Тести з клінічної імунології та алергології для крок-2Скачати 255.5 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації25.06.2020
Розмір255.5 Kb.
  1   2   3
Тести з клінічної імунології та алергології для КРОК-2.
1.Хвора, вчителька 36 років, скаржиться на підвищену втомлюваність, майже постійний головний біль, зниження працездатності, субфебрильну температуру на протязі кількох місяців. Невропатологом призначено комп’ютерну томографію, РЕГ судин головного мозку. Патології не виявлено. Направлена до імунолога. Які об’єктивні діагностичні критерії не зможуть свідчити про наявність синдрому хронічної втоми.

 1. Відсутність іншої соматичної патології;

 2. Ig M до вірусу Епштейн-Барр 1:16;

 3. IgG до HSV 1:320;

 4. Лімфоаденопатія;

 5. Катаральний фарінгіт.

2. Хворий 48 років знаходиться у терапевтичному відділенні лікарні 25 діб з діагнозом: гостра двостороння бронхопневмонія Була проведена антибіотикотерапія спочатку цефазоліном, а потім роваміцином. Стан хворого практично не змінився, t-37,50С, при фізикальному і ренгенологічному обстеженні - незначна позитивна динаміка. З чим найвирогідніше може бути пов’язаний такий перебіг захворювання?

 1. З розвитком дисбактеріозу;

 1. З наявністю вторинного імунодефіциту;

 1. З реінфекцією;

 2. Із суперінфекцією;

 3. З наявністю первинного імунодефіциту.

3. Хворий страждає ГРВІ до 7 разів на рік, переніс важку форму грипу, що була обтяжена пневмонією. Порушення якої ланки імунітету необхідно запідозрити у данному випадку?

 1. Гуморальної;

 1. Клітинної;

 1. Фагоцитарної;

 2. Системи комплементу;

 3. Еозінофілів.

4. У жінки 50 років з діагнозом гіпертонічної хвороби II-ІІІ ступенів через тиждень після призначення гідралазину хвора відмітила погіршення стану: з’явилася лихоманка, біль у суглобах, кашель, біль у грудях. При обстеженні: АТ 170/95 мм рт ст , PS 90 за хв., різке послаблення везикулярного дихання над нижними відділами легень. Рентгенографічно - легеневий інфільтрат і плевральний випот. Виявлені антиядерні антитіла. Сформулюйте імовірний діагноз:

 1. Системний червоний вовчак;

 1. Синдром Дресслера;

 1. Медикаментозна алергія;

 2. Гостра плевропневмонія;

 3. Гостра серцево-судинна недостатність.

5. У жінки 50 років з діагнозом гіпертонічної хвороби II-ІІІ ступенів через тиждень після призначення гідралазину хвора відмітила погіршення стану: з’явилася лихоманка, біль у суглобах, кашель, біль у грудях. При обстеженні: АТ 170/95 мм рт ст , PS 90 за хв., різке послаблення везикулярного дихання над нижними відділами легень. Рентгенографічно - легеневий інфільтрат і плевральний випот. Виявлені антиядерні антитіла. Вкажіть механізм патогенезу цього стану.

  1. Алергічна реакція негайного типу;

  2. Цитотоксична реакція;

  3. Імунокомплексна реакція;

  4. Алергічна реакція сповільненого типу;

  5. Псевдоалергічна реакція.

6 Хворий 30 років знаходиться у відділенні інтенсивної терапії з діагнозом стафілококовий сепсіс. Отримує кефзол та амоксиклав. Які із зазначених імунотропних препаратів необхідно включити до комплексної терапії у першу чергу?

 1. Тимоген;

 1. Циклоферон;

 1. Сандоглобулін;

 2. Інтрон-А;

 3. Рослинні адаптогени.

7. Хвора 52 років страждає на біль у суглобах, лихоманку на протязі кількох місяців. При обстеженні: іктеричність слизових оболонок та жовтяниця, телеангіоектазії, збільшення щитовидної залози, печінка +3 см. У аналізі крові: Гемоглобін 105 г/л, Ер-3,5·1012/л, , Л 6·109/л, ШОЕ 30 мм/год. Біохімічний аналіз крові: заг. білок 85 г/л, білірубін 35 мкмоль/л за рахунок непрямого, АЛТ-1,18, АСТ-1,24 млмоль/л·год. Маркери вірусних гепатитів не визначені. Яке дослідження допоможе встановити правильний діагноз?

 1. Виявлення антитіл до поверхневих антигенів гепатоцитів;

 1. Виявлення LE клітин;

 1. R-графія суглобів;

 2. Виявлення антитіл до гистонів;

 3. Визначення фагоцитарної активності.

8. .Хвора 52 років страждає на біль у суглобах, лихоманку на протязі кількох місяців. При обстеженні: іктеричність слизових оболонок та жовтяниця, телеангіоектазії, збільшення щитовидної залози, печінка +3 см. У аналізі крові: Гемоглобін 105 г/л, Ер-3,5·1012/л, , Л 6·109/л, ШОЕ 30 мм/год. Біохімічний аналіз крові: заг. білок 85 г/л, білірубін 35 мкмоль/л за рахунок непрямого, АЛТ-1,18, АСТ-1,24 млмоль/л·год. Маркери вірусних гепатитів не визначені. Які аутоантитіла не є маркерами при цьому захворюванні?

 1. АТ до гладких м’язів;

 1. АТ до двохспіральної ДНК;

 1. АТ до мікросом клітин печінки;

 2. АТ до епітеліоцитів;

 3. АТ до антигену мембран гепатоцитів.

9. Хвора 52 років страждає на біль у суглобах, лихоманку на протязі кількох місяців. При обстеженні: іктеричність слизових оболонок та жовтяниця, телеангіоектазії, збільшення щитовидної залози, печінка +3 см. У аналізі крові: Гемоглобін 105 г/л, Ер-3,5·1012/л, Л - 6·109/л, ШОЕ 30 мм/год. Біохімічний аналіз крові: заг. білок 85 г/л, білірубін 35 мкмоль/л за рахунок непрямого, АЛТ-1,18, АСТ-1,24 млмоль/л·год. Маркери вірусних гепатитів не визначені. Який диагноз являється найбільш вірогідним?

 1. Аутоімунний гепатит;

 1. Токсичний гепатит;

 1. Дифузний токсичний зоб;

 2. Гепатокарцинома;

 3. Хронічний вірусний гепатит.

10. Каретою швидкої допомоги було доставлено юнака 16 років із трахеостомою. Лікар КШД розповів, що хворого турбувало утруднене дихання. В анамнезі такі прояви у спостерігалися неодноразово, починаючись через кілька годин після тренувань з боксу. Було введено димедрол, папаверин, еуфілін. Під час транспортування стан хворого погіршав, розвинулася асфіксія, що і потребувало накладання трахеостоми. Об’єктивно: обличчя набрякле, бліде, у параорбітальній ділянці гематома. Який діагноз найбільш вирогідний?

 1. Астматичний статус;

 1. Вроджений ангіоневротичний набряк;

 1. Закрита черепно-мозкова травма;

 2. Вертебро-базилярна недостатність;

 3. Алергічний набряк Квінке.

11. Каретою швидкої допомоги було доставлено юнака 16 років із трахеостомою. Лікар КШД розповів, що хворого турбувало утруднене дихання. В анамнезі такі прояви у хворого спостерігалися неодноразово, починаючись через кілька годин після тренувань з боксу. Було введено димедрол, папаверин, еуфілін. Під час транспортування стан хворого погіршав, розвинулася асфіксія, що і потребувало накладання трахеостоми. Об’єктивно: обличчя набрякле, бліде, у параорбітальній ділянці гематома. Які препарати доцільно застосувати?

 1. Преднізолон;

 1. Гідрокортизон;

 1. Фуросемід;

 2. Свіжезаморожену плазму;

 3. Реополіглюкін.

12. У хворої 56 років 4 доби тому з’явився висип на шкірі, що супроводжується свербінням. Турбує також здуття живота, тупий біль у правому підребір’ї, закреп. За день до цього з’їла плитку шоколаду. Відмічає, що раніше на шоколад реакції не було, хоча шкірні прояви з’являлися при вживанні томатів, полуниці, молока. Сімейний алергологічний анамнез не обтяжений. Об’єктивно: на шкірі обличчя, тулуба, кінцівок уртикарний висип. Який найбільш вирогідний діагноз?

 1. Харчова алергія;

 1. Атопічний дерматит;

 1. Хронічна кропів’янка;

 2. Псевдоалергія;

 3. Ідиосинкразія.

13. Хворий 26 років звернувся до терапевта із скаргами на нежить водянистого характеру, багаторазове чхання, периодичне закладання носа, зуд очей, головний біль. Загострення щорічні з кінця липня до початку жовтня, на протязі 5 років. Стан погіршується при виїзді за межі міста. Об’єктивно: набряк очей, сльозотеча, слизова оболонка очей гіперемована. При обстеженні внутрішніх органів патології не виявлено. Ваш попередній діагноз:

 1. Риновірусна інфекція;

 2. Аденовірусна інфекція;

 3. Гипертрофічний риніт;

 4. Поліноз;

 5. Вазомоторний риніт.

14. Хворий 30 років звернувся до терапевта із скаргами на нежить водянистого характеру, багаторазове чхання, периодичне закладання носа, зуд очей, головний біль. Загострення щорічні з кінця липня до початку жовтня. Стан погіршується при виїзді за межі міста. Об’єктивно: набряк очей, сльозотеча, слизова оболонка очей гіперемована, при передній риноскопії – набряк, слизова оболонка носу блідо-сіра, у порожнині носа сірозні виділення. Обстеженням внутрішніх органів патології не виявлено. Виключіть з алгоритму лікування зайве на данний момент:

 1. Антигістаминні препарати 2 покоління

 1. Мембраностабілізатори

 1. Топічні кортикостероїди

 2. Специфічна імунотерапія;

 3. Судиннозвужуючі засоби.

15. Хворого 26 років на протязі 7 років, з кінця липня до початку жовтня, турбує нежить водянистого характеру, багаторазове чхання, периодичне закладання носа, зуд очей, головний біль. Стан погіршується при виїзді за місто. Об’єктивно: набряк очей, сльозотеча, слизова оболонка очей гіперемована, при риноскопії – набряк, блідо-сірий колір слизової оболонки, у порожнині - сірозні виділення. При рентгенографії додаткових пазух носу – пристіночне набухання слизової оболонки. Обстеженням внутрішніх органів патології не виявлено. Який метод діагностики є доцільним на даний момент?

 1. Скарифікаційні шкірні тести;

 1. Інтраназальний алерготест;

 1. Радіоімуносорбентний тест;

 2. Інгаляційний алерготест;

 3. Кон’юнктивальний алерготест.

16. Хворий на алергічний риніт, 28 років, відмічає щорічне погіршення стану із червня по липень на протязі 3 років. Спонтанне покращення відмічає у дощову та безвітряну погоду. Застосовувалася терапія супрастином та саноріном. На момент звертання до алерголога симптоматика відсутня. Який метод діагностики не використовується для підтвердження діагнозу?

 1. Шкірні тести з пилковими алергенами;

 1. Шкірні тести з побутовими алергенами;

 1. Визначення рівня специфічного Ig E;

 2. Інтраназальний тест з пилковими алергенами;

 3. Тест дегрануляції базофілів.

17. Хвора 16 років звернулася зі скаргами на появу свербіння в носі і очах, значне утруднення носового дихання. Свій стан пов’язує із вживанням меду напередодні. В анамнезі подібні прояви відмічаються на протязі 2 років у серпні-вересні. При передній риноскопії – набряк, слизова оболонка блідо-сіра, у порожнині носа сірозні виділення. Дихання везикулярне, без хрипів. АТ 115/80 мм рт ст , PS 75 за хв. Вкажіть попередній діагноз?

 1. Харчова алергія;

 1. Поліноз;

 1. Алергічна бронхіальна астма;

 2. Алергічний набряк Квінке;

 3. Вазомоторний риніт.

 4. 18. Хворий 43 років, зоотехнік, на протязі 8 років страждає сверблячою висипком на шкірі обличчя, кінцівок, що загострюється в осінньо-зимовий період. Об’єктивно: висип розповсюдженого характеру, симетрично розташований на шкірі обличчя, шиї, верхніх та нижніх кінцівок, представлений еритемою, єкскориаціями, ліхеніфікацією, іхтіозом. В анамнезі хронічний холецистопанкреатит. Мати страждає бронхіальною астмою. Найбільш вірогідний діагноз?

 5. a) Скабієс;

 6. b) Атопічний дерматит; ?

 7. c) Псориаз;

 8. d) Мікробна екзема;

 9. e) Рожевий лішай.

 10. 19. Хвора 37 років, продавець, скаржиться на свербіння шкіри кистей, обличчя та шиї, яке з’являється при контакті з холодною водою, а взимку - при виході на вулицю і зменьшується у теплому приміщенні. При об’єктивному обстеженні на відкритих ділянках шкіри дрібно-папульозний висип, екскоріації. Вкажіть попередній діагноз?

 11. a) Скабієс;

 12. b) Холодова кропив’янка;

 13. c) Атопічний дерматит;

 14. d) Пигментна кропив’янка;

 15. e) Контактний дерматит.

e) Цитотоксичний.

20. До алерголога звернувся хворий 22 років, який 2 дні тому, перебуваючи на виставці квітів, переніс гострий стан, що характеризувався запамороченням, холодним потом на тлі АТ 80/50 мм рт. ст, ЧСС 120 уд/хв. Після протишокової терапії стан покращився. Які діагностичні методи можуть бути використані?

a) Інгаляційний тест з алергенами;

b) Шкірні алергопроби через 3 місяці;

c) Визначення вмісту специфічного IgE через 1 місяць;

d) Шкірні алергопроби через 6 місяців;

e) Визначення вмісту специфічного IgE на момент звертання.

21. Жінка 40 років госпіталізована зі скаргами на приступи ядухи, кашель з харкотинням. Хворіє 4 роки. Вперше приступ ядухи з’явився у хворої при перебуванні у селі. Надалі приступи турбували при прибиранні помешкання. Через 3 дні перебування у стаціонарі стан значно покращився. Назвіть найбільш вірогідний етіологічний фактор?

a) Пилок рослин;

b) Інфекційний;

c) Хімічні речовини;

d) Психогенний;

e) Побутові алергени.

22. Хворий 19 років звернувся зі скаргами на свистяче утруднене дихання, ядушний кашель, що провокується прийомом піразолонових похідних. Об’єктивно: везикулярне дихання з подовженим видихом, розсіяні сухі, свистячі хрипи. При обстеженні функції зовнішнього дихання виявлено ОФВ1 78% від індивідуальних показників норми, добові коливання ПСВ 25%. Яке додаткове дослідження показано хворому для підтвердження “аспіринової” астми?

a) Рентгенографія органів грудної порожнини;

b) Шкірні алерготести;

c) Імунограма;

d) Риноскопія;

e) Тест Шеллі.

23. Хворий 25 років в липні звернувся зі скаргами на свистяче утруднене дихання, ядушний кашель, приступи чхання, сльозотечю. Ці прояви відмічає щорічно, в один і той же період на протязі 2 років. Об’єктивно: склери гіцперемовані, везикулярне дихання з подовженим видихом, розсіяні сухі, свистячі хрипи. Яке дослідження недоцільне на даному етапі діагностики?

a) Спірометрія;b) Шкірні алерготести;

c) Бронхоскопія;

d) Рентгенографія легень;

e) Визначення рівня сироваткового IgE.

24. Хвора 29 років звернулась до терапевта зі скаргами на свистяче утруднене дихання, ядушний кашель. Жінка відмічає появу приступів ядухи вночі 3-4 рази на місяць та вдень 2-3 рази на тиждень.Об’єктивно: везикулярне дихання з подовженим видихом, розсіяні сухі, свистячі хрипи. При обстеженні фунції зовнішнього дихання виявлено ОФВ1 79% від норми, добові коливання ПСВ 28%. Що потрібно призначити для купування приступу на цій стадії бронхіальної астми?

a) Сальбутамол;

b) Фліксотид;

c) Теопек;

d) Серевент;

e) Тавегіл.

25. Хворий 38 років скаржиться на свистяче утруднене дихання, сухий кашель, які з’явились через місяць після зміни помешкання. Аускультативно: везикулярне дихання з подовженим видихом, розсіяні сухі, свистячі хрипи. При дослідженні виявлено обструкції бронхіальної прохідності легкої тяжкості. Прік-тестом у період ремісії встановлено позитивну реакцію (+++) на алергени домашнього пилу № 016, 018. Виставте заключний діагноз.

a) Атопічна бронхіальна астма ;

b) Обструктивний бронхіт;

c) Неалергічна бронхіальна астма;

d) Астматична форма полінозу;

e) Системний мастоцитоз.

26. Хвора 35 років зі скаргами на приступи тяжкої ядухи, нежиті зі значним водянистим відділенням, чханням, свербінням шкіри, висип на відкритих ділянках тіла, набряк обличчя. Ці симптоми з’являються під час знаходження у сільській місцевості, особливо біля конюшні, місць утримання худоби, а також у цирку та в приміщеннях, де є домашні тварини. Симптоми з’являються через 2-3 хв. після контакту з тваринами. Об’єктивно на період огляду патології внутрішніх органів не виявлено. Назвіть найбільш вірогідний алерген, что спричиняє патологічний стан хворої.

a) Мікробний;

b) Пилку рослин;

c) Домашнього пилу;

d) Епідермальний ;

e) Грибковий.

27. Хвора 35 років зі скаргами на приступи тяжкої ядухи, нежиті зі значним водянистим відділенням, чханням. Ці симптоми з’являються під час знаходження у сільській місцевості, особливо біля конюшні, місць утримання худоби, а також у цирку та в приміщеннях, де є домашні тварини. Симптоми з’являються через 2-3 хв. після контакту з тваринами. Об’єктивно на період огляду патології внутрішніх органів не виявлено. Назвіть найбільш вірогідний алерген, что спричиняє патологічний стан хворої.

Назвіть механізм патогенезу захворювання.

a) Реагіновий ;

b) Імунокомплексний;

c) Гіперчутливість сповільненого типу;

d) Неімунний;

e) Цитотоксичний.

28. Хвора 35 років зі скаргами на приступи тяжкої ядухи, нежиті зі значним водянистим відділенням, чханням. Ці симптоми з’являються під час знаходження у сільській місцевості, особливо біля конюшні, місць утримання худоби, а також у цирку та в приміщеннях, де є домашні тварини. Симптоми з’являються через 2-3 хв. після контакту з тваринами. Об’єктивно на період огляду патології внутрішніх органів не виявлено. Встановіть діагноз.

a) Синдром Лєфлера;

b) Бронхіальна астма неалергічна;c) Атопічна бронхіальна астма;

d) Поліноз, ринокон’юнктивальна форма;

e) Алергічний альвеоліт.

29. Хвора 35 років зі скаргами на приступи тяжкої ядухи, нежиті зі значним водянистим відділенням, чханням, свербінням шкіри. Ці симптоми з’являються під час знаходження у сільській місцевості, особливо біля конюшні, місць утримання худоби, а також у цирку та в приміщеннях, де є домашні тварини. Симптоми з’являються через 2-3 хв. після контакту з тваринами. Об’єктивно на період огляду патології внутрішніх органів не виявлено. Який вид лікування не можна застосувати в данному випадку?

a) Мембраностабілізатори;

b) Елімінація алергена;

c) Антигістамінні препарати 1 покоління;

d) Бронхолітики;

e) Інгаляційні ГКС.

30. Конюх 48 років, хворий на атопічну бронхіальну астму, звернувся до алерголога. Приступи переважно спостерігаються під час роботи у конюшні. Об’єктивно на період огляду патології внутрішніх органів не виявлено. Вкажіть, що не буде методом профілактики загострень.

a) Елімінація алергена;

b) Антигістамінні препарати;

c) Заборона введення профілактично-лікувальних сироваток;

d) Муколітики;

e) Мембраностабілізатори.
31. Подружжя скаржиться на безпліддя на протязі 2 років. У чоловіка це другий шлюб, в першому дітей не було. Клініко-анамнестичні данні виключають наявність запальних процесів органів репродукції у пацієнтів. Показники імунограм у подружжя нормальні, антиспермальні антитіла відсутні, індекс гістосумісності 75%. Вкажіть на можливу причину безпліддя.

a) Вторинний імунодефіцит у жінки;

b) Антиспермальний конфлікт;

c) Підвищенна гістосумісність подружжя;

d) Знижений індекс гістосумісності подружжя;

e) Дисгамаглобулінемія.

32. Подружжя скаржиться на беспліддя на протязі 3 років. Чоловік лікується у андролога з приводу хронічного неспецифічного простатиту. Імунологічне обстеження засвідчило: у дружини показники в межах норми, в імунограмі чоловіка Тх підвищені у 1,5 рази, а Тс знижені в порівнянні з показниками норми, ІРІ збільшен у 2 рази. Індекс гістосумісності 25%. У чоловіка визначені аутоспермальні Ат у спермі та сокові простати в діагностичному титрі. Вкажіть на можливу причину безпліддя.

a) Антигаметний конфлікт;

b) Вторинний імунодефіцит у чоловіка;

c) Підвищений індекс гістосумісності подружжя;

d) Знижений індекс гістосумісності подружжя;

e) Первинний імунодефіцит у чоловіка.

33. Хворому М, 49 років проведена алотрансплантація нирки. Індекс гістосумісності 75% Після пересадки нирки хворому була призначена імуносупресивна терапія. На 16-ий день після операції відкрилася нориця з зеленуватим виділенням і раптово з’явилися ознаки гострої ниркової недостатності. В імунограмі: значне зменшення загальної кількості CD3-та CD4-клітин при підвищенні числа CD8-та CD19-лімфоцитів, ІРІ- 0,8. Що загрожує хворому?

a) Гострий криз відторгнення;

b) Сверхгострий криз відторгнення;

c) Хронічний криз відторгнення;

d) Інфекційне ускладнення;

e) Медикаментозний гломерулонефрит.

34. Хворому Н., 47 років проведена алотрансплантація печінки. Індекс гістосумісності 65%. На 4-ий день післяопераційного періоду з’явився біль у правому підребер’ї, нудота, підвищення t до 38,10С. Імунограма: збільшення кількості CD3- та CD4-клітин на тлі зменшення CD8-лімфоцитів, ІРІ- 2.2. В пункційному аспіраті: переважають Т-хелпери, високий рівень ІЛ-2. Що загрожує хворому?

a) Гострий криз відторгнення ;

b) Сверхгострий криз відторгнення;

c) Хронічний криз відторгнення;

d) Інфекційне ускладнення;

e) ЦМВ-гепатит.

35. Хвора А., 47 років, з приводу ГРВІ прийняла аспірин і бісептол (по 2 таб.). Через 4 години раптово стан погіршився: посилився озноб, виникли виразні болі у горлі, загальна слабкість, а через 8 годин збільшилися шийні та пахвові лімфовузли, склери стали іктеричними, шкіра тулуба та кінцівок вкрилася папульозно-макульозним висипом, далі розвинулися жовтяниця та ангіна з некрозами та виразками на слизовій оболонці ротової порожнини. Який попередній діагноз є найбільш вірогідним?

a) Сепсис;

b) Гострий мієлобласний лейкоз;

c) Аутоімунний гепатит;

d) Вірусний гепатит А;

e) Імунний (гаптеновий) агранулоцитоз .

36. Хвора А., 47 років, з приводу ГРВІ прийняла аспірин і бісептол (по 2 таб.). Через 4 години раптово стан погіршився: посилився озноб, виникли виразні болі у горлі, загальна слабкість, а через 8 годин збільшилися шийні та пахвові лімфовузли, склери стали іктеричними, шкіра тулуба та кінцівок вкрилася папульозно-макульозним висипом, далі розвинулися жовтяниця та ангіна з некрозами та виразками на слизовій оболонці ротової порожнини. Яке обстеження буде найбільш інформативним?

a) Ан. крові на печінкові проби;

b) Ан. крові з лейкоцитарною формулою ;

c) Бактеріологічне дослідження крові;

d) Рентгенографія придаткових пазух носа:

e) Ретроградна холецистопанкреатографія.

37. Чоловік 36 років звернувся зі скаргами на свербіння та гіперемію, що з΄явились на передпліччі у ділянці, де був застосований пластир добу тому. В анамнезі спостерігалися подібні прояви при контакті з пластирем 2 роки тому. Який тип реакції зумовлює картину захворювання?

a) Реагіновий;

b) Імунокомплексний;

c) Гіперчутливість сповільненого типу;

d) Комбінований;

e) Цитотоксичний.

38. Подружжя звернулося до клінічного імунолога у зв’язку із наявністю спонтанних викиднів, якими завершилися 3 вагітності. У жінки в анамнезі хронічний лівобічний сальпінгоофорит, але протягом 2-х років проявів дисгормональних, запальних процесів та інфекцій статевих щляхів не спостерігалося. У чоловіка патології не виявлено. Який вид імунотропних препаратів потрібно застосовувати першим?

a) Рослинні адаптогени;

b) Бактеріальні лізати;

c) Глюкокортикостероїди;

d) Спленін;

e) Препарати тимусу.

39. Пацієнт М., 48 років, на 20-й день після пересадки нирки скаржиться на біль у попереку, олігурію, субфебрилітет та пахвинну лімфоаденопатію, загальну слабкість. Лабораторно встановлено підвищення вмісту креатиніну та сечовини, а також збільшення ІРІ за рахунок Т-хелперів. В аспіраті – перевагання лімфоїдних клітин. Що необхідно виключити із запропонованого алгоритму лікування?

a) Зменшені дози імуносупресорів;

b) Дієта із збідненим вмістом солі та білків;

c) Ентеросорбенти;

d) Вітаміни С та Е;

e) Збільшені дози імуносупресорів.

40. Подружжя звернулося до клінічного імунолога у зв’язку із наявністю спонтанних викиднів, якими завершилися 3 вагітності. У жінки в анамнезі хронічний лівобічний сальпінгоофорит, але протягом 2-х років проявів дисгормональних, запальних процесів та інфекцій статевих щляхів не спостерігалося. У чоловіка патології не виявлено. Яка картина імунограми у жінки є найбільш вірогідною?

a) Імунологічні показники у межах норми;

b) ІРІ =4,0 за рахунок Т-хелперів;

c) ІРІ = 0,7 за рахунок Т-хелперів ;

d) Збільшення числа В-лімфоцитів та вмісту ІgМ.

e) Збільшене число В-клітин, а вміст ІgG 2,5 г/л.41. Жінка 25 років, авіадиспетчер, скаржиться на виснаженість, дратівливість, головні болі, безсоння, високу схильність до ГРВІ (хворіє 4-5 разів на рік), тривалий субфебрилітет. Специфічні та пухлинні процеси обстеженням не встановлені. При імунологічному дослідженні виразних змін показників не зафіксовано. Який найбільш вірогідний діагноз?

 1. ВСД;

 2. Синдром хронічної втоми;

 3. Невроз;

 4. Синдром підвищеної втомлюваності ;

 5. Важка міастенія.

42. У юнака 20 років протягом тижня наявні симптоми правобічного гонартриту невстановленої етіології. При обстеженні характерних рентгенологічних даних не отримано. В сімейному анамнезі по материнській лінії винайдено двоє хворих на ревматоїдний артрит. Яке дообстеження доцільно провести для підтвердження РА?

 1. Ан. крові на антистрептолізин-О;

 2. Ан. крові на білкові фракції;

 3. Ан. крові на вміст РФ;

 4. Біопсія сіновіальної оболонки;

 5. Ан. на вміст РФ у синовіальній рідині .

43. Дівчина 23 років, яка працює штукатуром 4 роки, скаржиться на появу сверблячої еритеми на кистях та передпліччях, котра повністю зникає під час відпустки чи при униканні роботи з цементними сумішами. Який тип реакції найвірогідніше обумовлює розвиток симптоматики?

 1. Анафілактичний;

 2. Цитотоксичний;

 3. Імунокомплексний;


 4. Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка