcus epidermidis

%0% Staphylococcus saprophyticus

%0% Staphylococcus pyogenes

@ Золотистий стафілокок – Staphylococcus aureus (грампозитивний кок, що володіє плазмокоагулазною активністю) здатен викликати гнійні запальні процеси (абсцеси, флегмони і т.д.).


 1. При обстеженні пацієнта стоматолог виявив на багатьох зубах "білі плями" - зони демінералізації емалі. Вкажіть, які мікроорганізми беруть участь у розвитку цього процесу?

%!100% Streptococcus mutans

%0% Streptococcus salivarius

%0% Streptococcus pyogenes

%0% Veilonella parvula

%0% Staphylococcus epidermidis

@ Однією з головних етіопричин виникнення карієсу є Streptococcus mutans, який виявляється у ротовій порожнині людини. Streptococcus mutans здатний переводити сахарозу у молочну кислоту, а кисле середовище призводе до розм'якшення зубної емалі та її руйнування.
 1. У харкотинні хворого з підозрою на пневмонію виявлено грам позитивні диплококи, трохи подовжені з дещо загостреними протилежними кінцями. Які мікроорганізми виявлені у харкотинні?

%!100% Streptococcus pneumoniae

%0% Staphylococcus aureus

%0% Klebsiella pneumoniae

%0% Neisseria meningitidis

%0% Neisseria gonorrhoeae

@ Мікроскопічна картина (грам позитивні диплококи з загостреними протилежними кінцями) та клінічні ознаки (пневмонія) вказують на зараження Streptococcus pneumoniae.
 1. Фекалії дитини, що хворіє на ентерит емульгують в фізіологічному розчині і краплю емульсії наносять на елективне середовище: 10% молочно – сольовий, або жовточно – сольовий агар. Які мікроорганізми передбачається виділити?

%!100% Стафілококи

%0% Кишкову паличку

%0% Стрептококи

%0% Клебсієли

%0% Ентерококи

@ Виділення чистої культури збудника повинно здійснюється з урахуванням його культуральних особливостей. Так, жовточно – сольовий агар є селективним середовищем для стафілококу, який є галофільном (гарний розвиток у присутності надмірного вмісту кухонної солі або жовчі при одночасному пригніченні іншої мікрофлори), високу потребу в білках і вуглеводах.
 1. У хлопчика 12 років після перенесеної ангіни розвинулося ревматичне ураження серця. Кожна наступна стрептококова інфекція погіршує стан хворого. Який препарат доцільно використати для профілактики ускладнень?

%!100% Пеніцилін

%0% Стрептококовий анатоксин

%0% Стрептококовий бактеріофаг

%0% Донорський гама-глобулін

%0% Аутовакцина

@ Стрептококова інфекція лікується за допомогою антибіотиків (пеніцилінів та цефалоспоринів). Це дозволяє в десятки разів знизити ризик ускладнень, зменшити кількість бактерій і попередити утворення інших вогнищ стрептококового запалення.
 1. У дитини 7-ми років, яка неодноразово хворіла на стрептококову ангіну, лікар запідозрив розвиток ревматизму і призначив серологічне дослідження. Наявність антитіл до якого з стрептококових антигенів найбільш вірогідно підтвердить передбачуваний діагноз?

%!100% О-стрептолізін

%0% С-вуглевод

%0% М-білок

%0% Еритрогенний токсин

%0% Капсульний полісахарід

@ Серологічний метод використовується для визначення антитіл до стрептолізину-О (гемолізину) у сироватці крові при проведенні реакції нейтралізації (РН) у хворих стрептококовими інфекціями.
 1. У дитячому садку через кілька годин після вживання сирної маси майже у всіх дітей раптово з’явилися симптоми гастроентериту. При бактеріологічному дослідженні блювотних мас та залишків сирної маси було виділено золотистий стафілокок. Як доцільно продовжити дослідження для уточнення джерела інфекції?

%!100% Провести фаготипування виділених штамів

%0% Визначити здатність штамів до токсиноутворення

%0% Провести дослідження обладнання харчоблоку

%0% Вивчити наявність антитіл у хворих дітей

%0% Поставити алергічну пробу

@ Для визначення джерела стафілококової інфекції спричиненої S.aureus проводять фаготипування виділених штамів з використанням полівалентних бактеріофагів.
 1. При мікроскопії харкотиння хворого на крупозну пневмонію виявлена значна кількість грампозитивних ланцетоподібних диплококів, оточених капсулою. Виявлення якого збудника слід очікувати?

%!100% Streptococcus pneumoniae

%0% Klebsiella pneumoniae

%0% Chlamidia pneumoniae

%0% Staphylococcus aureus

%0% Escherichia coli

@ Мікроскопічна картина (грампозитивні ланцетоподібні диплококи, оточені капсулою), а також клінічні прояви крупозної пневмонії, свідчать про зараження Streptococcus pneumoniae.

№ При встановленні етіологічного значення мікроорганізмів в розвитку інфекційного процесу враховують наявність факторів патогенності. Який з факторів патогенності стрептококів можна визначити з допомогою світлової мікроскопії в клінічному матеріалі?

***1. Капсула

2. Фімбрії

3. Білок М

4. Протеїн А

№ Хворого 55-ти років госпіталізовано у хірургічну клініку з підозрою на сепсис. Який матеріал для дослідження необхідно взяти від хворого і на яке середовище його слід засіяти?

***1. Кров, цукровий бульон

2. Ліквор, сироватковий агар

3. Сечу, м’ясо-пептонний бульон

4. Гній, жовточно-сольовий агар

5. Пунктат лімфовузла, цистеїновий агар

№ У пацієнта з гнійничковими ураженнями шкіри виділено збудникa, який на кров'яному агарі утворює округлої форми, середніх розмірів, жовті колонії, оточені зоною гемолізу. У мазках з колоній - коки, розташовані скупченнями неправильної форми, Гр +. Виділена культура оксидаза- і каталаза-позитивна, ферментує маніт, синтезує плазмокоагулазу. Якому виду з нижче перерахованих відповідає виділений збудник?

1. Staphylococcus epidermidis

2. Streptococcus agalactiae

3. Streptococcus pyogenes

***4. Staphylococcus aureus

5. Staphylococcus saprophyticus

№ Кров, узяту від хворого з підозрою на сепсис, посіяли на цукровий бульйон. В цукровому бульйоні утворився придонний осад. При пересіванні на кров'яний агар виросли дрібні, прозорі, круглі колонії, оточені зоною гемолізу. У мазку, приготованому з осаду, визначалися грам-позитивні коки, що розташовувались у вигляді довгих ланцюжків. Які мікроорганізми присутні в крові у цього хворого?

1. Мікрококи

***2. Стрептококи

3. Стафілококи

4. Тетракоки

5. Сарцини

№ У дитини 7-ми років, яка неодноразово хворіла на стрептококову ангіну, лікар запідозрив розвиток ревматизму і призначив серологічне дослідження. Наявність антитіл до якого з стрептококових антигенів найбільш вірогідно підтвердить передбачуваний діагноз?

1. Капсульний полісахарід

2. С-вуглевод

3. М-білок

4. Еритрогенний токсин

***5. О-стрептолізін

№ При обстеженні пацієнта стоматолог виявив на багатьох зубах "білі плями" - зони демінералізації емалі. Вкажіть, які мікроорганізми беруть участь у розвитку цього процесу?

***1. Streptococcus mutans

2. Streptococcus salivarius

3. Streptococcus pyogenes

4. Veilonella parvula

5. Staphylococcus epidermidis

У харкотинні хворого з підозрою на пневмонію виявлено грам позитивні диплококи, трохи подовжені з дещо загостреними протилежними кінцями. Які мікроорганізми виявлені у харкотинні?

***1. Streptococcus pneumoniae

2. Staphylococcus aureus

3. Klebsiella pneumoniae

4. Neisseria meningitidis

5. Neisseria gonorrhoeae

Фекалії дитини, що хворіє на ентерит емульгують в фізіологічному розчині і краплю емульсії наносять на елективне середовище: 10% молочно – сольовий, або жовточно – сольовий агар. Які мікроорганізми передбачається виділити?

1. Стрептококи

2. Кишкову паличку

***3. Стафілококи

4. Клебсієли

5. Ентерококи

До лікарні надійшла дитина з діагнозом “стафілококовий сепсис”. На яке живильне середовище потрібно посіяти кров хворого з метою виділення збудника?

***1. Цукрово-пептонний бульйон

2. М’ясо-пептонний агар

3. Середовище Плоскірьова

4. Середовище Бучіна

5. Жовчно-сольовий агар

При бактеріологічному дослідженні зразків сметани виявлені ізольовані культури S.aureus. Як довести етіологічне значення ізольованої культури S.aureus у розвитку харчового отруєння, яке виникло серед групи споживачів сметани?

1. Визначення гемотоксинів

2. Визначення палзмокоагулазної активності

***3. Виявлення ентеротоксину

4. Визначення цукролітичних властивостей

5. Визначення лецитіназної активності

З метою масового обстеження студентів на носійство S.aureus перед виробничою практикою у дитячому відділенні клінічної лікарні було використано елективне середовище з метою отримання чистої культури цього збудника. Яке з перерахованих середовищ було використано?

1. Середовище Ендо

***2. Жовтково-сольовий агар

3. М’ясо-пептонний агар

4. Середовище Вільсона-Блера

5. Кров’яний телуритовий агар

У хірургічному стаціонарі зафіксовано виникнення гнійно-запальних уражень післяопераційних ран одночасно у декількох хворих. При бактеріологічному дослідженні встановлено, що з матеріалу усіх хворих виділено культуру стафілокока. Запідозрено спалах госпітальної інфекції. Які з перерахованих властивостей визначають стафілококів як збудників госпітальних інфекцій?

***1. Полірезистентність до антибіотиків

2. Виділення екзотоксину

3. Виділення ферментів патогенності

4. Широке розповсюдження

5.Стійкість до фізичних факторів

Після вживання тістечок, які зберігались протягом доби при кімнатній температурі, у хворого з’явились ознаки гострого кишкового отруєння. З тістечок виділена чиста культура грам позитивних коків, які утворювали зону гемолізу на кров’яному агарі, проявляли лецитиназну активність на жовточно-сольовому агарі, утворювали пігмент при культивуванні на світлі на молочно-сольовому агарі, коагулювали плазму протягом двох годин. Які мікроорганізми спричинили захворювання?

1. Salmonella enteritidis

2. Staphylococcus epidermidis

3. Staphylococcus saprophyticus

4. Salmonella typhimurium

***5. Staphylococcus aureus

Юнак 17 років страждає на фурункульоз, викликаний умовно-патогенним Staphylococcus epidermidis. Яке дослідження найдоцільніше провести, щоб правильно вибрати препарат для лікування цього хворого?

***1. Скласти антибіотикограму

2. Визначити фаговар

3. Виявити фактори патогенності

4. Визначити антигенні властивості

5. Дослідити біохімічні властивості

Який фактор патогенності Str.mutans сприяє утворенню нерозчинних полісахаридів, що зумовлюють адгезію цих бактерій до емалі зубів?

***1. лактаза

2. фосфатаза

3. глікозілтрансфераза

4. лейкоцидін

5. гемолізин

Хворий 28 років звернувся до стоматолога зі скаргами на пульсуючий зубний біль, яка віддає в скроню. При зондуванні виявленої каріозної порожнини відчувається біль по всьому її дну, що характерно для гострого пульпіту. Які мікроорганізми найбільш часто беруть участь в розвитку пульпіту?

1. Streptococcus salivarius

***2. Staphylococcus aureus

3. Actinomyces viscosus

4. Leptotrichia buccalis

5. Prevotella melaninogenica

Який екзотоксин руйнує зв'язок між клітинами і шарами епідермісу, викликаючи клінічну картину "опіку"?

***1. ексфоліатин

2. лейкоцидін

3. Дерматотоксин

4. Гістотоксин

5. Кардіотоксин

При скарлатині на шкірі виявляються точкові висипання або дрібні плями червоного кольору в області шиї і верхньої частини грудної клітки, "малиновий зів". Назвіть токсин, що викликає ці клінічні симптоми.

1. кардіогений

2. ексфоліатин

3. нефротоксин

4. стрептокіназа

***5. еритрогений

У пологовому будинку виник спалах інфекції, що клінічно проявився як пухирчатка новонароджених. Від хворих виділені ідентичні штами стафілококів. Який токсин слід виявити, щоб встановити стафілококову природу спалаху?

***1. Ексфоліатин

2. Ентеротоксин

3. Бета-лізин

4. Ендотоксин

5. Фактор токсичного шоку

Жінка 48 років скаржиться на задишку, набряки повік, біль у попереку. У сечі виявлено: білок, еритроцити, гіалінові циліндри. Був поставлений діагноз "гострий пієлонефрит". З анамнезу з'ясовано, що вона страждає хронічним тонзилітом впродовж багатьох років. Які мікроорганізми є найбільш імовірною причиною захворювання?

1. Хламідії

2. Стафілококи

3. Уреаплазми

***4. Стрептококи

5. Протеї

У хлопчика 12 років після перенесеної ангіни розвинулося ревматичне ураження серця. Кожна наступна стрептококова інфекція погіршує стан хворого. Який препарат доцільно використати для профілактики ускладнень?

***1 Пеніцилін

2 Стрептококовий анатоксин

3 Стрептококовий бактеріофаг

4 Донорський гама-глобулін

5 Аутовакцина

У дитини 2-х років з катаральними явищами та висипом на шкірі лікар запідозрив скарлатину. Внутришкірно дитині було введено невелику кількість сироватки до еритрогенного токсину стрептокока, на місці ін'єкції висип зник. Що означають результати реакції?

***1 Клінічний діагноз підтвердився

2 У дитини підвищена чутливість до еритрогенного токсину

3 Захворювання викликав негемолітичний стрептокок

4 Всю дозу сироватки можна вводити внутришньовенно

5 Імунна система дитини дуже ослаблена

У хірургічному відділені мали місце випадки післяопераційних гнійно-запальних ускаднень з боку операційної рани. При бактеріоскопії раневого вмісту виявлено грампозитивні кулеподібні бактерії, які розміщувались у вигляді грона винограду. Для диференціації яких мікроорганізмів у баклабораторії використали коагулазний тест?

***1 Staphylococcus aureus від Staphylococcus epidermidis

2 Streptococcus pyogenes від Staphylococcus aureus

3 Staphylococcus epidermidis від Neisseria meningitidis

4 Streptococcus pyogenes від Enterococcus faecalis

5 Neisseria meningitidis від Streptococcus pneumonia

Найбільш часто після Escherichia coli у здорових молодих сексуально активних жінок гостре запалення сечових шляхів викликає:

1 Proteus vulgaris

***2 Staphylococcus saprophyticus

3 Pseudomonas aeruginosa

4 Candida5 Mycobacteryum smegmatis

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка