Термоструминний методСторінка1/2
Дата конвертації08.09.2020
Розмір0.81 Mb.
#10444
  1   2
Сучасні методи в хірургії
ТЕРМОСТРУМИННИЙ МЕТОД

Термоструминний метод - це метод, що використовується для розсічення, розділення, коагуляції, з’єднання та обробки інфікованих тканин, в основі якого лежить використання електроструму та утворюваного тепла.  

Термоструминний метод під час хірургічних маніпуляцій дозволяє проводити обробку гнійних поверхонь та ран різного походження з метою їх санації. При проведенні досліджень з лікування гнійних ран було з’ясовано, що під дією високотемпературного повітряного струменя виникає коагуляційний прошарок, що вистилає дно гнійної рани до 14 діб та захищає її від повторного інфікування.

Розроблений метод також дозволяє з допомогою нескладних пристосувань проводити надійний внутрішньорановий гемостаз. Термоструминна обробка паренхіматозних тканин для гемостазу та висічення є надійним методом, при якому не виникає повторних кровотеч з резектованих поверхонь. Коагуляційний струп, що утворюється під час обробки утримується на резектованій поверхні з наступною його фрагментацією і заміщенням сполучною тканиною в терміни від 7 до 30 діб. Інтенсивність продуктивної реакції в зоні термоструминної обробки при використання методу для гемостазу та висічення тканин паренхіматозних органів знижувалася після 21 доби. З 30 доби ознаки запалення були слабо виражені.
Використання термоструминного методу на паренхіматозних органах під час проведення резекцій призводить до формування коагуляційного струпу на резектованій поверхні, цей струп поступово піддається деструкції та лізису, поверхня вкривається грануляційною тканиною, яка з часом дозріває з утворенням тонкого рубця. Застосування термоструминної резекції не супроводжується у віддалені терміни рубцево-склеротичними змінами в зоні обробки, сприяє відновленню структури і функцій оперованих органів.

Порівняно з традиційними методами хірургії використання електрозварювання дозволяє скоротити час операції (у деяких випадках — до 60 хв) та втрати крові (на 200–300 мл).

Відсутність зшивального матеріалу у місці операції позбавляє можливості виникнення запального процесу та загрози виникнення інфекцій. При застосуванні зварювальної технології, за свідченням хірургів, не зафіксовано жодного випадку післяопераційних ускладнень; досягається повна герметизація з'єднання у місці зварного шва і забезпечується асептичність. Водночас метод зварювання дозволяє економити на шовних матеріалах.

А ще цей метод має і знезаражувальний ефект. У зоні зварювання живої тканини температура 60-70 градусів. Цього досить, щоб убити хвороботворні бактерії.
Процес зварювання живих тканин виконується в такій послідовності:

  • з’єднувані шари тканини дотикають одне одного поверхневими шарами;

  • далі хірург стискає зварювану ділянку тканини електродами зварювального інструменту та включає джерело струму;

  • після виконання програми керування процесом зварювання та вимкнення енергії, захоплена тканина звільнюється, а процес повторюється до повного закриття рани.Утворення зварювального з’єднання базується на ефекті електротермічної денатурації білкових молекул. При впливі електроструму невисокої напруги частково руйнуються клітинні мембрани, внаслідок чого виділяється білкова рідина. За рахунок коагуляції (згортання) білка тканини злипаються – «зварюються». Через певний час морфологічна структура тканини відновлюється, тож рубця в звичному розумінні цього слова на прооперованому органі не залишається. Клінічно цей спосіб знайшов застосування, як у хірургічній ендоскопії, так і в лапароскопії. Цей спосіб зварювання вже застосовується в операціях у загальній хірургії, гінекології, пульмонології, нейрохірургії, отоларингології.
Сучасні вітчизняні апарати для електрозварювання

На сьогодні ІЕЗ ім. Є.О.Патона випускає і пропонує на ринок апарат ЕКВЗ-300, що випускається під торговою маркою «ПАТОНМЕД®». Він пройшов державну реєстрацію і успішно конкурує з кращими світовими зразками в хірургічній практиці багатьох медичних установ України.Рисунок – Загальний вигляд апарату ЕКВЗ-300

В апараті ЕКВЗ-300 є можливість широкого вибору алгоритмів роботи і робочих параметрів процесу, в залежності від типів операцій і потреб хірургів. Передбачено адаптацію, зміну і введення додаткових програм за бажанням користувача.

На базі ЕКВЗ-300 розроблено мобільні системи ЕКВЗ-300М і ЕКВЗ300МДУ.Рисунок – Загальний вигляд мобільних апаратів: а) ЕКВЗ-300М; б) ЕКВЗ300МДУНезамінні для хірургів, які працюють за викликом, станцій швидкої допомоги, санітарної авіації, медицини катастроф, ветеринарної хірургії та ін. Ці апарати мають малу вагу (6,5кг з кабелями і базовим інструментом) і зручні для перенесення і транспортування. Вони розгортаються в робоче положення за лічені хвилини. Можуть працювати як в стаціонарних, так і в польових умовах. Апарат ЕКВЗ-300МДУ забезпечений виносним пультом дистанційного керування.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка