Тема заняттяСкачати 17.46 Kb.
Дата конвертації26.03.2020
Розмір17.46 Kb.
Тема заняття: Основні закони хвильової оптики. Поляриметри.

Поляризація світла - фізична характеристика оптичного випромінювання, що описує поперечну анізотропію світлових хвиль, тобто нееквівалентність різних напрямів у площині, перпендикулярній світловому променю.Перші вказівки на поперечну анізотропію світлового променя були отримані голландським фізиком Х.Гюйгенсом в 1690 році при дослідах з кристалами ісландського шпату.

Явища інтерференції і дифракції переконливо доводили, що поширюється світло - це електромагнітні хвилі. З теорії електромагнітних хвиль Максвелла випливає, що світлові хвилі поперечні, тобто поляризація вектора напруженості електричного поля  і вектор магнітної індукції  перпендикулярні напрямку поширення хвиль (вектору швидкості ).

Світло, що випромінюється яким-небудь джерелом, має складну природу. Світлова хвиля являє собою накладання великого числа хвиль, що випускаються окремими атомами світного тіла. Напрямки світлових коливань атомів в таких хвилях не пов'язані один з одним. Тому випромінювання великого числа атомів, що посилають хвилі з різними напрямками векторів  і , спостерігається як природний світ.

Однак, якщо пропустити світло через анізотропне середовище (в якій фізичні властивості залежать від напрямку), то з всіляких орієнтацій вектора  виділяється та частина, яка відповідає одному певному його напрямку.Світло, в якому вектор напруженості  (а отже і ) має єдиний напрямок, називається плоско-поляризованим або лінійно-поляризованим. Прикладом анізотропної середовища є кристали турмаліну або ісландського шпату.

Можливі випадки випромінювання частково поляризованого світла, коли один з напрямків коливань вектора  виявляється переважним, але не винятковим.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка