Тестові базові завдання «Крок 2» кафедри внутрішньої медицини №3 Тестові завдання з банку даних «Крок 2» (2002-2007 рр.) з кардіологіїСторінка1/10
Дата конвертації11.05.2016
Розмір1.65 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
Тестові базові завдання «Крок 2»

кафедри внутрішньої медицини № 3

Тестові завдання з банку даних «Крок 2» (2002-2007 рр.) з кардіології

«Екстрасистолічна аритмія. Клінічна

фармакологія антиаритмічних препаратів»
1. Хворий 45 років з інфарктом міокарда.у ділянці передньої стінки лівого шдуночка відчув “завмирання” у роботі серця, посилилась слабкість, . На ЕКГ: ритм синусовий, ЧСС 78 за 1 хв. Періодично з’являються по 2-3 поширених шлуночкових комплекса тривалістю більш 0,18 сек., неправильної, поліморфної форми, після яких відмічаються повні компенсаторні паузи. Яке ускладнення інфаркту міокарда має місце?

A. * Шлуночкова екстрасистолія

B. Передсердна єкстрасистолия

C. Вузлова екстрасистолія

D. Шлуночкова тахікардія

E. Внутрішьошлуночкова блокада
2. Чоловік 47 років скаржиться на періодичний головний біль, серцебиття і порушення серцевого ритму. Об-но: Тони серця приглушені, ЧСС=90 за 1 хв., АТ 170/100 мм рт.ст. На ЕКГ - гіпертрофія лівого шлуночка, шлуночкові екстрасистоли, 10 - 15 за 1 хв. Установлен діагноз гіпертонічної хвороби та ІХС. Для лікування хворого найкращим є препарат з групи

A. *Бетаблокаторів

B. Інгібіторів АПФ

C. Діуретиків

D. Сімпатолітик

E. Нітратів
3. У зв’язку з тривалим болем стенокардитичного характеру хворий 56 років госпіталізовано до лікарні, де виявлено підйом сегменту ST на 5 мм з формуванням зубця QR у відведеннях V1 –V4. У першу добу мав місце стан клінічної смертй, у подальшому - часті епізоди екстрасистолії, Який препарат вибору для постійного прийому в амбулаторних умовах для

A. * Атенолол

B. Верапаміл

C. Дигоксін

D. Нітросорбіт

E. Новокаінамід
4. У хворого 54 років на 3 день повторного інфаркту міокарда несподівано погіршався стан з непритомністю, зупинкою серцевої діяльності та дихання, АТ 0 мм рт. ст. На ЕКГ: часті нерегулярні хвилі, відмінні за формою та амплітудою. Завдяки терміново проведеним реанімаційним заходам серцева діяльність відновлена. З метою попередження розвитку ускладнення необхідно залучити в терапію:

A. *Кордарон

B. Новокаїнамід

C. Етацизін

D. Лідокаїн

E. Верапаміл
5. У хворого 28 років болі і припухлість колінного суглобу, задишка, "перебої" в діяльності серця, верхівковий поштовх не зміщений, діастолічний шум на верхівці і там же локальна вібрація грудної клітки в діастолі. Про яке захворювання можна

A. *Стеноз мітрального отвору.

B. Ревматоїдний артрит з ураженням серця.

C. Недостатність мітрального клапана.

D. Недостатність клапанів аорти.

E. Фібрінозний перикардит
6. Хворому 72 років у зв'язку з миготливою аритмією та проявами недостатності кровоообігу призначено фуросемід, дігоксин, інгібітори АПФ. На 5 день з початку лікування з'явились ниючі болі в животі, нудота, одноразове блювання. На ЕКГ: шлуночкова бігемінія, тривалість інтервалу PQ - 0,25 секунди, коритоподібне зміщення сегменту ST нижче ізолінії. Яке ускладнення найбільш вірогідно виникло у хворого?

A. *Дигіталісна інтоксикація

B. Інтоксикація фуросемідом

C. Гіперкаліємія

D. Інфаркт міокарду (абдомінальний варіант)

E. Медикаментозний гастрит
7. У спортсмена 18 років під час проведення холтеровського моніторингу виявлені поодинокіі передсердні екстрасистоли. Скарг та змін з боку внутрішніх органів немає. Укажіть найкращу тактику ведення хворого.

A. *Утриматись від лікування

B. Провести курс рибоксину

C. Призначити белатаминал

D. Призначити верапамил per os

E. Прописати настій глоду
8. Жінка 32 років, перенесла сальмонельоз За 2 – 3 тиждні після закінчення лікування почала відмічати задишку при ходьбі, колючий біль в ділянці серця, відчуття перебою, Об-но: межі серця розширені, тони глухі, екстрасістолія, набряки ніжніх кінцівок. ЕКГ – вольтаж знижений, АВ блокада ІІ ступеня, екстрасистолія. В крові – лейкоцитоз, прискорена ШОЕ, гіпергамаглоблінемія. Виберіть найбільш вірогідний попередній діагноз?

A. *Міокардит

B. Перікардит

C. Ендокардит

D. Кардіоміопатія

E. Ревматизм

9. Чоловік 52 років скаржиться на напади стенокардії, що виникають при ходьбі до 500 м, перебої в роботі серця. Хворіє близько року. Об-но: ЧД 16 за 1 хв. Межі серця + 1 см вліво, тони приглушені, ЧСС=84 , поодинокі екстрасистоли, ПС =78 за 1 хв., АТ 150/100 мм рт.ст..Які з наведених препаратів показані для покращення довгострокового прогнозуA. *Бета-блокаторів

B. Антагоністів кальцію

C. Препаратів калію

D. Етацизина

E. Пролонгованих нітратів

10. Жінка 67 років і скаржиться на ниючий біль у ділянці серця, перебої в його роботі, задишку під час руху. Об-но: Межі серця поширені вліво, тони приглушені, систолічний шум на аорті, ЧСС=88, одиничні екстрасистоли, ПС=84 за 1 хв., АТ 160/80 мм рт.ст.. На ЕКГ - гіпертрофія лівого шлуночка, часті передсердні екстрасистоли. Це порушення ритму вказує на підвищену імовірність виникненняA. *Миготливої аритмії

B. Фібриляції шлуночків

C. Асистолії

D. Повної поперечної блокади

E. Шлуночкової тахікардії
11. Чоловік 52 р. страждає нападами білю за грудниною (до 5 разів на добу), що виникають при ході. Об-но: Підвишенного живлення. Межі серця поширені вліво + 1 см, тони приглушені , ЧСС=ПС= 72/хв., АТ - 180/110 мм рт.ст. Печінка + 1 см, гомілки пастозні. На ЕКГ - гіпертрофія лівого шлуночка, поодинокі шлуночкові екстрасистоли. В даному випадку фукційний клас стенокардії залежить від:

A. *Толерантності до фізичного навантаження

B. Рівня артеріального тиску

C. Наявності порушення ритму

D. Наявності гіпертрофії лівого шлуночка

E. Симптомів серцевої недостатності
12. Жінка 62 років хворіє на бронхіальну астму. Нещодавно з'явились болі за грудиною стенокардитичного характеру, перебої в роботі серця. Об'єктивно: t=36,6 С, пульс - 78 /хв, экстрасистолічна аритмія, АТ - 160/95 мм рт. ст., ЧД - 18/хв. В легенях вислуховується жорстке дихання з подовженим видохом, розсіяні сухі хрипи. Який з препаратів протипоказаний в даній ситуації?

A. *Обзідан

B. Коринфар

C. Нітросорбід

D. Сустак

E. Ритмілен
13. Хворому з активним ревматичним процесом і аортальною вадою призначено лікування ацетилсаліциловою кислотою 2г\добу і дігоксином по 0,75 мг/добу. На 8-й день лікування у хворого з’явились слабкість, перебої в роботі серця, нудота. Об’єктивно: Пульс – 56 за 1 хв., аритмічний. АТ 110/70 мм рт. ст. ЕКГ – часті шлуночкові екстрасистоли, зміщення ST донизу. Яке ускладнення виникло у хворого?

A. * Дігіталісна інтоксикація

B. отруєння ацетилсаліциловою кислотою

C. Повна атріо-вентрикулярна блокада

D. Алергічна реакція на прийом медикаментів

E. Приєднання інфекційного ендокардиту
14. Хворий 48 р. скаржиться на запаморочення, які виникають вранці після підйому з ліжка, тривають 5-10 хв. Постійно приймає гипотіазид з приводу підвищення АТ. Змін загального стану та порушень на ЕКГ при звертанні в поліклініку не виявлено. Яке обстеження найкраще застосувати

A. *Холтерівське моніторування ЕКГ

B. Велоергометрія

C. Ехокардіографія

D. Рентгенографія черепу

E. Невідкладна консультація невролога
15. Жінка 22 р. скаржиться на постійний біль на верхівці серця, перебої, задуху при ходьбі, слабкість. Хворіє 2 тижні після ГРВІ. Об-но: серцева тупість збільшена на 2 см. На верхівці І тон глухий, систолічний шум, ЧСС=П=96/хв., поодинокі екстрасистоли. В аналізах крові і сечі змін немає. На ЕКГ: РQ – 0,24 с, QRS – 0,10 с, амплітуда R знижена, T – сплощений. Призначте патогенетичне лікування:

A. *Глюкортикостероїди

B. Серцеві глікозиди

C. Амінохіноліни

D. Антибіотики

E. Антиарітмічні засоби (хінідин)
16. У хворого 62 р., через 1 рік після інфаркта міокарду виявлене порушення ритму серця,Об-но: ЧСС 88, АТ 165/100 мм рт. ст., На ЕКГ: зубець Q ( 0,04 мсек в IІІ, aVF, Т – негативний; зареєстровані часті та групові позачергові комплекси з QRS = 0,14 с, деформовані, Р відсутній перед QRS. Якому медикаментозному засобу слід надати перевагу?

A. *Атенололу

B. Дігоксину

C. Верапамілу

D. Новокаїнаміду

E. Панангіну
17. Чоловік 52 років, інженер за професією, скаржиться на періодичну появу нападів серцебиття, які тривають 3-8 хв, а потім самостійно проходять. Повторні огляди та ЕКГ долідження не зафіксували порушення ритму. Який із спеціальних методів діагностики порушень ритму слід провести хворому в першу

A. *Холтерівське моніторування ЕКГ

B. Черезстравохідна електростимуляція серця

C. Велоергометричне дослідження

D. Внутрішньосерцеве електрофізіологічне дослідження

E. Проба з дозованим фізичним навантаженням на тредмілі
18. У хворого З., 18 років, при значному фізичному навантаженні виникає біль в потиличній ділянці, втома. Вперше підвищений артеріальний тиск було виявлено півроку тому під час профогляду. Відмічається виражена гіпертрофія плечового поясу. Нижні кінцівки дещо гіпотрофічні, бліді, холодні на дотик. В бокових відділах грудної клітини виражена пульсація підшкірних судинних колатералів. Пульс 86 в 1 хвилину, аритмічний. АТ 180/95 мм рт. ст., на стегневих артеріях 80/40 мм рт. ст. Тони серця аритмічні, звучні, акцент П тона на аорті. Грубий систолічний шум в ділянці верхньої частини грудини і міжлопатковому просторі. Який діагноз є найбільш вірогідним?

A. * Коарктація аорти.

B. Феохромоцитома.

C. Есенціальна артеріальна гіпертонія.

D. Реноваскулярна гіпертонія.

E. Звуження отвору аорти.
19. Хворий 38 років скаржиться на задишку при фізичному навантаженні, перебої в роботі серця, короткочасні запаморочення. До цього часу вважав себе здоровим. Об’єктивно: Пульс – 76 за 1 хв. АТ – 120/80 мм рт. ст. Ліва межа серця - на лівій середньо-ключичній лінії. Сістоличний шум у точці Єрба. На ЕКГ: ознаки гіпертрофії лівого шлуночка, зміщення ST донизу та негативні T в I, V5, V6. ЕхоКГ: задня стінка лівого шлуночка 1 см, міжшлункова перетинка 1,5 см, Який найбільш імовірний діагноз?

A. * Гіпертрофічна кардіоміопатія

B. Безбольовий інфаркт міокарда

C. Недостатність аортального клапану

D. Аортальний стеноз

E. Гіпертонічна хвороба
20. Підліток 16 р., який переніс 2 тижні тому “грип”, скаржиться на задуху при фізичному напруженні, слабкість, серцебиття. Блідий, ЧДД 24/хв., пульс аритмічний, слабкий. АД 80/40 мм рт.ст. Серцева тупість збільшена вліво і вправо. Тони глухі. Над легенями з двох сторін крепітація. Набряків немає. Печінка +1см. Діурез 300 мл. В сечі: відн.щ. 1020, білок 0,03 г/л; лейкоцитів 4-5; ер. 0-2 в п/з.Найбільш вірогідний діагноз :

A. *Гострий міокардит

B. Набряк легенів при гломерулонефриті

C. Гострий перикардит

D. Двостороннє запалення легень

E. Ревматичний ендокардит

21. У хворої, що скаржиться на прогресуючу задишку, кровохаркання, раптово виникаюче серцебиття, діяльність серця аритмічна, тони різної звучності, Ps -108/хв. На верхівці серця трьохчленна мелодія, діастолічний шум. Яка найкраща подальша тактика лікування ?A. *Порадити мітральну комісуротомію

B. Призначити анаприлін

C. Призначити еуфілін

D. Призначити фуроземід

E. Призначити преднізалон
22. У хворого 45 років протягом останнього року періодично в нічний час спостерігаються напади стискаючого болю за грудниною, які ірадіюють в ліву руку, тривають до 15 хв. Вдень хворий почуває себе здоровим, добре переносить фізичне навантаження. При знятті ЕКГ під час нападу спостерігали екстрасистолічну аритмію, підйом інтервала ST ізолінією в І та в 2-6 грудних відведеннях. Яка з наведених проб буде найбільш інформативною для діагностики виду стенокардії ?

A. *Проба з ергометрином

B. Проба з дозованим фізичним навантаженням

C. Черезстравохідна електрокардіостимуляція

D. Проба з В-блокаторами

E. Проба з ізопротеренолом
23. У жінки 43 років після вакцинації проти дифтерії через 8 днів з'явився озноб, лихоманка, інтенсивний давлячий біль в ділянці серця, серцебитття, задишка. Пульс-110/хв, аритмічний, АТ-100/70 мм рт.ст.Тони сердця ослаблені, над верхівкою вислуховується систолічний шум, ритм галопу, визначається екстрасистолія. Інші органи та системи – без патологічних змін. Який найбільш імовірний діагноз у хворої ?

A. *Гострий сироватковий міокардит

B. Гострий дифтерійний міокардит

C. Міокардіодистрофія

D. Гострий інфекційно-алергічний міокардит

E. Ішемічна хвороба сердця
24. Хворий 65 р. відчуває перебої в "серці". На ЕКГ передчасні розширені і спотворені комплекси QRS з довгою паузою після них. ЧСС 100 за 1 хв. АТ-100/60 мм рт. ст. Що з перерахованого найкраще застосувати у хворого?

A. *Лідокаїн.

B. Нітронг.

C. Сензіт.

D. Хінідин.

E. Обзідан.
25. У чоловіка , який знаходиться в ПІТ з приводу гострого інфаркту міокарда / перший день/ на ЕКГ зўявились шлуночкові екстрасистоли, 10 - 15 за 1 хв., інколи парні, недовгі “пробіжки” шлуночкової тахікардії У цій ситуаці найбільш корисне введення .

A. *Лідокаїна

B. Новокаїнаміда

C. Кордарона

D. Верапаміла

E. Анаприліна
26. Хворий 70 років скаржиться на слабкість , запаморочення , короткочасні періоди непритомності , біль в області серця . При аускультації серця – ЧСС- 40 за хв , тони ритмічні , І-й тон глухий , періодично значно посилений . АТ 180/90 мм рт ст . Найбільш ймовірною причиною гемодинамічних порушень у нього є :

A. *АВ блокада ІІІ ступеню

B. АВ блокада І ступеню

C. Брадисистолічна форма миготливої аритмії

D. Синусова брадикардія

E. Повна блокада лівої ніжки пучка Гіса
27. Хворому 50 рокiв пiiсля обстеження в стацiонарi висталений дiагноз IXC: постiнфарктний кардiосклероз. Стенокардiя напруги, 3 ФК. Пiдiбрана медикаметозна терапiя, на фонi прийому якоi значно покращилася якiсть життя. Який з перерахованих призначених препаратiв доведено зменшуэ смертнiсть?

A. *Метопролол

B. Мілдронат

C. Нітросорбід

D. Корінфар

E. Панангін


Фібриляція та тріпотіння передсердь

1. Хворий, 36 років, звернувся до дільничого лікаря зі скаргами на раптово виникаючі при фізичному навантаженні серцебиття, задишку. У 18 років лікувався з приводу гострої ревматичної лихоманки.При аускультації над верхівкою серця вислуховується трехчленний ритм, хлопаючий 1 тон, діастоличний шум з пресистолічним посиленням. . Яке порушення ритму вірогідніше розвивається у хворого?A. *Миготлива аритмія.

B. Синусова тахікардія.

C. Суправентрикулярна тахікардія.

D. Шллуночкова тахікардія

E. Вузлова тахікардія.
2. Хворий 60 років скаржиться на серцебиття , задишку . Протягом 10 років хворіє на ІХС, біля півроку - аритмія. При аускультації тони серця аритмічні, різна гучність першого тону . ЧСС – 120 в хв Пульс 100 в хв., аритмічний , пульсові хвилі різної амплітуди . На ЕКГ: RR - 0,58 - 0,74 - 0,9 сек. Який препарат Ви рекомендуєте хворому?

A. *Дигоксин

B. Новокаінамід

C. Кардарон

D. Корглюкон

E. Лідокаїн
3. Хвора 48 років, яка страждає на ревматизм, комбіновану мітральну ваду серця, звернулась за медичною допомогою в зв`язку з раптовою появою після фізичного навантаження серцебиття. Об-но: АТ 130/80, ЧСС 112, ПС 82, ритм неправильній. На ЕКГ: Р відсутній, QRS без змін, RR = 0,98-0,54 сек.. У хворої виникло ускладнення:

A. *Пароксизм миготіння передсердь

B. Надшлуночкова екстрасистолія

C. Шлуночкова екстрасистолія

D. Пароксизмальна надшлуночкова тахікардія

E. Пароксизмальна шлуночкова тахікардія
4. У хвора 52 років, оперованої з приводу мітральної вади серця и з протезуванням клапану несподиванно вночі з`явилось почуття серцебиття. Об-но: АТ 135/80, ЧСС 108, ПС 88. На ЕКГ: Р відсутній, QRS без змін, PR = 0,88-0,60 сек.

Найбільш ефективним засобом для відновлення серцевогоA. *Кордарон

B. Анаприлін

C. Верапамил

D. Строфантин

E. Панангин

5. Хвора 62 років скаржиться на задишку при фізичному навантаженні, набряки ніг. 3 роки тому перенесла трансмуральний інфаркт міокарду. Об’єктивно: ортопное, акроціаноз. . ЧСС – 108 за 1 хв. АТ – 140/80 мм рт. ст. Пульс –82 за 1 хв., миготлива аритмія . ЧД – 22 за 1 хв. Тони серця послаблені, над верхівкою систолічний шум Дихання жорстке, в нижніх відділах незвучні дрібнопухирчасті хрипи. Печінка на 4 см нижче правої реберної дуги. Хворий отримує дігоксин та сечогонні. Що ще обов,язково потрібно використати у лікуванні?A. *Інгібітори АПФ

B. мілдронат

C. препарати калію

D. АТФ-лонг

E. верапаміл
6. Хвора 26 років страждає ревматизмом с 15 років. Перенесла 2 ревматичні напади 4 роки тому. Протягом останніх 6 місяців виникали пароксизми миготливої аритмії 1 раз у 2-3 місяця. Який варіант антиаритмічної терапії або тактики Ви пропонуєте?

A. *Профілактичний прийом кордарону

B. Негайна госпіталізація

C. Дефібрілляція

D. Прийом лідокаїну

E. Призначення гепарину

7. Чоловік 56 років скаржиться на серцебиття, що раптово виникло 3 години тому. Об-но: Межі серця + 1 см вліво, тони приглушені, ритм неправильний, ЧСС= 135, ПС = 110/хв., АТ- 120/80 мм рт.ст. Печінка не пальпується, набряків немає. На ЕКГ - RR - 0,42-0,82 сек, зубці Р не виявляються. Який з препаратів здатний покращити інотропну функцію серця ?A. *Дігоксин

B. Кардарон

C. Анаприлін

D. Хінідин

E. Новокаінамід

8. Чоловік 47 р. скаржиться на напади серцебиття, що виникають без помітної причини. Об-но: Межі серця поширені вліво + 1,5 см, тони приглушені, ритм правильний, ЧСС - 72 /хв., АТ - 160/100 мм рт.ст. Печінка не збільшена, набряків немає. На ЕКГ: під час нападу - ЧСС= 180 за 1 хв., поза нападом - гіпертрофія лівого шлуночка, PQ=0,08 сек., QRS= 0,13 сек, дельта-хвиля. Вкажіть найбільш імовірний механізм порушення ритму?A. *Механізм re-entry (повторний вхід збудження)

B. Триггерний автоматизм

C. Патологічний автоматизм

D. Постдеполяризація

E. Блокада входу
9. Хворий 58 років, який на протязі 8 років страждає артеріальною гіпертензією і переніс рік тому інфаркт міокарда, при фізичному навантаженні відчув серцебиття. Об-но: набряків немає, I тон послаблений, ЧСС 148, PS 102, АТ 140/90, дихання везикулярне. На ЕКГ: зубець Р відсутній, інтервали R-R різні,частота шлуночкових скорочень 132-168. Ритм було відновлено внутрішньовенним введенням етацизіну. Для попередження виникнення даного порушення ритму доцільно

A. *Метопролол

B. Мекситіл

C. Етацизін

D. Верапаміл

E. Панангін
10. Чоловік 35 років звернквся до кардіолога з приводу серцебиття,болей в ділянці серця,запаморочення.Хворіє біля 10 років.При обстеженні виявили блідість шкірних покровів,наявність симптомів Мюссе і Квінке, а також діастолічний шум над аортою з розповсюдженням вліво і вниз.Який інший симптом може відповідати цьому

A. *Підсилена пульсація сонних артерій

B. Мерехтлива аритмія

C. Зменшення пульсового АТ

D. Гіпертрофія правого шлуночка

E. Малий твердий пульс

11. Чоловік 37 років скаржиться на серцебиття,задишку,перебої в роботі серця,запаморочення,швидку втомлюваність.При обстеженні виявили виражену кардіомегалію, глухі тони серця,систолічний шум на верхівці, ознаки декомпенсації IIА ст. На ЕКГ мерехтлива аритмія,блокада лівої ніжки пучка Гіса, зубці Т(-) в багатьох відведеннях. При ЕхоКГ виявили дифузну ділятацію порожнин серця, зниження скоротливості міокарда. Ймовірний діагноз?A. *Ділятаційна кардіоміопатія

B. Гіпертрофічна кардіоміопатія

C. Ексудативний перикардит

D. Міокардит

E. Констриктивна кардіоміопатія
12. Після ліквідації пароксизму миготливої аритмії у хворого раптово виникли біль в грудній клітці, задишка. Об’єктивно: шкіра покрита потом, шийні вени набухлі, очі широко відкриті. Пульс малий, 140 за хв., АТ- 80/40 мм рт.ст. На ЕКГ поворот відхилення осі серця вправо. Яке ускладнення виникло?

A. *Тромбоемболія легеневої артерії

B. Інфаркт міокарда

C. Розрив міжшлуночкової перегородки

D. Тампонада серця

E. Серцева астма
13. Пацієнт 72 років, з дрібновогнищевим інфарктом міокарда в анамнезі, скаржиться на серцебиття, задуху при помірному фізичному навантаженні. Об’єктивно: ритм серцевої діяльності неправильний, ЧСС – 96/хв., тони серця послаблені, систолічний шум над аортою, ЧД - 16/хв. При ЕКГ-дослідженні виявлено: відсутність зубців Р у всіх відведеннях, різні відстані між R-R, хвилі найкраще виражені у V1. Про яке порушення ритму серцевої діяльності слід думати?

A. *Миготливу аритмію

B. Шлуночкову екстрасистолію

C. Передсердну екстрасистолію

D. Атріовентрикулярну блокаду

E. Неповну блокаду правої ніжки пучка Гіса
14. Чоловік 74 років звернувся до терапевта зі скаргами на повільне відходження сечі малою струєю. З боку серця скарг не мав. При обстеженні виявлено миготливу аритмію, з ЧСС 72 /хв, без дефіциту пульсу. Ознаки серцевої недостатності відсутні. ЕКГ підтверджує наявність миготливої аритмії. З анамензу відомо, що аритмію знаходили три роки тому. Якою повинна бути тактика терапевта відносно лікування миготливої

A. *Лікування не потребує

B. Дигоксин

C. Верапаміл

D. Обзидан

E. Аймалін
15. Жінка 43 років хворіє протягом 2 років на дилятаційну міокардіопатію, яка супроводжується пароксизмальною миготливою аритмією. Який з наведених препаратів буде найдоцільнішим для лікування пароксизмів в даному випадку ?

A. *Аміодарон

B. Етмозин

C. Ацебуталол

D. Новокаїнамід

E. Дігоксин
16. Жінка 40 років перенесла “грип” на ногах. Через 10 днів після цього з’явилась задуха, біль в серці, набряки ніг під вечір. АТ 90/50 мм рт.ст. ЧСС 124/хв., пульс не ритмічний 84/хв. На ЕКГ: знижений вольтаж зубця R, відсутність зубцяP, негативний T, відрізки RR різні за довжиною.Найбільш вірогідно стан хворої пояснюється:

A. *Миготливою аритмією

B. Екстрасистолією

C. Синусовою тахікардією

D. Атривентрикулярною блокадою І ступеня

E. Атривентрикулярною блокадою ІІ ступеня
17. У Жінки 75 років упродовж 2 років діагностується миготлива аритмія. Об-но: У легенях везикулярне дихання. Тони серця приглушені, ЧСС=ПС=84 за 1 хв., АТ - 150/75 мм рт.ст. Печінка не пальпується, набряків немає. На ЕКГ - миготлива аритмія. Укажіть оптимальну тактику ведення хворої щодо миготливої

A. *Утриматись від лікування

B. Провести кардіоверсію

C. Призначити дігоксин

D. Дати хінідин за схемою

E. Ввести новокаінамид в/венно
18. Хворий 37 років, який страждає ревматизмом, недостатністю мітрального клапану Н І, раптово відчув напад серцебиття. При обстеженні виявлено тахісистолічну форму миготливої аритмії та збільшення проявів серцевої недостатності, хрипи в нижніх ділянках легенів. З анамнезу відомо, що раніше у хворого порушення ритму не було. Який препарат найдоцільніше призначити?

A. *Дигоксин

B. Лідокаїн

C. Аміодарон

D. Пропранолол

E. Верапаміл

19. У хворого 70 років, з ІХС та постінфарктним кардіосклерозом раптово з'явився напад серцебиття. Пульс - 140/хв, слабкий. АТ - 100/60 мм рт. ст. На ЕКГ - розширення комплексу QRS (0.13 сек) та негативні зубці Т в класичних відведеннях. Рефлекторні засоби, які застосовуються для зняття нападів серцебиття, ефекту не дали. Який препарат найдоцільніше використати в цьому випадку?A. *Лідокаїн

B. Норадреналін

C. Строфантин

D. Верапаміл

E. Дигітоксин
20. Чоловіку 75 років з діагнозом ІХС: кардіосклероз атеросклеротичній, миготлива аритмія, СН 2Б стадії та хронічним пієлонефритом призначений дигоксин. Перші 6 днів доза дигоксину дорівнювала 0,25 мг двічі на день, завдяки чому зменшились задишка, набряки, ціаноз. Однак на 7 добу у хворого з`явилась нудота. брадикардія. Яка найбільш імовірна причина інтоксикації дигоксином?

A. *Порушення елімінації препарату нирками

B. Занадто довгий прийом насичуючої дози

C. Перевищення добової насичуючої дози

D. Порушення метаболізму дигоксину у печінці

E. Відсутність у комплекси лікування унітіолу
21. Чоловік 67 років звернувся до лікаря із скаргами на задишку, відсутність апетиту, набряки на гомілках. Три роки тому переніс інфаркт міокарду. Об-но: миготлива аритмія, ЧСС=ПС=76 за хв. Який з серцевих глікозидів є найбільш небезпечний для

A. *Дигитоксин

B. Дигоксин

C. Целанід

D. Корглюкон

E. Строфантин К
22. У хворого виник напад складного порушення ритму серця : миготіння передсердь, пароксизм шлуночкової тахікардії. Назвіть універсальний протиаритмічний лікарський засіб, до сфери діяльності якого входить наведена патологія.

A. *Новокаїнамід

B. Лідокаін

C. Верапаміл

D. Строфантин

E. Пан ангін
23. У хворого на ІХС, стабільну стенокардію ІІІ ФК, постінфарктний кардіосклероз, СН ІІ ст. з‘явились приступи миготливої аритмії, шлуночкова екстрасистолія, ЧСС поза приступом – 78 на хв.; АТ 110/70 мм. рт. ст. Який з антиаритмічних засобів найбільш ефективний на фоні антиангінальної терапії?

A. * Аміодарон

B. Пропранолол

C. Хінідін

D. Верапаміл

E. Аймалін


Пароксизмальні тахікардії
1. Чоловік 29 років, після фізичного навантаження відчув сильне серцебиття, запаморочення. При огляді лікарем констатовано: Ps – 200 за 1 хв., ритмічний, ниткоподібний. АТ 90/60 мм рт. ст. На ЕКГ: зубці Р не визначаються, R/R однакові та складають 0,3 сек., QRS – 0,08 сек. В відведеннях V4-V6 косовисхідна депресія сегменту ST. Який препарат слід призначити хворому?

A. *Кордарон

B. Мезатон

C. Хінідін

D. Строфантин

E. Лідокаін
2. Чоловік 49 р. на 4 добу інфаркта міокарда поскаржився на задишку, ядуху, різку кволість. Об’єктивно: ціаноз. Ps - 110/хв. АТ - 100/70 мм рт.ст.,ЧД - 34/хв. Тони серця ослаблені, акцент ІІ тону над легеневою артерією. Під ключицею вислуховуються сухі та рідкі хрипи. Найбільш ймовірне ускладнення ?

A. *Набряк легень

B. Кардіогенний шок

C. Напад шлуночкової тахікардії

D. Двобічна лікарняна пневмонія

E. Синдром Дресслера
3. Хворий 64 років відчув виражений біль за грудиною, задишку. Об’єктивно: хворий блідий, мокрий, акроціаноз. ЧД – 28 за хв., ортопное. АТ - 100/60 мм рт.ст. В легенях з обох сторін вологі незвучні хрипи. ЕКГ: ЧСС - 240 уд. за хв., зубець Р не визначається, R-R однакові та складають 0,25с, QRS – 0,18сек, у відведеннях V5-V6 дугоподібна депресія сегменту ST до 3мм. Запропонуйте найбільш ефективну тактику ведення даного хворого.

A. *Лідокаїн, при неефективності – інструментальна кардіоверсія

B. Нітрати + діуретики + кисень

C. Дігоксин + діуретики + препарати К+ та Mg2+

D. АТФ, при неефективності – пропафенон

E. Допамін + стероїди + діуретики

4. У жінки 63 років вночі зненацька почався напад ядухи. Близько 15 років страждає гіпертонічною хворобою, 2 роки тому перенесла інфаркт міокарду. Об’єктивно: положення в ліжку – ортопное, шкіра бліда, хвора вкрита холодним потом, акроціаноз. Пульс - 104 за хв. АТ - 210/130 мм рт.ст., ЧД - 38 за хв. Перкуторний звук легеневий, в нижніх відділах притуплений, на всьому протязі вислуховуються поодинокі сухі хрипи, в нижніх відділах – незвучні, дрібнопухирцеві. Яке ускладнення найбільш вірогідно розвинулось у хворої?A. *Гостра лівошлуночкова недостатність

B. Пароксизмальна тахікардія

C. Приступ бронхіальної астми

D. Тромбоемболія легеневої артерії

E. Гостра лівопередсердна недостатність
5. У хворого 72 років з гострим інфарктом міокарда моніторна реєстрація ЕКГ виявила пароксизмальну шлуночову тахікардію. В цей же час у хворого розвинулася клініка гострої шлуночкової недостатності. АТ - 90/50 мм рт.ст. Що є найбільш ефективним і безпечним у лікуванні хворого ?

A. *Електроімпульсна терапія

B. Новокаїнамід

C. Лідокаїн

D. Кордарон

E. Мекситил

6. Пацієнтка 34 років відчула сильне серцебиття, запаморочення, виражену слабкість. Об’єктивно: хвора бліда, незначна активність призводить до появи запаморочення. Пульс – 200/хв, ритмічний, ниткоподібний, АТ – 80/50 мм рт. ст. ЕКГ- зубці Р не визначаються, R-R – однакові та складають 0,3 сек, QRS – 0,09 сек. З якого препарату найбільш доцільно почати невідкладну допомогу?A. *АТФ

B. Кордарон

C. Лідокаїн

D. Новокаїнамід

E. Пропафенон
7. Жінка 42 років викликала лікаря швидкої допомоги у зв'язку з раптовим нападом серцебиття, яке супроводжується загальною слабкістю, запамороченням. Пульс -200/хв., ритмічний, АТ-140/90 мм рт.ст. Лікар запідозрив надшлуночкову тахікардію, що і підтвердилось на ЕКГ. Який з наведених медикаментів буде найбільш ефективним в даній ситуації ?

A. *Верапаміл

B. Новокаїнамід

C. Кордарон

D. Ритмілен

E. Обзидан
8. Жінка 74 років Скаржиться на різкі болі за грудиною з іррадіацією в спину, слабкість, серцебиття, яка виникла гостро після фізичного навантаження . Артеріальна гіпертонія понад 15 років. Об'єктивно: ЧСС 110 за хв., пульс слабого наповнення, особливо на правій руці, АТ праворуч і 80/60 мм рт. Ст., ліворуч - 170/90 мм рт. Ст. Тони серца глухі, акцент II тона над аортою. При Єхо-дослідженні: діаметр аорти 5,2 см, лівий шлуночок КДР 5,6 см. АСТ 0,72 мМ/л. год. Який попередній

A. *Розшаровуюча аневризма аорти.

B. Гострий інфаркт міокарда

C. Грудний радикуліт

D. Пароксизмальна тахікардія

E. Констриктивний перікардит
9. У чоловіка 53 років, який знаходиться в палаті інтенсивної терапії кардіологічного відділення з гострим трансмуральним інфарктом міокарда передньо-перетинкової ділянки лівого шлуночка, виник напад шлуночкової тахікардії. Який з наведених нижче препаратів не слід застосовувати в даному

A. *Ритмілен

B. Новокаїнмід

C. Лідокаїн

D. Етмозин

E. Кордарон
10. У жінки 52 років на 3-й день після екстирпації матки з приводу фіброміоми раптово з'явилась задишка, біль у грудній клітці. Об'єктивно: хвора збуджена, ціаноз, шийні вени набряклі. Пульс - 112/хв, слабкого наповнення. АТ - 100/60 мм рт.ст. В легенях верикулярне дихання, послаблено в нижніх відділах. Пульсація в ІІ-ІІІ межребір'ї зліва, під час аускультації серця акцент ІІ тону над легеневою артерією. Печінка +3 см, болюча при пальпації. На ЕКГ: Глибокий зубець S вI, aVL і Q в ІІІ відведеннях, підняття сегменту ST в III та aVF відведеннях. Яка патологія найвірогідніше відповідає описаному симптомокомплексу?

A. *Гостре легеневе серце

B. Інфаркт міокарда

C. Серцева астми

D. Набряк легень

E. Пароксизм шлункової тахікардії

11. Хвора 58 років скаржиться на раптовий початок серцебиття , запаморочення , шум в голові , важкість в області серця, нудоту . Пульс ритмічний , 160 за хв. При аускультаці серця—маятникоподібний ритм . АТ 95/60 мм рт ст. На ЕКГ – ритм правильний , двофазні зубці Р перед кожним шлуночковим комплесом , нормальні комплекси QRS . Масаж каротидного синуса перервав приступ . Які порушення серцевого ритму мали місце ?A. *Предсердна пароксизмальна тахікардія

B. Пароксизм миготіння предсердь

C. Регулярна форма тріпотіння передсердь

D. Шлуночкова пароксизмальна тахікардія

E. Пароксизм тріпотіння шлуночків
12. Чоловік 50 р., ванитажник, раптово втратив свідомість. Лікар зафіксував тахікардію з ЧСС - 210/хв., АТ - 40/30 мм.рт.ст. Введення новокаїнаміду та вливання норадреналіну не дали ефекту. Після проведення електроімпульсної терапії АТ підвищився до 100/60 мм рт.ст. На ЕКГ – ознаки трансмурального інфаркта міокарду. Про яке ускладнення

A. *Аритмічний кардіогенний шок

B. Клінічна смерть

C. Рефлекторний кардіогенний шок

D. Істинний кардіогенний шок

E. Тромоемболія судин головного мозку
13. Хвора 46 років скаржиться на раптово виникаюче серцебиття, які супроводжуються пульсацією в ділянці шиї і голови, страхом, нудотою. Серцебиття продовжується 15-20 хвилин, в проходить при утриманні дихання з натужуванням.Про яке порушення серцевої діяльності можна думати у хворої ?

A. * Приступ надшлуночкової пароксизмальної тахікардії

B. Приступ шлуночкової пароксизмальної тахікардії

C. Приступ тріпотіння передсердь

D. Приступ миготливої аритмії

E. Приступ екстрасистолічної аритмії
14. Хворий 58 років з гострим інфарктом міокарда /перший день/ раптово утратив свідомість. Об-но: одиничні дихальні рухи. Пульс на судинах шиї та тони серця відсутні. На моніторі - мерехтіння шлуночків. Лікувальні заходи треба почати з

A. *Електричної дефібриляції

B. Штучної вентиляції легенів

C. В/в введення лідокаїну

D. Закритого масажу серця

E. Внутрішньосерцевого введення адреналіну
15. Хворий 56 років на сьомий день інфаркту міокарда раптово втратив свідомість з зупинкою серцевої діяльності та дихання. Об-но: блідий, пульс відсутній. На ЕКГ: комплекси представлені хвилями різної амплітуди та спрямованості (частота до 400), При неефективності першої спроби дефібріляції, для підвищення чутливості до неї слід використати:

A. *Адреналін

B. Панангін

C. Полярізуючу суміш

D. Лідокаїн

E. Бікарбонат натрію
16. Хворий 17 років під час фізичного навантаження відчув нестачу повітря, загальну слабкість, серцебиття. Об,ективно: ЧСС = пульс – 180 за хв., АТ – 100/60 мм рт.ст. ЕКГ:ритм правильний , . Зубець Р деформований та визначаеться перед кожним QRS.Яке порушення ритму розвинулось у хворого?

A. * Суправентрикулярна тахікардія.

B. Миготлива аритмія.

C. Тріпотіння передсердь.

D. Шлуночкова тахікардія.

E. Синусова тахікардія.
17. У хворого з пароксизмом шлуночкової тахікардії з’явилась задишка інспіраторного характеру, кашель з виділенням великої кількості пінистого харкотиння. Об’єктивно: Ортопное. Акроціаноз. Шкіра бліда з сіруватим відтінком, волога. Пульс ледь пальпується. ЧСС – 200 за 1 хв., ритмічний. АТ – 70/10 мм рт. ст. З чого необхідно розпочати невідкладну допомогу?

A. * Дефібриляція

B. Дофамін

C. Анапрілін

D. Кордарон

E. Преднізолон
18. У хворої 30 років, яка знаходиться в терапевтичном відділенні з приводу ревматичного ендокардиту, раптово з'явився напад серцебиття. Пульс - 170/хв., ритмічний, слабкий. На ЕКГ інтервали R-R - рівні, шлуночкові комплекси не змінені. В анамнезі - ГРВЗ, бронхіти. Який препарат найдоцільніше призначити хворій?

A. *Верапаміл

B. Пропранолол

C. Лідокаїн

D. Коринфар

E. Дигітоксин
19. В ургентну лікарню поступив хворий пароксизмальною тахікардією на фоні синдрому WPW . Який препарат не доцільно використовувати при даній патології ?

A. *Верапаміл

B. Аміодарон

C. Лідокаїн

D. Дігоксин

E. Пропранолол

Порушення провідності серця
1. Хвора (48 років) на ревматизм, мітрально-аортальний порок серця, в останній час відчуває запаморочення, на тлі якого відзначились тричі епізоди непритомності (декілька секунд). Об-но: набряку гомілок немає, на верхівці серця, аорті систолічний шум, АТ 160/70. ЕКГ: ЧСС 36, передсердні та шлуночкові комплекси виникають незалежно один від одного, частота скорочень передсердь 82. Ваша лікарська тактика:

A. *Направити до кардіохірургічного стаціонару

B. Направити до терапевтичного стаціонару

C. Направити до кардіологічного стаціонару

D. Залишити під амбулаторним наглядом

E. Направити до неврологічного стаціонару

2. Хворий лікується з приводу повторного інфаркту міокарда задньої стінки лівого шлуночка, турбував біль в ділянці серця, виникла аритмія. На ЕКГ частота скорочень передсердь 76, шлуночків 36, інтервали РР та RR – однакові. Яке ускладнення інфаркту міокарда виникло у хворого?A. *Повна атріовентрикулярна блокада

B. Блокада лівої ніжки пучка Гіса

C. Синусова брадикардія

D. Миготлива аритмія

E. АВ-блокада II ступеню

3. У чоловіка 59 років, хворого на хронічний обструктивний броніхт, емфізему легень, з дихальною недостатністю ІІ-ІІІ ступеня, є скарги на періодичні болі в ділянці серця. АТ - 150/100 мм рт.ст. На ЕКГ зареєстровано різке відхилення електричної осі вправо з SІ=6 мм і RІІІ=8 мм, QRS - 0,09 c, депресією ST ІІ-ІІІ= 1,5 мм і інверсією ТІІ-ІІІ- 1,5 мм, а також РІІ-ІІІ= 3 мм. Вкажіть Ваше трактування ЕКГ?A. *Гіпертрофія правого шлуночка і правого передсердя.

B. Блокада лівої ніжки пучка Гіса.

C. Блокада правої ніжки пучка Гіса

D. Гіпертрофія лівого шлуночка і лівого передсердя..

E. Гіпетрофія правого і лівого шлуночка.

4. Хворий 70 років скаржиться на періодичні напади судом, які супроводжуються болями в області серця, слабістю, запамороченням. Об'єктивно: акроціаноз, пульс - 38 за хв., ритмічний. АТ - 150/90 мм рт.ст. Межі серця зміщені вліво. Перший тон на верхівці зміненої звучності, періодично визначається “гарматний тон Стражеско”. ЕКГ: передсердні і шлуночкові комплекси слідують в незалежному один від одного правильному ритмі. Який найбільш імовірний діагноз?A. *Повна атріо-вентрикулярна блокада

B. Синоаурикулярна блокада

C. Синдром слабості синусового вузла

D. Синусова брадікардія

E. Епілепсія

5. Жінка 40 років госпіталізована в клініку в зв'язку з загостренням хронічного обструктивного бронхіту. Скаржиться на задуху при фізичному навантаженні, кашель з виділенням мокроти, набряки нижніх кінцівок. Об'єктивно: t=37,2 С, ЧД - 24 /хв, пульс - 90/хв, ритмічний, АТ - 110/70 мм рт. ст. Акцент ІІ тона над легеневою артерією. Пальпується збільшена на 4 см печінка. Які зміни ЕКГ найбільш ймовірні у хворої?A. *Гіпертрофія правого шлуночка

B. Мерехтлива аритмія

C. Блокада лівої ніжки пучка Гіса

D. Гіпертрофія лівого шлуночка

E. Патологічний зубець Q

6. Жінка 62 років скаржиться на відчуття перебоїв в роботі серця, періодичне серцебиття, зниження працездатності, загальну кволість. Погіршення стану відзначає протягом декількох місяців. Звернутись до лікаря змусив епізод запаморочення в голові з нетривалою втратою свідомості напередодні. Об'єктивно: Ps - 52/хв, аритмічний. При аускультації шумів не виявлено. ЕКГ – ритм синусовий, неправильний. Інтервал PQ- 0,20 сек. QRS- 0,08 сек. Поступове зменшення інтервалу RR з наступним випадінням PQRST. Яка найбільш ймовірна причина даного стану?A. *Сино-аурикулярна блокада

B. Атріовентрикулярна блокада І ступеня

C. Атріовентрикулярна блокада ІІ ступеня

D. Атріовентрикулярна блокада ІІІ ступеня

E. Трьохфасцикулярна блокада ніжок пучка Гіса

7. У хворої 58 років з ІХС діагностовано синдром слабкості синусового вузла (СССВ). Пульс – 38/хв, АТ – 16-/90 мм рт. ст. З анамнезу відомо, що іноді виникають притсупи серцебиття. Яким буде основний метод лікування в даному випадку в умовах спеціалізованого стаціонару ?A. *Електрокардіостимуляція серця

B. Електроімпульсна терапія

C. Атропін

D. Ізадрин

E. Ніфедипін

8. У хворого, 66 років через тиждень після аденомєктомии раптово виник біль в грудній клітці, задишка, серцебиття, слабкість. Згодом з'явився біль в правому підребір'ї. Об'єктивно: стан важкий, дифузний цианоз, задишка в спокої ЧД Д-38 за хв. Шийні вени набухлі. Межі серця не змінені, тони чисті, тахікардія. Ps 124 за хв, малого наповнення, ритмічний. АТ 80/40 мм рт.ст. На ЕКГ- ознаки блокади правої ніжки пучка Гіса. Який найбільш імовірний діагноз?A. *Тромбоемболія легеневої артерії.

B. Інфаркт міокарду.

C. Расслаивающая аневризмия

D. Сердечная астма

E. Острая пневмония
9. Чоловік 60 років скаржиться на перебої в роботі серця, задишку у спокоі, виражену загальну слабкість.8 місяців назад переніс інфаркт міокарду.Об'єктивно: АТ 80/60 мм рт ст, ЧСС 32 у хв. ЧД 26 у хв., ціаноз. ЕКГ: повна атріовентри-кулярна блокада. Яка тактика ведення хворого доцільна?

A. * Електрична кардіостимуляція

B. Використання антиаритмічних препаратів.

C. Периферійні вазодилататори в поєднанні з допаміном.

D. Внутрішньоаортальна балонна контрпульсація.

E. Внутрішньовенне введення преднізолону.
10. У чоловіка 35 років, який лікується з приводу інфекційно-алергічного міокардита., у динаміці ЕКГі з(явилась атріовентрикулярна блокада П ступеня. Об-но: ЧСС=ПС=60 за 1 хв. У крові Л - 9,2 тис., ШОЕ - 22 мм/год. Проводиться терапія антибактеріальними засобами, ортофеном, аспаркамом Як оптимізувати лікування?

A. *Призначити преднизолон

B. Додати делагіл

C. Замінити антибіотик

D. Установити кардіостимулятор

E. Додати рибоксин
11. Хворий 25 років скаржиться на біль в області серця ниючого характеру впродовж 10 днів, задишку при незначному фізичному навантаженні, серцебиття. Захворів 2 тижні тому назад після респіраторної інфекції. Об’єктивно: акроціаноз. АТ 90/75 мм рт.ст. Пульс 96 за 1 хв. Межі серця зміщені вліво і вправо. Тони серця ослаблені, трьохчленний ритм, систолічний шум на верхівці. ЕКГ: ритм синусовий, повна блокада лівої ніжки пучка Гіса. Ваш діагноз ?

A. * Інфекційно-алергічний міокардит.

B. Ексудативний перикардит.

C. Інфекційний ендокардит.

D. Міокардитичний кардіосклероз.

E. Вегетосудинна дистонія
12. Хворий 68 років доставлений машиною швидкої допомоги у важкому стані із скаргами на головокружіння, періодичну втрату свідомості, судоми. Пульс 36 за 1 хв, ритмічний. АТ 170/85 мм рт.ст. І тон на верхівці послаблений, акцент ІІ тону над аортою. Дихання везикулярне, в нижніх відділах невелика кількість мілкопухирчатих вологих хрипів. ЕКГ: передсердні і шлуночкові комплекси виникають незалежно, кількість шлуночкових комплексів 33 за 1 хв. Який із способів невідкладної допомоги необхідно застосувати у даному випадку ?

A. *Електрокардіостимуляція.

B. Строфантин внутрішньовенно.

C. Обзидан внутрішньовенно.

D. Електрична дефібриляція.

E. Панангін внутрішньовенно.
13. Хворий 38 років скаржиться на задишкуі, підвищення температури тіла до 37,2 С. 3 тижнів тому переніс ГРЗ . Об’єктивно: Блідість, акроціаноз. Пульс – 100 за 1 хв., АТ – 140/85 мм рт. ст. Межі серця розширені вліво і вправо. Тони серця глухі, над верхівкою визначається систолічний шум. Над легенями в нижніх відділах послаблене дихання. На ЕКГ ритм синусовий, атріо-вентрикулярна блокада I ступеню. Який найбільш імовірний діагноз?

A. * Інфекційно-алергічний міокардит

B. Нейро-циркуляторна дистонія

C. Ексудативний перикардит

D. Інфекційний ендокардит

E. Первинний ревмокардит
14. Жінка 53 р. скаржиться на болі й перебоїв в ділянці серця. Хворіє з дитинства, її батько страждав аритміями серця. Об-но: стан важкий, Ps - 220/хв., АТ- 80/60 мм рт. ст. ЕКГ: ЧСС 215 в хв., розширення і деформація комплекса QRS з наявністю атріовентрикулярної дисоціації, зубець P позитивний. В послідуючому ЧСС знизилась до 45/хв., повне роз’єднання зубця Р і QRST. Що з перерахованого є найбільш ефективним:

A. *Імплантація штучного водія ритму

B. Бета- адреноблокатори

C. Холінолітики (атропін)

D. Антагоніти кальцію (верапаміл)

E. Серцеві глікозиди (дігоксин)
15. Хвора 42 років з метою зниження артеріальної гіпертензії отримувала силуретики. Через деякий час у неї з’явилася м’язова слабкість і парестезії. На ЕКГ виявили: зменшення амплітуди зубця Т, появу зубця U, депресію сегмента ST, подовження інтервалу QT. Чим зумовлені ці зміни?

A. * Гіпокаліємією

B. Гіперкаліємією

C. Гіпокальціємією

D. Систолічним перенавантаженням лівого шлуночку

E. Розвитком атріовентрикулярної блокади
16. Хворий 70 рокiв госпiталiзований в iнфарктне вiддiлення через 4 одини пiсля початку приступа загрудинного болю. 4 мiсяцiв тому перенic інсульт. Виставлений дiагноз: IХС: гострий iнфаркт мiокарду з зубцем Q передньоперогеродковоi областi, верхiвки та боковоi стiнки лiвого шлуночка. Повна АV блокада. Об-но: АТ 160/80 мм рт ст, В легенях вислуховуються вологi незвучні хрипи. Що з перерахованого явдяэться абсолютним протипоказанням до проведення тромболiзiсу?

A. * Перенесений iнсульт

B. Вiк хворого

C. Високий АТ

D. Повна AV блокада

E. Наявнiсть вологих хрипiв в легенях
17. У хворого 65 років з гострим інфарктом міокарду на 2-у добу захворювання розвинулася повна атріовентрікулярна блокада з ЧСС 32 удара на хвилину. Який з перелічених препаратів найбільш показаний хворому для надання невідкладної

A. * Атропін.

B. Міофедрин.

C. Платифілин.

D. Ніфедіпин.

E. Еуфілин.


Раптова серцева смерть. Серцево-легенева реанімація.
1. Жінка 64 років, з нестабільною стенокардією, під час ходьби раптово впала. Лікарем при огляді хворої констатована відсутність свідомості, пульсації на A. carotis та тонів серця; вузькі зіниці та рідке, поверхневе дихання. З чого в даному випадку необхідно починати реанімаційні заходи?

A. *З удару кулаком по грудині

B. В/в введення адреналіну

C. В/в введення атропіну

D. З проведення черезстравохідної кардиостимуляції

E. Інтубації та проведення ШВЛ

2. Хворий протягом 3-х годин скаржиться на інтенсивний загрудинний біль. При огляді стан вкрай тяжкий; пацієнт адинамічний, притомний. На шкірі лоба крапельки поту, шкірні покриви бліді, холодні, шкіра кінцівок “мармурового” забарвлення. Пульс на периферії не визначається. ЧСС 200 за 1 хв, тони глухі. АТ – 80 і 60 мм рт.ст. На ЕКГ шлуночкова пароксизмальна тахікардія. Яке найбільш ймовірне ускладнення виникло у хворого?A. *Аритмічний шок.

B. Шлуночкова тахікардія.

C. Пароксизмальна тахікардія.

D. Інфаркт міокарда.

E. Нестабільна стенокардія.

3. Чоловік 48 років, хворий на інфаркт міокарда, раптово втратив свідомість, дихання та серцебиття не визначаються. На ЕКГ– великохвильова фібриляція шлуночків. Проведена дефібриляція нормальну серцеву діяльність не відновила. Який препарат слід ввести для підвищення чутливості до дефібриляції?A. *Лідокаїн

B. Пропранолол

C. Атропін

D. Строфантин

E. Дроперидол

4. Вас терміново викликали в палату відділення загальної хірургії для надання допомоги хворому 35 років, після аппендектомії. Стан вкрай тяжкий: свідомість відсутня, шкірні покриви бліді, слизові ціанотичні, м`язова атонія, поодинокі поверхневі вдихи, пульс на променевій та сонній артеріях не визначається. На ЕКГ виявлено крупнохвильову фібриляцію шлуночків. Який терапевтичний захід слід здійснити в першу чергу?A. *Електрична дефібриляція

B. Введення лідокаіну

C. Введення атропіну

D. Введення кальцію хлориду

E. Введення адреналіну гідрохлориду

5. Дівчина 17 років одержала електротравму. Після проведення реанімації була госпіталізована. Яке з наступних ускладнень, небезпечних для життя, можливе через декілька годин чи днів після цього:A. *Фібриляція шлуночків

B. Зупинка дихання

C. Набряк легенів

D. Коматозний стан

E. Порушення нервово-м'язової провідності

6. Хворий 48 років другу добу знаходиться в реанімаційному відділенні з приводу гострого передньоперегородкового інфаркту міокарда. Під час огляду раптово “захропів”, відзначалось одноразове тонічне скорочення скелетних м'язів, зіниці розширились, пульс на A. carotis відсутній. Що повинно бути зроблено в першу чергу?A. *Електрична дефібріляція

B. “Потрійний засіб” за Сафаром

C. Запис ЕКГ

D. Введення внутрісерцево адреналіну з атропіном

E. “Прекардіальний” удар в ділянку серця
7. Хворий 48 років другу добу знаходиться в реанімаційному відділенні з приводу гострого передньоперегородкового інфаркту міокарда. Під час огляду раптово “захропів”, відзначалось одноразове тонічне скорочення скелетни м’язів, зіниці розширились, пульс на A. carotis відсутній. Що стало найбільш вірогідною причиною виникнення раптової кліничної смерті?

A. *Фібриляція шлуночків

B. Розрив міокарда, тампонада серця

C. Електромеханічна дисоціація

D. Тромбоемболія легеневої артерії

E. Приступ МАС Морганьі-Адамса-Стокса

8. У хворого з черепно-мозковою травмою, який поступив у тяжкому стані в приймально-діагностичне відділення, за допомогою ЕКГ зафіксована електромеханічна дисоціація міокарда. На фоні розпочатого закритого масажу серця первинною терапевтичною дією необхідно:A. *Ввести адреналін

B. Провести електричну дефібріляцію

C. Ввести лідокаїн

D. Ввести кальція хлорід

E. Нанести прекордіальний удар

9. У хворого з раптовою зупинкою серця під час проведення закритого масажу серця з'явився специфічний хруст, що свідчить про перелом ребер. Які потрібні подальші дії?A. *Продовжувати масаж серця встановив основи долоней на груднину

B. Зупинити масаж серця внаслідок можливості розвитку кардіопульмонального шоку

C. Продовжувати масаж серця

D. Виконати новокаїнову блокаду місць переломів і продовжувати масаж серця

E. Декомпресія плевральної порожнини, потім - продовження масажу серця

10. Хворий з частими нападами пароксизмів фібриляції шлуночків знаходиться у ПІТ. Як повинні розташовуватися підлопатковий і груднинний електроди дефібрилятора?A. *Підлопатковий – під лівою лопаткою, груднинний – на рівні 3-4 міжребір`я по середньоключичній лінії ліворуч

B. Підлопатковий – під лівою лопаткою, груднинний – на середині груднини

C. Підлопатковий – під лівою лопаткою, груднинний – на рівні мечеподібного відростка груднини

D. Підлопатковий – під правою лопаткою, груднинний – на рівні 3-4 міжребір`я по середньоключичній лінії ліворуч

E. Підлопатковий – під лівою лопаткою, груднинний – на верхній третині груднини

11. Хвора Ф., 63 років,лікувалась в реанімаційному блоці з приводу гострого трансмурального інфаркту передньо-перетинкової ділянки лівого шлуночка. На 3-й день у хворої з`явився інтенсивний больовий синдром, що супроводжувався, руховим збудженням, шоком, через деякий час, хвора втратила свідомість, відзначався різкий ціаноз обличчя, набухання шийних вен, через 10-2 хв настала зупинка дихання.На моніторі ЕКГ ознаки електромеханічної дисоціації. Яка найбільш імовірна причина клінічної смерті?A. *Перікардіальна тампонада

B. Повна поперечна блокада

C. Фібриляція шлуночків

D. Ішемічний інсульт

E. Рецидив інфаркта міокарда

12. Під час транспортування хворого 60 років, лікар швидкої допомоги помітив погіршення загального стану хворого, пульс не визначався, відсутні дихальні рухи грудної клітки, зіниці розширені. До приймального відділення 5 хвилин їзди. Що є першочерговою дією по відношенню до даного хворого?A. * Розпочати серцево-легеневу реанімацію

B. Як найшвидше довезти хворого до лікарні

C. Внутрисердцево ввести адреналін

D. Наладити інгаляцію кисню

E. Внутрішньовенне ввести поліглюкін
13. Хворий О., 77 років,був доставлений в реанімаційний блок.Пульс не визначався, зіниці розширені, дихальні рухи грудної клітки відсутні. На ЕКГ фібриляція шлуночків. Хворому проведено дефібриляцію, зовнішній масаж серця, штучну вентиляцію легень, внутрішньосерцеве введення адреналіну. Дихання відновилося, зіниці звузились.У хворого спались периферичні вени. Який шлях введення препаратів є наїбільш

A. * Катетеризація підключичної вени.

B. Прийом ліків під язик

C. Пункція вени ліктьового згину.

D. Дом'язові ін'єкції

E. Прийом ліків всередину

14. У хворого 30 рокiв на ЕКГ iнтервал P-Q дорiвнює 0,09с, тривалість комплексу QRS дорiвнює 0,12с, шлунковий комплекс помiрно деформований, вiдмiчається додаткова хвиля збуднення (“дельта”-хвиля). Раптом виник пароксизм суправентрикулярної тахiкардiї. Оберiть найбiльш оптимальний препарат для невідкладної терапії.A. * Новокаiнамид

B. Обзидан

C. Дiгоксин

D. Калiю хлорид

E. Хінідін

15. Пацієнт 50 років, хворіє на ішемічну хворобу серця, стенокардію напруги, ФК II, СН I ст. Виник пароксизм шлункової тахікардії. ЧСС – 180 за 1 хвил., АТ – 80/50 мм рт.ст. Яка схема лікування є найбільш обгрунтована?A. *Лідокаїн, калію хлорид

B. Мезатон, строфантин

C. Верапаміл, калію хлорид

D. Вагусні прийоми, дігоксин

E. АТФ, кордарон
16. У пацієнта 50 років, який хворіє на ішемічну хворобу серця, виникла фібріляція шлуночків. Першочерговим терапевтичним заходом повинно бути:

A. *Електрична дефібриляція

B. Введення лідокаїну

C. Введення адреналіну

D. Введення калію хлориду

E. Введення новокаїнаміду

17. В лікарню доставлена хвора 34 років з приводу серцебиття, яке виникло раптово, запаморочення, вираженої слабкості. Об’єктивно: хвора бліда. Пульс не визначається. АТ – 70/40 мм рт. ст. Аускультативно: тони серця різко послаблені, ЧСС – до 200 уд. за 1 хв. ЕКГ: комплекси QRS – 0,08 с, інтервали R-R однакові, = 0,3 с. З якого препарату найдоцільніше розпочати надання невідкладної допомоги?A. * АТФ

B. Лідокаїн

C. Допамін

D. Новокаїнамід

E. Адреналін
18. Хворий 58 років, що лікувався в стаціонарі з приводу нестабільної стенокардії при ходьбі раптово втратив свідомість, впав. Об’єктивно: пульсація на артеріях відсутня, зіниці вузькі, на світло не реагують, рідкі малоамплітудні рухи грудної клітки до 8-10 за 1 хв. АТ не визначається. На ЕКГ – синусоїдна крива з частими, різними по формі і амплітуді хвилями до 300 за 1 хв. Яке ускладнення виникло у хворого?

A. * Фібриляція шлуночків

B. Повна атріо-вентрикулярна блокада

C. Фібриляція передсердь

D. Асистолія шлуночків

E. Гостре порушення мозкового кровообігу
19. У хворого 64 років з гострим інфарктом міокарду, при фізичному напруженні раптово виникло серцебиття, що супроводжувалось задишкою, інтенсивним болем за грудиною, вираженою слабкістю. Об’єктивно: шкіра волога, бліда, акроціаноз. Пульс не визначається. АТ – 60/40 мм рт. ст. Аускультативно: ЧСС – 160 уд. за хв., тони серця значно послаблені, акцент II тону над легеневою артерією. Над легенями в нижніх відділах з обох сторін вологі незвучні хрипи. ЕКГ – QRS – 0,16 с, R-R однакові, = 0,32 с. Який захід в даному випадку буде найбільш

A. * Електрична кардіоверсія

B. Введення адреналіну

C. Імплантація штучного водія ритму

D. Черезстравохідна електростимуляція

E. Введення верапамілу

20. Хворий 48 років, доставлений в клініку через 3 години після розвитку гострого інфаркту міокарду. Під час транспортування, в КШД хворий декілька разів втрачав свідомість протягом 5- 10 секунд. АТ – 80/50 мм рт ст. ЧСС – 34 на хвилину. На ЕКГ: повна артіовентрикулярна блокада, елевація сегменту ST в ІІ, ІІІ, aV

Які з невідкладних заходів потрібно проводити в першу чергу в стаціонарі?

A. *Термінове проведення електрокардіостимуляції

B. Призначення добутаміну

C. Призначення сечогінних препаратів

D. Призначення адреналіну

E. Електроімпульсна терапія

21. Для проведення штучної вентиляції легень під час клінічної смерті застосовують таки методи:A. * Штучна вентиляція - із рота в рот, ручний дихальний апарат.

B. Штучна вентиляція - із рота в рот, розведення рук у боки.

C. Штучна вентиляція - із рота в рот, заведення рук за голову.

D. Ручний дихальний апарат, розведення рук у боки.

E. Ручний дихальний апарат, заведення рук за голову.

22. У хворого 50 років, на ІХС виник пароксизм шлуночкової тахікардії. ЧСС – 180 за 1 хвил., АТ – 80/50 мм рт.ст. Яку схему лікування Ви застосуєте?A. *Лідокаїн в/в, поляризуюча суміш

B. Мезатон у поєднанні із строфантином, калію хлорид

C. Верапаміл у поєднанні із строфантином, калію хлорид

D. Прийоми подразнення блукаючого нерва, верапаміл

E. Вверапаміл у поєднанні з АТФ

23. Хворий К., 28 років. Скаржиться на слабкість, задишку, серцебиття. Об’єктивно: Шкірні покриви бліді, пульс 160 за 1 хв., ритмічний, слабкого наповнення, АТ 110/60 мм.рт.ст. Межі серця в нормі, тони серця ритмічні, ослаблені. На останній ЕКГ – синдром WPW. Хворому слід призначити:A. *Кордарон

B. Верапаміл

C. Дігоксин

D. Обзідан

E. Лідокаїн

24. Хворий 68 років госпіталізований з діагнозом: гострий задній інфаркт міокарду. Під час огляду втратив свідомість, вкрився холодним потом. Стан важкий. Шкіра бліда, холодна. Тони серця глухі, ритм сердечних скорочень правильний. Пульс 180 за 1 хв., слабкого наповнення. АТ 80/40 мм рт.ст. На ЕКГ: поширені до 0,18 сек і деформованіі шлуночкові комплекси. Яке ускладнення інфаркту міокарда має місце?A. * Шлуночкова тахікардія

B. Фібриляція шлуночків

C. Шлуночкова екстрасистолія

D. Вузлова тахікардія

E. Фібриляція передсердь

25. Хворий К., 56 років,– післяемоційного навантаження раптово з’явилося відчуття стиснення та болю за грудиною, потім приєдналося відчуття серцебиття. При огляді: загальний стан тяжкий, шкірні покриви бліді, помірний акроцианоз губ, кінчиків пальців рук. Тони серця ослаблені, ритмічні, тахікардія. АТ 90/60 мм рт.ст. На ЕКГ:, ритм правильний. ЧСС 190 за хв, рееструються широкі QRS-комплексами , зубец Р відсутній .Яке порушення ритму розвилося у хворого?A. *. Пароксизм шлуночкової тахікардії.

B. Пароксизм суправентрикулярної тахікардії.

C. Фібріляція шлуночків

D. Політопні шлуночкові екстрасистоли.

E. Пароксизм миготливої аритмії.
26. У хворого 65 років з гострим інфарктом міокарду на 2-у добу захворювання розвинулася повна атріовентрікулярна блокада з ЧСС 32 удара на хвилину. Який з перелічених препаратів найбільш показаний хворому для надання невідкладної

A. * Атропін.

B. Міофедрин.

C. Платифілин.

D. Ніфедіпин.

E. Еуфілин.
Тестові завдання з банку даних «Крок 2. Кардіологія»

вибрав доцент кафедри внутрішньої медицини № 3

Колесник Олег МиколайовичПоділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка