Тести з бази даних крок-2 з внутрішньої медицини для студентів 4-го курсу Розділ «Пульмонологія» Завдання #1Скачати 267.08 Kb.
Сторінка1/8
Дата конвертації03.05.2020
Розмір267.08 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8
ТЕСТИ

з бази даних КРОК-2 з внутрішньої медицини

для студентів 4-го курсу
Розділ «Пульмонологія»
Завдання #1

Запитання:

У хворого 65 років скарги на задишку, сильний кашель з невеликою кількістю харкотиння з прожилками крові, схуднення, Т-37,2 оС, втрата апетиту, слабкість. Хворіє багато років, стан погіршився рік тому, а задишка з’явилась 3 тижні тому. Все життя палить, працює столяром. Об-но: нормальної тілобудови, виснажений. Западіння правої половини грудної клітки, обмеження екскурсії, участь додаткової мускулатури в диханні, число дихань 22 за хв. Аускультативно над правою верхньою часткою - дихання відсутнє, на всьому протязі везикулярне жорстке. На Rtg ОГК: верхня права частка зменшена в розмірах, над нею гомогенне затемнення, пов’язане з коренем, корінь деформований, органи межистіння дещо зміщені вправо. Який діагноз найбільш вірогідний?


Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Обтураційний ателектаз легень

2) Пневмоторакс

3) Саркоїдоз легень

4) Туберкульоз легень

5) Фіброзуючий альвеоліт


Завдання #2

Запитання:

У хворого 20 років під час спортивного тренування раптово з’явились напад задишки, інтенсивний колючий біль в грудях справа і кашель. Об-но: хворий сидить у ліжку, блідий. Грудна клітка симетрична, обмежена екскурсія правої половини, число дихань 22 за хв. Над правою половиною грудної клітки перкуторний звук з тимпанічним відтінком, над лівою - ясний легеневий. Аускультативно справа різко ослаблене везикулярне дихання, при пальпації там же значно ослаблене голосове тремтіння. На Rtg ОГК: справа ясне поле без легенового малюнка, легеня зменшена, лежить ближче до кореня, органи межистіння зміщені в ліво. Який діагноз найбільш вірогідний?
Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Спонтанний пневмоторакс

2) Гостра пневмонія

3) Інфаркт легені

4) Міжреберна невралгія

5) Тромбоемболія дрібних гілок легеневої артерії


Завдання #3

Запитання:

У молодого хлопця 23 років раптово після сильного кашлю виник напад болей в грудній клітині справа. При огляді:справа-тимпаніт,ослаблене дихання. Який ймовірний діагноз?


Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Спонтанний пневмоторакс

2) Сухий плеврит

3) Інфаркт міокарда

4) Ексудативний плеврит

5) Прорив виразки шлунка


Завдання #4

Запитання:

У молодого хлопця 23 років раптово після сильного кашлю виник напад болей в грудній клітині справа.При огляді: справа-тимпаніт, ослаблене дихання. Який ймовірний діагноз?Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Спонтанний пневмоторакс

2) Сухий плеврит

3) Інфаркт міокарда

4) Ексудативний плеврит

5) Прорив виразки шлунка


Завдання #5

Запитання:

Хворий 32 роки відвідав лікаря. З’ясувалось, що 4 дні тому він застудився: з’явилось першіння у глотці, швидка втомлюваність. Вранці наступного дня з’явився сухий кашель, підвищилася температура тіла до 38,2 оС, зник апетит, з’явилось слизово-гнійне харкотиння. Перкуторно: над легенями - легеневий тон, дихання везикулярне, послаблене нижче лопатки з правого боку, там же вислуховуються дрібноміхурцеві звучні та незвучні хрипи. Який діагноз є найбільш вірогідним?


Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Вогнищева правобічна пневмонія

2) Бронхіальна астма

3) Гострий бронхіт

4) Рак легені

5) Гангрена легені


Завдання #6

Запитання:

Хвора скаржиться на лихоманку, сухий кашель, відчуття першіння в горлі та за грудиною, відчуття нестачі повітря, які з’явились після переохолодження. В анамнезі відсутні данні про захворювання легень.Температура тіла 37,1оС; легеневий тон з коробочним відтінком, дихання везикулярне з сухими розсіяними та вологими середнього та великого калібру хрипами. Видох подовжений. Діагноз?


Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Гострий трахеобронхіт

2) ГРВІ

3) Обструктивний бронхіт

4) Пневмонія

5) Бронхоектатична хвороба


Завдання #7

Запитання:

Хворий 54 роки давно страждає кашлем з виділенням гнійного харкотиння до150 мл за добу. В останній рік схуд, посилилась задишка, з’явилися набряки на нижніх кінцівках, ціаноз губ, пальці у вигляді ”барабанних паличок”. Важкий видих. Над легенями-притуплений тимпаніт більше справа; дихання везикулярне послаблене, в нижньо-задніх відділах вологі та розсіяні сухі хрипи, більше на видосі. Який діагноз найбільш вірогідний?Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Бронхоектатична хвороба

2) Пневмонія

3) Хронічний обструктивний бронхіт

4) Абсцес легені

5) Рак легенів


Завдання #8

Запитання:

У хворого Н, 64 років, що давно страждає на захворювання легень, виникло чергове загострення. При дослідженні харкотиння виявлено: шарувате, жовто-зелене, містить багато лейкоцитів, детрит, еластичні волокна. Якому захворюванню може відповідати такий аналіз?Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Хронічному абсцесу легені

2) Бронхіальній астмі

3) Гострому бронхіту

4) Пневмонії

5) Емфеземі легень


Завдання #9

Запитання:

Хворий К., 58 років скаржиться на різко виражену задишку інспіраторного характеру. Об-но: ЧД 30 за хвилину, АТ 230/130 мм рт.ст. Акроцианоз, клокочуще дихання. При аускультації серця - акцент другого тону над легеневою артерією. Оберіть комбінацію медикаментів для лікування.Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Морфін, фуросемід

2) Сальбутамол, атропін,

3) Еуфілін, преднізолон.

4) Строфантін, панангін

5) Корглюкон, ізадрін


Завдання #10

Запитання:

Хвора К. звернулась зі скаргами на свистяче утруднене дихання, ядушний кашель. Відмічає появу приступів ядухи вночі 3-4 рази на місяць та вдень 2-3 рази на тиждень. Об’єктивно: везикулярне дихання з подовженим видихом, розсіяні сухі, свистячі хрипи. При обстеженні: ОФВ1 60% від норми, добові коливання ПШВ 28%. Що потрібно призначити для купування приступу на цій стадії бронхіальної астми?


Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Сальбутамол.

2) Фліксотид.

3) Теопек.

4) Серевент

5) Тавегіл.


Завдання #11

Запитання:

Хворий 56 років скаржиться на задишку з утрудненням видиху, виділення харкотиння вранці протягом 22 років. Викурює 1 пачку цигарок вдень з 18-річного віку. Під час проведення проби на ФЗД оборотність обструкції становить 10%. Які препарати слід призначити на початку лікування?


Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Інгаляційні холінолітики (атровент)

2) Антибіотики

3) Інгаляційні симпатоміметики (беротек)

4) Мембраностабілізатори (інтал, тайлед)

5) Інгаляційні глюкокортикостероїди


Завдання #12

Запитання:

Хворий М., 26 років, поступив в лікарню зі скаргами на підвищення температури тіла до 38 0С, задишку, біль в правому боці грудної клітки при диханні і кашлі. Хворіє більше 6 тижнів, лікувався самостійно. При огляді ціаноз губ, блідість обличчя. Пульс - 105/хв. Тони серця ослаблені, права половина грудної клітки відстає в акті дихання. При перкусії - справа з 5-го ребра і вниз тупий звук, дихання справа різко ослаблене. При пункції плеври справа отримана мутна рідина. Який діагноз є найбільш імовірним?


Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Правобічний ексудативний плеврит

2) Гідроторакс

3) Крупозна пневмонія

4) Рак легень (ателектаз)

5) Міжреберна невралгія


Завдання #13

Запитання:

Хвора К., 22 роки, поступила у лікарню зі скаргами на напади ядухи до 3-4 раз на добу, кашель з виділенням густого прозорого харкотиння, задишку. При огляді: ціаноз губ, грудна клітка бочкоподібної форми, набряклі шийні вени, тахікардія (110 за хвилину). Тони серця ослаблені. Перкуторно - над легенями коробковий звук. Дихання ослаблене, видох подовжений. З обох сторін маса сухих свистячих хрипів. Який діагноз можна поставити?Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Бронхіальна астма

2) Серцева астма

3) Спонтанний пневмоторакс

4) Хронічний обструктивний бронхіт

5) Істерична астма


Завдання #14

Запитання:

Хворий 56 р. Скаржиться на надсадний болючий кашель, особливо вночі, біль за грудниною, задишку, слабкість, субфебрилітет. На рентгенограмі легень прикоренева тінь з розпливчастими нерівними контурами, випукла по периферії і нагадує інтерлобарні шварти. Дихання в легенях ослаблене, жорстке. В крові: Нв - 126 г/л , Л. - 10,5х109/л, е. - 7%, п. - 5%, с. - 63%, л. - 20%. ШЗЕ-25 мм/год. Яке обстеження необхідно провести для уточнення діагнозу ?


Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Бронхоскопія

2) Оксигемометрія

3) Дослідження харкотиння

4) Проба Манту

5) Дослідження зовнішнього дихання


Завдання #15

Запитання:

Хворого 27 років, в анамнезі якого бронхіальна астма, вкусила бджола. З’явилися відчуття тиску у грудях, нестачі повітря, утруднення видиху, відчуття жару в верхній половині тулуба, запаморочення, виражений свербіж, судоми. Об-но: дихання шумне, свистяче, АТ - 90/60 мм рт.ст., П - 110/хв., серце - тони ритмічні, ослаблені, над легенями - жорстке дихання, сухі свистячі хрипи. Яку групу препаратів слід застосувати першочергово ?
Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Глюкокортикоїди

2) Метилксантини

3) Серцеві глікозиди

4) Протисудомні

5) Анальгетики


Завдання #16

Запитання:

Дівчина 23 років, яка хворіє на БА, напади якої купуються бета-адреноміметиками, раптово відчула нестачу повітря, температура тіла підвищилась до 39 оС, з’явився кашель з в’язким темним харкотинням. Об-но: сухі хрипи, в верхній частці правої легені - дрібнопухирцеві вологі хрипи. Яке з наведених досліджень допоможе встановити кінцевий діагноз?


Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Рентгенографія ОГК

2) Клінічний аналіз крові

3) Аналіз харкотиння

4) Дослідження функціїї зовнішнього дихання

5) Бронхографія


Завдання #17

Запитання:

Хвора 52 років, більше 10 років страждає на бронхіальну астму. Приступи ядухи виникають вночі. Окрім задишки, утрудненного дихання, приступів ядухи спостерігаються мармуровість шкіри, гіпергідроз долоней, брадикардія, артеріальна гіпотензія. Який з препаратів ви би застосували підчас нападів ядухи першочергово ?


Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Беродуал

2) Ізадрин

3) Адреналін

4) Інтал

5) Амброксол


Завдання #18

Запитання:

У жінки 42 років, яка страждає хронічним синуїтом, розвинулась, гостра форма артриту. Лікар призначив лікування ацетилсаліциловою кислотою. В анамнезі схильності до алергічних реакцій у хворої не було. Раптово після введення препарату у хворої розвинувся бронхоспазм. Найбільш імовірним патогенетичним механізмом бронхоконстрикції є:Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Первинно-змінена реактивність бронхів

2) Адренергічний дисбаланс

3) Інфекційно-залежний

4) Атопічний

5) Імунопатологічний


Завдання #19

Запитання:

Хворий 65 років, який більше 17 років страждає на хронічний обструктивний бронхіт, скаржиться на задуху з переважним утрудненням вдиху, відчуття важкості у правому підребер’ї, набряки гомілок та стоп. При аускультації над легенями - жорстке дихання, сухі хрипи; акцент та розщеплення ІІ тону в ІІ міжребер’ї. Які зміни на ЕКГ слід очікувати?Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Гіпертрофія міокарда правого шлуночка

2) Екстрасистолія

3) Відхилення ЕВС вліво

4) Гіпертрофія лівого передсердя

5) Миготлива аритмія


Завдання #20

Запитання:

У хворого 18 років після переохолодження підвищилась температура тіла до 39 оС, з’явились біль в правій половині грудної клітки, трясовиця, покашлювання. Об-но: блідий, шкірні покриви вологі, АТ - 110/70 мм рт.ст., ЧСС - 96/хв., ЧД - 27/хв. Над легенями при перкусії нижче кута правої лопатки - укорочення перкуторного звуку, тут же на тлі ослабленого везикулярного дихання вислуховуються вологі дрібнопухпрцеві хрипи, крепітація. Ваш діагноз ?Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Позагоспітальна правобічна вогнищева пневмонія

2) Аспіраційна правобічна пневмонія

3) Імунодефіцитна правобічна пневмонія

4) Нозокоміальна (госпітальна) пневмонія

5) Абсцес нижньої частки правої легені


Завдання #21

Запитання:

Хворий 57 років, страждає захворюванням легень впродовж 12 років. Останні 8 років турбують задишка, кашель з харкотинням жовто-зеленого кольору, що важко відходить, субфебрильна температура ввечері. Користується сальбутамолом, але не дивлячись на частий прийом, полегшення від нього не відчуває. На рентгенограмі - посилення легеневого малюнка. Який найбільш ймовірний діагноз?Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Хронічний обструктивний бронхіт

2) Бронхіальна астма

3) Муковісцидоз

4) Туберкульоз легень

5) Бронхоектатична хвороба


Завдання #22

Запитання:

Хворий, скаржиться на виражений кашель з виділенням в’язкого гнійного харкотиння, виражену задишку, кволість, підвищення Т тіла до 38 0С. Палить більше 25 років. Об-но: тахікардія, в легенях - дихання жорстке з подовженим видихом, сухі розсіяні та вологі дрібно-пухирчасті хрипи. З яких антибактеріальних засобів необхідно почати лікування ?Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Антибіотики

2) Сульфаніламідні препарати

3) Нітрофурани

4) Нітроімідазоли

5) Фунгіциди


Завдання #23

Запитання:

Хворий С., 53р., скаржиться на задишку, кашель з виділенням незначної кількості харкотиння. Хворіє хронічним обструктивним бронхітом впродовж 15 р. Палить з 18 років. ЧД 26 за хв. В легенях: перкуторно - коробковий звук, дихання везикулярне з жорстким відтінком, розсіяні сухі хрипи. Тривалий час приймав еуфілін. З якого препарату необхідно почати лікування?Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Атровент

2) Алупент

3) Інгакорт

4) Преднізолон

5) Тайлед


Завдання #24

Запитання:

До терапевта звернувся хворий 33 р., зі скаргами на періодичний кашель з виділенням невеликої кількості харкотиння, незначну задишку при фізичному навантаженні. Палить з 18 років більше пачки цигарок на добу. ЧД 20 за хв. Аускультативно в легенях жорстке везикулярне дихання, видих подовжений, велика кількість сухих розсіяних хрипів. На рентгенограмі - збагачення легеневого малюнку. Ваш попередній діагноз?Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Хронічний обструктивний бронхіт

2) Бронхіальна астма

3) Рак легень

4) Пневмонія

5) Туберкульоз легень


Завдання #25

Запитання:

У хворої 29 років, яка амбулаторно лікувала ГРВІ, виникло підвищення температури до 39 0С, кашель з виділенням “іржавого харкотиння”, задишка, виражена кволість. При проведенні ренгендослідження виявлено інфільтрат в нижній долі правої легені. Чим ускладнився перебіг ГРВІ у пацієнтки?Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Пневмонією

2) Ексудативним плевритом

3) Спонтанним пневмотораксом

4) Гострим бронхітом

5) Ателектазом легені


Завдання #26

Запитання:

Хворий В. 22р., скаржиться на підвищення температури до 38-39 оС, переважно в вечірній час, кашель з виділенням значної кількості харкотиння слизового характеру, з неприємним запахом, переважно зранку. Хворіє з дитинства. При перкусії в легенях в нижніх відділах справа - притуплення легеневого звуку, аускультативно тут же різнокаліберні вологі хрипи. Ваш попередній діагноз?Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Бронхоектатична хвороба

2) Хронічний абсцес легені

3) Хронічний обструктивний бронхіт

4) Бронхіальна астма

5) Вогнищева пневмонія


Завдання #27

Запитання:

Пацієнтка. скаржиться на підвищення температури до 39 0С, кашель, колючі болі в грудній клітці, більше зліва. Про огляді - ліва половина грудної клітки відстає при диханні. Аускультативно зліва нижче кута лопатки вислуховується бронхіальне дихання, вологі дрібнопухирцеві хрипи. В крові Ер- 4,12 Г/л, Л -10,2*10 9/л, ШОЕ-28 мм/год. Ваш попередній діагноз?Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Лівобічна нижньодольова пневмонія

2) Лівобічний ексудативний плеврит

3) Рак легень

4) Лівобічна інфаркт - пневмонія

5) Туберкульоз легень


Завдання #28

Запитання:

У хворого 72 р., скарги на кашель з виділенням великої кількості харкотиння, задишку при ходьбі, кволість. В анамнезі - близько 20 років хронічний обструктивний бронхіт. При обстеженні пальці у вигляді “барабанних паличок”. Пульс 120 за хв.Тони серця глухі, акцент ІІ тону над легеневою артерією.В легенях жорстке дихання, велика кількість сухих та вологих хрипів. Які зміни на ЕКГ найбільш характерні для даного хворого?
Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Гіпертрофія правого передсердя

2) Гіпертрофія лівого передсердя

3) Гіпертрофія лівого шлуночка

4) АВ блокада 1ст

5) Блокада лівої ніжки пучка Гіса


Завдання #29

Запитання:

Студент К. 25 р., скаржиться на лихоманку, озноб, слабкість, сухий кашель, при якому виникає біль в правій половині грудної клітки. Хворіє 5 днів. Об’єктивно: справа нижче кута лопатки притуплення перкуторного звуку, вислуховуються дрібнопухирчасті вологі хрипи та шум тертя плеври від паравертебральної до середньоаксілярної лінії. Аналіз крові: Л - 14 Г/л, П- 15%, ШОЕ 35 мм/год. Ваш попередній діагноз?Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Пневмонія

2) Сухий плеврит

3) Ексудативний плеврит

4) Гнійний бронхіт

5) Туберкульоз легень


Завдання #30

Запитання:

Хворий 42 р. скаржиться на задишку в спокої, сухий кашель, підвищення температури до 39,0 оС, загальну кволість. Об-но: дифузний ціаноз, права половина грудної клітки відстає в акті дихання, при перкусії - тупість від серединної третини лопатки донизу і спереду від 4 ребра справа, там же аускультативно - дихання не вислуховується. Який діагноз є найбільш ймовірним?Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Ексудативний плеврит

2) Абсцес легені

3) Хронічний обструктивний бронхіт

4) Позагоспітальна пневмонія

5) Спонтанний пневмоторакс


Завдання #31

Запитання:

Хворий К. 25 р. скаржиться на кашель із незначною кількістю слизово-гнійного харкотиння, задишку, підвищення t тіла до 38,5 0С, кволість. Хворіє 7 днів після переохолодження. Об-но: над легенями - притуплення перкуторного звуку під лопаткою і в аксилярній зоні справа, там же - ослаблене везикулярне дихання, вологі, звучні дрібнопухирцеві хрипи. Який діагноз у хворого?Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Негоспітальна пневмонія

2) Гострий бронхіт

3) Правобічний пневмоторакс

4) Ексудативний плеврит

5) ГРВІ
Завдання #32Запитання:

У хворого на кавернозний туберкульоз легень раптово виник біль у правій половині грудної клітки, сухий кашель, задишка. При огляді спостерігається дифузний ціаноз, розширення грудної клітки та міжреберних проміжків. Перкуторно справа тимпаніт, аускультативно - різко ослаблене везикулярне дихання. Яке ускладнення виникло у хворого?Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Пневмоторакс.

2) Тромбоемболія легеневої артерії.

3) Ексудативний плеврит.

4) Гемоторакс.

5) Пневмонія.


Завдання #33

Запитання:

У стаціонар доставлено хворого 52 років, який страждає дисемінованим туберкульозом легень зі скаргами на різкий біль в правій половині грудної клітини, яка з’явилась при підйомі на 3 поверх, кашель, задишку в спокої, виражений ціаноз. Про яке ускладнення слід подумати насамперед?Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Спонтанний пневмоторакс

2) Серцева недостатність

3) Легенева недостатність

4) Плеврит

5) Гострий інфаркт міокарда


Завдання #34

Запитання:

У вагітної 25 років з обтяженим алергологічним анамнезом (поліноз) в терміні вагітності 28 тижнів після стресової ситуації раптово з’явилось шумне свистяче дихання, задишка, ціаноз обличчя. При аускультації: над легенями дихання ослаблене, багато сухих свистячих хрипів; при перкусії - коробковий звук. Після нападу у жінки виділилась невелика кількість тягучого харкотиння. Який найбільш ймовірний діагноз?Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Приступ бронхіальної астми

2) Набряк легенів

3) Обструктивний бронхіт.

4) Тромбоемболія легеневої артерії.

5) Загроза переривання вагітності.


Завдання #35

Запитання:

Чоловік 61 року скаржиться на задуху, що підсилюється при фізичному навантаженні, постійний кашель з незначною кількістю харкотиння. Палить понад 45 років. Об`єктивно: температура - 36,5 оС, ЧД - 24/хв, пульс - 84/хв, АТ - 125/85 мм рт. ст. Астенічний, шкіра блідо-рожевого кольору, видих подовжений через зімкнені губи, грудна клітина бочкоподібна, дихальні м`язи приймають активну участь у диханні. Аускультативно - над легенями невелика кількість сухих хрипів. Абсолютна тупість серця не визначається. Спірограма: ЖЄЛ - 71%, ОФВ1 - 45% від належних величин. Застосування якої терапії є найбільш ефективним методом вторинної профілактики емфіземи легень у хворого?Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) Бронхолітики подовженої дії

2) Інгаляційні стероїдні гормон

3) Муколітичні засоби

4) Вакцинотерапія

5) Низькопотокова киснева терапія


Завдання #36

Запитання:

Чоловік 57 років, водій, скаржиться на постійну задуху, котра підсилюється при фізичному навантаженні, малопродуктивний кашель, частіше зранку. Хворіє понад 12 років. Палить понад 40 років (по 20 сигарет за добу). В анамнезі - запалення легенів. Об`єктивно: температура - 36,5 оС, ЧДР - 22/хв, пульс - 80/хв., АТ - 140/80 мм рт. ст. Ціаноз губ. Над легенями - послаблене везикулярне дихання, велика кількість розсіяних сухих хрипів. Зміни якого спірометричного показника найбільш вірогідно вкажуть на патофізіологічний механізм дихальної недостатності у хворого?Виберіть один з 5 варіантів відповіді:

1) ОФВ1 (об’єм форсованого видиху за 1 секунду)

2) ФЖЄЛ (форсована життєва ємність легенів)

3) ЖЄЛ (життєва ємність легенів)

4) ПОШвид. (пікова об’ємна швидкість видиху)

5) Індекс Тіфно
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка