ТератогеннаСторінка1/8
Дата конвертації11.05.2016
Розмір0.56 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8

1.

У другій половині вагітності жінка приймала транквілізатори групи бензодіазепінів. Пологи наступили в строк, перебіг був нормальним, але народилась дитина з численними аномаліями розвитку (заяча губа, полідактилія). Як називається описана дія?


A. *

Тератогенна.


B.

Мутагенна.


C.

Ембріотоксична.


D.

Фетотоксична.


E.

Канцерогенна


2.

Хворий 37 років, що страждає на облітеруючий ендартеріїт судин нижніх кінцівок, одержує фенілін в добовій дозі 60 мг/кг. В зв’язку з проявами судомного синдрому (в анамнезі ЧМТ) призначений фенобарбітал, після відміни якого у хворого виникла носова кровотеча. Дане ускладнення пов’язане з:


A. *

Індукцією фенобарбіталом ферментів мікросомального окислення в печінці.


B.

Аліфатичним гідроксилюванням фенобарбіталу.


C.

Кон’югацією феніліну з глюкуроновою кислотою.


D.

Окислювальним дезамінуванням феніліну.


E.

Гальмуванням фенобарбіталом мікросомального окислення в печінці.


3.

Хворому, який скаржиться на хронічну серцеву недостатність, призначили дігоксин. Однак, через тиждень після початку прийому препарату у хворого з’явились признаки інтоксикації препаратом (брадикардія, нудота, екстрасистолія), хоч одноразова доза його не перевищувала терапевтичної і строк курсу лікування не вийшов. Як називається явище, що розвинулось?


A. *

Матеріальна кумуляція.


B.

Функціональна кумуляція.


C.

Толерантність.


D.

Тахіфілаксія.


E.

Ідіосінкразія.


4.

Хворому з неоперабельним раком шлунку призначили промедол для зняття вираженого больового синдрому. З часом хворий відмітив зменшення знеболюючого ефекту та тривалості дії препарату, різке посилення болів у всьому тілі. Лікар пояснив це тим, що:


A. *

Розвинулось звикання.


B.

Виникла тахіфілаксія.


C.

Розвинулась психічна залежність.


D.

Промедол здатний до кумуляції.


E.

Зменшилась реабсорбція промедолу в канальцях нирок.


5.

Хворому з частими приступами стенокардії був призначений сустак-форте по 1 таблетці 2 рази на день. Спочатку відмічався позитивний ефект, однак на другу добу приступи стенокардії оновились. Чим можна пояснити неефективність призначеного препарату?


A. *

Тахіфілаксією.


B.

Кумуляцією.


C.

Сенсибілізацією.


D.

Ідіосинкразією.


E.

Залежністю.


6.

Хворий довгий час вживав антибіотики широкого спектру, що викликали зниження апетиту, нудоту, проносну дію, випорожнення з гнилісним запахом, схуднення. Про яку побічну дію йде мова?


A. *

Дисбактеріоз.


B.

Алергічна реакція.


C.

Пряма подразнююча дія.


D.

Гепатотоксична дія.


E.

Нефротоксична дія.


7.

Хворий з ревматоїдним артритом протягом декількох тижнів приймав препарати глюкокортикостероїдів, потім раптово припинив їх прийом. Яке ускладнення може виникнути в цьому випадку?


A. *

Синдром відміни.


B.

Підвищення артеріального тиску.


C.

Гіперглікемія.


D.

Загострення хронічних інфекційних процесів.


E.

Виразки слизової оболонки шлунка і 12-ти палої кишки.


8.

При тривалому вживанні хворим бронхіальною астмою фенотеролу в якості бронхорозширюючого засобу його терапевтична активність поступово зменшилась. Яка ймовірна причина розвитку звикання?


A. *

Зменшення кількості бета-адренорецепторів.


B.

Погіршення всмоктування.


C.

Посилення зв’язування з альбумінами плазми.


D.

Посилення елімінації.


E.

Зменшення кількості Gs білків.


9.

З приводу алергічної реакції хворий приймав дипразин. На дні народження у товариша, знехтував рекомендацією лікаря, прийняв звичну для себе дозу алкоголю. Замість очікуваного середнього ступеню сп’яніння розвинулась алкогольна кома, у зв’язку з чим хворий був госпіталізований в реанімаційне відділення. Назвіть характер описаної взаємодії лікарської речовини і алкоголю.


A. *

Потенціювання.


B.

Ідіосинкразія.


C.

Тахіфілаксія.


D.

Сумація.


E.

Функціональний агонізм.


10.

Хворому перед екстракцією зуба була проведена провідникова анестезія лідокаїном, після введення якого появились набряк та гіперемія навколо місця уколу, свербіння шкіри, загальна слабкість, гіпотензія, рухове збудження. Визначте, як називається таке ускладнення?


A. *

Алергічна реакція.


B.

Тахіфілаксія.


C.

Токсична дія.


D.

Лікарська залежність.


E.

Толерантність.


11.

Тривале вживання деяких лікарських засобів, що передують вагітності, збільшують ризик народження дитини з генетичними вадами. Як називається ця дія?


A. *

Мутагенний ефект.


B.

Ембріотоксичний ефект.


C.

Тератогенний ефект.


D.

Фетотоксичний ефект.


E.

Бластомогенний ефект.


12.

Хворий із хронічним закрепом приймав щодня одну таблетку “Сенадексин”. Через деякий час для отримання ефекту він змушений був приймати по 2 таблетки. Укажіть, як називається такий тип зміни дії лікарських речовин:


A. *

Звикання.


B.

Лікарська залежність.


C.

Ідіосинкразія.


D.

Сенсибілізація.


E.

Кумуляція.


13.

Чоловіку 18 років з приводу флегмони плеча була зроблена внутрішньом’язова ін’єкція пеніциліну. Після цього у нього з’явилися тахікардія, ниткоподібний пульс, АТ знизився до 80/60 мм рт. ст. Який вид фармакологічної реакції розвинувся?


A. *

Анафілаксія.


B.

Центральна дія.


C.

Рефлекторна дія.


D.

Потенціювання.


E.

Периферична дія.


14.

Хвора на бронхіальну астму приймала протягом 2-х місяців преднізолон у таблетках (по 1 табл. 3 рази на день). Внаслідок значного покращання стану раптово припинила його прийом. Розвиток якого ускладнення ймовірний у цьому випадку?


A. *

Синдрому відміни.


B.

Синдрому Іценко-Кушинга.


C.

Шлункової кровотечі.


D.

Ожиріння верхньої половини тулуба.


E.

Гіпотонії.


15.

У чоловіка 36 років з черепно-мозковою травмою дихання слабке, пульс нитковидний, рефлекси відсутні. Який шлях введення пірацетаму найбільш доцільний у даному випадку?


A. *

Внутрішньовенний.


B.

Ректальний.


C.

Підшкірний.


D.

Пероральний.


E.

Інгаляційний.


16.

Хвора 45 років звернулась до лікаря з скаргами на порушення сну, що проявлялося погіршенням засинання і пробудженнями серед ночі. Лікар призначив хворій снодійний засіб. Який вид фармакотерапії використав лікар?


A. *

Симптоматичну.


B.

Етіотропну.


C.

Патогенетичну.


D.

Вибіркову.


E.

Рефлекторну.


17.

Хворий на гіпертонічну хворобу тривалий час приймав антигіпертензивний препарат, який раптово припинив вживати. Після цього стан хворого погіршився, розвинувся гіпертензивний криз. До якої категорії належить ця побічна дія?


A. *

Синдром відміни.


B.

Кумуляція.


C.

Толерантність.


D.

Сенсибілізація.


E.

Залежність.


18.

Хворому для короткочасного хірургічного втручання зробили нейролептанальгезію шляхом введення фентанілу і дроперидолу. Що з перелічених явищ обґрунтовує досягнення знеболювання, достатнього для проведення операції?


A. *

Потенціювання.


B.

Кумуляція.


C.

Сумація.


D.

Сенсибілізація.


E.

Прямий синергізм.


19.

Хворому для купування кишкової коліки призначено препарат з групи М-холіноблокаторів. Яке із названих захворювань може служити протипоказанням в цьому випадку?


A. *

Глаукома.


B.

Бронхіальная астма.


C.

Синусова брадикардія.


D.

Гіпотонія.


E.

Головокружіння.


20.

У хворого після оперативного втручання розвинувся парез кишечнику. Який холінергічний засіб із групи антихолінестеразних слід йому призначити?


A. *

Прозерин.


B.

Карбахолін.


C.

Ацеклідін.


D.

Пілокарпін.


E.

Ацетилхолін.


21.

У хворого напади бронхіальної астми виникають звичайно вночі, супроводжуються брадикардією, спастичними болями в кишечникові, поносом. Препарати якої групи можуть усунути ці симптоми?


A. *

М-холіноблокатори.


B.

Н-холіноблокатори.


C.

Салуретики.


D.

Бета-адреноблокатори.


E.

Симпатолітики.


22.

Хворий на гострий інфаркт міокарду в складі комплексної терапії отримував гепарин. Через деякий час з’явилася гематурія. Який засіб (антидот) можна використовувати?


A. *

Протаміну сульфат.


B.

Бемегрид.


C.

Унітіол.


D.

Налоксон.


E.

Вікасол.


23.

Після повторного оперативного втручання з використанням того ж самого загального анестетика у хворого виникло гостре ураження печінки (гепатит). Який загальний анестетик найбільш вірогідно може викликати дану патологію?


A. *

Фторотан.


B.

Азоту закис.


C.

Тіопентал натрію.


D.

Пропанідид.


E.

Ефір.


24.

Для проведення загальної анестезії лікар-анестезіолог призначив хворому засіб для наркозу пропанідид. Яка тривалість дії цього препарату?


A. *

3 - 5 хв


B.

20 - 30 хв


C.

40 - 60 хв


D.

1,5 - 2 год


E.

30-40 сек.


25.

Хворому при безсонні, викликаному емоційними розладами, лікар призначив засіб, що викликає сон за рахунок транквілізуючої дії. Який снодійний препарат був призначений?


A. *

Нітразепам.


B.

Фенобарбітал.


C.

Хлоралгідрат.


D.

Дорміплант


E.

Бромізовал.


26.

Хворий звернувся до лікаря із скаргами на ригідність м ’язів, скованість рухів, постійний тремор рук. На основі обстеження лікар поставив діагноз – хвороба Паркінсона. Зробіть раціональний вибір препарату

Каталог: data -> kafedra -> test4 -> %D1%83%D0%BA%D1%80 -> %D1%96%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D1%83%D1%82%20%20%D0%BD%D0%BD%D1%96%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D1%81%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0 -> 1%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81%20%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D1%80
%D1%83%D0%BA%D1%80 -> У якому рядку всі літери українського алфавіту?
%D1%83%D0%BA%D1%80 -> В ході проведення психогігієнічних досліджень вивчаються
%D1%83%D0%BA%D1%80 -> В українському алфавіті є букв
%D1%83%D0%BA%D1%80 -> Звіт це A. спосіб пошуку та обробки інформації, яка міститься в таблицях і запитах B. спосіб обробки інформації, яка міститься в формі C
%D1%83%D0%BA%D1%80 -> У якому відмінку вжито підкреслене слово?
%D1%83%D0%BA%D1%80 -> Недостатній вміст фтору у ґрунті і воді
%D1%83%D0%BA%D1%80 -> За допомогою якого суфікса утворюється прикметник від дієслова
%D1%96%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D1%83%D1%82%20%20%D0%BD%D0%BD%D1%96%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D1%81%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0 -> Вкажіть роки гетьманування Богдана Хмельницького
1%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81%20%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D1%80 -> Яке з визначень світогляду найправильніше?


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка