Травмою судинСкачати 337.76 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації15.12.2016
Розмір337.76 Kb.
  1   2   3   4   5

1.

Чоловік 35 років, звернувся до лікаря стоматологу з приводу видалення 26 зубу. Під час проведення туберальної анестезії з"явилося швидке наростання набряку тканин і обмеження відкриття рота. Чим обумовлений такий стан?


A. *

Травмою судин.


B.

Травмою м'язів під час проведення анестезії.


C.

Травмою нервових стовбурів


D.

Нестерпністю хворим анестетіку.


E.

Анафілактичним шоком


2.

У хворого проведена піднебінна анестезія. При виведенні голки з м'яких тканин виникла кровотеча. Що необхідно зробити для зупинки кровотечі?


A.

Внутрішньовенне введення 10\% розчину хлористого кальцію


B.

Накладання швів


C. *

Притиснути тампоном місце вколу.


D.

Внутрішньом'язове введення вікасола


E.

Перев'язку зовнішньої сонної артерії


3.

Хвора 38 р. звернулася у лікарню з скаргами на наявність рани в ділянці щоки зліва.Травму отримала 16-18 годин тому, свідомість не втрачала. Об’єктивно: в ділянці щоки зліва визначається порушення цілісності шкіри, підшкірно-жирової клітковини і м’яза довжиною близько 3 см. Спостерігається кровотеча з рани. Яка ПХО рани буде проведена хворій в залежності від терміну травми?


A.

ПХО з пластикою.


B.

Відстрочена ПХО рани.


C.

Вторинна ПХО рани.


D. *

Рання ПХО рани.


E.

Правильної відповіді немає


4.

Хворий звернувся до стоматолога зі скаргами на постійний ниючий біль в 38 зубі.Відкриття рота обмежене до 1 см. Показано видалення 38 зубу. Оберіть анестезію, яку необхідно зробити для проведення операції видалення 38 зуба.


A. *

Анестезія за Берше-Дубовим.


B.

Мандибулярна


C.

Торусальна.


D.

Зовнішньоротовий спосіб мандибулярної анестезії.


E.

Туберальна


5.

Хворому було видалено 37 зуб з приводу загострення хронічного періодонтиту. Але через три дні цей хворий повторно звернувся до лікаря зі скаргами на постійний ниючий біль в ділянці видаленого зубу. Інтенсивність білю постійно зростає. Під час огляду встановлено: Слизова оболонка альвеолярного відростку в ділянці 37 зубу різко гіперемійована, болісна. Лунка видаленого 37 зубу покрита сіруватим нальотом. З рота хворого відчувається неприємний запах. Регіонарні лімфатичні вузли збільшені, болісні під час пальпації. Який найбільш імовірний діагноз можливо встановити?


A.

Перікороніт.


B.

Гострий остеомієліт нижньої щелепи.


C.

Гострий періостит.


D.

Гострий лімфаденіт.


E. *

Альвеоліт


6.

Хворий 32-х років скаржиться на наявність нориці в підщелепній ділянці. Об’єктивно:припухлість щоки в ділянці н/щ зліва, при пальпації – ущільнення м’яких тканин. В проекції 35,36 зубів на яснах – нориця з гнійним вмістом і грануляціями; слизова гіпермована, 35,36 зуби рухомі. На рентгенограмі - деструкція кістки, наявність секвестру. Поставте діагноз.


A.

Сифіліс.


B.

Актиномікоз.


C. *

Хронічний остеомієліт.


D.

Саркома.


E.

Остеома.


7.

При огляді хворого виявлено деформацію альвеолярного відростка верхньої щелепи в межах 22,24 зубів. 23 зуб відсутній. Перехідна складка в межах цих зубів згладжена, слизова оболонка блідо-рожевого кольору, при пальпації щільної консистенції, не болюча. На рентгенограмі 22, 24 зубів відмічається деструкція кісткової тканини округлої форми з чіткими рівними кордонами. В проекції цієї деструкції знаходиться коронка зуба. Поставте діагноз.


A.

Радикулярна кіста


B.

Глобуломаксилярна кіста


C. *

Фолікулярна кіста


D.

Носо-піднебінна кіста


E.

Одонтома


8.

Хвора 24-х р. звернулася для видалення кореня верхнього зуба мудрості. Під час проведення туберальної анестезії виникла післяін’єкційна гематома. Що було пошкоджено при анестезії?


A. *

Пошкодження крилоподібного венозного сплетення в ділянці горба верхньої щелепи


B.

Пошкодження верхньощелепової артерії


C.

Пошкодження підочної артерії


D.

Пошкодження виличної артерії


E.

Пошкодження піднебінної артерії


9.

Пацієнт, 30 років, скаржиться на слабоболісний інфільтрат правої защелепної ділянки, який утримується напротязі 2-3 місяців. Прийняв назначений курс антибактеріальноїтерапії. Покращення не було. Об’єктивно: асиметрія обличчя за рахунок слабоболісного інфільтрата правої защелепної ділянки, дерев’янистої щільності, шкіра червоно-синюшно-фіолетового відтінка. На шкірі є нориці, з них періодично виділяється гній з крупинками та наявність щільних втянутих рубців, відмічаеться безболісний тризм нижньої щелепи. Якому захворюванню найбільш вірогідно відповідає описана клінічна картина?


A. *

Актиномікоз защелепної ділнки.


B.

Одонтогенна гранульома обличчя.


C.

Хронічний остеоміеліт нижньої щелепи


D.

Флегмона защелепної ділянки


E.

Хронічний лимаденіт защелепної ділянки


10.

Хворий 49 років скаржиться на рухомість 24,26,27; виділення гноя з комірки видаленого 25. Півтора місяця тому видалено.25, зроблено розтин по перехідній складці. Об’єктивно: в підочній ділянці невелика припухлість м’яких тканин, збільшені ліві підщелепні лімфовузли, слабоболючі, носове дихання вільне. Слизова оболонка альвеолярного паростка в ділянці 24, 26,27 набрякла, синюшна. По перехідній складці - нориця з вибухаючими грануляціями. З комірки видаленого 25 - гнійні грануляції. Який найбільш вірогідний діагноз?


A. *

Хронічний остеоміеліт


B.

Гострий остеомієліт


C.

Загострення хронічного гаймориту


D.

Альвеоліт


E.

Загострення обмеженого пародонтиту


11.

Хворий 46 років, скаргажиться на рухомість 14,16,17 зубів, виділення гною з лунки видаленого 15 зубу. Півтора місяця тому зроблено розтин та, видалення 25 зубу. Об’єктивно: в правій підочній ділянці - припухлість м’яких тканин. носове дихання вільне. Слизова оболонка альвеолярного паростка в ділянці 14,16,17 зубів набрякша, синюшного, кольору. По перехідній складці - нориця з вибухаючими грануляціями. З лунки видаленого 25 зуба - гнійні грануляції. Якому захворюванню відповідає дана клінічна картина?


A.

Загострення обмеженного пародонтіту


B.

Хронічний діфузний остеомієліт


C. *

Хронічний обмеженний остеомієліт


D.

Загострення хронічного гаймориту


E.

Альвеоліт


12.

Під час препарування 37 зуба під штучну коронку лікар випадково сепараційним диском пошкодив язик паціента. За кілька хвилин хворий з кровотечею потрапив до хірургічного кабінету полікліники. Об'єктивно: порожнини рота спостерігається значна кровотеча. На правій боковій поверхні язика - глибока різана рана близько 3 см завдовжки з рівними краями, з глибини якої - кровотеча яскраво-червоною кров'ю. Якою має бути тактика лікаря у данному клінічному випадку?


A.

Перев'язка язикової артерії у трикутнику М.І. Пирогова


B.

Антисептична обробка порожнини рота


C.

Зупинка кровотечі шляхом накладання зажиму в рані


D.

Перев'язка зовнішньї сонної артерії


E. *

Глибоке глухе прошивання рани


13.

Чоловік 26 років, звернувся зі скаргами на періодичні болі в області 38 зубу протягом 3-х років. Об'єктивно: Рот відкриває в повному обсязі. 38 зуб частково прорізався дистальними буграми, слизова оболонка навколо нього гіперемійована, має набряк, різко болюча під час пальпації. На рентгенограмі 38 зуб медіальними буграми торкається до області шийки 37 зубу.Який метод лікування найбільш оптимальний?


A. *

Атипове видалення 38


B.

Протизапальна терапія


C.

Видалення 37 зубу


D.

Іррігація антисептиками


E.

Видалення слизової оболонки над 38


14.

Чоловік 31 року, звернувся до поліклініки зі скаргами на періодичні болі в області 48 зубу протягом 4-х років. Об'єктивно: підщелепні лімфовузли праворуч збільшені, безболісні. Слизова оболонка в області 48 зубу яки частково прорізався гіперемійована. Під час зондування підясневої кишені 48 зубу витікає капля гною з кров'ю.Який додатковий метод дослідження найбільш інформативний при даній патології?


A. *

Рентгенографічне дослідження


B.

Аналіз крові


C.

Вимірювання електрозбудження зубу


D.

Аналіз крові та мочи


E.

Контрастна рентгенографія


15.

Хворий звернувся до лікаря з приводу загострення хронічного періодонтиту третього моляру лівої верхньої щелепи. Які анастезії повинен застосуваги лікар під час видалення зуба?


A.

За Берше-Дубовим.


B.

Туберальну, палатинальну та різцеву.


C. *

Туберальну та палатинальну.


D.

Туберальну, плексуальну та палатинальну.


E.

Плексуальну та піднебінну.


16.

Хворий скаржиться на гострий біль постійного характеру, що посилюється при накушуванні, відчуття вирослого зуба на правій верхній щелепі. При огляді в 15 глибока каріозна порожнина, що сполучена з порожниною зуба Зуб при перкусії різко болючий, при зондуванні болю не відмічає, слизова оболонка в проекції верхівки кореня зуба гіперемована, при пальпації болюча. На рентгенограмі змін не виявлено. Який діагноз можна припустити у даного пацієнта?


A. *

Гострий гнійний періодонтит.


B.

Гострий дифузний пульпіт.


C.

Загострення хронічного періодонтиту.


D.

Гострий серозний періостит.


E.

Гострий одонтогенний остеомієліт.


17.

Хворий скаржиться на наявність кореня зуба. Зуб зруйнований давно. Об'єктивно: коронка 36 зруйнована на 2/3. Перкусія зуба безболісна, слизова оболонка в ділянці зуба блідо-рожева, без патологічних змін. На рентгенограмі альвеолярного паростку біля верхівки медіального кореня – осередок просвітлення з чіткими контурами, округлої форми. Який діагноз можна припустити?


A. *

Хронічний гранульоматозний періодонтит.


B.

Хронічний гранулюючий періодонтит.


C.

Хронічний фіброзний періодонтит.


D.

Загострення хронічного періодонтиту.


E.

Гострий гнійний періодонтит.


18.

Хворого турбують гострий інтесивний біль та припухлість в ділянці зруйнованого зуба на нижній щелепі справа, погіршення загального самопочуття, підвищення температури тіла до 38.3 0С, погіршення апетиту та безсоння При огяді спостерігається колатеральний набряк м'яких тканин піднижньощелепнної ділянки і нижнього відділу правої щоки. Регіональні лімфатичні вузли збільшені справа, болючі при пальпації. Коронка 46 зруйнована на половину, 45, 46, 47 – рухомі в ділянці цих зубів відзначається муфтоподібний інфільтрат. Симптом Венсана позитивний справа. Який діагноз Ви поставите?


A.

Гострий гнійний періодонтит.


B.

Гострий гнійний пульпіт.


C. *

Гострий одонтогенний остеомієліт.


D.

Хронічний одонтогенний піднижньощелепний лімфаденіт.


E.

Хронічний одонтогенний остеомієліт.


19.

Хворий, 25 років, скаржиться на набряк і гноєтечу в правій піднижньощелепній ділянці. Об'єктивно: має місце щільний дерев'янистий безболісний інфільтрат діаметром біля 2 см в правій піднижньощелеповій ділянці . В центрі інфільтрату тканини м'які, є нориця, з якої виділяється крихтоподібний гній в невеликій кількості. Відкривання роту 4,5 см, безболісне. Слизова оболонка порожнини рота і зуби інтактні. Поставте попередній діагноз.


A. *

Актиномікоз шкіри.


B.

Туберкульоз шкіри.


C.

Первинний сифіліс.


D.

Підшкірна гранульома обличчя.


E.

Аденоабсцес.


20.

Хворий В. 28 років скаржиться на болючу припухлість лівої підочної ділянки, підвищену температуру тіла – до 37,4 °С. Об'єктивно: Лице асимметричне за рахунок набряку м'яких тканин лівої підочної ділянки. Відкривання рота вільне. Коронка 24 зуба зруйнована, перкуссія кореня болюча. 23,25 зуби нерухомі. По зглаженій перехідній згортці – щільний болючий інфільтрат. Слизова облонка над ним гіперемована. Якому захворюванню найбільш вірогідно відповідає описана клінічна картина?


A.

Абсцес підочної ділянки.


B.

Гостриий одонтогенний остеомієліт.


C. *

Гострий одонтогенний періостит.


D.

Гострий періодонтит 24 зуба.


E.

Флегмона підочної ділянки.


21.

Чоловік скаржиться на припухлість тканин біля нижньої щелепи ліворуч. Наявність нориці з гнійним відділяємим в області тіла нижньої щелепи ліворуч. Три місяці тому почав боліти 36 зуб,потім з`явился щільний інфільтрат в області тіла нижньої щелепи. 36 зуб був видалений, але інфільтрат повністю не зник, з`явилася нориця. Загальний стан – задовільний. Якому захворюванню відповідає описпна клінічна картина?


A.

Актиномікоз


Каталог: data -> kafedra -> test6 -> укр -> медичний%20факультет -> 5%20курс -> основи%20стоматології
5%20курс -> Захворювання жіночих статевих органів. Планування сім'ї
основи%20стоматології -> Як діагностувати зниклий корінь в щелепи під час видалення ?
5%20курс -> Чоловік 42 років, госпіталізований зі скаргами на інтенсивний біль за грудиною, що не купірувався нітрогліцерином. Об'єктивно: температура тіла 37,0 °С, чд 16/хв., Чсс -100/хв., At 110/70 мм рт ст
5%20курс -> Ситуаційні задачі-Онкологія


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка