Тов «Зелені Груші» Генеральному директору Такому Сякому Мерзкому Юридична адресаСкачати 75.37 Kb.
Дата конвертації07.05.2016
Розмір75.37 Kb.
ТОВ «Зелені Груші»

Генеральному директору

Такому Сякому Мерзкому

Юридична адреса:

01010, м. Київ, вул. Шишкина, а. 666,

Фактична адреса:

09012 м. Київ, вул. Пушкіна, 8 (55 поверх)

ФИО

Свій адрес/індекс або абонентську скриньку

електронна@адреса

ДОСУДОВА ПРЕТЕНЗІЯ

(Про порушення авторського права)


Представник фірми ТОВ «Зелені Груші» звернувся до мене з пропозицією здійснити фотозйомку (вказати якого напрямку), що є предметом продажу ТОВ «Зелені Груші». Відповідно домовленості _.__.20__ р. я здійснила фотозйомку.

Фотографії, виконані цифровою фотокамерою Canon 400d є об'єктом авторського права відповідно п.10 Статті 8 Закону України «Про авторське право і суміжні права».Стаття 8. Об'єкти авторського права

10) фотографічні твори, у тому числі твори, виконані способами, подібними до фотографії;

Моє авторство я можу довести, оскілки, по-перше, у мене є свідки здійснення мною фотозйомки, по-друге, я маю оригінали всіх файлів фотографій, що були мною зроблені і т.ін.


За результатами фотозйомки мною були скопійовані на CD носій файли фотографій в форматі JPG и CR2 і передані представнику замовника, щоб він зміг вивчити результат моєї роботи і відібрати декілька фотографій для розміщення в каталозі ТОВ «Зелені Груші».

Після цього 40 моїх фотографій (з них 10 форматом А4) було розміщено в каталозі без зазначення авторства, чим були порушені: п.3-4 Статті 426 Цивільного кодексу України, статті 14 п. 1, 15 п.1, 3, 5 Закону України «Про авторське право і суміжні права».


Стаття 14. Особисті немайнові права автора

1. Автору належать такі особисті немайнові права:

1) вимагати визнання свого авторства шляхом зазначення належним чином імені автора на творі і його примірниках і за будь-якого публічного використання твору, якщо це практично можливо;


Стаття 15. Майнові права автора

До майнових прав автора (чи іншої особи, яка має авторське право) належать:б) виключне право на дозвіл або заборону використання твору іншими особами.
3. Виключне право автора (чи іншої особи, яка має авторське право) на дозвіл чи заборону використання твору іншими особами дає йому право дозволяти або забороняти:

1) відтворення творів;

2) публічне виконання і публічне сповіщення творів;

3) публічну демонстрацію і публічний показ;
5. За винятком випадків, передбачених статтями 21-25 цього Закону, автор (чи інша особа, яка має авторське право) має право вимагати виплати винагороди за будь-яке використання твору. Винагорода може здійснюватися у формі одноразового (паушального) платежу, або відрахувань за кожний проданий примірник чи кожне використання твору (роялті), або комбінованих платежів.

Розмір і порядок виплати авторської винагороди за створення і використання твору встановлюються в авторському договорі або у договорах, що укладаються за дорученням суб'єктів авторського права організаціями колективного управління з особами, які використовують твори.


Після мого звернення з питанням про оплату на мою адресу пролунали образливі вислови стосовно моєї роботи, що принизили мою гідність як автора фотографій. На мою пропозицію вилучити фотографії, що розтиражовано з порушенням авторського права, я отримала відмову і рекомендацію звертатися до суду. Більш того, ці фотографії були розміщені на сайті ТОВ «Зелені Груші» http://www.адреса.сайту так само без зазначення авторства і мого письмового дозволу.
Таким чином представниками фірми ТОВ «Зелені Груші» були порушені: п.1 статті 32 та п. 1, 2 статті 33 Закону України «Про авторське право і суміжні права».
Стаття 32. Передача права на використання твору

1. Автору та іншій особі, яка має авторське право, належить виключне право надавати іншим особам дозвіл на використання твору будь-яким одним або всіма відомими способами на підставі авторського договору.

Використання твору будь-якою особою допускається виключно на основі авторського договору
Стаття 33. Договори на право використання творів

1. Договори про передачу прав на використання творів укладаються у письмовій формі.2. Договір про передачу прав на використання творів вважається укладеним, якщо між сторонами досягнуто згоди щодо всіх істотних умов (строку дії договору, способу використання твору, території, на яку поширюється передаване право, розміру і порядку виплати авторської винагороди, а також інших умов, щодо яких за вимогою однієї із сторін повинно бути досягнено згоди).

Авторська винагорода визначається у договорі у вигляді відсотків від доходу, отриманого від використання твору, або у вигляді фіксованої суми чи іншим чином. При цьому ставки авторської винагороди не можуть бути нижчими за мінімальні ставки, встановлені Кабінетом Міністрів України.


З огляду на вищевикладене,

ПРОПОНУЮ ВАМ:

- публічно визнати моє авторське право на опубліковані Вами мої фотографії, явно вказавши авторство, відповідно до п 1. Статті 14 Закону України «Про авторське право і суміжні права».

- повернути переданий вам CD з файлами фотографій і знищити всі копії цих файлів, якщо такі були зроблені.

- виплатити мені компенсацію в розмірі 10 (десять) тисяч гривень.


Чекаю від вас відповіді на електронну адресу поштова@скринька.com.ua на протязі 5 днів, та на поштову адресу письмову відповідь на протязі 10 днів з дня отримання вами цього листа. Якщо в ці терміни я не отримаю відповідь, це буде сприйнято як відмова домовитись.

У випадку, якщо ми не прийдемо до компромісу з поставлених питань я буду змушена звернутися за захистом своїх порушених прав до суду, до слідчих органів, а також опублікувати факти Вашого порушення права на доступних мені Інтернет-ресурсах, а також у засобах масової інформації.


Також вважаю за необхідне додати, що я завжди готова до діалогу і досудового вирішення спірних проблем.
_.__.20__ р. Фамілія І.П.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка