Тема: Заняття №21Скачати 21.92 Kb.
Дата конвертації08.04.2020
Розмір21.92 Kb.
Крижанівська Маряна,ММ-123

Тема: Заняття № 21.Явище люмінесценції. Резонансні методи квантової механіки. Магнітно-резонансний томограф.

Варіант 2

1. Робота виходу електронів з металу визначається:

B. хімічним складом металу

2. Зовнішній фотоефект – це:

D. виривання електронів з поверхні тіла під дією світла

3. Червона межа фотоефекту визначається за формулою:

B. v=А/h

4. Рухомій мікрочастинці відповідає довжина хвилі де Бройля:

E. h/p

5. Опишіть резонансні методи квантової механіки. Ядерний магнітнийрезонанс. ЯМР – томографія.

Сюди відносять методи,які базуються на явищах електронного парамагнітного та ядерного магнітного резонансів.  • Електронним парамагнітним резонансом називається вибіркове поглинання електромагнітних хвиль певної частоти парамагнітною речовиною в постійному магнітному полі, зумовлене переходом електрона між підрівнями Зеєманівського розщеплення енергетичних рівнів. Розщеплення енергетичних рівнів зумовлене дією постійного магнітного поля на магнітні моменти частинок речовини.

Електронний парамагнітний резонанс(ЕПР) відбудеться, якщо на речовину одночасно подіяти постійним магнітним полем і електромагнітною хвилею з частотою νрез.Тобто в магнітне поле розміщують речовину і пропускають через неї СВЧ-випромінювання певної частоти. Приймач забезпечує спостереження і запис спектрів.

ЕПР використовують для:

○  визначення канцерогенної активності речовин;

○  Виявлення і дослідження вільних радикалів

○ отримання інформації про положення різних груп атомів у молекулі про природу і орієнтацію хімічних зв’язків;

○ визначення мікров’язкості, напруження ліпідів за допомогою спінових зондів


  • Ядерний магнітний резонанс ( ЯМР ) - це явище селективного поглинання електромагнітної енергії речовиною, обумовлене квантовими переходами атомних ядер між енергетичними станами з різними орієнтаціями спіну І (власного моменту імпульсу) атомного ядра.У зовнішньому магнітному полі енергетичні рівні ядра розчіпляються на підрівні. Якщо подіяти електромагнітними хвилями, то буде поглинання тієї частоти Vрез, яка відповідає різниці енергії підрівнів;

Vрез залежить від оточення даного атома, тому в медицині ядерний магнітний резонанс дає змогу досліджувати морфологію тканин.

ЯМР знайшов широке застосування в фізиці, біології, медициніЗастосування:

○ визначення структури і складу хімічних сполук

○ методи ідентифікації органічних сполук.

○ методи дифракції рентгенівських променів ЯМР

○ встановлення структури біологічних макромолекул.

ЯМР дозволяє виявити  едему,злоякісні пухлини,інфекції. Також виявлення мієліту та нагноєнь при розвитку плоду.Дані свідчать,що можна навіть виявити злоякісні пухлини,які були не помітні на рентгенівських томограмах.Перевага ЯМР - зображень в тому, що на них сіра речовина мозку відображається з високим контрастом, який недоступний для рентгенівської реконструктивної томографії.Особливо цінну інформацію несуть ЯМР - зображення судинної системи, спинового мозку, головного мозку, легенів і середостіння.

МРТ – метод дослідження на основі явища ядерного магнітного резонансу.Цей метод широко використовується в медицині для дослідження внутрішніх органів і біологічних тканин. За допомогою сучасної ЯМР техніки, що працює в магнітних полях розсіяння, проводяться підповерхневі дослідження.

 

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка