Тема заняття: синдроми дисфагії, блювоти та порушення акту дефекації. Значення у діагностиці та диференціальній діагностиці. Лікарська тактикаСкачати 16.68 Kb.
Дата конвертації18.03.2021
Розмір16.68 Kb.

Пелип Христина Григорівна 3 група 6 курс

ТЕМА ЗАНЯТТЯ: СИНДРОМИ ДИСФАГІЇ, БЛЮВОТИ ТА ПОРУШЕННЯ АКТУ ДЕФЕКАЦІЇ. ЗНАЧЕННЯ У ДІАГНОСТИЦІ ТА ДИФЕРЕНЦІАЛЬНІЙ ДІАГНОСТИЦІ. ЛІКАРСЬКА ТАКТИКА. 

 

Варіант 11  1. Хірургічне лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби .

Хірургічне лікування у пацієнтів з ГЕРХ можуть розглядати у наступних випадках : появи «тривожних» симтомів( звуження стравоходу, кровотечі) , непереносимість або резистентність до консервативної терапії, великі грижі стравохідного отвору діафграми, бажання пацієнта. Хірургічна тактика залежить від конкретної ситуації. Для антирефлюксного ефекту використовуюють такі методи, які спрямовані на укріплення стінок кардії: :

- фундоплікацію за Ніссеном ( відновлення антирефлексного механізму шляхом огортання стравоходу на 360 град. Дном шлунка відкритим або лапароскопічним методом.

- задню крурорафію ( зшивання ніжок діафграми, при наявності стравохідних гриж)

- лапароскопічна мобілізація стравохідно-шлункового переходу.

При наявності звуження: ендоскопічне розширення стравоходу.

При кровотечах : ендоскопічне лігування , склеротерапія, ( тампонування , TIPS при неефективності)

2. Характер стулу при неспецифічному виразковому коліті.

 Характер і склад випорожнень будуть змінюватись залежно від форми:

Легка форма : 3-5разів на добу з домішками слизу, іноді крові. Проноси можуть чергуватись із закрепами

Середньотяжка форма: 5-10 разів на добу, болючі, вміст з домішками слизу та кровіВажка форма : більше 10 разів на добу, вміст : слиз, кров та гній.

Завдання № 3

Турбує печія, біль за грудиною, що підсилюються при “зав‘язуванні шнурків”, похудання. Хворіє протягом 7 місяців. Останні 2 тижні відмітив затруднене проходження твердої їжі При контрастуванні ШКТ діагностовано: дефект наповдення н\грудного відділу стравоходу, симптом “дзвона”, відсутність газового міхура шлунка, зглажений кут Гіса. 

  1. Попередній діагноз?  

Ковзна грижа страфохідного отвору діафрагми

  1. План обстеження? 

Оглядова рентгенографія ОГП та ОЧП, ЕФГД з біопсією та гістологічним дослідженням, контрастна рентгеноскопія з 3-ох положеннях ЕКГ ,( додатково: ЗАК, коагулограма)

  1. Тактика лікування?

Хірургічне:

Лапароскопічна пластика грижі з фундоплікацією за Ніссеном або круропластика за Хіллом, звуження стравохідного отвору за Гаррінгтоном.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка