Тема: Ушкодження (альтерація) Актуальність темиСторінка1/131
Дата конвертації28.01.2021
Розмір1.05 Mb.
#12459
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   131
Альтерация
курсова клін, менюТема: Ушкодження (альтерація)

Актуальність теми

Вивчення загальнопатологічних процесів з структурними основами пошкодження є цілком доцільним, оскільки будь-яке проникнення патогенного агента в організм передбачає ушкодження клітин, тканин та органів.Ушкодження чи альтерація (від лат. alteratіo - зміна) у патологічній анатомії - зміни структури клітин, міжклітинної речовини, тканин і органів, що супроводжуються зниженням рівня або припиненням їх життєдіяльності. У групу ушкоджень включені такі загальпатологічні процеси, як дистрофії та некроз.

Причини, здатні викликати ушкодження, різноманітні. Характер і ступінь ушкодження залежать від природи і сили фактора, що ушкоджує, структурно-функціональних особливостей органа чи тканини, а також від реактивності організму. В одних випадках виникають поверхневі й оборотні зміни, що стосуються звичайно лише ультраструктур, в інших - глибокі і необоротні, які можуть завершитися загибеллю не тільки клітин і тканин, але іноді і цілих органів.

Велика кількість екзогенних факторів, що ушкоджують, включаючи інфекційні і токсичні (алкоголь, наркотики, важкі метали) агенти, втручаються безпосередньо в різні біохімічні процеси клітини і міжклітинних структур і викликають у них як морфологічні, так і функціональні зміни (стереотипні відповідні реакції).

Точний момент, при досягненні якого ушкодження (дистрофія) стає необоротним та приводить до смерті клітини (некрозу), встановити неможливо.Головна мета навчання

Вміти розпізнавати основні структурні ознаки альтеративних змін зумовлених впливом різних патогенних чинників та інтерпретувати їх функціональне значення.Необхідно вміти

Визначати структурні зміни різних виглядів дистрофій (ступінь їх оборотності), апоптозу та некрозу, вміти трактувати їх значення.ДистрофіяПоділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   131
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка